Σελίδα 100 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 50909596979899100101102103104105110150200 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.486 έως 1.500 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1486
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Έχω διαβάσει πολύ καλά τι γράφει ο άλλος και παρακολουθώ το θέμα , αλλά ΠΟΥΘΕΝΑ δε γράφει ότι γνωρίζει πόσο κρατάει η ανοσία, την οποία υποτίθεται πως αποκτά κάποιος αφού έχει νοσήσει!Άλλο πράγμα η ανοσία της αγέλης,μέθοδος που έχει εφαρμοστεί ήδη από χώρες όπως η Αγγλία (αρχικά στο 1ο lockdown) και από τη Σουηδία τώρα, με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό.....Συνεπώς με το να λες ότι κάποιος είπε κάτι που δεν είπε (εσύ μπορεί να το ερμήνευσες όμως έτσι...) και να θεωρείς δεδομένο πως δεν έχω διαβάσει τι γράφει ο άλλος και σου απαντώ,μήπως να αναρωτηθείς εάν εσύ μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?
    Μα τί πράγματα διαβάζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Πάμε για ανοσία της αγέλης όταν δεν ξέρουμε πόσο κρατάει η ανοσία??

    Το ίδιο είναι αν κρατάει μια μέρα και το ίδιο 10 χρόνια?
    Πώς θα φτάσεις σε ένα επαρκές ποσοστό του πληθυσμού με ανοσία χωρίς να έχεις χιλιάδες νεκρούς αν η ανοσία κρατάει 3 μήνες?

    Να το πάω αλλιώς, ξέρεις τί είναι η ανοσία αγέλης?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Προστατευεις τις ευαλωτες ομαδες ειτε με ανοσια αγελης(δημιουργεις ανοσια μεσα στη κοινοτητα)

    Για ρώτα τον faithless μήπως βγάλετε άκρη

  2. #1487
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά εφαρμόστηκε η ανοσία της αγέλης αρχικά στην Αγγλία αλλά αποφάσισαν να μπουν σε λοκνταουν τελικά.Η Σουηδία πάντως,ΤΩΡΑ,αυτή την τακτική εφαρμόζει επί της ουσίας..

    Singular Logic
    Για να εφαρμόσεις κάτι πάει να πεί ότι το ολοκλήρωσες.
    Εκεί ξεκίνησαν να πηγαίνουν για ανοσία αγέλης αλλά το σύστημα έφτασε στα όρια του και επειδή δεν ξέρουμε (δε ξέρω αν έχει αλλάξει τελευταία) πόσο κρατάει η ανοσία κατάλαβαν ότι έκαναν μαλακία!

  3. #1488
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά εφαρμόστηκε η ανοσία της αγέλης αρχικά στην Αγγλία αλλά αποφάσισαν να μπουν σε λοκνταουν τελικά.Η Σουηδία πάντως,ΤΩΡΑ,αυτή την τακτική εφαρμόζει επί της ουσίας..

    Singular Logic
    1)Η Αγγλια,μιας και εκει περασα το πρωτο λοκντναουν,ακολουθησε την ιδια ακριβως τακτικη με την Ελλαδα,και απο οτι φαινεται και στο δευτερο,εκτος απο την χρηση sms/αιτηση μετακινησης και το κλεισιμο των αεροδρομιων.
    Οποτε θα υποθεσω οτι εφοσον εχεις αυτην την αποψη για την Αγγλια εχεις και την ιδια αποψη για την Ελλαδα,οτι ακολουθουμε την ανοσια της αγελης.

    2)Αυτο το λινκ που μου εστειλες,γιατι εφοσον πιστευεις/πιστευετε οτι γινεται νοθεια στις εκλογικες διαδικασιες δεν διαμαρτυρεται κανεις και τωρα αρχιζει δειλα δειλα να εκφραζεται αμφισβητηση ολως τυχαιως μετα τα καραγκιοζιλικια του Τραμπ?
    Γιατι τα τελευταια 50 χρονια δεν εχω ακουσει κανεναν στις δυτικες χωρες να παραπονιεται οτι γινεται νοθεια στις εκλογικες διαδικασιες.

  4. #1489
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ο τσιώδρας συνωμότης, ο γερμανός τσιώδρας το ίδιο, ο ιταλός, ο γάλλος, ο αμερικάνος.. Μεγάλη συνωμοσία. Επρεπε να χαιρεστε, χτυπάει τον καπιταλισμό στην καρδιά του. Μεγάλες εταιρίες χάνουν μύρια, χρηματιστήρια πάνε στον πατο κτλ.Οσο για τ

    Ολες οι θεωρίες συνωμοσίας που άντεξαν στον χρονο είχαν ενα κοινο γνώρισμα, το κίνητρο. η 11η σεπτεβρίου, το φεγγάρι, είχαν ενα πραγματικό κίνητρο. Εδω τι έχουμε? Ποιό ειναι το κίνητρο της μεγαλύτερης παγκόσμιας συνωμοσίας?
    Εχεις δικιο πρεπει να το παραδεχτω.. Μολις ειδα τον μπιλαρα τον γκειτς στην ομονοια εψαχνε για κανα φραπεδακι στα σκουπιδια.. Χαχαχαχαχ... Ααααα για στασου μολις ειδα και τον μαρκ στον οαεδ εκανε αιτηση για επιδομα ανεργιας. ..Και η βουλη μια απο τα ιδια εκλεισε αλλα ο μισθος ακαθεκτος. Ρε συ σε παρακαλω πες τα σε κανα αλλον οχι σε μενα.

  5. #1490
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Έχω στείλει 74(!!!) μηνύματα με τον κωδικό 6 από το πρωί (έτσι για το γαμώτο...) κι έχω λάβει σε όλα ΟΚ....Πόσο πιο γελοίοι????

    ......Πάει ο καφές....

  6. #1491
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Μα τί πράγματα διαβάζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Πάμε για ανοσία της αγέλης όταν δεν ξέρουμε πόσο κρατάει η ανοσία??

    Το ίδιο είναι αν κρατάει μια μέρα και το ίδιο 10 χρόνια?
    Πώς θα φτάσεις σε ένα επαρκές ποσοστό του πληθυσμού με ανοσία χωρίς να έχεις χιλιάδες νεκρούς αν η ανοσία κρατάει 3 μήνες?

    Να το πάω αλλιώς, ξέρεις τί είναι η ανοσία αγέλης?




    Για ρώτα τον faithless μήπως βγάλετε άκρη
    Οχι, αλλά είναι το μόνο που δεν γνωρίζουν;

    Ο BoJo όταν έμαθε την προβλεψη για 200.000 νεκρούς πηγε σε τρίμηνο lockdown.

    Η Σουηδία έχει δεκαπλάσιους νεκρους από εμάς. Και έναν λαό εξαιρετικά πειθαρχημενο. Φαντάσου εμάς, με πολίτες σαν μερικούς, τι αποτελέσματα θα είχαμε.
    Το τραγικό είναι άλλο. Σε λίγες μέρες που οι επιπτώσεις από την συμπεριφορά πολλων την προηγουμενη βδομάδα θα φανούν στις εισαγωγές και διασωληνωσεις, δεν θα αλλάξουν μυαλά.
    Κι αυτό είναι το λυπηρό.

  7. #1492
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Μα τί πράγματα διαβάζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Πάμε για ανοσία της αγέλης όταν δεν ξέρουμε πόσο κρατάει η ανοσία??

    Το ίδιο είναι αν κρατάει μια μέρα και το ίδιο 10 χρόνια?
    Πώς θα φτάσεις σε ένα επαρκές ποσοστό του πληθυσμού με ανοσία χωρίς να έχεις χιλιάδες νεκρούς αν η ανοσία κρατάει 3 μήνες?

    Να το πάω αλλιώς, ξέρεις τί είναι η ανοσία αγέλης?
    Κανείς δεν ξέρει πόσο κρατάει η ανοσία προς το παρών....Ούτε οι Σουηδοί που τώρα εφαρμόζουν αυτή τη μέθοδο....Still,they do...





    Όσο για τη φράση του faithless που παρέθεσες ("Προστατευεις τις ευαλωτες ομαδες ειτε με ανοσια αγελης(δημιουργεις ανοσια μεσα στη κοινοτητα)")
    Βλέπεις εσύ κάπου να γράφει για το πόσο κρατάει η ανοσία???Γιατί αυτό ακριβώς ρωτάς και του "χρεώνεις" πως είπε...Έλεος,...είπαμε.....Και εν τέλει σε ξαναρωτώ: εφόσον αυτό δεν το είπε ΠΟΥΘΕΝΑ, μήπως,λέω μήπως ΕΣΥ τελικά μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  8. #1493
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    https://youtu.be/E-1YL7zkMzE Παμε γιατι εχω ρεντα σημερα... Συνομωσιολογοι στην ιταλικη βουλη?

  9. #1494
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    1)Η Αγγλια,μιας και εκει περασα το πρωτο λοκντναουν,ακολουθησε την ιδια ακριβως τακτικη με την Ελλαδα,και απο οτι φαινεται και στο δευτερο,εκτος απο την χρηση sms/αιτηση μετακινησης και το κλεισιμο των αεροδρομιων.
    Οποτε θα υποθεσω οτι εφοσον εχεις αυτην την αποψη για την Αγγλια εχεις και την ιδια αποψη για την Ελλαδα,οτι ακολουθουμε την ανοσια της αγελης.


    2)Αυτο το λινκ που μου εστειλες,γιατι εφοσον πιστευεις/πιστευετε οτι γινεται νοθεια στις εκλογικες διαδικασιες δεν διαμαρτυρεται κανεις και τωρα αρχιζει δειλα δειλα να εκφραζεται αμφισβητηση ολως τυχαιως μετα τα καραγκιοζιλικια του Τραμπ?
    Γιατι τα τελευταια 50 χρονια δεν εχω ακουσει κανεναν στις δυτικες χωρες να παραπονιεται οτι γινεται νοθεια στις εκλογικες διαδικασιες.
    1 Την ίδια ακριβώς τακτική ναι, αλλά 10 περίπου μέρες μετά (όταν ο Boris έμαθε πως μπορεί να έχει 200000 νεκρούς..)μέχρι τότε μιλούσε γι αυτό..
    2 «Εκείνοι που ψηφίζουν δεν αποφασίζουν τίποτα. Εκείνοι που μετράνε τις ψήφους αποφασίζουν τα πάντα» - Ιωσήφ Στάλιν, (1878 - 1953),
    Τελευταία τροποποίηση από Jimmu; 09/11/2020 στις 18:33.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  10. #1495
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    @faithless Συνομωσιολογοι υπαρχουν παντου,τι θες να πεις με αυτο?

    Η βασικη διενεξη σε αυτο το θρεντ ειναι εαν εχουν δικιο και ειναι συνομωσια ή εχουν αδικο και ειναι γραφικοι.Αυτο καταλαβαινω εγω και πανω σε αυτο επιχειρηματολογειτε για 17 σελιδες.

    Αυτο το βιντεο πως αποδεικνυει τον ισχυρισμο σου οτι ειναι μια παγκοσμια συνομωσια?
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 09/11/2020 στις 18:36.

  11. #1496
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    1 Την ίδια ακριβώς τακτική ναι, αλλά 10 περίπου μέρες μετά (όταν ο Boris έμαθε πως μπορεί να έχει 200000 νεκρούς..)μέχρι τότε μιλούσε γι αυτό..
    2 «Εκείνοι που ψηφίζουν δεν αποφασίζουν τίποτα. Εκείνοι που μετράνε τις ψήφους αποφασίζουν τα πάντα» - Ιωσήφ Στάλιν, (1878 - 1953),
    Ε αφου το ειπε ο συντροφος ΙΩΣΗΦ κατι παραπανω θα ξερει.ΠΑΩ ΠΑΣΣΟ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #1497
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Άλλο πράγμα η ανοσία της αγέλης,μέθοδος που έχει εφαρμοστεί ήδη από χώρες όπως η Αγγλία (αρχικά στο 1ο lockdown) και από τη Σουηδία τώρα, με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό.....
    Αυτο ομως εγραψες εσυ.
    Και επεμεινες σε δευτερο σχολιο σου οτι εκαναν ανοσια της αγελης.
    Και μετα λες οτι αυτη την σκεψη ειχε αλλα τελικα πηγε σε καθολικο λοκνταουν.Αρα ποια ανοσια της αγελης εκανε?

    Εdit:Ασε που ουτε για 10 μερες δεν υπηρχε σαν σκεψη αυτο με την ανοσια της αγελης.

  13. #1498
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Κανείς δεν ξέρει πόσο κρατάει η ανοσία προς το παρών....Ούτε οι Σουηδοί που τώρα εφαρμόζουν αυτή τη μέθοδο....Still,they do...





    Όσο για τη φράση του faithless που παρέθεσες ("Προστατευεις τις ευαλωτες ομαδες ειτε με ανοσια αγελης(δημιουργεις ανοσια μεσα στη κοινοτητα)")
    Βλέπεις εσύ κάπου να γράφει για το πόσο κρατάει η ανοσία???Γιατί αυτό ακριβώς ρωτάς και του "χρεώνεις" πως είπε...Έλεος,...είπαμε.....Και εν τέλει σε ξαναρωτώ: εφόσον αυτό δεν το είπε ΠΟΥΘΕΝΑ, μήπως,λέω μήπως ΕΣΥ τελικά μεταδίδεις ψευδείς ειδήσεις?
    Δηλαδή προτείνεις ανοσία αγέλης... χωρίς να ξέρεις αν το μόνο που προκαλείς είναι μαζικούς θανάτους αφού κάλλιστα η ανοσία μπορεί να κρατάει 3μηνο οπότε ποτέ δε θα φτάσεις τον στόχο στο γενικό πληθυσμό!
    Οκ αυτό είναι για τρελοκομείο ή φυλακή?

    Ακόμα να απαντήσει.
    Τα βίντεο στο γιουντιουμπ δεν ανοίγουν καν...

  14. #1499
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Συνομωσιολογοι υπαρχουν παντου,τι θες να πεις με αυτο?

    Η βασικη διενεξη σε αυτο το θρεντ ειναι εαν εχουν δικιο και ειναι συνομωσια ή εχουν αδικο και ειναι γραφικοι.Αυτο καταλαβαινω εγω και πανω σε αυτο επιχειρηματολογειτε για 17 σελιδες.

    Αυτο το βιντεο πως αποδεικνυει τον ισχυρισμο σου οτι ειναι μια παγκοσμια συνομωσια?
    Βλεπεις που κολλας στις λεξεις? Εγω ποτε δε κολλησα. Αλλοι θελουνε να δινουνε ονοματα στους παντες. Αναρχοαπλυτοι , Συνομωσιολογοι, ψεκασμενοι, αγανακτισμενοι, δε φταιω εγω που ολες οι κοινωνικες ταξεις εντασσονται υπερ του ΝΑΙ και αλλα πολλα. Εγω τους λεω ελευθερους ανθρωπους που ελευθερα λενε τη γνωμη τους.Η βουλευτης της ιταλιας δηλαδη ειναι ψεκασμενη και μια μερα ξυπνησε να παει στη βουλη για να μιλησει για σκανδαλα και χουντες εξπρες.?

  15. #1500
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή προτείνεις ανοσία αγέλης... χωρίς να ξέρεις αν το μόνο που προκαλείς είναι μαζικούς θανάτους αφού κάλλιστα η ανοσία μπορεί να κρατάει 3μηνο οπότε ποτέ δε θα φτάσεις τον στόχο στο γενικό πληθυσμό!
    Οκ αυτό είναι για τρελοκομείο ή φυλακή?

    Ακόμα να απαντήσει.
    Τα βίντεο στο γιουντιουμπ δεν ανοίγουν καν...
    Θα μου πεις τι εκανε ολη η ανθρωποτητα στη πανδημια της γριπης των χοιρων? Καραντινα?Προσωπικα εγω κολλησα το περασα και δεν ειπα και κουβεντα... Απαντησεις ψαξε στην ιστορια της ανθρωποτητας οχι σε μενα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF