Σελίδα 206 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 106156196201202203204205206207208209210211216256306 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.076 έως 3.090 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3076
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #3077
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Κλαίω. Πιο άχρηστοι υπουργοί κι από τον πρωθυπουργό. Θέλει τεράστιες ικανότητες για να μαζέψεις τέτοια ομάδα.
    Life begins at 45°.

  3. #3078
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    για ρωτηστε αυτους που ζουν απ τον τουρισμο την γνωμη τους.
    αραγε θα επικροτησουν ή οχι αυτα που λεει η βούλτεψη?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #3079
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Τι ειπε ρε παιδια, δεν εχουμε ολοι τουιτερ
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #3080
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Ανοιξτε κ τα ποδια να σας πηδηξουν οι τουριστες αν ειναι να φερουνε χρημα...,
    Που την βρηκανε ρπμ...θελει οντως προσπαθεια να μαζεψεις τετοιο υλικο.
    Προχωρα Κουλη!!
    Ride(s) the wind of change...

  6. #3081
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Τι ειπε ρε παιδια, δεν εχουμε ολοι τουιτερ
    ειπε οτι οι τουριστες επειδη φερνουν χρημα στην χωρα πρεπει να εχουν προνομιακο καθεστως εν σχεσει με τους ντοπιους στις μετακινησεις,και στην διευκολυνση τους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #3082
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    για ρωτηστε αυτους που ζουν απ τον τουρισμο την γνωμη τους.
    αραγε θα επικροτησουν ή οχι αυτα που λεει η βούλτεψη?
    Για ρώτα και μας, που ζούμε με τις εισφορές μας κάθε μήνα 4-5 επιδοματίες, επικροτούμε να μας θεωρούν γίδια μέσα στη χώρα μας ;

    άιντε μπράβο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #3083
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Για ρώτα και μας, που ζούμε με τις εισφορές μας κάθε μήνα 4-5 επιδοματίες, επικροτούμε να μας θεωρούν γίδια μέσα στη χώρα μας ;

    άιντε μπράβο
    Αρα να υποθεσω οτι επικροτεις αυτο που λεει η βουλτεψη,εφ οσον αυτο θα κινησει τον τουρισμο και θα σταματησεις με τις εισφορες σου να τους επιδοτεις.
    Τα λεω σωστα?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #3084
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αρα να υποθεσω οτι επικροτεις αυτο που λεει η βουλτεψη,εφ οσον αυτο θα κινησει τον τουρισμο και θα σταματησεις με τις εισφορες σου να τους επιδοτεις.
    Τα λεω σωστα?
    Στάνταρ, γιατί μέχρι και πρόπερσι που πήγαινε γαμιώντας ο τουρισμός εγώ δεν έσκαγα ούτε φόρους ούτε τίποτα, οι τουρίστες με ζούσαν, μου πλήρωναν την βενζίνη, τον φόρο εισοδήματος, τον ΕΝΦΙΑ, την έκτακτη εισφορά αλληλεγγύης, τις εργοδοτικές εισφορές, τον ΦΠΑ και όλα τα καλά του κόσμου

    Ο δε τουρίστας ας πούμε κινεί φουλ την οικονομία, ένα ΣΚ δικό μου είναι μια βδομάδα ενός ξένου χαλαρά, αλλά τι να λέμε, φωνή βοώντος εν τη ερήμω μου φαίνεται

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #3085
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Τι ειπε ρε παιδια, δεν εχουμε ολοι τουιτερ
    Δε χρειάζεται να έχεις τουίτερ. Ούτε εγώ έχω. Αλλά ευτυχώς βρίσκομαι εγώ εδώ για σένα.

    Δημοσιογράφος: "... ότι θα έχουμε ουσιαστικά πολίτες 2 ταχυτήτων στη χώρα: τους τουρίστες, οι οποίοι θα μετακινούνται ελεύθερα, και τους πολίτες τους δικούς μας, τους εμβολιασμένους, οι οποίοι δε θα μπορούν να κινηθούν."
    Ζώο βουλής: "Λέει κάποιος, τι λένε; Εγώ δεν μπορώ να πάω στο σπίτι μου στην εξοχή και μπορεί να έρθει ο τουρίστας. Ο τουρίστας δεν είναι απλός τουρίστας. Ο τουρίστας είναι αυτός που φέρνει χρήματα στη χώρα. Άρα πάντοτε θα κάνουμε κάποια θυσία."

    Ακούγεται ιδιαίτερα μορφωμένη, ευφραδής και ευφυής. Σίγουρα αξίζει τη θέση της και ξέρει ακριβώς τι κάνει.
    Life begins at 45°.

  11. #3086
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Στάνταρ, γιατί μέχρι και πρόπερσι που πήγαινε γαμιώντας ο τουρισμός εγώ δεν έσκαγα ούτε φόρους ούτε τίποτα, οι τουρίστες με ζούσαν, μου πλήρωναν την βενζίνη, τον φόρο εισοδήματος, τον ΕΝΦΙΑ, την έκτακτη εισφορά αλληλεγγύης, τις εργοδοτικές εισφορές, τον ΦΠΑ και όλα τα καλά του κόσμου

    Ο δε τουρίστας ας πούμε κινεί φουλ την οικονομία, ένα ΣΚ δικό μου είναι μια βδομάδα ενός ξένου χαλαρά, αλλά τι να λέμε, φωνή βοώντος εν τη ερήμω μου φαίνεται
    Δεν καταλαβαινω τον συλλογισμο σου αλλα πιστευω να μπορεις να καταλαβεις οτι καποια δισεκατομμυρια τουριστικο συναλλαγμα (που τωρα λειπουν )βελτιωνουν την οικονομια και διαμοιραζουν το χρημα απο το οποιον ολοι ωφελουνται.Ακομα και σε ολα αυτα που ανεφερες, και που ειναι δυσαναλογα λογω δημοσιου χρεουςπου πρεπει να εξοφλουμε στους δανειστες.Τωρα για το Σ/Κ το δικο σου εν σχεσει με την εβδομαδα του τουριστα,αυτο ειναι ελευθερη οικονομια,και συμφωνιες τουρ-οπερειτορ,και για να το κανουν ολοι στα νησια κυριως παει να πει οτι τους συμφερει.Ουτε και μενα μ αρεσει αλλα δεν μπορω να κανω κατι ,ουτε και το κρατος μπορει.Εξ αλλου υπαρχουν κι αλλοι οχι τοσο ασημοι τουριστικοι προρισμοι στην Ελλαδα που ειναι σημαντικα φθηνοτεροι.Αμα μαλιστα καταφερεις και δεν πας 15αυγουστο,τοτε ακομα καλυτερα.Σε λιγο καιρο ΑΝ δεν υπαρξει τουριστικο συναλλαγμα,ουτε αυτο το Σ/Κ θα μπορεις να πηγαινεις.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 23/04/2021 στις 16:48.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #3087
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαινω τον συλλογισμο σου αλλα πιστευω να μπορεις να καταλαβεις οτι καποια δισεκατομμυρια τουριστικο συναλλαγμα (που τωρα λειπουν )βελτιωνουν την οικονομια και διαμοιραζουν το χρημα απο το οποιον ολοι ωφελουνται.Ακομα και σε ολα αυτα που ανεφερες, και που ειναι δυσαναλογα λογω δημοσιου χρεουςπου πρεπει να εξοφλουμε στους δανειστες.Τωρα για το Σ/Κ το δικο σου εν σχεσει με την εβδομαδα του τουριστα,αυτο ειναι ελευθερη οικονομια,και συμφωνιες τουρ-οπερειτορ,και για να το κανουν ολοι στα νησια κυριως παει να πει οτι τους συμφερει.Ουτε και μενα μ αρεσει αλλα δεν μπορω να κανω κατι ,ουτε και το κρατος μπορει.Εξ αλλου υπαρχουν κι αλλοι οχι τοσο διασημοι τουριστικοι πρρορισμοι στην Ελλαδα που ειναι σημαντικα φθηνοτεροι.Αμα μαλιστα καταφερεις και δεν πας 15αυγουστο,τοτε ακομα καλυτερα.Σε λιγο καιρο ΑΝ δεν υπαρξει τουριστικο συναλλαγμα,ουτε αυτο το Σ/Κ θα μπορεις να πηγαινεις.
    Όλα όσα γράφεις δεν έχουν την παραμικρή σχέση με το γεγονός ότι μου απαγορεύεται να κινηθώ μέσα στην ίδια μου την χώρα, και έρχεται ένας τουρίστας και αποκτά αυτομάτως το (συνταγματικά κατοχυρωμένο) δικαίωμα αυτό, επειδή είναι tourist

    Σε περίπτωση που σου διαφεύγει, όλη η ιστορία με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας ήταν στα όρια της συνταγματικότητας, και τελικά επικράτησαν με το πρόσχημα ότι γίνονται "για την προστασία της δημόσιας υγείας"

    Τώρα λοιπόν με ποια λογική και ποια συνταγματική κατοχύρωση θα μου απαγορεύει εμένα να κυκλοφορώ, αλλά η Χάιντι από το Άμστερνταμ θα κόβει βόλτες ανενόχλητη ;

    Τα σκέφτεσαι αυτά που γράφεις καθόλου ή μπα ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #3088
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Όλα όσα γράφεις δεν έχουν την παραμικρή σχέση με το γεγονός ότι μου απαγορεύεται να κινηθώ μέσα στην ίδια μου την χώρα, και έρχεται ένας τουρίστας και αποκτά αυτομάτως το (συνταγματικά κατοχυρωμένο) δικαίωμα αυτό, επειδή είναι tourist

    Σε περίπτωση που σου διαφεύγει, όλη η ιστορία με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας ήταν στα όρια της συνταγματικότητας, και τελικά επικράτησαν με το πρόσχημα ότι γίνονται "για την προστασία της δημόσιας υγείας"

    Τώρα λοιπόν με ποια λογική και ποια συνταγματική κατοχύρωση θα μου απαγορεύει εμένα να κυκλοφορώ, αλλά η Χάιντι από το Άμστερνταμ θα κόβει βόλτες ανενόχλητη ;

    Τα σκέφτεσαι αυτά που γράφεις καθόλου ή μπα ;
    Οχι περιμενω εσενα και την βαθεια σου σκεψη και εμπειρια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #3089
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Πολύ χρήμα φέρνουν οι τουρίστες ειδικά οι ''ολ ινκλούσιβ''

    Πληρώμένες διακοπές σε ξένους τουρ οπερέιτορ που έχουν κλείσει δωμάτια με 10ευρώ
    σε ξενοδοχεία με υπαλλήλους των 480 ευρώ/μήνα........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #3090
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ....τώρα λοιπόν με ποια λογική και ποια συνταγματική κατοχύρωση θα μου απαγορεύει εμένα να κυκλοφορώ, αλλά η Χάιντι από το Άμστερνταμ θα κόβει βόλτες ανενόχλητη ;
    Αν είσαι κι' εσύ το ίδιο ''διαθέσιμος'' με την Χάιντι κανείς δεν θα σου πει κουβέντα καμάρι μου....
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF