Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 81

Θέμα: Αναζήτηση πρώτης μηχανής

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Και τα 3 μηχανάκια που έχουν αναφερθεί κάνουν αυτό που θέλεις και με το παραπάνω. Φιλικά στον χρήστη ,αρχάριο και μη, είναι. Πήγαινε ανέβα και στα 3 αν μπορείς να τα δοκιμάσεις ακόμα καλύτερα και αποφάσισε. Δεν έχει μείνει κάτι άλλο να γράψουμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ωρε κουμπαρε ολα μασημενη τροφη τα θελεις.Θελεις δηλαδη να υπαρχει καποιος που να εχει παρει το συγκεκριμμενο,να ειναι το ιδιο υψος και βαρος με σενα,να διαβαζει το φορουμ και να διαβαζει και την αναρτηση σου ,και αυτο γιατι βαριεσε να κανεις μια προσομειωση,σε ενα ετοιμο λινκ που σου δωσαμε.ΕΛΕΟΣ Πιο τεμπελης πεθαινεις ,που λετε και σεις οι νεολαιοι.
    Ρε μαν την έκανα την προσημείωση, αλλά έχει παραμέτρους (πόσο χαμηλώνει το μηχανάκι όταν κάθεσαι πάνω) τις οποίες ως νεολαίος δεν μπορώ να τις υπολογίσω.

    Ενιγουέι, σας ευχαριστώ και πάλι. Τις μηχανές που με ενδιαφέρουν προφανώς πρέπει να τις δω από κοντά για να έχω πιο προσωπική άποψη.

  3. #63
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Όχι ρε φίλε που θα πάω από τα κουτσό χωρια για να πάω για ένα μπάνιο. Αυτές είναι πιο βαρετές διαδρομές πεθαίνεις.
    Τις χρησιμοποιούμε για να αποφύγουμε την κίνηση τα σκ.
    Μου έβαλες και τον Πολυγυρο σαν ενδιαφέρον. Ειπαμε έχουμε διαφορετική αντίληψη το τι είναι ενδιαφέρον.

    Αν περάσεις ποτέ από την τόσο ενδιαφέρον διαδρομή των καλυβών κάνε ένα διάλειμμα και έλα από την εταιρία να σε κεράσω ένα καφέ. Για να προλάβεις να αφομοιώσεις τα τόσο ενδιαφέροντα τοπία μέχρι τον προορισμό σου.

    Πλάκα κάνουμε έτσι...
    οι διαδρομές είναι για λάτρεις της μοτοσυκλέτας, όχι αυτοκίνητου και ταχύτητας, αντίστοιχες έχουν οι νότιοι με την Πελοπόννησο αλλά είπαμε όλα είναι θέμα αντίληψης

    Επίσης τις διαδρομές στην χαλκιδική(αυτές και πολλές περισσότερες με διάφορους συνδυασμούς) τις έχω "χτενίσει" απο το '94 με το πρώτο μου μηχανάκι μεγάλου κυβισμού ενα XL200R του '83(τελική 120km/h κοντερίσια)
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    οι διαδρομές είναι για λάτρεις της μοτοσυκλέτας, όχι αυτοκίνητου και ταχύτητας, αντίστοιχες έχουν οι νότιοι με την Πελοπόννησο αλλά είπαμε όλα είναι θέμα αντίληψης

    Επίσης τις διαδρομές στην χαλκιδική(αυτές και πολλές περισσότερες με διάφορους συνδυασμούς) τις έχω "χτενίσει" απο το '94 με το πρώτο μου μηχανάκι μεγάλου κυβισμού ενα XL200R του '83(τελική 120km/h κοντερίσια)
    Βρε δεν είπα εγώ ότι δεν έχει απίστευτες διαδρομές. Έχει και παρά πολλές. Ίσως από τις καλύτερες στην βόρειο Ελλάδα. Αλλά οι διαδρομές που παρέθεσες δεν είναι τπτ το ιδιαίτερο έως και βαρετές. Από εκει και πέρα αλλάζει το πραγμα.
    Ειπαμε σαν την Χαλκιδική δεν έχει ακόμη και αν βρέχει, αλλά μην το παρα κάνουμε, θα μας κοροϊδεύουν οι Αθηναίοι!!!!
    Μην το χαλαμε άλλο....
    Την καλησπέρα μου!!!

  5. #65
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Βρε δεν είπα εγώ ότι δεν έχει απίστευτες διαδρομές. Έχει και παρά πολλές. Ίσως από τις καλύτερες στην βόρειο Ελλάδα. Αλλά οι διαδρομές που παρέθεσες δεν είναι τπτ το ιδιαίτερο έως και βαρετές. Από εκει και πέρα αλλάζει το πραγμα.
    Ειπαμε σαν την Χαλκιδική δεν έχει ακόμη και αν βρέχει, αλλά μην το παρα κάνουμε, θα μας κοροϊδεύουν οι Αθηναίοι!!!!
    Μην το χαλαμε άλλο....
    Την καλησπέρα μου!!!
    ΠΟΥΘΕΝΑ δε είπα κάτι τέτοιο, ούτε υποστήριξα την χαλκιδική ως κάτι με αυτά που προσάπτεις, ούτως η άλλως οι διαδρομές που έχω κάνει ευτυχώς δεν περιορίστικαν εντός συνόρων της χώρας.
    Αναγνωρίζω την μαλακία μου που απάντησα ενώ τα κριτήρια είναι εντελώς αντίθετα απο αυτά που θεωρώ συμβατικά με τους περισσότερους του είδους..συνεπώς το παίρνω πίσω ως μη γενόμενο...
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Το vtr 250 αξίζει να το βάλω στη λίστα προς διερεύνηση;
    Μηχανάκι δεκαετίας και παίζει στα ~2500€ και απ' ότι διαβάζω είναι αρκετά ποιοτικό.
    Είναι φιλικό για πρώτο μηχανάκι;

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Το vtr 250 αξίζει να το βάλω στη λίστα προς διερεύνηση;
    Μηχανάκι δεκαετίας και παίζει στα ~2500€ και απ' ότι διαβάζω είναι αρκετά ποιοτικό.
    Είναι φιλικό για πρώτο μηχανάκι;
    εισαι σίγουρος οτι υπάρχουν κ βρίσκεις ευκολα ανταλλακτικά για αυτό το μοτο ? πολύ καλό μοτό αλλά ΔΕΝ ειχε κυκλοφορήσει πολύ στην ελλάδα
    αμα θέλεις honda πάς εδώ ...cbr250r , κ πολύ καλό μοτό κ βρίσκεις ανετα ανταλ/κά ...(σίγουρα λίγο εως αρκετά ακριβές οι τιμές ...λόγω σαρακάκη ...)

  8. #68
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    εισαι σίγουρος οτι υπάρχουν κ βρίσκεις ευκολα ανταλλακτικά για αυτό το μοτο ? πολύ καλό μοτό αλλά ΔΕΝ ειχε κυκλοφορήσει πολύ στην ελλάδα
    αμα θέλεις honda πάς εδώ ...cbr250r , κ πολύ καλό μοτό κ βρίσκεις ανετα ανταλ/κά ...(σίγουρα λίγο εως αρκετά ακριβές οι τιμές ...λόγω σαρακάκη ...)
    Δεν ξέρω... Θα δυσκολευτώ λες με τα ανταλλακτικά;

  9. #69
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω... Θα δυσκολευτώ λες με τα ανταλλακτικά;
    Εφ οσον εχει εισαχθει απο την χοντα στην Ελλαδα δεν εχεις προβλημα απο ανταλλακτικα απο τον Σαρακακη.Ποιοτικο σαν χοντα ,ομορφο και δυνατο.Και φθηνοτερο απο παπι,σαν μεταχειρισμενο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #70
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Καλησπέρα και πάλι, επανέρχομαι μιας και αύριο θα παραλάβω το δίπλωμα μου... Υπάρχει άποψη για το Benelli Leoncino 500? Θα το προτείνατε για πρώτη μηχανή και κίνηση μέσα στην πόλη;

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και πάλι, επανέρχομαι μιας και αύριο θα παραλάβω το δίπλωμα μου... Υπάρχει άποψη για το Benelli Leoncino 500? Θα το προτείνατε για πρώτη μηχανή και κίνηση μέσα στην πόλη;
    Πολύ καλή επιλογή.. Πανέμορφο,ροπατο,ευκολοδηγητο κ άνετο μέσα στην πόλη.. Αν θες κ κάνα ταξιδάκι βάζεις κ μια ζελατινουλα φορτώνεις μπαγκάζια κ έφυγες...

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TKM
    Εγγραφή
    18/08/2019
    Μηνύματα
    250
    Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος αλλά το Yamaha MT 03 του 2020 το έχεις σκεφτεί;

  13. #73
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TKM Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες του θέματος αλλά το Yamaha MT 03 του 2020 το έχεις σκεφτεί;
    Είναι στις επιλογές μου, αν και φοβάμαι λίγο ότι τα πιο πολλά μεταχειρισμένα θα είναι σκισμένα γιατί είναι λίγο καγκουρομηχανή

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και πάλι, επανέρχομαι μιας και αύριο θα παραλάβω το δίπλωμα μου... Υπάρχει άποψη για το Benelli Leoncino 500? Θα το προτείνατε για πρώτη μηχανή και κίνηση μέσα στην πόλη;
    ΓΑΜΑΤΟ !

  15. #75
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από domwat Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και πάλι, επανέρχομαι μιας και αύριο θα παραλάβω το δίπλωμα μου... Υπάρχει άποψη για το Benelli Leoncino 500? Θα το προτείνατε για πρώτη μηχανή και κίνηση μέσα στην πόλη;
    Να υποθεσω οτι αναφερεσαι στο μοναδικο μεταχειρισμενο που υπαρχει στο car και οχι σε καινουριο. Γιατι με τα λεφτα που κανει καινουριο παιρνεις πολυ ανωτερα μηχανακια.

    Για τα λεφτα που το δινει μια χαρα το βλεπω. Ενδεικτικη η τιμη της μεταπωλητικης αξιας που εχουν αυτες οι εταιρειες παντως. Σε δυο χρονια εχασε το 40% της αξιας του. Για σενα οφελος βεβαια.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζήτηση πρώτης μηχανής (SM)
    από Veancy στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2015, 09:07
  2. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2009, 12:14
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF