Σελίδα 120 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 2070110115116117118119120121122123124125130170220 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.786 έως 1.800 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1786
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Καυστικός εεε ? Ρε μπαγάσα...Μ'αρέσει που έχεις χιουμοριστική άποψη για τον ευατό σου...
    Μισο λεπτο κατσε να φτυσω λιγο τον απεναντι να κολλησει και ερχομαι

  2. #1787
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Ήσουν ποτέ στην Ε. Ο. Μ.?

  3. #1788
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	125284247_10221156277609637_4372689706268503843_n.jpg 
Προβολές:	156 
Μέγεθος:	39,5 KB 
ID:	422809
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #1789
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Και πολυ καλα κανεις αν η πολιτικη αυτη δε σε εκφραζει... Οπως και εγω δε ψηφιζω γιατι δεν υπαρχει αριστερα η δεξια υπαρχει μονο χρηματοπιστωτικο συστημα, παγκοσμια διακυβερνηση και καταστροφη του πλανητη.Κανενας πολιτικος δεν εχει διαφορετικη κατευθυνση γιατι πολυ απλα αν το εκανε θα ηταν νεκρος τωρα.
    Ενα ενα μας τα βγαζεις..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  5. #1790
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    εγω παιδια παρακολουθω το θεμα αλλα θελω να κανω μια επισημανση και να τονισω κατι που δεν εχει πει κανεις.
    καθημερινα μιλαμε για ΚΡΟΥΣΜΑΤΑ.βαζοντας μεσα σε αυτους και τους ασυμπτωματικους.δηλαδη ανθρωπους που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΙ.που ειναι απλα φορεις του ιου.γιατι οπως γνωριζουμε ετυμολογικα:

    κρούσμα ουδέτερο

    κάθε περίπτωση συμπτωμάτων προσβολής από μολυσματική αρρώστια
    κάθε παράβαση ποινικού ή ηθικού νόμου που μπορεί να εξαπλωθεί


    οταν λοιπον δεν εχεις συμπτωματα δεν εισαι κρουσμα.
    θα επρεπε να λενε σημερα πχ 300 κρουσματα και ανακαλυψη 1000 φορεων του ιου.
    σαν νουμερο αυτο των ασυμπτωματικων ειναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ και θα επρεπε να υπερτονιζεται καθως αυτοι κυκλοφορουν χωρις προφυλαξεις και με ησυχη την συνειδηση τους ΑΛΛΑ δεν ειναι κρουσματα.
    οι ασυμπτωματικοι, μπορει να μην ασθενουν μεν, αλλα μια χαρα τον μεταδιδουν τον ιο...
    και βασικα ειναι η κυρια αιτια εξαπλωσης του καθως οπως ειπες κυκλοφορουν χωρις
    προφυλαξεις και με ησυχη την συνειδηση τους... οι ασθενεις ειναι σχεδον απιθανο να
    τον μεταδωσουν καθως βρισκονται σε καραντινα.. οι ασυμπτωματικοι ομως που ΔΕΝ
    γνωριζουν οτι ειναι φορεις, κυκλοφορουν ελευθεροι εκει εξω


    γενικα παντως ως "κρουσματα" οριζουν τα θετικα αποτελεσματα των τεστ..
    για μενα κανονικα θα επρεπε η ενημερωση να ειναι ως εξης:
    "εκ των ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ τεστ που διενεργηθηκαν, βρεθηκαν ΧΧΧΧΧΧ θετικα εκ των οποιων ΧΧΧΧΧ ασυμπτωματικα
    ΧΧΧΧΧΧ εισηχθησαν για νοσηλεια, και ΧΧΧ διασωληνωθηκαν, οι υπολοιποι τους δοθηκε αγωγη και αναρρωνουν
    σπιτι τους"
    Τελευταία τροποποίηση από mikes; 16/11/2020 στις 17:02.

  6. #1791
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    οι ασυμπτωματικοι, μπορει να μην ασθενουν μεν, αλλα μια χαρα τον μεταδιδουν τον ιο...
    και βασικα ειναι η κυρια αιτια εξαπλωσης του καθως οπως ειπες κυκλοφορουν χωρις
    προφυλαξεις και με ησυχη την συνειδηση τους... οι ασθενεις ειναι σχεδον απιθανο να
    τον μεταδωσουν καθως βρισκονται σε καραντινα.. οι ασυμπτωματικοι ομως που ΔΕΝ
    γνωριζουν οτι ειναι φορεις, κυκλοφορουν ελευθεροι εκει εξω
    Το θέμα είναι πως οι ασυμπτωματικοί, κατά τον κ.Ιωαννίδη και μια πολύ μεγάλη μερίδα διακεκριμένων επιστημόνων, δεν έχουν το ίδιο ιικό φορτίο και συνεπώς μεταδίδουν τον ιό πολύ δύσκολα.Επίσης οι ασυμπτωματικοί που για το χ,ψ λόγο κάνουν το τεστ και βρίσκονται θετικοί συμπεριλαμβάνονται ΚΑΚΩΣ & ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ στον αριθμό κρουσμάτων του ιού που ανακοινώνεται καθημερινά από τα μέσα μαζική παραπληροφόρησης (αυτό είπε ο peterTHErider).Επίσης κανείς μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει αναφορά στο τι γίνεται με τους ανθρώπους που νόσησαν από τον ιό,θεραπεύτηκαν και επανεντάχτηκαν στο σύνολο.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  7. #1792
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι πως οι ασυμπτωματικοί, κατά τον κ.Ιωαννίδη και μια πολύ μεγάλη μερίδα διακεκριμένων επιστημόνων, δεν έχουν το ίδιο ιικό φορτίο και συνεπώς μεταδίδουν τον ιό πολύ δύσκολα.Επίσης οι ασυμπτωματικοί που για το χ,ψ λόγο κάνουν το τεστ και βρίσκονται θετικοί συμπεριλαμβάνονται ΚΑΚΩΣ & ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ στον αριθμό κρουσμάτων του ιού που ανακοινώνεται καθημερινά από τα μέσα μαζική παραπληροφόρησης (αυτό είπε ο peterTHErider).Επίσης κανείς μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει αναφορά στο τι γίνεται με τους ανθρώπους που νόσησαν από τον ιό,θεραπεύτηκαν και επανεντάχτηκαν στο σύνολο.
    σαφως, αλλα η εξαπλωση δεν εξαρταται μονο απο το ποσο δυσκολα μεταδιδει ο δεκτης, αλλα και το ποσο ευκολα κολλαει ο ληπτης...
    πχ ασυπτωματικος που ερθει σε επαφη με υγειες ατομο με ισχυρο ανοσοποιητικο, οπως λες μπορει να μη του μεταδωσει καθολου..
    αν ομως ερθει σε επαφη με ευαλωτη ομαδα με χαλια ανοσοποιητικο τοτε οι πιθανοτητες ειναι αρκετα αυξημενες..

    σε αυτο που λες για το κακως καταγραφονται ετσι, ακριβως γι αυτο το λογο εγραψα το πως θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να
    γινεται η αναφορα/ενημερωση..

  8. #1793
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλαρακι τι σε χαλαει σαυτο που σου λεω. Να ερωτηθει ο ελληνικος λαος για τα μετρα και ποιος ειναι συμφωνος η οχι? Κακο ειναι και αυτο? Δημοκρατια αδερφε στην αρχαια ελλαδα με δημοψηφισμα αποφασιζαν τα παντα.Θα γραφω οτι γουσταρω αν σε χαλαει μη το βλεπεις η ας με κανει μπαν ο αφεντης.
    ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ, τι σε χαλαει δηλαδη, να ψηφισει ο χιμπατζης στην πλειοψηφια του λαος, τα δικα του μετρα? How cool is that!

    Μισο λεπτο να σκεφτω ποσο σωστες αποφασεις μπορουν να παρθουν με "την εξουσια του λαου".

    εικονες στο μυαλο μου απο:
    1) διπλοπαρκαρισμα
    2) θεια που τιναζει χαλια, πατακια, τραπεζομαντηλο στο μπαλκονι του απο κατω.
    3) αχρείοι που κλεβουν την σειρα καποιου και το παιζουν τρελιτσα οτι ταχα και καλα δεν εγινε κατι.
    4) ωχαδερφιστες, του ελα μωρε, με βαθυ πορτοκαλι περασα, σαλτα και γαμησου.
    5) 90€ η webcamera, γιατι ξαφνικα θυμηθηκα το σαπιο μαγαζακι μου που εχει εξοδα, τι εννοεις ανεβηκε η ζητηση της;; απαπα, οχι, αυτη ειναι η κανονικη τιμη της, αισχροκερδεια εγω;;

    και αλλα πολλα παραδειγματα... αρμονικης συμβιωσης των ορκ.

    Θυμηθηκαμε ξαφνικα τη δημοκρατια... και πεταμε το μπαλακι οποτε μας συμφερει.
    Πνιγηκαμε στα δικαιωματα αλλα εχουμε ξεχασει τελειως και τις υποχρεωσεις μου φαινεται!

    Θες να μου πεις δηλαδη, οτι ο λαος μπορει να παρει σωστες αποφασεις με ενα δημοψηφισμα?
    Εισαι αφελης και απλα σπαμμαρεις μπαρουφες.
    pew pew pew pew pew pew !!!

  9. #1794
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ, τι σε χαλαει δηλαδη, να ψηφισει ο χιμπατζης στην πλειοψηφια του λαος, τα δικα του μετρα? How cool is that!

    Μισο λεπτο να σκεφτω ποσο σωστες αποφασεις μπορουν να παρθουν με "την εξουσια του λαου".

    εικονες στο μυαλο μου απο:
    1) διπλοπαρκαρισμα
    2) θεια που τιναζει χαλια, πατακια, τραπεζομαντηλο στο μπαλκονι του απο κατω.
    3) αχρείοι που κλεβουν την σειρα καποιου και το παιζουν τρελιτσα οτι ταχα και καλα δεν εγινε κατι.
    4) ωχαδερφιστες, του ελα μωρε, με βαθυ πορτοκαλι περασα, σαλτα και γαμησου.
    5) 90€ η webcamera, γιατι ξαφνικα θυμηθηκα το σαπιο μαγαζακι μου που εχει εξοδα, τι εννοεις ανεβηκε η ζητηση της;; απαπα, οχι, αυτη ειναι η κανονικη τιμη της, αισχροκερδεια εγω;;

    και αλλα πολλα παραδειγματα... αρμονικης συμβιωσης των ορκ.

    Θυμηθηκαμε ξαφνικα τη δημοκρατια... και πεταμε το μπαλακι οποτε μας συμφερει.
    Πνιγηκαμε στα δικαιωματα αλλα εχουμε ξεχασει τελειως και τις υποχρεωσεις μου φαινεται!

    Θες να μου πεις δηλαδη, οτι ο λαος μπορει να παρει σωστες αποφασεις με ενα δημοψηφισμα?
    Εισαι αφελης και απλα σπαμμαρεις μπαρουφες.
    δεν ειναι τυχαιο που τη δημοκρατια την επικαλουνται ΜΟΝΟ οσοι θελουν να κανουν οτι γουσταρουν και να μη χαλανε τη βολη τους,
    αδιαφορωντας για τους γυρω τους και τη κοινωνια γενικοτερα...
    δεν ειναι τυχαιο που τη δημοκρατια την επικαλουνται οσοι απαιτουν να εχουν δικαιωματα χωρις να εχουν ευθυνες και υποχρεωσεις
    δεν ειναι τυχαιο που στο ονομα της δημοκαρτιας καταπατανε καθε αρθρο του αστικου κωδικα και οποιου αλλου νομου τους χαλαει
    τη συνταγη..
    δεν ειναι τυχαιο που επικαλουνται τη δημοκρατια μονο σε οτι εχει να κανει με το προσωπικο τους συμφερον και να πανε να πνιγουν
    οι υπολοιποι..
    δεν ειναι τυχαιο που την ηλιθιοκρατια τη βαπτισαν δημοκρατια γιατι απλα ετσι τους βολευει..

  10. #1795
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλαρακι τι σε χαλαει σαυτο που σου λεω. Να ερωτηθει ο ελληνικος λαος για τα μετρα και ποιος ειναι συμφωνος η οχι? Κακο ειναι και αυτο? Δημοκρατια αδερφε στην αρχαια ελλαδα με δημοψηφισμα αποφασιζαν τα παντα.Θα γραφω οτι γουσταρω αν σε χαλαει μη το βλεπεις η ας με κανει μπαν ο αφεντης.
    Δεν θα ψήφιζες στην αρχαία Ελλάδα γιατί δεν ψήφιζαν γυναίκες, σκλάβοι, είλωτες κι εσύ έχεις πει ότι είσαι μεροκαματιάρης, άρα ειλωτας.

    Στο άλλο θέμα, ο,τι θέλεις γράφεις. Ποιος σε εμπόδισε;
    Αν και θα έπρεπε εδώ που τα λέμε, γιατί καλή η πλακα, ο χαβαλές, η άγνοια και η έλλειψη κατανόησης αλλά παίζονται ζωές και παυει να είναι αστείο.

  11. #1796
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Έχω σακχαρώδη διαβήτη.
    Εχω διατατικη μυοκαρδιοπαθεια.
    Εχω χρόνια αποφρακτικη πνευμονοπαθεια.
    Είμαι υπερτασικος
    Είμαι παχύσαρκος.
    Είμαι μεσήλιξ.
    Λογικά, όταν τον αρπαξω τον ιό, γιατί όλοι θα τον αρπάξουμε σιγά σιγά, λογικά δύσκολα θα τη σκαπουλαρω.

    Από τη στιγμή που θα πάρω λοιπόν το θετικό τεστ και για όσο προλάβω, θα πάρω ένα λοστό και θα κοπανάω όσους μασκοκλάστες βρω στο διάβα μου.

    Αποθανέτω η ψυχή μου μετα των μασκοκλαστών.

  12. #1797
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    σαφως, αλλα η εξαπλωση δεν εξαρταται μονο απο το ποσο δυσκολα μεταδιδει ο δεκτης, αλλα και το ποσο ευκολα κολλαει ο ληπτης...
    πχ ασυπτωματικος που ερθει σε επαφη με υγειες ατομο με ισχυρο ανοσοποιητικο, οπως λες μπορει να μη του μεταδωσει καθολου..
    αν ομως ερθει σε επαφη με ευαλωτη ομαδα με χαλια ανοσοποιητικο τοτε οι πιθανοτητες ειναι αρκετα αυξημενες..

    σε αυτο που λες για το κακως καταγραφονται ετσι, ακριβως γι αυτο το λογο εγραψα το πως θα επρεπε κατα τη γνωμη μου να
    γινεται η αναφορα/ενημερωση..
    Σχετικά με τη φράση που boldαρα μπορείς να μου πεις από που απορρέει αυτό το συμπέρασμα?Δεν είναι δικός μου ισχυρισμός αυτό που έγραψα αλλά όπως προανέφερα του κ Ιωαννίδη αλλά και πολλών άλλων διακεκριμένων επιστημόνων. ΠΟΥΘΕΝΑ δε γίνεται αναφορά στο ότι ο ασυμπτωματικός μπορεί να μεταδώσει ευκολότερα τον ιό σε ευπαθή άτομα...Εσύ λοιπόν αυτό πως το συμπεραίνεις?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  13. #1798
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Mike's μην ασχολείσαι περαιτέρω.
    Με Vroomαρε κι εμενα.
    Κάπου πιο πάνω είχε πει ότι δεν ψηφίζει.
    Από την εν γένει συμπεριφορά του καταλαβαίνω ότι δεν ψηφίζει όχι από άποψη, αλλά επειδή δεν έχει φτάσει ακόμα σε ηλικία να μπορεί να ψηφίσει.
    Τά'παμε, γελάσαμε, βαρεθήκαμε.

  14. #1799
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Σχετικά με τη φράση που boldαρα μπορείς να μου πεις από που απορρέει αυτό το συμπέρασμα?Δεν είναι δικός μου ισχυρισμός αυτό που έγραψα αλλά όπως προανέφερα του κ Ιωαννίδη αλλά και πολλών άλλων διακεκριμένων επιστημόνων. ΠΟΥΘΕΝΑ δε γίνεται αναφορά στο ότι ο ασυμπτωματικός μπορεί να μεταδώσει ευκολότερα τον ιό σε ευπαθή άτομα...Εσύ λοιπόν αυτό πως το συμπεραίνεις?
    δεν εννοουσα οτι ο ασυπτωματικος θα μεταδωσει πιο ευκολα τον ιο, αλλα οτι μεταξυ ενος υγειους κι ενος ευαλωτου, ο δευτερος θα κολλησει πιο ευκολα..
    αλλιως γιατι μας λενε οι ειδικοι να προσεχουμε περισσοτερο οι ευπαθεις ομαδες? επισης ποτε κανεις ειδικος δεν ειπε οτι ο ασυπτωματικος δεν μεταδιδει τον ιο
    μια χαρα τον μεταδιδει.. πιο δυσκολα απο εναν ασθενη μεν, αλλα τον μεταδιδει.. και ο ευαλωτος ειναι σαφως πιο ευκολο να κολλησει.. ο φιλος που ανεφερα
    χθες δεν ηρθε σε επαφη με ασθενη.. με ασυμπτωματικο ηρθε και τωρα ειναι διασωληνωμενος.. και ηταν υγειεστατος..

  15. #1800
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Πιτσιρικάδες λέγαμε ότι το άκρων άωτον της απελπισίας είναι να ξεψειρίζεις μαϊμού με γάντι του μποξ. Γιατί το φοράτε το γάντι ρε παιδιά;

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF