Σελίδα 198 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 98148188193194195196197198199200201202203208248298 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.956 έως 2.970 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2956
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παιδια απο το σύνολο των πληροφοριών που κατεβαίνουν σε εμας στους τροφίμους, το αστρα παρουσιαζει παρενέργειες σε μικρο ποσοστό, υπαρκτές δε. Ειναι γιατι ειναι λιγοτερο έτοιμο απο τα υπόλοιπα, ειναι γιατι εχουν καλυτερη τεχνογνωσία οι αλλοι, δεν γνωριζω...

    Και ενω οπως διαφαίνεται οι περισσότερες ευρωπαικες κοινότητες εχουν θορυβήθει, κινητοποιούνται η πίεση αυτη λαμβάνεται απο τους θεσμικούς τους και κατι κάνουν.

    Εδω ο μεγας ανθρωπιστης μητσοτακης που εκλεισε τους παντες μεσα για να τους προστατεύσει, δεν κουνάει βημα.
    Αυτό λέω.

    Ειμαι και εγω ενας απο αυτούς που δήλωσα να ακολουθήσω το (ανετοιμο)προγραμμα του εμβολιασμου τους. Αλλα αστρα δε βαζω, αν το φτιαξουν βλεπουμε

  2. #2957
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    2 δοσεις Pfizer για εμενα και περαν του οτι υπήρχε μια ενοχληση στο χερι επειδή το τρυπησαν με βελονα.. Τιποτα αλλο.

    Η πεθερα μου 1η δοση Αstra Zeneca και μια μερα 38.5 πυρετο.

  3. #2958
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Η πεθερα μου 1η δοση Αstra Zeneca και μια μερα 38.5 πυρετο.
    τυχερούλη...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #2959
    Στη δουλειά (εκτός Ελλάδας) κάναμε την πρώτη δόση Άστρα, περίπου 1.200 άτομα (χαμηλός σχετικά μέσος όρος ηλικίας).

    Οι περισσότεροι που μίλησα είχαμε λίγο πυρετό και κόπωση την επόμενη μέρα του εμβολίου. Μας το είπαν εξαρχής και οι νοσοκομοι, είναι αναμενόμενες αυτές οι παρενέργειες.

    Αυτό δεν είναι τιποτα ανησυχητικό. Οι θρομβωσεις και ο,τι άλλο πιθανά βγει στο μέλλον είναι τα σοβαρά.

    Οκ ζαριά είναι η φάση γενικά. Παίρνουμε μια απόφαση χωρίς επαρκή δεδομένα, εγώ κατανοώ απόλυτα και όσους το κάνουν και όσους δε θέλουν να το κάνουν.
    Τελευταία τροποποίηση από The_Scientist; 11/04/2021 στις 07:16.

  5. #2960
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Σας υποχρέωσαν ή εθελοντικά;

  6. #2961
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    2 δοσεις Pfizer για εμενα και περαν του οτι υπήρχε μια ενοχληση στο χερι επειδή το τρυπησαν με βελονα.. Τιποτα αλλο.

    Η πεθερα μου 1η δοση Αstra Zeneca και μια μερα 38.5 πυρετο.
    Αυτό δε λέει απολύτως τίποτα. Σε διαφορετικά άτομα ακόμα ακόμα και το ίδιο εμβόλιο μπορεί να έχει διαφορετικές παρενέργειες.
    Sent from me using a computer.

  7. #2962
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Στατιστικά το θέμα σε 150 εκ δόσεις πέθαναν 19..... Και καμμία εβομηνταρια στο νοσοκομείο.....ξέρετε κανένα φάρμακο που να σου λέει 100% ασφάλεια; Δεν είμαι γιατρός αλλά συστηχως υπάρχει μια πιθανότητα..αλήθεια πόσοι σκοτώνονται ανά 150 εκ;...η αλήθεια είναι ότι όλοι γίνανε γιατροί...σε τελική οποίος θέλει να μην το κάνει...όμως αν αρρώστησει δεν θα έπρεπε να πληρώσει την νοσηλεία ενώ το κράτος του παρέχει εμβόλιο;..ίσως θα έπρεπε να γίνει ότι πριν εκατό χρόνια με την ισπανική γρίπη...πεθάναμε 30-50 εκ κατά προσέγγιση και επήλθε η ανοσία ..είναι και αυτό που πήγε να κάνει η Σουηδία αλλά στο τέλος τα μάζεψε...αν ακούγαμε τους ειδικούς σίγουρα θα ήταν καλύτερη η κατάσταση...

  8. #2963
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Αυτό δε λέει απολύτως τίποτα. Σε διαφορετικά άτομα ακόμα ακόμα και το ίδιο εμβόλιο μπορεί να έχει διαφορετικές παρενέργειες.
    Συμφωνώ.
    Απλα το αναφερω σαν γεγονος.

    Μητερα φιλου μου πηγε 3 μερες μετα απο 1η δοση Αστρα με συμπτώματα εμφραγματος.
    Δημιουργήθηκαν θρομβωσεις και πλεον εφ ορου ζωης θα ειναι με αντιπηκτικη αγωγη.

  9. #2964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Σας υποχρέωσαν ή εθελοντικά;
    Εθελοντικά.

    Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει υποχρεωτικός εμβολιασμός πουθενά στον κόσμο.

    Ευνοϊκοτερες ρυθμίσεις για ταξίδια πιθανότατα θα υπάρξουν σύντομα για όσους κουμπωσουν και τις 2 δόσεις.

  10. #2965
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει υποχρεωτικός εμβολιασμός πουθενά στον κόσμο.
    Νομίζεις, που τραγούδαγε κι ο Στράτος Διονυσίου... ήδη στην Ιταλία ετοιμάζουν υποχρεωτικό εμβολιασμό για τους υγειονομικούς, κι όπως αρνείται θα αποχαιρετά... στη δουλειά μια μέρα γυρνάει ο διευθυντής και πετάει "θεωρώ πως δεν θα υπάρξει εδώ μέσα άνθρωπος ο οποίος θα αρνηθεί να εμβολιαστεί"... κι άφησε την απειλή να αιωρείται...

  11. #2966
    Καλημέρα!

    Δεν κρίνω τι είναι σωστό ή λάθος.

    Σίγουρα θα υπάρξουν ευνοϊκές ρυθμίσεις για όσους εμβολιαστούν. Αλλά υποχρεωτικός εμβολιασμός δε νομίζω ότι μπορεί να επιβληθεί, εκτός από ηθικό νομίζω είναι και νομικό το θέμα.

    Υποχρεωτικός εμβολιασμός συνεπάγεται ευθύνες και δικαστικές ιστορίες σε οποιαδήποτε στραβή προκύψει.

    Απλά η γνώμη μου, μπορεί να κάνω λάθος.

  12. #2967
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Έλεγε ο άλλος σήμερα να μην κάνουν σελφ τεστ στο παιδί και να πάει σχολείο έτσι
    γιατί.... Ανοίγει ο δρόμος για το υποχρεωτικό μπλα μπλα μπλα
    και είναι νομική πράξη η πλατφόρμα μπλα μπλα

    Δηλαδή αν τον πετάξουν οι συνάδελφοι στο καζάνι με το σιρόπι για απολύμανση
    θα χουν άδικο?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα! μπλα μπλα
    Υποχρεωτικός εμβολιασμός συνεπάγεται ευθύνες και δικαστικές ιστορίες σε οποιαδήποτε στραβή προκύψει. .
    Κατ αρχήν εμβόλια δεν έχει για όλους οπότε
    δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να μην κάνει θα το κάνει άλλος

    Εγώ όμως πρέπει να του επιτρέψω να δουλεύει στην ομάδα μου
    με άλλους 30? (στον ίδιο χώρο)
    Και δεν είμαι το αφεντικό έτσι?
    'Η εκείνοι έχουν άλλα.... δημοκρατικά δικαιώματα?

    Πάντως το κουβεντιάζουμε ανοιχτά πια ευτυχώς
    και του το είπαμε καθαρά.
    Ή θα τηρείς μέτρα ή σπίτι σου!
    -οι συνάδελφοι γιατί το αφεντικό θα τον πετάξει στη μαρμίτα άμα το μάθει-

  13. #2968
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Για τον υποχρεωτικό εμβολιασμό ...εδώ και καμμία πενηταρια χρόνια έχουμε υποχρεωτικά βιβλιάριο εμβολιασμού κίτρινου πυρετού...στην δικιά μου δουλειά...πλοία...αν δεν το κάνεις δουλειά δεν έχει...δεν σε δέχονται χώρες σχεδόν όλες...εκτός αν έχεις απαλλαγή ιατρού λόγο κάποιας αγωγής που απαγορεύει το εμβόλιο...όποτε δεν σε υποχρεώνει να γίνεις ναυτικός...αν γίνεις ακολουθείς τους κανονες

  14. #2969
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    https://www.lifo.gr/stiles/optiki-go...me-astrazeneca
    Και ένα πολύ καλό άρθρο από επιστήμονες..

  15. #2970
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Δεν ξερω γιατι συζητατε για τον υποχρεωτικο εμβολιασμο.

    Η εξουσια οταν το θελει εχει τον τροπο να σε κανει να κανεις αυτο που θελει.Γι αυτο την λενε και εξουσια αλλωστε

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF