Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 64 από 64

Θέμα: YAMAHA WR250R Adventure Project

Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγώ σαν Κώστας θα άφηνα μια γραμμή απο την αριστερή πλευρά 1 εκατοστό πλάτος να βλέπω την βενζίνη.

hercooligan Το avatar του/της doctoras
    και εγώ αυτό θα πρότεινα σε ένα τσίλικο μηχανάκι με μερακλή ιδιοκτήτη, βρες ένα γραφίστα που ψήνεται για καλή δουλειά να σου φτιάξει μακέτα με αρκετές παραλλαγές για βάλεις ενα ωραίο αυτοκόλλητο βινύλιου στις ανάλογες διαστάσεις για να καλύψεις το κιτρινιάρικο ντεπόζιτο και θα είναι τέλειο
    you rise you fall you're down then you rise again

Dual Sport Life Το avatar του/της STF
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    και εγώ αυτό θα πρότεινα σε ένα τσίλικο μηχανάκι με μερακλή ιδιοκτήτη, βρες ένα γραφίστα που ψήνεται για καλή δουλειά να σου φτιάξει μακέτα με αρκετές παραλλαγές για βάλεις ενα ωραίο αυτοκόλλητο βινύλιου στις ανάλογες διαστάσεις για να καλύψεις το κιτρινιάρικο ντεπόζιτο και θα είναι τέλειο
    Παιδιά, τα πλαστικά ντεπόζιτα είναι αναπνέοντα. Γιαυτό και τα αυτοκόλλητα στα ντεπόζιτα είναι διάτρητα αλλά και πάλι... δεν έχουν διάρκεια ζωής. Για τον ίδιο λόγω στα σύγχρονα καθαρόαιμα τα πλαστικά καπάκια του ψυγείου αγκαλιάζουν τα ντεπόζιτα, ώστε να μπορούν να δώσουν ένα design.
    Αυτό είναι συνθήκη που πρέπει να αποδέχεσαι όταν βάζεις ένα oversize ντεπόζιτο aftermarket. Θα κάνω κάποια στιγμή το πείραμα αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ξέρω πως θα καταλήξει το πράγμα.

custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Άλλο ένα που δεν είχα ξανακούσει, θενξ!

Δοκίμασε αν θέλεις ένα μικρό κομμάτι του υλικού one way που χρεισιμοποιείται για κάλυψη παραθύρων με γραφικά.
    Ένα μικρό κομμάτι σε σημείο που κρίνεις ότι ζορίζεται ( πχ γονατιέρα ή ένας δακτύλιος γύρω απο την τάπα)
    θα σου δώσει ένα δείγμα της αντοχής του στο χρόνο.

Είναι λευκό, τρυπητό και το βρίσκεις σε καταστήματα που κάνουν κάλυψη οχημάτων με εκτυπώσεις.
    Στην ελλάδα θα βρείς ευκολότερα χαμηλώτερης ποιότητας αλλά αν αποδειχθεί ότι είναι σχετικά οκ
    μπορείς να αγοράσεις με το μέτρο απο πχ αγγλία και να κάνεις εδώ την εκτύπωση.

Χρειάζεται λεία επιφάνεια, κάτι που πιθανολογώ ότι δεν έχει το τεπόζιτο αλλά μπορεί να είναι
    ένα χαρακτηριστικό που μπορείς να χρησιμοποιήσεις για να έχεις ένα υπόστρωμα εποξειδικής κόλλας
    πάνω στο οποίο θα εφαρμώσεις το υλικό.

Το συζητάω για κάλυψη μόνο των πλαϊνών εκτός γονατιέρας σε σχήμα που ακολουθει την φόρμα του τεπόζιτου
    για λόγους αισθητικής αλλά και γιατί σαν υλικό δεν έχει καλά χαρακτηριστικά καλύπτοντας αιχμές.

Δεν είναι "μόνιμη" λύση, θα αντέξει το πολύ δύο χρόνια έκθεσης 5-6 ημερών το μήνα αλλά είναι οικονομικό
    και μπορείς να έχεις τυπώσει 2 σετ να το αντικαταστήσεις.

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

1. Ανάκληση μοτοσικλετών Yamaha WR250R/X
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2015, 21:30
  2. Κλοπη Yamaha WR250R
    από 2stroker στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2015, 10:52
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2008, 18:29