Σελίδα 116 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 1666106111112113114115116117118119120121126166216 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.726 έως 1.740 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1726
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Είμαι αυτός που σου βάζω τον μηχανισμό για να σε πείσω ότι δεν υπάρχει Κορονοιος. Και από ότι διαβάζω οι προσπάθειες έχουν αποτέλεσμα
    Δε θυμαμαι καπου να ειπα οτι δεν υπαρχει κορωνοιος. Μαλλον δημοσιογραφος του ΣΚΑΙ εισαι δεν εξηγειται αλλιως

  2. #1727
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Άντε πάλι με τον ευάλωτο πληθυσμό...

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ.
    Γεμίζουν τα νοσοκομεία με κόσμο! Όταν θα γεμίσουν οι ΜΕΘ convid, στις οποίες περιθάλπονται και άνθρωποι που δεν είναι ευάλωτος πληθυσμός, τότε τι θα γίνει?
    Θα αρχίσουν οι γιατροί να επιλέγουν οι γιατροί ποιός έχει περισσότερες πιθανότητες να ζήσει απο την χρήση της ΜΕΘ και τους υπόλοιπους θα τους διώχνει να πεθάνουν στο σπίτι τους.

    Σύμφωνα με αυτό, η ΜΕΘ-convid είναι 533, απο αυτές, 391 είναι κατειλημμένες και 142 κενές, στις 13/11.

    Για να φτάσει κανείς να χρειάζεται περίθαλψη σε ΜΕΘ, έχει περάσει περίπου 1 βδομάδα απο όταν παρουσίασε αρχικά συμπτώματα και περιθάλπεται για 1 με 2 βδομάδες.

    Πρόχειρα υπολογίζοντας λοιπόν, στα 14297 εργαστηριακώς επιβεβαιωμένα κρούσματα, που είχαμε απο τις 30/10/20 μέχρι 5/11/20 (περίπου 1 βδομάδα νωρίτερα του άρθρου), έχουμε 391 άτομα σε ΜΕΘ.

    Την περασμένη βδομάδα είχαμε 17500 επιβεβαιωμένα κρούσματα. Άν δεν αποδώσουν τα μέτρα και συνεχιστεί η ανοδική πορεία, σύντομα θα φτάσουμε τα 25000 (3571 νέα κρούσματα τη μέρα).
    Άρα τότε θα χρειαζόμαστε 683 ΜΕΘ-convid, υπολογίζοντας οτι ο κόσμος που μπαίνει εκεί, κάθεται μόνο μία βδομάδα...
    150 ΜΕΘ (ή 28%) παραπάνω απο ότι έχουμε...

    Και όλα αυτά μπορούν να γίνουν σε 2-3 βδομάδες εύκολα...

  3. #1728
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω επιλογή.Να παω μία ωραία βόλτα με την οικογένεια τη μέρα πού θα βλέπω τα πρόβατα να πηγαίνουν στο μαντρί.

    Τίποτα προσωπικό παίδες. Και Επειδή δε μου αρέσει η πολιτική ούτε σκαμπαζω απ'αυτά πέταξα τη μαλάκια μου και εξαφανιζομαι απο'δώ
    Θα είμαι δίπλα στο νήμα με τη μαμα του μιρ
    Δεν έχουμε επιλογή, αυτό που λες είναι ότι αρνείσαι να συμμετάσχεις σε ενα σύστημα
    που χρησιμοποιείς και αυτό το σύστημα, έχει νομοθετήσει να τοποθετεί αυτό την ψήφο σου αν δεν το κάνεις εσύ.

    Δεν μιλάμε "πολιτικά" μη σε πιάνει η απέχθεια που σου έχει δικαιολογημένα δημιουργήσει η πολιτική σκηνή.

    Το συνταγματικό μας δικαίωμα να ακυρωθεί το σύστημα έχει "αναιρεθεί" ενάντια στα συνταγματικά μας δικαιώματα και το έχουμε δεχθεί, είναι σε ισχύ..

  4. #1729
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Δεν εχεις κανει δουλεια με Xsara 25ετιας με σπασμενα αμορτισερ και καθισμα που γερνει προς την πορτα του οδηγου. Ελεος. Ο στολος ειναι απαρχαιωμενος και το κοστος ειναι απειροελαχιστο σε σχεση με το φαγοποτι που γινεται αλλου.
    Ενώ τα λεωφορεία είναι καινούργια.

    Δεν χρειάζεται να υπερασπιστείς τους συναδέλφους σου. Όντως όπως τα λες είναι.

    Εγώ όμως μίλησα για πολιτική επιλογή.
    Σαν αυτή που αγοράζει περιπολικά αντί λεωφορείων, διορίζει ειδικούς φρουρούς με τρίμηνη εκπαίδευση αντί για γιατρούς και νοσηλευτές.

  5. #1730
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Αγοραζει οτι ειναι δυνατον φιλε μου για οπου χρειαζεται. Αν το υπουργείο υγειας και το υπουργείο μεταφορων πεταει αετο για φαγοποτι δεν ειναι δικη μου ευθυνη. Οι νοσηλευτες χρειαζονται εξοπλισμο και προσωπικο και εμεις σωστα οχηματα. Απλα πραγματα

  6. #1731
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.345
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Δε θυμαμαι καπου να ειπα οτι δεν υπαρχει κορωνοιος. Μαλλον δημοσιογραφος του ΣΚΑΙ εισαι δεν εξηγειται αλλιως
    Πουλιά στον αέρα πιάνεις. Εννοείται ότι είμαι ΚΑΙ δημοσιογράφος
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #1732
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    To ότι μέσα σε όλη αυτή την συγκυρία που ζούμε βρίσκουμε τρόπο και αφορμή για να "τσακωνόμαστε" για την πορεία του Πολυτεχνείου, εμένα μου λέει ότι αυτή η χώρα δεν σώζεται με τίποτα...
    THEOD μεγα σφαλμα.
    Απο ολα οσα εχουν συμβει τον τελευταιο χρονο στην Ελλαδα αυτο ειναι με διαφορα το πιο σημαντικο.
    Χτυπανε την Δημοκρατια στην ριζα της,το συνταγμα,μονο και μονο για να παιξουν τα πολιτικα παιχνιδακια τους χωρις καμια ντροπη.

    Ξερουν οτι αυτο που εκαναν θα εχει ως αντιδραση το να κατεβει μαζικοτερα ο κοσμος στην πορεια και μολις αυξηθουν τα κρουσματα θα βρουνε το εξιλαστηριο θυμα για την ανικανοτητα τους αλλα και μεσω της καταστολης,να ικανοποιησουν το κοινο τους που ζητα ταξη και ασφαλεια.

    Ειναι εγκληματιες γιατι εχουν ξεκινησει χρονια τωρα συστηματικες προσπαθειες αποδομησης της Γιορτης της Δημοκρατιας για να καλυψουν οχι την τοτε απουσια τους απο τον αγωνα αλλα την τοτε υποστηριξη τους στο καθεστως που υπηρχε.

    Και το χειροτερο ολων ειναι οτι χρονια τωρα προσπαθουν να πολωσουν τον κοσμο σε εμφυλιακο επιπεδο.

    Να σου θυμισω οτι ολα αυτα γινονται εναμιση μηνα μετα το εφετειο,εκει που πανηγυριζαμε οτι χτυπηθηκε ο φασισμος μονο και μονο για να αποδειχθει ποσο λαθος ηταν αυτο που λεγαμε.
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 16/11/2020 στις 12:59.

  8. #1733
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.125
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αγοραζει οτι ειναι δυνατον φιλε μου για οπου χρειαζεται. Αν το υπουργείο υγειας και το υπουργείο μεταφορων πεταει αετο για φαγοποτι δεν ειναι δικη μου ευθυνη. Οι νοσηλευτες χρειαζονται εξοπλισμο και προσωπικο και εμεις σωστα οχηματα. Απλα πραγματα
    Έχεις δίκιο αλλά πρέπει να αναγνωρίσουμε την ιδιαιτερότητα των επιλογών, βεβαίως περιπολικά και μοτοσυκλέτες.
    Οχήματα καταστολής πλήθους και μοτοσυκλέτες που εστιάζουν στην εμπλοκή αντί στην επιβολή είναι δύσκολα αναγνωρίσιμα;
    Συνήθισε η αστυνομία το μαύρο; στολές - οχήματα; τι μήνυμα δίνει στους πολίτες; τους αστυνομικούς τους τιμά;

    Κοιτάξτε ποιοι φοράνε μαύρες στολές και βγάλτε τα συμπεράσματα σας όσον αφορά το πως λειτουργούν.

  9. #1734
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Τεσπα.
    Εχεις την γνωμη σου... Σεβαστη φιλε μου.

  10. #1735
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Τεσπα.
    Εχεις την γνωμη σου... Σεβαστη φιλε μου.
    Καλημερα φριεντ. Κερνας καφεδακι συνταγμα?

  11. #1736
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν έχουμε επιλογή, αυτό που λες είναι ότι αρνείσαι να συμμετάσχεις σε ενα σύστημα
    που χρησιμοποιείς και αυτό το σύστημα, έχει νομοθετήσει να τοποθετεί αυτό την ψήφο σου αν δεν το κάνεις εσύ.
    Η αποχή δεν είναι λύση. Απλά είναι τό μοναδικό μου μέσω να δείξω την αδιαφορία μου σε όλο αυτό. Όσο για την ψήφο μου μπορούν άνετα να την πάρουν και νά την βάλουν εκεί που ξέρουν ή όπου αλλού θέλουν.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #1737
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    1Χ2.
    Ένα επί δύο.
    when life gets complicated... i ride.

  13. #1738
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.063
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Η αποχή δεν είναι λύση. Απλά είναι τό μοναδικό μου μέσω να δείξω την αδιαφορία μου σε όλο αυτό. Όσο για την ψήφο μου μπορούν άνετα να την πάρουν και νά την βάλουν εκεί που ξέρουν ή όπου αλλού θέλουν.
    Με την αδιαφορια σου και την αποχη σου ομως, μετα ΣΤΗΝ βαζουν σιγουρα εκει που ξερουν.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #1739
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Η αποχή δεν είναι λύση. Απλά είναι τό μοναδικό μου μέσω να δείξω την αδιαφορία μου σε όλο αυτό. Όσο για την ψήφο μου μπορούν άνετα να την πάρουν και νά την βάλουν εκεί που ξέρουν ή όπου αλλού θέλουν.
    η διαφορα ειναι οτι εφ'οσον το αποτελεσμα βγαινει βαση των εγκυρων ψηφων, οσες κι αν ειναι αυτες,
    η αποχη οχι μονο δεν στελνει καποιο μηνυμα, αλλα ισα ισα που τους βολευει κι ολας.. μη σου πω δλδ
    οτι βασιζονται και σε αυτη, ωστε το αποτελεσμα να το καθορισουν τα κοματοσκυλα, οι παρατρεχαμενοι
    και οι απογοητευμενοι απο τους προηγουμενους που θα πανε να ψηφισουν..
    δεν ειναι δικη μου σκεψη αυτη.. γνωστος μου που πολιτευεται μου το εχει πει..
    η δικη μου σκεψη, ειναι οτι μια λυση ειναι να παμε ΟΛΟΙ να ψηφισουμε, αλλα ειτε να τη ριξουμε σε
    μικρα κοματα, ειτε απο τα "μεγαλα" να μη σταυρωσουμε κανεναν απο τους γνωστους κηφηνες που
    εχουν κανει το βουλευτιλικι τροπο ζωης, ωστε να αφησουμε εκτος βουλης το δυνατον περισσοτερους..
    και καπως ετσι θα σταλει καποιο μηνυμα..

  15. #1740
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Η αποχή δεν είναι λύση. Απλά είναι τό μοναδικό μου μέσω να δείξω την αδιαφορία μου σε όλο αυτό. Όσο για την ψήφο μου μπορούν άνετα να την πάρουν και νά την βάλουν εκεί που ξέρουν ή όπου αλλού θέλουν.
    Και πολυ καλα κανεις αν η πολιτικη αυτη δε σε εκφραζει... Οπως και εγω δε ψηφιζω γιατι δεν υπαρχει αριστερα η δεξια υπαρχει μονο χρηματοπιστωτικο συστημα, παγκοσμια διακυβερνηση και καταστροφη του πλανητη.Κανενας πολιτικος δεν εχει διαφορετικη κατευθυνση γιατι πολυ απλα αν το εκανε θα ηταν νεκρος τωρα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF