Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 81

Θέμα: Αναζήτηση πρώτης μηχανής

  1. #46
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.090
    Δεν παίζουν πολλές αγγελίες σε μεταχειρισμένο 250άρι. Τα 200άρια είναι περισσότερα..: https://www.car.gr/classifieds/bikes...&sort=pra&hi=1

    Προσωπικά το βρίσκω όμορφο και αν με έπαιρνε οικονομικά θα πήγαινα για καινούριο 250άρι..

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Το 200 δε θα το έβαζα στα υποψήφια. Το έχω οδηγήσει, ανεβάζει πρόθυμα (για τα κυβικά του πάντα) μέχρι τα ~110 αλλά μετά ζορίζεται να μαζέψει χιλιόμετρα. Στον αυτοκινητόδρομο δε θα ένιωθα άνετα μαζί του. Δες και στο YouTube κανένα βίντεο για "duke 200 acceleration" και θα δείς αυτό που λέω. Ιδανικό για μικρό μηχανάκι πόλης αν έχεις δύο -είναι εντελώς ποδήλατο- αλλά για μοναδικό δε θα το προτιμούσα. Αυτά τα έξτρα 50cc θα κάνουν τη διαφορά εκτός πόλης.

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Να πω την αλήθεια αυτό που με ενδιαφέρει για αρχή είναι να μάθω να κυκλοφορώ μέσα στην πόλη, το πολύ πολύ να πάω καμιά χαλκιδική που με 110 είσαι οκ. Είδα βίντεο και έχει δίκιο, μέχρι 110 φτάνει εύκολα και μετά δυσκολεύεται.
    Το 200 βλέπω ότι έχει ύψος σέλας 81 εκατοστά, με ύψος 1.70 που είμαι θα με δυσκολέψει πιστεύετε; Έχουν κάποια διαφορά παλιότερα με νεότερα μοντέλα όπως στο 250;

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Να πω την αλήθεια αυτό που με ενδιαφέρει για αρχή είναι να μάθω να κυκλοφορώ μέσα στην πόλη, το πολύ πολύ να πάω καμιά χαλκιδική που με 110 είσαι οκ. Είδα βίντεο και έχει δίκιο, μέχρι 110 φτάνει εύκολα και μετά δυσκολεύεται.
    Το 200 βλέπω ότι έχει ύψος σέλας 81 εκατοστά, με ύψος 1.70 που είμαι θα με δυσκολέψει πιστεύετε; Έχουν κάποια διαφορά παλιότερα με νεότερα μοντέλα όπως στο 250;
    Αν καταλαβα καλα από αυτό που λέει ο ptc το προβληματάκι θα το έχεις όταν θα πας Χαλκιδική που λες.
    Να σου πω ένα ρεαλιστικό σενάριο.
    Είναι μπροστά σου αμάξι που πάει 100. Εσυ λοιπόν που δεν έχεις την γρήγορη προσπέραση αναγκάστηκα θα κάτσεις από πίσω του. Γιατί αν βγεις αριστερά και αν μιλάμε για καλοκαίρι θα είσαι ψιλο επικίνδυνος. Εκει σου χρειάζεται το να πηγαίνει άνετα 130.
    Οι αριθμοί τυχαίοι. Αν καταλαβα λάθος ας με διορθώσετε.

  5. #50
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Εχει πολλες επαρχιακές και πολυ περισσότερο ενδιαφέρον διαδρομες για να προσπελάσει τον αυτοκινητόδρομο (του οποίου το μήκος ειναι 65 χλμ ολα κι ολα).

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Εχει πολλες επαρχιακές και πολυ περισσότερο ενδιαφέρον διαδρομες για να προσπελάσει τον αυτοκινητόδρομο (του οποίου το μήκος ειναι 65 χλμ ολα κι ολα).
    Χίλια συγνωμμη από το παλικάρι, δεν είναι το θέμα εδώ για να το λύσουμε αλλά μου έκανε εντύπωση.
    Θες να πας για μπάνιο 1ο ή 2ο πόδι. Ποιες είναι οι ενδιαφέρον διαδρομές που μπορείς να κανεις ώστε να πας σχετικά στην ώρα σου; Ρωτάω γιατί από Χαλκιδική είμαι, το κάνω κάθε μέρα σχεδόν και δεν έχω βρει καμία. Εκτός και αν εννοεις από Πολυγυρο. Τότε έχουμε τελείως διαφορετική άποψη για το τι είναι ενδιαφέρον.
    Και πάλι συγνωμμη παιδιά!

  7. #52
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Χίλια συγνωμμη από το παλικάρι, δεν είναι το θέμα εδώ για να το λύσουμε αλλά μου έκανε εντύπωση.
    Θες να πας για μπάνιο 1ο ή 2ο πόδι. Ποιες είναι οι ενδιαφέρον διαδρομές που μπορείς να κανεις ώστε να πας σχετικά στην ώρα σου; Ρωτάω γιατί από Χαλκιδική είμαι, το κάνω κάθε μέρα σχεδόν και δεν έχω βρει καμία. Εκτός και αν εννοεις από Πολυγυρο. Τότε έχουμε τελείως διαφορετική άποψη για το τι είναι ενδιαφέρον.
    Και πάλι συγνωμμη παιδιά!
    Τουρμπιγιον χαλκιδικιωτης Θα σου το φτιαξω αυριο απο το pc

  8. #53
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Να πω την αλήθεια αυτό που με ενδιαφέρει για αρχή είναι να μάθω να κυκλοφορώ μέσα στην πόλη, το πολύ πολύ να πάω καμιά χαλκιδική που με 110 είσαι οκ. Είδα βίντεο και έχει δίκιο, μέχρι 110 φτάνει εύκολα και μετά δυσκολεύεται.
    Το 200 βλέπω ότι έχει ύψος σέλας 81 εκατοστά, με ύψος 1.70 που είμαι θα με δυσκολέψει πιστεύετε; Έχουν κάποια διαφορά παλιότερα με νεότερα μοντέλα όπως στο 250;
    https://cycle-ergo.com/

    ανοιξε το options και βαλε yes στην επιλογη put feet on ground ,ετσι θα δεις πως πατας στο εδαφος καβαλα στην μηχανη
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #54
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Ξυπόλητος και χωρίς να υπολογίζουμε πόσο χαμηλώνει με το βάρος μας.

  10. #55
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Άντε να βγάλω άκρη δηλαδή. Υπάρχει κανείς που να το έχει κυκλοφορήσει να πει μια γνώμη;
    Αν και πιστεύω ότι λόγω του μικρού του βάρους θα είναι εύκολα διαχειρίσιμο...

  11. #56
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Mην ασχολείσαι πλιιζ, είναι εξαιρετικά σπάνιο να σου δημιουργήσει θέμα.

  12. #57
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Άντε να βγάλω άκρη δηλαδή. Υπάρχει κανείς που να το έχει κυκλοφορήσει να πει μια γνώμη;
    Αν και πιστεύω ότι λόγω του μικρού του βάρους θα είναι εύκολα διαχειρίσιμο...
    Ωρε κουμπαρε ολα μασημενη τροφη τα θελεις.Θελεις δηλαδη να υπαρχει καποιος που να εχει παρει το συγκεκριμμενο,να ειναι το ιδιο υψος και βαρος με σενα,να διαβαζει το φορουμ και να διαβαζει και την αναρτηση σου ,και αυτο γιατι βαριεσε να κανεις μια προσομειωση,σε ενα ετοιμο λινκ που σου δωσαμε.ΕΛΕΟΣ Πιο τεμπελης πεθαινεις ,που λετε και σεις οι νεολαιοι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #58
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Χίλια συγνωμμη από το παλικάρι, δεν είναι το θέμα εδώ για να το λύσουμε αλλά μου έκανε εντύπωση.
    Θες να πας για μπάνιο 1ο ή 2ο πόδι. Ποιες είναι οι ενδιαφέρον διαδρομές που μπορείς να κανεις ώστε να πας σχετικά στην ώρα σου; Ρωτάω γιατί από Χαλκιδική είμαι, το κάνω κάθε μέρα σχεδόν και δεν έχω βρει καμία. Εκτός και αν εννοεις από Πολυγυρο. Τότε έχουμε τελείως διαφορετική άποψη για το τι είναι ενδιαφέρον.
    Και πάλι συγνωμμη παιδιά!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τουρμπιγιον χαλκιδικιωτης Θα σου το φτιαξω αυριο απο το pc

    μερικές διαδρομές για μοτοσυκλέτα με τυχαία τα σημεία προορισμού

    1. https://www.google.com/maps/dir/Thes...09!2m1!1b1!3e0

    2 https://www.google.com/maps/dir/Thes...40.1327809!3e0

    3.https://www.google.com/maps/dir/%CE%...75!2m1!1b1!3e0

    4,https://www.google.com/maps/dir/Thes...09!2m1!1b1!3e0

    εάν τελικά είσαι ευθειακιας και δε μας το είπες, διέγραψε τα όλα και πήγαινε απο τον αυτοκινητόδρομο
    you rise you fall you're down then you rise again

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    μερικές διαδρομές για μοτοσυκλέτα με τυχαία τα σημεία προορισμού

    1. https://www.google.com/maps/dir/Thes...09!2m1!1b1!3e0

    2 https://www.google.com/maps/dir/Thes...40.1327809!3e0

    3.https://www.google.com/maps/dir/%CE%...75!2m1!1b1!3e0

    4,https://www.google.com/maps/dir/Thes...09!2m1!1b1!3e0

    εάν τελικά είσαι ευθειακιας και δε μας το είπες, διέγραψε τα όλα και πήγαινε απο τον αυτοκινητόδρομο
    Όχι ρε φίλε που θα πάω από τα κουτσό χωρια για να πάω για ένα μπάνιο. Αυτές είναι πιο βαρετές διαδρομές πεθαίνεις.
    Τις χρησιμοποιούμε για να αποφύγουμε την κίνηση τα σκ.
    Μου έβαλες και τον Πολυγυρο σαν ενδιαφέρον. Ειπαμε έχουμε διαφορετική αντίληψη το τι είναι ενδιαφέρον.

    Αν περάσεις ποτέ από την τόσο ενδιαφέρον διαδρομή των καλυβών κάνε ένα διάλειμμα και έλα από την εταιρία να σε κεράσω ένα καφέ. Για να προλάβεις να αφομοιώσεις τα τόσο ενδιαφέροντα τοπία μέχρι τον προορισμό σου.

    Πλάκα κάνουμε έτσι...

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Αν καταλαβα καλα από αυτό που λέει ο ptc το προβληματάκι θα το έχεις όταν θα πας Χαλκιδική που λες.
    Να σου πω ένα ρεαλιστικό σενάριο.
    Είναι μπροστά σου αμάξι που πάει 100. Εσυ λοιπόν που δεν έχεις την γρήγορη προσπέραση αναγκάστηκα θα κάτσεις από πίσω του. Γιατί αν βγεις αριστερά και αν μιλάμε για καλοκαίρι θα είσαι ψιλο επικίνδυνος. Εκει σου χρειάζεται το να πηγαίνει άνετα 130.
    Οι αριθμοί τυχαίοι. Αν καταλαβα λάθος ας με διορθώσετε.
    Γιώργο τα έγραψες όπως ακριβώς είναι. Και τα νούμερά σου δεν είναι καθόλου τυχαία. Δε χρειάζεται να επιμένουμε όμως. Εμείς λέμε αυτό που έχουμε ζήσει και ξέρουμε, είναι στο χέρι αυτού που διαβάζει αν θα το ακούσει ή αν θα αποφασίσει να μάθει από τα λάθη του.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Εχει πολλες επαρχιακές και πολυ περισσότερο ενδιαφέρον διαδρομες για να προσπελάσει τον αυτοκινητόδρομο (του οποίου το μήκος ειναι 65 χλμ ολα κι ολα).
    Το μηχανάκι που πάει άνετα με 130 μπορεί να πάει και με 110 όταν θες και έχεις το χρόνο για βολτούλα. Το μηχανάκι που πάει με 110 δεν μπορεί να πάει άνετα με 130 όταν βιάζεσαι και χρειάζεται ο αυτοκινητόδρομος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Άντε να βγάλω άκρη δηλαδή. Υπάρχει κανείς που να το έχει κυκλοφορήσει να πει μια γνώμη;
    Αν και πιστεύω ότι λόγω του μικρού του βάρους θα είναι εύκολα διαχειρίσιμο...
    Αν και είμαι ψηλός και δεν είμαι ο καταλληλότερος για τέτοια θέματα (δεν έχω ανέβει σε μηχανή που να μην πατάω flat foot), δεν το θυμάμαι για ψηλό μηχανάκι. Ίσα ίσα που είναι και πολύ λεπτό, πράγμα που παίζει επίσης μεγάλο ρόλο στο σχήμα της σέλας και κατά συνέπεια στο πώς βγαίνουν τα πόδια προς τα κάτω. Το αποκλείω να έχεις πρόβλημα από αυτήν την πλευρά.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση πρώτης μηχανής (SM)
    από Veancy στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2015, 09:07
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2009, 12:14
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF