Σελίδα 103 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 353939899100101102103104105106107108113153203 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.531 έως 1.545 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1531
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Όλοι όσοι είναι σε ευπαθείς ομάδες και ηλικίες από 60 και πάνω σε φούρνο σαπούνι κλπ.
    πλησιαζει η ωρα μου γαμοτο !!!!

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  2. #1532
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Επειδή έχω σχέση με τον χώρο, στα δημόσια νοσοκομεία και μονο εκει λόγω της εμπολκής όλων πια σε κοβιντ μονάδες, αναστάλθηκαν τα "προγραμματισμένα χειρουργεία" , είναι όλα αυτά που μπορείς να προγραμματίσεις σε βάθος χρόνου. Τα έκτακτα μπαίνουν κανονικά οπως έμπαιναν και τον μάρτιο-απρίλιο
    Αν το περιστατικό της είναι από αυτά που δεν αναβάλλεται-προγραμματίζεται θα μπει κανονικά, γιατί παίρνει αυτή την έκταση ενώ δεν είναι αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω(χμμ ή μήπως μπορώ)..
    Συ αδελφός πάντως έκανε κανονικά το χειρουργείο της προχθές.

  3. #1533
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Το μεγαλο προβλημα με τον Κορονοιο ειναι ενα.
    Οι πηγες πληροφορησης που μετα το μοιρασμα των χρηματων γινανε ειτε συμμαχοι ειτε πολεμιοι του συστηματος γιατι δεν πηρανε οσα υπολογιζαν και πλεον οσοι πηρανε...απλα υποστηριζουν με σθενος λογω οτι ξερουν οτι θα παρουν κι αλλα και οσι δεν πηρανε και αισθανονται ριγμενοι...εχουν ξεκινησει να αναπαραγουν οτιδηποτε fake news ειτε αληθινα για να πιεσουν να παρουν κι αλλα με τον τροπο τους.

    Οποτε ερχομαστε εμεις και χωριζομαστε στα 2 στρατοπεδα και γινεται σφαγη για να παρει καποιος απο πισω των κουρτινων καμποσο παραδακι περισσοτερο.

    Ενα παραδειγμα ειναι οτι διαβαζω το SDNA το γνωστο αθλητικο site το οποιο φυσικα αναπαραγει και γενικες ειδησεις σε ενα ποσοστο 40%.
    Με το ξεσπασμα της πανδημιας...μαζι στον αγωνα να κατσουμε σπιτια μας και γενικα ηταν φιλοκυβερνητικο οσο δεν πηγαινε και πολεμιο τα προηγουμενα χρονια της κυβερνησης ΣΥΡΙΖΑ. Με το που βγαινει η λιστα Πετσα και πηρανε πολυ λιγα χρηματα λογω οτι υπηρχαν αλλα site πιο δημοφιλη...συντάσσεται κατευθειαν με το αντιπολιτευτικο DOCUMENTO του Βαξεβανη και αρχιζει τρελο κραξιμο για 5 μηνες τουλαχιστον. Τωρα ηρεμησαν λιγο γιατι θα πηρανε κανα κονδυλι παραπανω η γιατι ερχεται και 2ο πακετο στα ΜΜΕ .

    Οποτε τι καθομαστε και γραφουμε εδω και διαφωνουμε οταν ολα γινονται για την κονομα. Δικιο εχουμε ολοι σε οτι πιστευουμε απλα το κολπο πιστευω ειναι να μην πεφτουμε στην παγιδα του προσυλιτισμου ωστε να μεταδωσουμε με το ζορι το πιστευω μας στους αλλους.

  4. #1534
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Κάπου έχουμε μπερδέψει λίγο τα μήλα με τα πορτοκάλια...
    Το αν υπάρχει ή δεν υπάρχει ο ιός είναι αστείο να συζητιέται ακόμα και μεταξύ "ψεκασμένων"... Με 30-40 νεκρούς την ημέρα μόνο στην Ελλάδα (και με αυξητικές μάλιστα τάσεις) δεν χρειάζεται καμία περαιτέρω απόδειξη.
    Το αν πρέπει ή δεν πρέπει να προστατέψουμε τις ευπαθείς ομάδες και τους ηλικιωμένους εις βάρος της οικονομίας (και άρα των νεότερων) είναι ένα ΆΛΛΟΥ είδους δίλημμα ηθικής και πολιτικής τάξης... Σκληρό, περίεργο, ίσως και "ανήθικο" δίλημμα αλλά τέλος πάντων ο καθένας έχει μια άποψη (όπως και κωλοτρυπίδα) και υπάρχει χώρος για συζήτηση/αντιπαράθεση.
    Τώρα αν δεν θες να συζητήσεις και πρέπει ντε και καλά να "ανακαλύψεις" μια παγκόσμια συνωμοσία θα το κάνεις με ότι και να καταπιαστείς - απλά ο κορονοιός είναι η τέλεια αφορμή.

  5. #1535
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Κάπου έχουμε μπερδέψει λίγο τα μήλα με τα πορτοκάλια...
    Το αν υπάρχει ή δεν υπάρχει ο ιός είναι αστείο να συζητιέται ακόμα και μεταξύ "ψεκασμένων"... Με 30-40 νεκρούς την ημέρα μόνο στην Ελλάδα (και με αυξητικές μάλιστα τάσεις) δεν χρειάζεται καμία περαιτέρω απόδειξη.
    Το αν πρέπει ή δεν πρέπει να προστατέψουμε τις ευπαθείς ομάδες και τους ηλικιωμένους εις βάρος της οικονομίας (και άρα των νεότερων) είναι ένα ΆΛΛΟΥ είδους δίλημμα ηθικής και πολιτικής τάξης... Σκληρό, περίεργο, ίσως και "ανήθικο" δίλημμα αλλά τέλος πάντων ο καθένας έχει μια άποψη (όπως και κωλοτρυπίδα) και υπάρχει χώρος για συζήτηση/αντιπαράθεση.
    Τώρα αν δεν θες να συζητήσεις και πρέπει ντε και καλά να "ανακαλύψεις" μια παγκόσμια συνωμοσία θα το κάνεις με ότι και να καταπιαστείς - απλά ο κορονοιός είναι η τέλεια αφορμή.
    Εγω θα αφησω αυτο το τελευταιο και παω να αραξω στη πλατεια... Οσο για τους γιατρους εδω μεσα δεν εχω σχολια. Θα τα πουμε καλα.Και στα υποχρεωτικα εμβολια με ερευνα της λουτσας αλλα και για τα μετρα τρομολαγνειας και χουντας.https://youtu.be/SxWjU2pnOkc Οποιοσδηποτε απο δω και στο εξης γουσταρει να με ρωτησει η να μου εκφρασει απορια ας μου στειλει pm.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 10/11/2020 στις 13:55.

  6. #1536
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Κ
    Το αν πρέπει ή δεν πρέπει να προστατέψουμε τις ευπαθείς ομάδες και τους ηλικιωμένους εις βάρος της οικονομίας (και άρα των νεότερων) είναι ένα ΆΛΛΟΥ είδους δίλημμα ηθικής και πολιτικής τάξης...
    Όταν μπουκώσουν τα νοσοκομεία δεν θα είναι μόνο για τις ευπαθείς ομάδες αλλά για ΟΛΟΥΣ. Αυτό προσπαθούμε να αποφύγουμε.

  7. #1537
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Όλοι όσοι είναι σε ευπαθείς ομάδες και ηλικίες από 60 και πάνω σε φούρνο σαπούνι κλπ.
    Και εγώ ένα μικρό μικροκυμάτων έχω. Δεν κάνει δουλειά
    Τι να προλάβω ρε σε δύο χρόνια;
    Κάνε λίγο σκοντο.....

  8. #1538
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Εγω θα αφησω αυτο το τελευταιο και παω να αραξω στη πλατεια... Οσο για τους γιατρους εδω μεσα δεν εχω σχολια. Θα τα πουμε καλα.Και στα υποχρεωτικα εμβολια με ερευνα της λουτσας αλλα και για τα μετρα τρομολαγνειας και χουντας.https://youtu.be/SxWjU2pnOkc Οποιοσδηποτε απο δω και στο εξης γουσταρει να με ρωτησει η να μου εκφρασει απορια ας μου στειλει pm.
    Αυτήν την Κιαγια δεν την βρίσκω πουθενά. Ούτε στον ιατρικό Σύλλογο. Ούτε πουθενά στον ιστό. Έχεις περισσότερα για το ποιόν της ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #1539
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αυτήν την Κιαγια δεν την βρίσκω πουθενά. Ούτε στον ιατρικό Σύλλογο. Ούτε πουθενά στον ιστό. Έχεις περισσότερα για το ποιόν της ?
    Το γράφει ξεκάθαρα στο βίντεο, φίλε: ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ!
    Life begins at 45°.

  10. #1540
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ρε Faithless τι μου στέλνεις μηνύματα?
    Να πουμε τι?
    Εκτός σε πληρωνουν να το κανεις δεν βρισκω λογο να σου απαντησω στα κρυφα. Εχω απαντήσει εδώ μεσα οποτε στοπ η συζητηση.

  11. #1541
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Ρε Faithless τι μου στέλνεις μηνύματα?
    Να πουμε τι?
    Εκτός σε πληρωνουν να το κανεις δεν βρισκω λογο να σου απαντησω στα κρυφα. Εχω απαντήσει εδώ μεσα οποτε στοπ η συζητηση.
    μηπως παιζει τιποτε αλλο?μηπως κανα συνδρομο της στοκχολμης?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #1542
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    μηπως παιζει τιποτε αλλο?μηπως κανα συνδρομο της στοκχολμης?
    Τι να πω... Ημαρτον

  13. #1543
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Ρε Faithless τι μου στέλνεις μηνύματα?
    Να πουμε τι?
    Εκτός σε πληρωνουν να το κανεις δεν βρισκω λογο να σου απαντησω στα κρυφα. Εχω απαντήσει εδώ μεσα οποτε στοπ η συζητηση.
    Αφου το λεει ο ανθρωπος... θα τα πειτε καλα...

    Α ξεχασα... εσεις κυριε δεν ειστε γιατρος..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #1544
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Εγω θα αφησω αυτο το τελευταιο και παω να αραξω στη πλατεια... Οσο για τους γιατρους εδω μεσα δεν εχω σχολια. Θα τα πουμε καλα.Και στα υποχρεωτικα εμβολια με ερευνα της λουτσας αλλα και για τα μετρα τρομολαγνειας και χουντας.https://youtu.be/SxWjU2pnOkc Οποιοσδηποτε απο δω και στο εξης γουσταρει να με ρωτησει η να μου εκφρασει απορια ας μου στειλει pm.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    εγω παντως αυτο το θρεντ το παρακολουθω μονο και μονο γιατι μετραω ποσες φορες εχει πει ο απιστος οτι σταματαει...

    Στις πόσες είμαστε τώρα;


    Πάντως για να λέμε και τα καλά, το νήμα έχει ζωή εξαιτίας του faithless. Μαθαίνουμε και επιπλέον πληροφορίες, χάρη στην αμφισβήτησή του. Απλά θα ήταν πιο ωραίο να διαφωνούμε χωρίς εμπάθεια. Δεν πρέπει σώνει και ντε να καταλήξουμε σε συμφωνία, ούτε να αναγκάσουμε τον άλλο να παραδεχθεί την πλάνη που νομίζουμε ότι βρίσκεται. Εξασκούμε τις δεξιότητες ευγενικής διαφωνίας.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #1545
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Τι να πω... Ημαρτον
    Μπορεί να τον έγραψαν και θέλει να του σβήσεις την κλήση
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF