Σελίδα 138 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 3888128133134135136137138139140141142143148188238 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.056 έως 2.070 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2056
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Όταν οι ίδιοι δεν εμπιστεύονται το προϊόν τους εμείς θα έπρεπε να ειμαστε διπλά προσεχτικοί, κι όχι να τους υπερασπιζόμαστε. Γιατί κάποτε θα μας πούνε και μ@λάκες©.
    Αν κάτσεις και διαβάσεις τα έντυπα μέσα σε οποιοδήποτε φάρμακο, αμφιβάλω αν στο τέλος το χρησιμοποιήσεις.
    Συνήθως αναφέρονται πολλές εξαιρέσεις αντενδείξεις και παρενέργειες.
    Όλα αυτά προκύπτουν από μακροχρόνιες δοκιμές σε ελεγχόμενες συνθήκες.
    Λογικά λοιπόν αυτά θα λείπουν από φάρμακα που ουσιαστικά δεν υπάρχει χρόνος να δοκιμαστούν εκτεταμένα.
    Όλα προκειμένου να διατηρήσουμε την παραγωγική διαδικασία.

  2. #2057
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει παντού το ίδιο σε όλες Αυτό που ισχύει παντού το ίδιο είναι ότι τα ζόρια τα τραβάνε πρώτα οι ελεύθεροι επαγγελματίες, μετά κάποιοι μισθωτοί του ιδιωτικού εφόσον επηρεάστηκαν οι επιχειρήσεις στις οποίες δούλευαν ενώ οι δημόσιοι δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα
    Κι όμως, όσο περνάει ο καιρός, οι δημόσιοι υπάλληλοι έχουν μεγάλο θέμα... με την εκ περιτροπής εργασία και την τηλε-εργασία χάνουν τις (πλασματικές βεβαίως-βεβαίως...) υπερωρίες και έχουν στεναχωρεθεί... αφήνω το γεγονός ότι όπως δείχνουν τα πράγματα, έρχεται όλο και πιο κοντά η έλευση του εμβολίου και αγωνιούν οι καημένοι... δεν είναι τυχαίο πως όσοι ξέρω λένε "μακάρι να κρατήσει γα πάντα!!!". Δουλειά μηδέν, το πιο δύσκολο πράγμα είναι να πάρεις δημόσια υπηρεσία και να σηκώσει κάποιος τηλέφωνο, κι ΑΝ το σηκώσει, θα πει είτε ότι δεν εξυπηρετούν ελέω πανδημίας πολίτες, ή να κλείσεις ραντεβού σε 4-5 μήνες και βλέπουμε... ο μισθός συνεχίζει να πέφτει, κι ο μοναδικός κίνδυνος είναι απίστευτο τσούξιμο, αν κατά λάθος πέσει αντισηπτικό στις πληγές από το ξύσιμο γεννητικών αδένων...

  3. #2058
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Κι όμως, όσο περνάει ο καιρός, οι δημόσιοι υπάλληλοι έχουν μεγάλο θέμα... με την εκ περιτροπής εργασία και την τηλε-εργασία χάνουν τις (πλασματικές βεβαίως-βεβαίως...) υπερωρίες και έχουν στεναχωρεθεί... αφήνω το γεγονός ότι όπως δείχνουν τα πράγματα, έρχεται όλο και πιο κοντά η έλευση του εμβολίου και αγωνιούν οι καημένοι... δεν είναι τυχαίο πως όσοι ξέρω λένε "μακάρι να κρατήσει γα πάντα!!!". Δουλειά μηδέν, το πιο δύσκολο πράγμα είναι να πάρεις δημόσια υπηρεσία και να σηκώσει κάποιος τηλέφωνο, κι ΑΝ το σηκώσει, θα πει είτε ότι δεν εξυπηρετούν ελέω πανδημίας πολίτες, ή να κλείσεις ραντεβού σε 4-5 μήνες και βλέπουμε... ο μισθός συνεχίζει να πέφτει, κι ο μοναδικός κίνδυνος είναι απίστευτο τσούξιμο, αν κατά λάθος πέσει αντισηπτικό στις πληγές από το ξύσιμο γεννητικών αδένων...
    3 άτομα που φύγανε απ'το μαγαζί και τα 3 είναι γνωστά για το ότι βαριούνται να δουλέψουν. Οι υπόλοιποι τραβάμε κουπί κανονικά και αυτοί σπητη τους και *** τους και στο *** τούς.
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 29/11/2020 στις 16:33. Αιτία: Λίγο πιο σεμνά παρακαλώ.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #2059
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    49
    @aufgebracht: πόσο μα πόσο ισχύει! Δεν δούλευε τίποτα έτσι κι αλλιώς, τώρα υπάρχει και δικαιολογία.

  5. #2060
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Coronavirus fact No 1: Τελικά επιτρέπεται κανονικά και με το νόμο η βόλτα με μοτοσυκλέτα για σωματική άσκηση, κι απορώ τόσο καιρό γτ είχε ειπωθεί το αντίθετο... κι όχι μόνο αυτό, είναι από τις λίγες περιπτώσεις που εξαιρείται η υποχρεωτική χρήση μάσκας... και μετά από αυτή την απόδειξη, δε νομίζω να χρειάζεται παραδοχή από ΕΟΔΥ, αστυνομίες, κλπ... ολόκληρος Πρωθυπουργός (πλένω το στόμα μου με οινόπνευμα που ανέφερα το όνομά του επί ματαίω) επιστρατεύτηκε για να το τονίσει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2020-12-02 223212.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	423362

  6. #2061
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Coronavirus fact No 2: Όταν κοτζάμ Περιφερειάρχης και ΠΡΟΕΔΡΟΣ του Ιατρικού Συλλόγου (μισό να ξαναπλύνω το στόμα μου με οινόπνευμα) κόλλησε κοροναϊό, τότε τα πράγματα είναι πολύ άσχημα, πάρα πολύ άσχημα... Κι όχι μόνο αυτό, αλλά τόνισε ότι κόλλησε μάλλον από κάποιον δήμαρχο που συνάντησε, και ΠΑΡΑ το γεγονός ότι είχαν ακολουθηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ όλα τα ενδεδειγμένα υγειονομικά πρωτόκολλα με χρήση μάσκας και αποστάσεις και αντισηπτικά και λούσιμο με υπεριώδεις ακτίνες και κρυπτονίτη και φορούσαν και μίθριλ... εντάξει, ο Πατούλης (πάει, άδειασε το οινόπνευμα) επειδή είναι τζέντλεμαν, άφησε μια μικρήήήήήή υπόνοια ότι ο νοσούντας δήμαρχος δεν έκανε χρήση μάσκας, αλλά μην κολλάτε σε λεπτομέρειες... αφού τα υπόλοιπα πρωτόκολλα ακολουθήθηκαν κανονικά! Επίσης, το γεγονός ότι ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ του Ιατρικού Συλλόγου ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ τον είδε χωρίς μάσκα και δεν του είπε τίποτα, είναι επίσης λεπτομέρεια. Κι επειδή εγώ τον Πατούλη τον πιστεύω, και δε μου περνάει ΚΑΝ από το μυαλό ότι είπε ψέματα... να δείτε που τελικά οι μάσκες δεν προστατεύουν, ή ήταν κινέζικες...

    Y.Γ. Προκλήθηκε λέει και μια αναστάτωση, γτ ο Πατούλης πήγε σε μια εκπομπή του ΣΚΑϊ και οι δύσμοιροι παρουσιαστές πρέπει να κάνουν τεστ κοροναϊού τώρα... κι όχι τίποτα άλλο, αλλά δε φόραγαν και μάσκα... αλλά επειδή οι δημοσιογράφοι είναι πάντα στο καθήκον, πήγαν κανονικά στην εκπομπή σήμερα, αλλά και πάλι χωρίς μάσκα, αλλά σε άλλο στούντιο ο ένας, σε άλλο η άλλη με τη μυτόγκα... κι ερωτώ... οι δημοσιογράφοι που ωρύονται για τη χρήση μάσκας και την ανευθυνότητα όσων δεν ακολουθούν τα μέτρα... ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΣ ΜΑΣΚΑ ΟΕΟ??????

  7. #2062
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Coronavirus fact No 1: Τελικά επιτρέπεται κανονικά και με το νόμο η βόλτα με μοτοσυκλέτα για σωματική άσκηση, κι απορώ τόσο καιρό γτ είχε ειπωθεί το αντίθετο... κι όχι μόνο αυτό, είναι από τις λίγες περιπτώσεις που εξαιρείται η υποχρεωτική χρήση μάσκας... και μετά από αυτή την απόδειξη, δε νομίζω να χρειάζεται παραδοχή από ΕΟΔΥ, αστυνομίες, κλπ... ολόκληρος Πρωθυπουργός (πλένω το στόμα μου με οινόπνευμα που ανέφερα το όνομά του επί ματαίω) επιστρατεύτηκε για να το τονίσει.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2020-12-02 223212.jpg 
Προβολές:	217 
Μέγεθος:	103,1 KB 
ID:	423362
    Μετά από αυτήν την συναντηση δεν ξέρω πόσοι γύρισαν σπίτι σωοι
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #2063
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Coronavirus fact No 3: Πλακιωτάκης σε ΜΕΘ, Κεραμέως με κοροναϊό, βουλευτές Κωτσός-Κελέτσης-Κέλλας με κοροναϊό, Πατούλης με κοροναϊό, Μητσοτάκης μετά Μαρέβας κόβει βόλτες στα όρη χωρίς μάσκες, τελικά από ατομική ευθύνη η κυβέρνηση δεν τα πάει καλά... χωμαίνουν, χωλαίνουν...

  9. #2064
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Μετά από αυτήν την συναντηση δεν ξέρω πόσοι γύρισαν σπίτι σωοι
    Φημολογείται ότι το μηχανάκι στα δεξιά αμέσως μετά τη φωτό αρνήθηκε πεισματικά να πάρει μπρος, ο κυβερνητικός εκπρόσωπος απέδωσε το γεγονός στην αυστριακή κατασκευή και προέλευση του μηχανακίου...

  10. #2065
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.138
    Ελπίζω να μην ήταν κανείς από εδώ....?

  11. #2066
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να μην ήταν κανείς από εδώ....?
    Μπααα... Οι υπολοιποι παιρνουμε τον Πολακη παρεα και οπου βρισκει κορονοιο τον πλακωνει στα χαστουκια....!

  12. #2067
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Coronavirus fact No 3: Πλακιωτάκης σε ΜΕΘ, Κεραμέως με κοροναϊό, βουλευτές Κωτσός-Κελέτσης-Κέλλας με κοροναϊό, Πατούλης με κοροναϊό, Μητσοτάκης μετά Μαρέβας κόβει βόλτες στα όρη χωρίς μάσκες, τελικά από ατομική ευθύνη η κυβέρνηση δεν τα πάει καλά... χωμαίνουν, χωλαίνουν...
    Αρκετά μας έχουν απασχολήσει οι ηλίθιοι (κάθε λογής). Ας κάνουμε και κάτι ευχάριστο.

    Αν κάποιος γνωρίζει κάποιο κατάστημα με είδη δώρων* που δυσκολεύεται ιδιαίτερα αυτήν την περίοδο λόγω covid, ας μου στείλει ένα πμ με τα στοιχεία του (όνομα καταστήματος, διεύθυνση, e-shop), κι εγώ θα το προωθήσω στην εταιρεία μου, ώστε κάποιος ίσως να το προτιμήσει για τις γιορτινές αγορές. Cheers!



    * βιβλία, επιτραπέζια, gadgets, είδη σπιτιού, γενικότερα προϊόντα που θα ήταν καλή ιδέα για χριστουγεννιάτικο δώρο
    Life begins at 45°.

  13. #2068
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Netflix, σειρά Travelers, season 2 episode 5-6, 26/12/2017

    Ιός που μοιάζει με γρίπη από το πουθενά γίνεται φονική πανδημία. Γεμάτα νοσοκομεία, άδειοι δρόμοι, φοράνε μάσκες μιας χρήσης, απολυμαντικό για τα χέρια, κάνουν έρευνες mRNA.
    Από το 2017 παρακαλώ.
    Πόσο μπροστά ειναι πια αυτοί οι σεναριογράφοι.....

    Νταξ, έχουν βγει κι άλλα βιβλια/ταινιες/σειρές με θέμα τη μείωση του πληθυσμού μέσω virus, αλλά αυτό παραείναι accurate

  14. #2069
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Εχεις μείνει πίσω, υπάρχουν ταινίες απο το '09.. Ψάξε τον Φάουτσι (anthony fauci) να δεις τι έλεγε το '15 που απαγορεύτηκε η χρηματοδότηση
    της συγκεκριμένης "έρευνας" επι εδάφους US απο τον Ομπάμα και εκείνος χρησιμοποίησε κονδύλια χρηματοδοτώντας το εργαστήριο στην Κίνα

  15. #2070
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    O Stephen King έχει πρωτογράψει παρόμοιο σκηνικό πριν 40 χρόνια,the Stand.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF