Σελίδα 114 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 1464104109110111112113114115116117118119124164214 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.696 έως 1.710 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1696
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Από τα χειρότερα θεάματα που έχω δει από την αρχή αυτής της ιστορίας. Ντροπή.
    Αφήνω μόνο ένα περιθώριο να έχει προηγηθεί κάτι πολύ ακραίο εκεί αλλά τίποτα δε δείχνει κάτι τέτοιο.
    https://www.facebook.com/PanagiotisD...18172661568304
    εδω τον Μαρτιο Ισπανια

    https://www.youtube.com/watch?v=csI9...SpainLifeToday

  2. #1697
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    @Xlitos, ναι το έχω δει...εκεί είναι διαφορετική η κατάσταση...αρχικά συνομιλούν και έπειτα έρχεται σε αντιπαράθεση μαζί τους ο αναβάτης και σπρώχνει πρώτος. Εδώ μιλάμε για αστυνομικούς πεζούς με γκλομπ ή με παπιά οι οποίοι κυνηγάνε πιτσιρικάδες/πιτσιρίκες skaters ή περιπατητές και μάλιστα με μάσκες σε μια τεράστια πλατεία, λες και είναι τρομοκράτες ή εγκληματίες. Ήθελα να'ξερα αν και τι έχει προηγηθεί και ποιος καραγκιόζης διοικητής έχει δώσει τέτοιες εντολές.
    @Kas Tracer, δεν ξέρω,θα σου πω ψέματα....ίσως να είναι το ίδιο περιστατικό.

  3. #1698
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    η χαρά των απανταχού χουντοσκατών οι απαγορεύσεις στο όνομα της πανδημίας.
    Και ω τι σύμπτωση, η ΝέαΔημοπρασία είναι γεμάτη τέτοια.
    όπως και το σώμά της γΕλ.Ας (δεν ξεχασε κανείς τα ποσοστά που έπαιρναν τα καταδικασμένα χρυσά σκατα στους κυκλους των σμερφ).
    όπως και το δικαστικό σώμα.
    όπως και σεβαστό ποσοστό ψηφοφόρων.
    Γιατί ΤΟΣΟ μαλάκες είμαστε διαχρονικά σαν κράτος.
    Καλή δύναμη σε όλους, ρωμαίους & γαλάτες.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #1699
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Θα ηταν ιδανικο για την κοινωνια μας η δικαιοσυνη να ειναι σε ολα ειναι αμεροληπτη και ανεξαρτητη αλλα στην πραξη θελει πολυ δουλεια για να συμβει.
    Στην προκειμενη περιπτωση ομως δεν βλεπω κατι που να δικαιολογει τον ορο παρακλαδι της πολιτικης.
    δεν υπαρχει περιπτωση ν αλλαξει κατι....το υπογραφω και πονταρω ό,τι εχω και δεν έχω

  5. #1700
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    δεν υπαρχει περιπτωση ν αλλαξει κατι....το υπογραφω και πονταρω ό,τι εχω και δεν έχω
    Ποτε μην λες ποτε.

    Το οτι μπορει να αργησει να συμβει και να μην το ζησουμε εμεις ή ακομα-ακομα και τα παιδια μας δεν σημαινει οτι δεν θα συμβει ποτε.Η Ιστορια εχει αποδειξει οτι τα παντα μπορουν να ερθουν τουμπα

  6. #1701
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    @Xlitos, ναι το έχω δει...εκεί είναι διαφορετική η κατάσταση...αρχικά συνομιλούν και έπειτα έρχεται σε αντιπαράθεση μαζί τους ο αναβάτης και σπρώχνει πρώτος. Εδώ μιλάμε για αστυνομικούς πεζούς με γκλομπ ή με παπιά οι οποίοι κυνηγάνε πιτσιρικάδες/πιτσιρίκες skaters ή περιπατητές και μάλιστα με μάσκες σε μια τεράστια πλατεία, λες και είναι τρομοκράτες ή εγκληματίες. Ήθελα να'ξερα αν και τι έχει προηγηθεί και ποιος καραγκιόζης διοικητής έχει δώσει τέτοιες εντολές.
    @Kas Tracer, δεν ξέρω,θα σου πω ψέματα....ίσως να είναι το ίδιο περιστατικό.
    Αποσο ξερω κρεμασανε πανο για τα βαροσια που ελεγε "ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ".Ακολουθησαν προσαγωγες. Πιθανως να ειναι το ιδιο σκηνικο. Οποιος εχει κατεβει συνταγμα μπορει να δει οτι εχει μετατραπει ηδη σε στρατοπεδο γιατι πολυ απλα θα γινουν οσα εχω πει και σε αλλα ποστ μου. Και ειναι αυτοι που το προκαλουνε. Σα να το κανουνε επιτηδες για να επαναστατησει ο κοσμος.Οταν θα κοπει το 500ρι που κραταει το μεσο ελληνα στο σπιτι θα σου πω εγω τι γιατρους και χαρδαχιτλερ θα ακουει. Σα ταυρος θα βγει και θα σπαει οτι βρει μπροστα του. Εχει που εχει περασει τοσα χρονια τα πανδεινα τωρα ειναι που θα γινει ο κακος χαμος.

  7. #1702
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Αστυνομικός στην Καρδίτσα έριξε κάτω 15χρονη και της έβαλε χειροπέδες επειδή καθόταν στην πλατεία

    https://www.gazzetta.gr/plus/koinwni...n-stin-plateia

    Εντιτ:τώρα είδα ότι έχει ξαναμπει

  8. #1703
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    επειδη συνεχιζεις το βιολι σου, να σε ενημερωσω οτι χθες εμαθα πως πολυ γνωστο μου ατομο,
    πολυ καλος φιλος του αδερφου μου συγκεκριμενα, με δυο μωρα παιδια εκ των οποιων το
    ενα νεογεννητο, νοσηλευεται διασωληνωμενος σε καταστολη απο τον κωλοϊο χωρις να εχει
    το παραμικρο προβλημα υγειας.. ο ιδιος λογο των μωρων προσεχε οσο μπορουσε..
    προφανως ο λογος που κολλησε ηταν καποιος τυπος σαν εσενα που κοιτουσε μονο τη παρτη του
    και οχι το συνολο, και θεωρουσε τον ιο μια απλη γριπουλα και οτι η κυβερνηση μας δουλευει,
    με συνεπεια να μη φυλαγεται καθολου και να του μεταδωσει τον ιο..

    ναι το ξερω, κανει τραγικα λαθη η κυβερνηση στη διαχειρηση του θεματος, αλλα δε χρειαζομαι
    τη προπαγανδα της για να πειστω για την επικινδυνοτητα του ιου.. και πολυ περισσοτερο,
    δε χρειαζομαι ουτε κατι τυπους σαν εσενα να προσπαθουν απεγνωσμενα να με πεισουν
    για το αντιθετο επειδη προφανως εχουν ιδιο οφελος..

    στο εφ'εξης οποιο ποστ βλεπω απο εσενα εναντια σε αυτο που ζουμε, (για τα της ασθενειας, οχι τους χειρισμους της κυβερνησης)
    θα τρωει αναφορα με συνοπτικες διαδικασιες...

    ευχομαι μονο να μη χρειαστει να νοσησει βαρια καποιος δικος σου για να αναγκαστεις να αλλαξεις γνωμη

    τη καληνυχτα μου..
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 15/11/2020 στις 22:31.

  9. #1704
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ 42 ΧΡΟΝΩΝ
    ΠΝΕΥΜΟΝΙΟΛΟΓΟΣ
    Πεθανε στην εντατικη ,ταγμενος σε αυτο που σπουδασε
    Τον Αυγουστο εγραφε για τους ειδικους του fb

    ΠΕΡΙ ΙΑΤΡΙΚΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ
    Δεν έχει να κάνει με τη μάσκα φίλε μου.
    Ανέκαθεν δεν είχε.
    Είναι που δεν γουστάρουνε απλά να ακούνε τους ειδικούς.
    Αυτούς που έχουν τη γνώση.
    Και δεν τους γουστάρουνε όχι τώρα τελευταία αλλά ανέκαθεν.
    Δεν τους θέλουμε βρε αδερφέ.
    Μας χαλάνε τη ζαχαρένια μας, μας ζαλίζουν γενικώς ενώ είναι επίσης γνωστό τοις πάσι πως πέρα από την αφεντιά μας κανείς δεν φτουράει μια σε αυτόν τον κόσμο.
    Αλλά ρε μπαγάσες, εσείς το τερματίσατε
    Στα ιατρικά ρε φίλε;
    Σε αυτά που χρειάζονται κανα δυο χρόνια μέχρι να καταλάβεις τη διαφορά μεταξύ DNA και RNA, βακτηρίων και ιών, μεταγραφής και μετάφρασης, θνησιμότητας και θνητότητας;
    Στα ιατρικά ρε φίλε;
    Που στα κανονικά σου δεν μπορείς να ξεχωρίσεις το Depon από το Stedon;
    Που παίρνεις αντιυπερτασικό και γράφεις στο κουτί "για την καρδιά";
    Που χαπακώνεις Amoxil για ιούς, βακτήρια, μύκητες, περονόσπορους και δάκους;
    Που μέχρι πρόσφατα η πομφόλυγα και η βλατίδα ήτανε "σπυράκι", η φλεγμονή "κοκκινίλα" και η κρεατινίνη "βρε αδερφέ, τι είναι αυτό που μαυρίζει στις εξετάσεις μου;";
    Και ξαφνικά τι;
    Ήρθε το περιστέρι της επιφοίτησης, σε κουτσούλησε και την είδες μέγας λοιμωξιολόγος, επιδημιολόγος, ολίγον παθολόγος και κάτι σε εντατικολόγος;
    Όχι αδερφέ.
    Δεν στο παίζω έξυπνος.
    Κι εγώ όταν ανοίγω το καπό από το αμάξι, το μόνο που μπορώ να διακρίνω είναι το καπάκι για να βάλω νερό για τους υαλοκαθαριστήρες, μαυρίζει η οθόνη του υπολογιστή και ρίχνω κλωτσιά στον πύργο μπας και πάρει ξανά μπροστά, πάω να κουρέψω μόνος το μαλλί και βγαίνω από το μπάνιο χειρότερος και από κατσίκι κουρεμένο, πάω να το παίξω εκπαιδευτικός στο παιδί μου και καταλήγουμε τσακωμένοι εγώ στο ένα δωμάτιο αγκαλιά με τη Λόλα και αυτό στο δικό του...
    Όχι λοιπόν.
    Δεν στο παίζω έξυπνος και υπεράνω γιατί ο καθένας έχει το δικό του βάρος σε αυτή τη ζωή.
    Απλά ρε φίλε, εδώ μιλάμε για Ιατρική. Και η Ιατρική είναι πείραμα, δοκιμή, παρατήρηση, μελέτη.
    Η Ιατρική είναι εμπεριστατωμένη γνώση, τεκμηρίωση, πρωτόκολλα, διαδικασίες.
    Η Ιατρική είναι εκατοντάδες χιλιάδες ερευνητές σε όλο τον κόσμο που εργάζονται νυχθημερόν, προκειμένου να αποκρυπτογραφήσουν μηχανισμούς, σηματοδοτικά μονοπάτια, κινάσες, φωσφορυλιώσεις , υποδοχείς, κυτταροκίνες, αποπτώσεις και τόσα άλλα.
    Η Ιατρική είναι διάολε κάτι πολύ παραπάνω από το βοτάνι της θείας σου της Μαρίκας και την παρόλα του κάθε αποψάκια που νομίζει ο καημένος πως αποδομεί όλο αυτό το θαυμαστό οικοδόμημα της επιστήμης με ένα "τα εμβόλια σκοτώνουν".
    Η Ιατρική είναι ορθός λόγος, είναι επιστήμη, είναι αποκάλυψη ενός κόσμου που προκαλεί ρίγη συγκίνησης σαν αντιληφθείς το μέγεθος του.
    Δεν είναι θεωρία συνωμοσίας, δεν είναι σενάριο στο Netflix, δεν είναι κοινοποίηση, δεν είναι like, δεν ειναι καρδούλα.
    Ξεκόλλα λοιπόν και άσε την Ιατρική στην ησυχία της".


    https://www.facebook.com/antonis.chatzigeorgiou.5

    Τον συνοδευουν οι τιμες μας
    κουκουρουκουκου

  10. #1705
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    επειδη συνεχιζεις το βιολι σου, να σε ενημερωσω οτι χθες εμαθα πως πολυ γνωστο μου ατομο,
    πολυ καλος φιλος του αδερφου μου συγκεκριμενα, με δυο μωρα παιδια εκ των οποιων το
    ενα νεογεννητο, νοσηλευεται διασωληνωμενος σε καταστολη απο τον κωλοϊο χωρις να εχει
    το παραμικρο προβλημα υγειας.. ο ιδιος λογο των μωρων προσεχε οσο μπορουσε..
    προφανως ο λογος που κολλησε ηταν καποιος τυπος σαν εσενα που κοιτουσε μονο τη παρτη του
    και οχι το συνολο, και θεωρουσε τον ιο μια απλη γριπουλα και οτι η κυβερνηση μας δουλευει,
    με συνεπεια να μη φυλαγεται καθολου και να του μεταδωσει τον ιο..

    ναι το ξερω, κανει τραγικα λαθη η κυβερνηση στη διαχειρηση του θεματος, αλλα δε χρειαζομαι
    τη προπαγανδα της για να πειστω για την επικινδυνοτητα του ιου.. και πολυ περισσοτερο,
    δε χρειαζομαι ουτε κατι τυπους σαν εσενα να προσπαθουν απεγνωσμενα να με πεισουν
    για το αντιθετο επειδη προφανως εχουν ιδιο οφελος..

    στο εφ'εξης οποιο ποστ βλεπω απο εσενα εναντια σε αυτο που ζουμε, (για τα της ασθενειας, οχι τους χειρισμους της κυβερνησης)
    θα τρωει αναφορα με συνοπτικες διαδικασιες...

    ευχομαι μονο να μη χρειαστει να νοσησει βαρια καποιος δικος σου για να αναγκαστεις να αλλαξεις γνωμη

    τη καληνυχτα μου..
    Δε θα μπω καν στη διαδικασια να μιλησω μαζι σου φιλε κανε οτι γουσταρεις. Απλα να ξερεις οτι τη ρουφιανα πολλοι αγαπησαν το ρουφιανο ομως κανεις. Οπως και να χει ευχομαι περαστικα σε οποιον αρρωστησε απο οτιδηποτε η ειναι σε εντατικη απο οτιδηποτε και οχι μονο απο κορωνοιο μιας και αυτοι μας νοιαζουν τωρα. Οι υπολοιποι δε πουλανε. Καλη συνεχεια.

  11. #1706
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Δε θα μπω καν στη διαδικασια να μιλησω μαζι σου φιλε κανε οτι γουσταρεις. Απλα να ξερεις οτι τη ρουφιανα πολλοι αγαπησαν το ρουφιανο ομως κανεις. Οπως και να χει ευχομαι περαστικα σε οποιον αρρωστησε απο οτιδηποτε η ειναι σε εντατικη απο οτιδηποτε και οχι μονο απο κορωνοιο μιας και αυτοι μας νοιαζουν τωρα. Οι υπολοιποι δε πουλανε. Καλη συνεχεια.
    Δεν αξιζει καν να γραφεις.... ουτε μερικα kilobyte που εστειλες στο σερβερ δεν αξιζουν το πολυτιμο bandwidth που σπαταλας.
    Ειναι valid επιχειρηματα τωρα αυτα; Απαντας στο ποστ του Mikes γραφοντας αυτη τη μπουρδα;

    Πραγματικα παραιτησου της προσπαθειας και φυγε απο 'δω. Απαιδευτε.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  12. #1707
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.330
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Δε θα μπω καν στη διαδικασια να μιλησω μαζι σου φιλε κανε οτι γουσταρεις. Απλα να ξερεις οτι τη ρουφιανα πολλοι αγαπησαν το ρουφιανο ομως κανεις. Οπως και να χει ευχομαι περαστικα σε οποιον αρρωστησε απο οτιδηποτε η ειναι σε εντατικη απο οτιδηποτε και οχι μονο απο κορωνοιο μιας και αυτοι μας νοιαζουν τωρα. Οι υπολοιποι δε πουλανε. Καλη συνεχεια.
    ναι, νταξ, αυτο με τη ρουφιανια ειναι γνωστη καραμελα των ανευθυνων παρτακηδων που θελουν να λενε και να κανουν οτι γουσταρουν
    χωρις ομως να εχουν τα κακαλα να υποστουν τις οποιες συνεπειες των πραξεων τους..

    δεν εχω καμια αναγκη να με αγαπησουν ατομα επικινδυνα για τη κοινωνια και το γενικο συνολο..
    μου φτανουν αυτοι που με ξερουν

    i rest my case... δεν υπαρχει καμια ελπιδα πλεον...
    αρχιζω να αμφιβαλω σε αυτο που ειπε ο αινσταιν οτι ειναι δυο τα πραγμματα που δεν εχουν
    ορια σε αυτο το κοσμο.. το συμπαν καπου θα πρεπει να τελειωνει...

  13. #1708
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Δεν το κλειίνουμε/σβήνουμε να πάει στο διάολο; Κανείς δεν πρόκειται να αλλάξει γνώμη και σε κανένα δεν αρέσει να τον αποκαλούν πρόβατο (οι μεν) ή τρόμπα (οι δε).

  14. #1709
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Έχουμε 2ο γύρο? Εμείς έχουμε πάρει εντολή να ψεκάζουμε έως την άνοιξη. Covid 19 . Μετά θα συνεχίσουμε κανονικά όπως ήταν στο πρόγραμμα. Τα standard υγρα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #1710
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    έχω γνωστούς με ίδιες απόψεις σαν του φειθλες, κοινός παρονομαστής των απόψεων αυτών είναι οτι ο ιός είναι προιόν των πολιτικών(προδότες).
    Θεωρούν τον ιο προιόν κυβερνησεων(όχι υπαρκτό) που ήρθε για να τους καταστρέψει οικονομικά να τους παρει τις οικονομίες τους τα ήθη και έθιμα(ενδεχομένως αναλόγως την έκδοση πατρίδα και θρησκεία), ενώ είναι δεδομένο οτι δε πρόκειται να αποδεχθούν την πραγματικότητα ακόμη και αν χάσουν άνθρωπο τους απο τον ιο.

    Αν τους ρωτήσεις περισσότερα για την κοσμοθεωρία τους, καταλήγουν οτι ο γ.παπαδόπουλος έκανε καλο στην ελλάδα της χουντας, ο χιτλερ ήταν απλώς ένας ακόμη κατακτητής όπως ο μεγας αλέξανδρος, οι μασώνοι και οι εβραίοι κρύβονται πίσω απο την διακυβέρνηση της υφηλίου που μπορεί να μην είναι στρόγγυλη.....
    ενω επίσης σε αστρολογικά θέματα, πιστεύουν οτι αν έρθουν οι ελ, θα τους @@ όλους (όπως οι τρνσφόρμερς και οι ντισεπτικονς κάτι ήξερε ο σεναριογράφος της ταινίας και κινουμένων σχεδίων) τι μας κρύβουνεεε??
    you rise you fall you're down then you rise again

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF