Σελίδα 224 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 124174214219220221222223224225226227228229234274324 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.346 έως 3.360 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3346
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Μήπως έχεις πληρωθεί από τους μασώνους? ή ακόμα χειρότερα είσαι ?
    Εγώ μπακλαβά φτιάχνω σε μεγάλη κλίμακα δεν ξέρω απ αυτά!

  2. #3347
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Αυτό ξέρεις τι μου θυμίζει ρε ντόκτορα?
    Το θείο που όταν δεν ξέρει τι είναι κάτι τ ονομάζει
    Μαλκούτσι
    Ματσαφλάρι
    Παπαράκι
    Καβλιτζάκι
    Γαμ... στηράκι
    @άκι
    κλπ κλπ

    Δεν ξέρω ρε φίλε τι είναι αυτό !
    Και οι πιο πολλοί πιστεύω ότι βαριά βαριά
    να διάβασαν στη βιολογία κάτι στο σχολείο
    Οκ να υποθέσω ότι κάποιοι μπορεί να είναι και γιατροί και βιολόγοι και να ξέρουν
    αλλά οι πιο πολύ απλά διαβάζουν ιστορίες που δεν μπορούν να καταλάβουν
    Στην Ελλάδα διαβάζουμε τη βίβλο, δε χρειαζόμαστε βιολογίες και λοιπές αηδίες.

  3. #3348
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Στην Ελλάδα διαβάζουμε τη βίβλο, δε χρειαζόμαστε βιολογίες και λοιπές αηδίες.
    ούτε αυτό το χω διαβάσει!

  4. #3349
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Λεγεται ότι (θα) υπάρχουν, με αρκετές από αυτές να αφορούν εμφάνιση αυτοάνοσων.
    Δε λέγεται, λένε...
    και το θέμα είναι οτι αυτοί (και οι αξιόπιστες πηγές τους) που αναπαράγουν τέτοιες φήμες δεν έχουν κάνει καμία άλλη εκτίμηση για οποιοδήποτε άλλο εμβόλιο ή φάρμακο όλα τα προηγούμενα χρόνια.
    Συνεπώς χωρίς κανένα άλλο ιστορικό ιατρικών σχέσεων, αποκαλύψεων, πληροφοριών είτε εμπεριστατωμένων αποδείξεων, θέλουν να τους πιστέψουν οτι στην απαισιόδοξη εκδοχή θα πεθάνουν όσοι έκαναν το εμβόλιο σε ένα μήνα απο το δεύτερο εμβολιασμό και οι αισιόδοξοι σε ενα χρόνο..
    Σε ένα χρόνο δηλαδή το αργότερο θα μείνουν μόνοι τους το 20% του πληθυσμού της γης. Απορώ γιατί δεν θα έπρεπε να αισθάνονται ευτυχισμένοι... μια (επίπεδη) γη δική τους, ουτε περιβαλλοντολογική αλλαγή, ούτε να ψάχνεσαι για μετανάστευση στον αρη κλπ κλπ

    εκεί όμως που απογειώνεται το πράμα, όμως είναι όταν ρωτάς το τομέα ενασχόλησης του κάθε ενός που αναπαράγει όλα αυτά, να δηλώνει οτιδήποτε άσχετο πέραν την ερευνητικής ιατρικής συμπεριλαμβανομένου της εναλλακτικής ιατρικής (ακομη και της κτηνιατρικής)....και μετά γυρνάει στο συνωμοσιολογικό-εβραιο-πολιτικό
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #3350
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Σε ένα χρόνο δηλαδή το αργότερο θα μείνουν μόνοι τους το 20% του πληθυσμού της γης.
    Fingers crossed.

  6. #3351
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Τι παραδεισος θα εινα η γη σε 1 χρονο απο τωρα ομως ε.. Να μεινει ενα 30%-35% να περναει φινα !!
    Quod me nutrit... me destruit.....

  7. #3352
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Fingers crossed.
    Καλα θα σε δω εσενα που θα πρεπει ολους αυτους που μεινουν να τους κυβερνησεις..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #3353
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Μπακλαβά να τρώνε και στα μπιπ μας

  9. #3354
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Τι παραδεισος θα εινα η γη σε 1 χρονο απο τωρα ομως ε.. Να μεινει ενα 30%-35% να περναει φινα !!
    Αν σου λέγανε όμως,ότι θα ζήσουν μόνο όσοι είναι 26 χρονών και κάτω;πχ.

  10. #3355
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αν σου λέγανε όμως,ότι θα ζήσουν μόνο όσοι είναι 26 χρονών και κάτω;πχ.
    γιατί ρε ο μπαρμπούλης μου ????

  11. #3356
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Αυτό ξέρεις τι μου θυμίζει ρε ντόκτορα?
    Απλα ειναι ενας απο τους 4,5 τύπους εμβολιου. Όλα την ίδια δουλεια κανουν με διαφορετικό τρόπο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Λεγεται ότι (θα) υπάρχουν, με αρκετές από αυτές να αφορούν εμφάνιση αυτοάνοσων.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Δε λέγεται, λένε...
    και το θέμα είναι οτι αυτοί (και οι αξιόπιστες πηγές τους) που αναπαράγουν τέτοιες φήμες δεν έχουν κάνει καμία άλλη εκτίμηση για οποιοδήποτε άλλο εμβόλιο ή φάρμακο όλα τα προηγούμενα χρόνια.
    Συνεπώς χωρίς κανένα άλλο ιστορικό ιατρικών σχέσεων, αποκαλύψεων, πληροφοριών είτε εμπεριστατωμένων αποδείξεων, θέλουν να τους πιστέψουν οτι στην απαισιόδοξη εκδοχή θα πεθάνουν όσοι έκαναν το εμβόλιο σε ένα μήνα απο το δεύτερο εμβολιασμό και οι αισιόδοξοι σε ενα χρόνο..
    Το παρακάτω άρθρο είναι εξαιρετικό και ειχα πεσει πανω του οταν πρωτο αρχίσαμε να ακουμε για mRNA εμβόλια. Ειναι σημαντικο ότι δημοσιεύτηκε το 2018 αρα ΔΕΝ εχει καμια σχεση με τον κόβιντ.

    https://www.nature.com/articles/nrd.2017.243

    Κάπου μέσα γράφει

    A possible concern could be that some mRNA-based vaccine platforms induce potent type I interferon responses, which have been associated not only with inflammation but also potentially with autoimmunity.

    Πολυ πολυ πολυ απλοποιημενα λέει ότι κάτι που χρησιμοποιείται στα mRNA εμβόλια προκαλεί κάτι άλλο στο σωμα, το οποιο εχει συσχετιστει με πιθανή αυτοανοσία.

    Δεν υπάρχει ξεκαθαρα καπου συσχέτιση των συγκεκριμένων εμβολίων και αυτοάνοσων.

    Η τεχνική αργά ή γρήγορα θα έμπαινε στη ζωή μας και χαμπάρι δεν θα παίρναμε. Απλά εγινε το σουσουρο και όλοι γναμε ειδικοι. Μιλάω και για μένα.

    Επόμενο βήμα με την τεχνική αυτή είναι η καταπολέμιση του καρκίνου.

  12. #3357
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Που και αυτο αφορουσε την εναρξη των εμβολιασμων. Πλεον με τοσα εκατομμυρια εμβολια εδω και 6 μηνες εχουμε πολλα δεδομενα που τα κρινουν ασφαλη...
    Σωστός, με εκατομμύρια μαζικά εμβολιασμένων έχουμε πλέον ένα ικανοποιητικότατο δείγμα και φαίνεται ότι όλα τα εμβόλια είναι σε γενικές γραμμές και αποτελεσματικά, και ασφαλή.



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Επισης επειδη το εχω διαβασει και αλλου. Υπαρχουν μακροπροθεσμες ανεπιθυμητες ενεργειες στα εμβολια; Γιατι εχω την εντυπωση πως μονο βραχυχρονιες υπαρχουν, αν υπαρχουν.
    Κάπου έτυχε να διαβάσω έλεγε πως για όλα τα εμβόλια (όχι μόνο covid), οποιαδήποτε παρενέργεια θα εκδηλωθεί εντός του πρώτου μήνα, το πολύ. Για αυτοάνοσα δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο, θα μου έκανε εντύπωση πάντως να προκύψει κάτι μετά από π.χ. ένα χρόνο. Στο οικογενειακό μου "δείγμα" όπου έχουμε ιστορικά διαφορετικών αυτοάνοσων, δε φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα.

  13. #3358
    Τι τρέχει τελικά με τα mRNA / DNA εμβόλια?
    https://www.youtube.com/watch?v=u13P4cxZFZw
    Mε απλά λόγια οι διαφορές mRNA / DNA εμβολιου , όλα τα άλλα θα τα δούμε στα επόμενα χρόνια για το αν θα υπάρχει πρόβλημα η όχι.

    Με φίλο γιατρό που μιλαω δεν μου έχει πει για θανάτους , πέρα φυσικά από τις άμεσες θρομβώσεις που θα συμβούν κατά τον εμβολιασμό η λίγο μετά.
    Το θέμα είναι ότι φαίνετε σε μελέτες ότι θα υπάρξει αύξηση σε συμπτώματα αλτσχαιμερ και εγκεφαλίτιδες σε μικρότερες ηλικιακές ομάδες.
    Εγώ έκανα pfizer χωρίς πρόβλημα προς το παρών
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  14. #3359
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Το θέμα είναι ότι φαίνετε σε μελέτες ότι θα υπάρξει αύξηση σε συμπτώματα αλτσχαιμερ και εγκεφαλίτιδες σε μικρότερες ηλικιακές ομάδες.
    Εγώ έκανα pfizer χωρίς πρόβλημα προς το παρών
    Εγώ νοιώθω να έχω πάρει αυτό το δρόμο εδώ και 1-2 χρόνια. Αν επισπευσθεί η διαδικασία ούτε για τον Καιάδα δεν θα είμαι στα 50 μου
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  15. #3360
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Τι παραδεισος θα εινα η γη σε 1 χρονο απο τωρα ομως ε.. Να μεινει ενα 30%-35% να περναει φινα !!
    ρε εδω με 8 δις,περιμενεις 2 μηνες για ενα ανταλλακτικο,φαντασου με 2,5 δις.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF