Σελίδα 23 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 1318192021222324252627283373123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 331 έως 345 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #331
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Απλό 4/4 είναι. "Μπερδεύει" η θέση του ταμπούρου.
    Έεεετσι!Σωστός!

  2. #332
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε ειλικρινά αν έχεις κανά αντίστοιχο με τα κατορθώματα των απέναντι ανέβασέ το να γελάσουμε.Αλλιώς μην αντιδράς προσβεβλημένος.Δυστυχώς από τότε που τη φτιάξανε τη κωμικοτραγική λίστα πιο πάνω έχουν δει κι άλλα κατορθώματα τα μάτια μου από τους αντιρρησίες
    Δεν είμαστε φίλοι.
    Δεν μου θα μου κάνεις υποδείξεις πως θα αντιδράσω και τι θα γράψω.
    Δεν αισθάνομαι προσβεβλημένος.
    Τι σχέση έχουν οι αντιρρησίες;
    Αυτό "" δεν το κατάλαβα, μπορείς αν θέλεις να το εξηγήσεις.
    MM#93

  3. #333
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Τα κομματικά θα μπορούσαν να απουσιάζουν από ένα μοτο φόρουμ. Ο σκοπός του χώρου εδώ είναι (φαντάζομαι) να ενώσει ανθρώπους που έχουν ένα κοινό πάθος , ας περιοριστούν οι αντιπαραθέσεις μας στο αν είναι απαραίτητο το ABS...

  4. #334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Σε σχέση με τον Καρανίκα, κι ένα σακί με μπαγιάτικες πατάτες είναι άριστο. Βρες καλύτερα πόσους Καρανίκες έχει τοποθετήσει η ΝΔ σε καίριες θέσεις αν θες να κάνεις σοβαρή κριτική.
    Θα σου δώσω την ίδια απάντηση με τον συμφορουμιτη παραπάνω "Μόλις τελειώσω με το μέτρημα θα γράψω"

    Οκ;
    MM#93

  5. #335
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Για τους διορισμένους του κουλη (συγγενείς και μη ) σε κυβερνητικές θέσεις (άσε τους οργανισμούς και νπδδ/νπιδ) έχεις να γράψεις κάτι;
    Ξέχασα, αυτοί είναι ΆΡΙΣΤΟΙ!
    Δηλαδή περιμένεις να κυβερνήσει κάποιος με διορισμένους της προηγούμενης κυβέρνησης?
    Γιατί σε κάθε κυβέρνηση ή ακόμα και σε απλό ανασχηματισμό είναι παράδοση και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου
    να ξηλώνονται όλες οι διοικήσεις οργανισμών ακόμα και γενικοί Δ/ντες ή και Δ/ντες και ΦΥΣΙΚΑ οι κατέχοντες
    υψηλές κυβερνητικές θέσεις.

  6. #336
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή περιμένεις να κυβερνήσει κάποιος με διορισμένους της προηγούμενης κυβέρνησης?
    Γιατί σε κάθε κυβέρνηση ή ακόμα και σε απλό ανασχηματισμό είναι παράδοση και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου
    να ξηλώνονται όλες οι διοικήσεις οργανισμών ακόμα και γενικοί Δ/ντες ή και Δ/ντες και ΦΥΣΙΚΑ οι κατέχοντες
    υψηλές κυβερνητικές θέσεις.
    Μιλάω για τις ικανότητες των διορισμένων...
    MM#93

  7. #337
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2019
    Μηνύματα
    133
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Με το παραπάνω ποστ εσύ τι ακριβώς κάνεις; συνεχίζεις τον εμετό της νδουλας προ εκλογών; καλύπτεις τις μαλακίες του κουλη σε Λέσβο και Έβρο;
    γιατι θιχτηκες τοσο πολυ με μια χιουμοριστικη αφισα που ανεβασε ο αλλος;
    βγαζεις πολυ φανατισμο αδικαιολογητα και απροκλητα

  8. #338
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.962
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Θα σου δώσω την ίδια απάντηση με τον συμφορουμιτη παραπάνω "Μόλις τελειώσω με το μέτρημα θα γράψω"

    Οκ;
    Ααααααα, όχι αντιγραφές, έχω το copyright...

  9. #339
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαστε φίλοι.
    Δεν μου θα μου κάνεις υποδείξεις πως θα αντιδράσω και τι θα γράψω.
    Δεν αισθάνομαι προσβεβλημένος.
    Τι σχέση έχουν οι αντιρρησίες;
    Αυτό "" δεν το κατάλαβα, μπορείς αν θέλεις να το εξηγήσεις.
    Δεν έγραψα πουθενά ότι είμαστε φίλοι ,τα υπόλοιπα που γράφεις ειλικρινά δεν με ενδιαφέρουν.

  10. #340

    Θα σου πληρώσω δικαιώματα, πως κάνεις έτσι.
    MM#93

  11. #341
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δεν έγραψα πουθενά ότι είμαστε φίλοι ,τα υπόλοιπα που γράφεις ειλικρινά δεν με ενδιαφέρουν.
    Αν δεν σ' ενδιαφέρουν γιατί κάνεις υποδείξεις- παρατηρήσεις; ;;;
    MM#93

  12. #342
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    Μιλάω για τις ικανότητες των διορισμένων...

    Να περιοριστώ στην παρατήρηση ότι αυτές οι θέσεις δεν απαιτούν καμιά ικανότητα εφόσον όποιον και να διορίσεις
    δεν αλλάζει τίποτα.Εντάξει γίνομαι υπερβολικός.
    Αυτοί υπογράφουν συλλογικές συμβάσεις με τα σωματεία των εργαζομένων, τρέχουν στα μίτινγκ στα υπουργεία ταξίδια στο εξωτερικό υπογραφές σε συμβάσεις ...
    Εκτός σπανίων φαντάζομαι εξαιρέσεων είναι η κομματική ελίτ δεν είναι τίποτα αξιολύπητοι και μην στεναχωριέσαι βολεύονται με όλες τις κυβερνήσεις,

  13. #343
    Σχεδόν συμφωνούμε.
    Εγώ απλά σχολίασα το πολιτικό ποστ του συμφορουμίτη για τα"αυτοανοσα μυαλά ".
    MM#93

  14. #344
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.651
    Ποπαϋ, πρέπει να χαλαρώσεις λίγο το ύφος γραφής σου.
    Και πρέπει όλοι , να σταματήσετε την πολιτική αντιπαράθεση.
    Ειλικρινά σας μιλάω, δεν με νοιάζει πως θα το καταφέρετε, θα αρχίσουν να πέφτουν οι κάρτες και τα μπάνια βροχή.
    Νιώστε ότι δεν είμαστε τώρα για τέτοια εδώ.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #345
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή περιμένεις να κυβερνήσει κάποιος με διορισμένους της προηγούμενης κυβέρνησης?
    Γιατί σε κάθε κυβέρνηση ή ακόμα και σε απλό ανασχηματισμό είναι παράδοση και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου
    να ξηλώνονται όλες οι διοικήσεις οργανισμών ακόμα και γενικοί Δ/ντες ή και Δ/ντες και ΦΥΣΙΚΑ οι κατέχοντες
    υψηλές κυβερνητικές θέσεις.
    Μην το ξεχειλώσουμε κι αυτό το θέμα αλλά, χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης (Γαύρε, την υπομονή σου...), πιστεύω ότι πολλά κακά στην Ελλάδα ξεκινάνε από αυτό. Η διοίκηση σε ένα κράτος πρέπει να μένει αρκετά σταθερή ασχέτως κυβέρνησης, ώστε να μπορεί να παράγει έργο και όχι να έχεις καινούργια άτομα κάθε τέσσερα ή οκτώ χρόνια, τα οποία ακυρώνουν ό,τι γινόταν μέχρι τότε και χαράσσουν τελείως καινούργια στρατηγική.

    Στην Ελλάδα βέβαια αυτό δε γίνεται διότι κάθε κόμμα θεωρεί το κράτος τσιφλίκι του και αντί να βάλει του κατάλληλους, βάζει υμέτερους, οπότε πολλές φορές η αντικατάστασή τους επιβάλλεται. Μέτρα όπως η μη απόλυση δημοσίων υπαλλήλων και αργότερα το ΑΣΕΠ αποσκοπούσαν στην πρόληψη αυτού του φαινομένου (στις χαμηλότερες κυρίως βαθμίδες), αλλά καταφέραμε και τα φέραμε στα μέτρα μας.

    Σε κυβερνητικό και όχι διοικητικό επίπεδο βέβαια έχεις δίκιο. Δε μπορεί να κυβερνήσει ο Κούλης με Πολάκη-Παππά ή ο Τσίπρας με Άδωνι-Βορίδη

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF