Σελίδα 169 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 69119159164165166167168169170171172173174179219269 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.521 έως 2.535 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2521
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.839
    Μην τα περνάμε όλα από ιδεολογικό κόσκινο.
    Ποια κυβέρνηση στην παρούσα κατάσταση θα προσλάμβανε γιατρούς?
    Καμία.
    Δεν γίνεται να προσλαμβάνεις προσωπικό σε έκτακτες καταστάσεις και μετά για 20 χρόνια να
    τους πληρώνεις να κάθονται.
    Όλοι φωνάζουμε για το τεράστιο Δημόσιο και τους τεμπέληδες δημόσιους υπάλληλους.

  2. #2522
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μην τα περνάμε όλα από ιδεολογικό κόσκινο.
    Ποια κυβέρνηση στην παρούσα κατάσταση θα προσλάμβανε γιατρούς?
    Καμία.
    Δεν γίνεται να προσλαμβάνεις προσωπικό σε έκτακτες καταστάσεις και μετά για 20 χρόνια να
    τους πληρώνεις να κάθονται.
    Όλοι φωνάζουμε για το τεράστιο Δημόσιο και τους τεμπέληδες δημόσιους υπάλληλους.
    Ενώ από μπάτσους έχουμε έλλειψη ε ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #2523
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Δεν τη συμπαθώ ιδιαίτερα αλλά πάντα μου άρεσε η γραφή της. Κι εδώ τα λέει καλά https://www.news247.gr/gnomes/elena-...y.9162460.html

  4. #2524
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ενώ από μπάτσους έχουμε έλλειψη ε ;
    Δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι θα έπρεπε να ντρεπόμαστε αν μας λείπουν οι μπάτσοι.
    Αν και δεν νομίζω οι προσλήψεις να γίναν με αφορμή τον covid.

  5. #2525
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι θα έπρεπε να ντρεπόμαστε αν μας λείπουν οι μπάτσοι.
    Αν και δεν νομίζω οι προσλήψεις να γίναν με αφορμή τον covid.
    Οι προσληψεις έγιναν για να βολέψουν δικά τους παιδια. Βρήκαν αφορμή την πανδημια που κάποια πράγματα γίνονται χωρίς διαγωνισμό.

    Δεν θα με πειραζε αν έπαιρναν αστυνομικους από αυτούς που γράφουν 17 στις πανελληνιες και φοιτούν δυο χρόνια. Όχι στρατοκαυλους χαμηλής μόρφωσης με εκπαίδευση 3 μηνών που φέρουν όπλο.

  6. #2526
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ενώ από μπάτσους έχουμε έλλειψη ε ;
    Οσο κι αν σου φαινεται περιεργο... Ναι.
    Οχι επειδη φυλανε βουλευτές...δημοσιγραφους η εφοπλιστες...
    Αλλα επειδη η χωρα που απολαμβανουμε δινει το δικαιωμα σε οποιονδηποτε να λέγεται αντιεξουσιαστης και στο ονομα αυτης της ιδεολογιας να γίνονται αισχη και να μην ανοιγει μυτη. Πορειες για Κουφοντινα καθε μερα και παει λεγοντας. Ολα αυτα χρειαζονται ατομα να κλεισουν δρομοι και να φυλαχτουν στοχοι.
    Κατι αντιστοιχο εγινε προσφατα στην Γερμανια οπου κανανε κατι φυντανια δικα μας καταληψη σε πρεσβεια. Ακομα τρωνε ξυλο και ακομα τους ψαχνουν. Εκει δεν παιζουν.

    Οσο για το νοσηλευτικό προσωπικο δεν γινανε προσληψεις μονιμου νοσηλευτικου αλλα 5μηνες συμβασεις. Ωραια στιγμη να εκβιασει η ΠΟΕΔΗΝ για να κερδισει ψηφους το σωμα τους.
    Οπως και αστοχη ειναι η προσληψη Ειδικων Φρουρων για τα πανεπιστήμια. Δεν χρειαζεται. Αν τηρηθουν οι νομοι τα πανεπιστημια καθαριζουν σε μια μερα.

    Πριν 20 μερες γεννηθηκε ο γιος μου στο ΜΗΤΕΡΑ.
    Συνοδος εγω και θα εμενα μεσα με 48ωρο μοριακο τεστ. Κανονικα απαγορεύεται να βγεις.
    1ο βραδυ με αφηνουν γιατι...ακουσον ακουσον με καλυπτει το 48ωρο και επειδη θα πηγαινα σπιτι μου βραδυ και θα επεστρεφα πρωι. Αφηνω μεχρι να επιστρεψω το πρωι...και τις επομενες μερες εμεινα μεσα κανονικα σεβομενος τους κανονες. Βεβαια δεν ηξερε κανεις αν εγω ας πουμε πηγαινα στην γκομενα αντι για σπιτι...η οπουδήποτε. Ο δε συζυγος μιας αλλης κυριας μπαινοβγαινε κανονικα με ανοχη προισταμενης διότι ειχανε παιδι στο σπιτι και επρεπε να φυγει η νταντα. Περιμενα να ειναι ολα καλα και να φυγουμε με τον μικρο. Μολις βγηκαμε...στην ρεσεψιον του 3ου οροφου απασφαλισα.
    Το τι ειπα δεν λεγεται. Κοντεψε να καλεσει την ασφαλεια. Φερτην της λεω να βγουμε στα καναλια που ειστε να πεφτει το 60αρι και στα @@ σας ολα.
    Τρελη εμπορευματοποιηση του κυριου Κορονοιου λοιπον.
    Οσοι εχετε χασει ανθρωπο λυπαμαι... Λυπαμαι πραγματικα αλλα αυτο με τις ελλειψεις προσωπικου υπηρχε ανεκαθεν.
    Και μενα ο πατερας καλης μου φιλης μπηκε ενταντικη με covid και πεθανε απο ενδονοσοκομειακη λοιμωξη.
    Δηλαδη εκει ποιος φταιει?
    Χρειαζεται ψυχραιμια και οσο μπορουμε τηρηση των βασικων.
    Βγηκα προσφατα απογευμα για φαρμακα και δεν ειδα εναν να φοραει μασκα η να την φοραει σωστα.
    Μετα απορουμε γιατι μας μαντρωνουν.

  7. #2527
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Οι προσληψεις έγιναν για να βολέψουν δικά τους παιδια. Βρήκαν αφορμή την πανδημια που κάποια πράγματα γίνονται χωρίς διαγωνισμό.

    Δεν θα με πειραζε αν έπαιρναν αστυνομικους από αυτούς που γράφουν 17 στις πανελληνιες και φοιτούν δυο χρόνια. Όχι στρατοκαυλους χαμηλής μόρφωσης με εκπαίδευση 3 μηνών που φέρουν όπλο.
    Πες μου τώρα ότι δεν έχουν δικά τους παιδιά που γράφουν 17 στίς πανελλήνιες και φοιτούν 2 χρόνια.
    Τσίπιδες είναι και όπως σε όλες τις προσλήψεις που γίνονται πρώτα απ όλα μπαίνει το μαρούλι.
    Ενιαίο μισθολόγια βαθμολόγιο κύριοι.

  8. #2528
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μην τα περνάμε όλα από ιδεολογικό κόσκινο.
    Ποια κυβέρνηση στην παρούσα κατάσταση θα προσλάμβανε γιατρούς?
    Καμία.
    Δεν γίνεται να προσλαμβάνεις προσωπικό σε έκτακτες καταστάσεις και μετά για 20 χρόνια να
    τους πληρώνεις να κάθονται.
    Όλοι φωνάζουμε για το τεράστιο Δημόσιο και τους τεμπέληδες δημόσιους υπάλληλους.
    Θα τους προσλάβεις και θα κάθονται. Και; Τον στρατό και τα όπλα γιατί τα αγοράζουμε και τα συντηρούμε; Έχουμε πόλεμο;
    Η ίδια φιλοσοφία είναι.

    Και να προσθέσω και το σημαντικότερο, τους εκπαιδευτικούς.
    Αν έχουμε παιδεία και υγεία, κανείς δε θα γκρινιάζει (εκτός από τους μλκς που κοιτάνε την πάρτυ τους και γκρινιάζουν έτσι κι αλλιώς - αν
    και αυτό θα εκλείψει αν έχουμε παιδεία)

  9. #2529
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Χρειαζεται ψυχραιμια και οσο μπορουμε τηρηση των βασικων.
    Ε αυτό λέμε. Εδώ συμφωνούμε 100%.

    Υ.Γ. να σου ζήσει!

  10. #2530
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οσο κι αν σου φαινεται περιεργο... Ναι.
    Οχι επειδη φυλανε βουλευτές...δημοσιγραφους η εφοπλιστες...
    Αλλα επειδη η χωρα που απολαμβανουμε δινει το δικαιωμα σε οποιονδηποτε να λέγεται αντιεξουσιαστης και στο ονομα αυτης της ιδεολογιας να γίνονται αισχη και να μην ανοιγει μυτη. Πορειες για Κουφοντινα καθε μερα και παει λεγοντας. Ολα αυτα χρειαζονται ατομα να κλεισουν δρομοι και να φυλαχτουν στοχοι.
    Κατι αντιστοιχο εγινε προσφατα στην Γερμανια οπου κανανε κατι φυντανια δικα μας καταληψη σε πρεσβεια. Ακομα τρωνε ξυλο και ακομα τους ψαχνουν. Εκει δεν παιζουν.

    Οσο για το νοσηλευτικό προσωπικο δεν γινανε προσληψεις μονιμου νοσηλευτικου αλλα 5μηνες συμβασεις. Ωραια στιγμη να εκβιασει η ΠΟΕΔΗΝ για να κερδισει ψηφους το σωμα τους.
    Οπως και αστοχη ειναι η προσληψη Ειδικων Φρουρων για τα πανεπιστήμια. Δεν χρειαζεται. Αν τηρηθουν οι νομοι τα πανεπιστημια καθαριζουν σε μια μερα.

    Πριν 20 μερες γεννηθηκε ο γιος μου στο ΜΗΤΕΡΑ.
    Συνοδος εγω και θα εμενα μεσα με 48ωρο μοριακο τεστ. Κανονικα απαγορεύεται να βγεις.
    1ο βραδυ με αφηνουν γιατι...ακουσον ακουσον με καλυπτει το 48ωρο και επειδη θα πηγαινα σπιτι μου βραδυ και θα επεστρεφα πρωι. Αφηνω μεχρι να επιστρεψω το πρωι...και τις επομενες μερες εμεινα μεσα κανονικα σεβομενος τους κανονες. Βεβαια δεν ηξερε κανεις αν εγω ας πουμε πηγαινα στην γκομενα αντι για σπιτι...η οπουδήποτε. Ο δε συζυγος μιας αλλης κυριας μπαινοβγαινε κανονικα με ανοχη προισταμενης διότι ειχανε παιδι στο σπιτι και επρεπε να φυγει η νταντα. Περιμενα να ειναι ολα καλα και να φυγουμε με τον μικρο. Μολις βγηκαμε...στην ρεσεψιον του 3ου οροφου απασφαλισα.
    Το τι ειπα δεν λεγεται. Κοντεψε να καλεσει την ασφαλεια. Φερτην της λεω να βγουμε στα καναλια που ειστε να πεφτει το 60αρι και στα @@ σας ολα.
    Τρελη εμπορευματοποιηση του κυριου Κορονοιου λοιπον.
    Οσοι εχετε χασει ανθρωπο λυπαμαι... Λυπαμαι πραγματικα αλλα αυτο με τις ελλειψεις προσωπικου υπηρχε ανεκαθεν.
    Και μενα ο πατερας καλης μου φιλης μπηκε ενταντικη με covid και πεθανε απο ενδονοσοκομειακη λοιμωξη.
    Δηλαδη εκει ποιος φταιει?
    Χρειαζεται ψυχραιμια και οσο μπορουμε τηρηση των βασικων.
    Βγηκα προσφατα απογευμα για φαρμακα και δεν ειδα εναν να φοραει μασκα η να την φοραει σωστα.
    Μετα απορουμε γιατι μας μαντρωνουν.
    Bρήκαμε τώρα την καραμέλα του Κουφοντίνα...

    Τεσπα, δε το συνεχίζω άλλο, θα πάμε για κλειδώματα

    Να σου ζήσει ο μπέμπης

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #2531
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Θα τους προσλάβεις και θα κάθονται. Και; Τον στρατό και τα όπλα γιατί τα αγοράζουμε και τα συντηρούμε; Έχουμε πόλεμο;
    Η ίδια φιλοσοφία είναι.

    Και να προσθέσω και το σημαντικότερο, τους εκπαιδευτικούς.
    Αν έχουμε παιδεία και υγεία, κανείς δε θα γκρινιάζει (εκτός από τους μλκς που κοιτάνε την πάρτυ τους και γκρινιάζουν έτσι κι αλλιώς - αν
    και αυτό θα εκλείψει αν έχουμε παιδεία)
    Δεν διαφωνώ και μακάρι, είμαι στην ηλικία που σε λίγα χρόνια θα τους χρειάζομαι και δεν έχω και την οικονομική
    δυνατότητα της ιδιωτικής υγείας (που έτσι κι αλλιώς είναι ανύπαρκτη σε επίπεδο νοσοκομείων).
    Οι εκπαίδευση δεν έχει τα ίδια χάλια σε προσωπικό και υποδομές.
    Εκεί το χάλι είναι οι γνώσεις που παρέχονται.

  12. #2532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δεν διαφωνώ και μακάρι, είμαι στην ηλικία που σε λίγα χρόνια θα τους χρειάζομαι και δεν έχω και την οικονομική
    δυνατότητα της ιδιωτικής υγείας (που έτσι κι αλλιώς είναι ανύπαρκτη σε επίπεδο νοσοκομείων).
    Οι εκπαίδευση δεν έχει τα ίδια χάλια σε προσωπικό και υποδομές.
    Εκεί το χάλι είναι οι γνώσεις που παρέχονται.
    Αφού συμφωνούμε γιατί λέμε άλλα;

  13. #2533
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Θα τους προσλάβεις και θα κάθονται. Και; Τον στρατό και τα όπλα γιατί τα αγοράζουμε και τα συντηρούμε; Έχουμε πόλεμο;
    Η ίδια φιλοσοφία είναι.

    Και να προσθέσω και το σημαντικότερο, τους εκπαιδευτικούς.
    Αν έχουμε παιδεία και υγεία, κανείς δε θα γκρινιάζει (εκτός από τους μλκς που κοιτάνε την πάρτυ τους και γκρινιάζουν έτσι κι αλλιώς - αν
    και αυτό θα εκλείψει αν έχουμε παιδεία)

    Ενημερώθηκα ότι ξέχασα τους πυροσβέστες, που τους πληρώνουμε για να παίζουν τάβλι

    Να προσθέσω λοιπόν και τους παπάδες που φροντίζουν για την πνευματική μας ανύψωση x 2

  14. #2534
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Bρήκαμε τώρα την καραμέλα του Κουφοντίνα...

    Τεσπα, δε το συνεχίζω άλλο, θα πάμε για κλειδώματα

    Να σου ζήσει ο μπέμπης
    Ευχαριστω πολυ.
    Ο Κουφοντινας και ο καθε Κουφοντινας ειναι παραδειγμα.
    Προς αποφυγην η προς μίμηση είναι θεμα του καθενος.
    Εγω βλεπω καθε μερα το κεντρο κλειστο λογω αυτου.
    Εσυ το λες καραμελα εγω το λεω υπερβολικη ανοχη στη μαλακια.
    Διαλεγεις και περνεις.
    Φυσικα και δεν γραφω για να τσακωθουμε.
    Οπως απαντω ηρεμα καλούνται ολοι να το πραξουν.

  15. #2535
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teo_g7 Προβολή μηνύματος
    Ε όχι και υπερασπιστής των βοθροκαναλων δε θα το αντέξω
    Δεν ειμαι υπερασπιστης τους. Οχι βεβαια. Γραφω την αβολη αληθεια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF