Σελίδα 255 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 155205245250251252253254255256257258259260265305 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.811 έως 3.825 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3811
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Πάντως αυτό με την υπογραφή που ζητάτε από το γιατρό με ξεπερνά.
    Ζητάτε υπογραφή από τον μάστορα ότι δεν θα ξαναχαλασει το μηχανάκι?
    Όταν τρώτε σε ταβέρνα, ζητάτε υπογραφή από το μάγειρα ότι δεν θα πάθετε τίποτα?
    Στο αεροπλάνο, ζητάς υπεύθυνη δήλωση από τον πιλότο ότι δεν θα πέσει το αεροπλάνο?

    Δεν είναι θεοι οι γιατροί, να σου εγγυώνται 100% αποτέλεσμα , άσχετα αν στην Ελλάδα αποφοιτώντας απο την ιατρική σχολη το παίρνεις για 2η ειδικοτητα.

    Ο γιατρός θα σε ανοίξει, θα κόψει ράψει, θα σου πει ότι έκανα αυτό κι αυτό, βάσει της κοινά αποδέκτης πρακτικής και εκπαίδευσης που έλαβε.

    Αν δεν σου αρέσει, άνοιξε το google και δοκίμασε την τύχη σου.

    Και το γράφω εγώ αυτό, με πολλάκις ξεκάθαρα εκπεφρασμενη την απέχθεια που αισθάνομαι για το 85% των ιατρών νοσοκομων νοσοκομείων φάρμακοτριφτών κλπ κλπ της Ελλάδος
    Ναι , οκ , συμφωνω , εν μέρη ... Αλλάζει κάτι ;

  2. #3812
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Μπήκα στη διαδικασία να γράψω όλα τα παραπάνω (ενώ όλο μου το είναι έλεγε να μη το κάνω ) με μοναδικό κίνητρο να εξηγήσω ότι δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο , αρνητές και εμβολιασμενοι , και σίγουρα δεν θα χαρακτήριζα τη σύζυγό μου αρνητή η ψεκασμενη , είναι όμως και λίγο ενοχλητικό να πρέπει να εξηγουμε όλα τα παραπάνω όταν μας ρωτάνε "κάνατε το εμβόλιο;" Γιατί αν πεις ένα ξερό όχι η ένα δεν σου απαντώ τότε ΜΠΑΜ , άρπα την ταμπέλα ... Αρνητής , ψηφοφόρος του βελοπουλου η του Πολακη ,χριστιανοταλιμπαν , φασίστας κτλ κτλ ...

    Ψοφαμε για ταμπέλες κατάκριση και χαρακτηρισμούς στην εποχή μας ( βάζω και τον εαυτό μου μέσα) ...
    Κακό πράγμα αυτό , ο ναρκισσισμος στα καλύτερα του. Αυτός ειναι η αιτία που πολύς κόσμος πλανάται εύκολα .


    Τέλος πάντων
    Ενδέχεται να έχασα επεισόδια επειδη δεν παρακολούθησα όλες τις τελευταίες αναρτήσεις.
    Σαφώς και δεν είναι όλα άσπρο και μαύρο.
    Δεν βλέπω να διαφωνούμε κάπου εκτός από την υπογραφή.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Ναι , οκ , συμφωνω , εν μέρη ... Αλλάζει κάτι ;
    Δεν αλλάζει τίποτα.
    Εσύ είσαι εσύ,
    εγώ είμαι εγώ,
    Ο ψεκασμενος/αρνητης/τηλεθεατηςτουσκάϊ
    είναι αυτός που ειναι
    και η ζωή συνεχίζεται.

    Έχει ο γιος μου αυτοάνοσο, 19 ετών.
    Ρώτησα τον αδερφό μου που τυγχάνει να είναι γιατρός,
    και μου είπε ότι επί της αρχής συμφωνώ στον εμβολιασμό, αλλα κάτσε να ρωτήσω καναδυο ειδικους συναδέλφους εδώ στο Βερολίνο, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ.


    Μέχρι να μου απαντήσει, πήγαμε κι εδώ σε έναν ρευματολογο, κάναμε κάποιες εξετάσεις, και μόλις πήραμε το οκ και από τους δύο, κάναμε το εμβόλιο και όλα καλά μέχρι τώρα.

    Τώρα εδώ σε εμάς πως έχει άποψη ο γαστρεντερολογος, ο μαιευτήρας, ο ακτινολόγος και ο ορθοπεδικος για τα πάντα όλα, δεν γνωρίζω.

    Χάζευα στο ψιλικατζιδικο σήμερα, και ήρθε μια γνωστη που ήθελε να πιάσει κουβέντα, και έλεγε φωναχτά ότι ο της είπε ο γαμπρός της που είναι στο νοσοκομείο στη
    ΧΧΧΧΧ, διευθυντής διασωληνωσεων (!) ότι την παραλλαξη Δ δεν την πιάνει κανένα εμβόλιο, και να σταματήσει ο κόσμος να εμβολιάζεται για αυτό το λόγο.

    κλαυσίγελος μόνο.

    Πάντως εμένα όταν με ρωτάνε αν έκανα το εμβόλιο και τι παρενέργειες είχα,
    τους λέω ότι η σημαντικότερο παρενέργεια είναι ότι έχασα το βασίλειο των ουρανών.
    Κι ενώ θα έλεγες ότι εκεί σταματάει η κουβέντα, όχι, μερικοί συνεχίζουν

  3. #3813
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ενδέχεται να έχασα επεισόδια επειδη δεν παρακολούθησα όλες τις τελευταίες αναρτήσεις.
    Σαφώς και δεν είναι όλα άσπρο και μαύρο.
    Δεν βλέπω να διαφωνούμε κάπου εκτός από την υπογραφή.


    Δεν αλλάζει τίποτα.
    Εσύ είσαι εσύ,
    εγώ είμαι εγώ,
    Ο ψεκασμενος/αρνητης/τηλεθεατηςτουσκάϊ
    είναι αυτός που ειναι
    και η ζωή συνεχίζεται.

    Έχει ο γιος μου αυτοάνοσο, 19 ετών.
    Ρώτησα τον αδερφό μου που τυγχάνει να είναι γιατρός,
    και μου είπε ότι επί της αρχής συμφωνώ στον εμβολιασμό, αλλα κάτσε να ρωτήσω καναδυο ειδικους συναδέλφους εδώ στο Βερολίνο, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ.


    Μέχρι να μου απαντήσει, πήγαμε κι εδώ σε έναν ρευματολογο, κάναμε κάποιες εξετάσεις, και μόλις πήραμε το οκ και από τους δύο, κάναμε το εμβόλιο και όλα καλά μέχρι τώρα.

    Τώρα εδώ σε εμάς πως έχει άποψη ο γαστρεντερολογος, ο μαιευτήρας, ο ακτινολόγος και ο ορθοπεδικος για τα πάντα όλα, δεν γνωρίζω.

    Χάζευα στο ψιλικατζιδικο σήμερα, και ήρθε μια γνωστη που ήθελε να πιάσει κουβέντα, και έλεγε φωναχτά ότι ο της είπε ο γαμπρός της που είναι στο νοσοκομείο στη
    ΧΧΧΧΧ, διευθυντής διασωληνωσεων (!) ότι την παραλλαξη Δ δεν την πιάνει κανένα εμβόλιο, και να σταματήσει ο κόσμος να εμβολιάζεται για αυτό το λόγο.

    κλαυσίγελος μόνο.

    Πάντως εμένα όταν με ρωτάνε αν έκανα το εμβόλιο και τι παρενέργειες είχα,
    τους λέω ότι η σημαντικότερο παρενέργεια είναι ότι έχασα το βασίλειο των ουρανών.
    Κι ενώ θα έλεγες ότι εκεί σταματάει η κουβέντα, όχι, μερικοί συνεχίζουν
    Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική , εύχομαι ότι καλύτερο στο γιο σου .

  4. #3814
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Μπήκα στη διαδικασία να γράψω όλα τα παραπάνω (ενώ όλο μου το είναι έλεγε να μη το κάνω ) με μοναδικό κίνητρο να εξηγήσω ότι δεν είναι όλα άσπρο-μαύρο , αρνητές και εμβολιασμενοι , και σίγουρα δεν θα χαρακτήριζα τη σύζυγό μου αρνητή η ψεκασμενη , είναι όμως και λίγο ενοχλητικό να πρέπει να εξηγουμε όλα τα παραπάνω όταν μας ρωτάνε "κάνατε το εμβόλιο;" Γιατί αν πεις ένα ξερό όχι η ένα δεν σου απαντώ τότε ΜΠΑΜ , άρπα την ταμπέλα ... Αρνητής , ψηφοφόρος του βελοπουλου η του Πολακη ,χριστιανοταλιμπαν , φασίστας κτλ κτλ ...

    Ψοφαμε για ταμπέλες κατάκριση και χαρακτηρισμούς στην εποχή μας ( βάζω και τον εαυτό μου μέσα) ...
    Κακό πράγμα αυτό , ο ναρκισσισμος στα καλύτερα του. Αυτός ειναι η αιτία που πολύς κόσμος πλανάται εύκολα .


    Τέλος πάντων
    Αισθανομαι την αναγκη να απολογηθω γιατι σε τσουβαλιασα και δεν το συνηθιζω. Σε τσουβαλιασα χωρις να σε ξερω βασιζομενος σε αυτα που βλεπω στα κοινωνικα δικτυα απο γνωστους και συγγενεις, ενω ξερω οτι δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες. Συγγνωμη σε εσενα κι οποιον αλλον τσουβλιασα με τους χαρακτηρισμους.

    Οι ανθρωποι με σοβαρα προβληματα υγειας προφανως και δεν ειναι ψεκασμενοι ουτε Βελοπουλοι η αρνητες. Προφανως και πρεπει να συμβουλευτουν τον γιατρο τους και αν δεν παρουν μια αξιοπιστη απαντηση περιιμενουν μεχρι να παρουν. Οπως εκανε και η συζυγος που εχει αυτοανοσο και εγω με βαλβιδοπαθεια και υπερταση.

  5. #3815
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #3816
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Αισθανομαι την αναγκη να απολογηθω γιατι σε τσουβαλιασα και δεν το συνηθιζω. Σε τσουβαλιασα χωρις να σε ξερω βασιζομενος σε αυτα που βλεπω στα κοινωνικα δικτυα απο γνωστους και συγγενεις, ενω ξερω οτι δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες. Συγγνωμη σε εσενα κι οποιον αλλον τσουβλιασα με τους χαρακτηρισμους.

    Οι ανθρωποι με σοβαρα προβληματα υγειας προφανως και δεν ειναι ψεκασμενοι ουτε Βελοπουλοι η αρνητες. Προφανως και πρεπει να συμβουλευτουν τον γιατρο τους και αν δεν παρουν μια αξιοπιστη απαντηση περιιμενουν μεχρι να παρουν. Οπως εκανε και η συζυγος που εχει αυτοανοσο και εγω με βαλβιδοπαθεια και υπερταση.
    No worries !

  7. #3817
    Tα λεει και ο τρακης πολυ εμπεριστατωμενα

    https://www.youtube.com/watch?v=wppM...nnel=PronewsTV

    εκλαψα

  8. #3818
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.070
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Tα λεει και ο τρακης πολυ εμπεριστατωμενα

    https://www.youtube.com/watch?v=wppM...nnel=PronewsTV

    εκλαψα
    οταν καπνιζει ο λουλάς..........................
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #3819
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική , εύχομαι ότι καλύτερο στο γιο σου .
    Ευχαριστώ.
    Και στη γυναίκα σου επίσης τα καλύτερα εύχομαι.

  10. #3820
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Tα λεει και ο τρακης πολυ εμπεριστατωμενα

    https://www.youtube.com/watch?v=wppM...nnel=PronewsTV

    εκλαψα
    Είναι το τέλειο παράδειγμα πως η βλακεία/αμαθεία/ψεκασμός δεν είναι ταξική
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #3821
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Eίναι παράλογο να ζητήσουμε μετάφραση στα ελληνικά; τόσοι άνθρωποι μεταφράζουν ταινίες καθημερινά.

    DrBig σε ευχαριστώ πολύ για το ρίσκο που ανέλαβες να το δημοσιεύσεις.

  12. #3822
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Eίναι παράλογο να ζητήσουμε μετάφραση στα ελληνικά; τόσοι άνθρωποι μεταφράζουν ταινίες καθημερινά.

    DrBig σε ευχαριστώ πολύ για το ρίσκο που ανέλαβες να το δημοσιεύσεις.
    https://www.reuters.com/article/uk-f...-idUSKBN2AM0SS

    Και ο Dr David E Martin είναι ο πρόεδρος της εταιρείας αυτής https://www.m-cam.com/about-us/
    Από όσο βλέπω το Dr είναι λόγω PHD σε MBA σπουδές αλλά το λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το τσέκαρα αρκετά.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #3823
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεν το είδα όλο ή καλύτερα είδα μόνο 5' και αυτό γιατί καιρό είχα να δώ κάποιο βίντεο μιας και τα θεωρώ όλα σκουπίδια.

    Καμία απόδειξη για ότι είπε το πρώτο 5' υπάρχει κάπου?

    Ότι απο το 2000 γνωρίζουν για την πρωτεΐνη-ακίδα και η Pfizer ετοίμαζε εμβόλια δηλαδή.
    Όχι κάτι σημαντικό

    ΥΓ. Τώρα που το ξανασκέφτομαι μιλάμε για σούπερ ασφαλές εμβόλιο με τόσα χρόνια ερευνών και τόσες δόσεις παγκοσμίως
    Τελευταία τροποποίηση από karateo; 14/07/2021 στις 12:03.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  14. #3824
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    https://www.reuters.com/article/uk-f...-idUSKBN2AM0SS

    Και ο Dr David E Martin είναι ο πρόεδρος της εταιρείας αυτής https://www.m-cam.com/about-us/
    Από όσο βλέπω το Dr είναι λόγω PHD σε MBA σπουδές αλλά το λέω με επιφύλαξη γιατί δεν το τσέκαρα αρκετά.
    Δεν σε ενδιαφέρει να ελέγξεις αυτά που λέει; Οι αποδείξεις που παρουσιάζει; Λέει που είναι κατατεθειμένες και δίνει αριθμούς πρωτοκόλλου.
    Θα πρέπει να εστιάσουμε στο ποιόν του; και αν ναι τι συμπέρασμα βγάζεις;

    Βγαίνει ο ιδιοκτήτης μιας τεράστιας φαρμακευτικής και τον χαρακτηρίζουμε για τις προσωπικές του επιλογές που και νόμιμες είναι
    και δικαίωμα του, ενώ προσκαλούμε καθημερινά στα σπίτια μας, να κάνουν παρέα με τα παιδιά μας, άνθρωποι κατάπτυστοι με ξεκάθαρα
    ασύδοτη ζωή που παρακολουθούμε 30 χρόνια. Που γνωρίζουμε ότι την υποτιθέμενη κρίσιμη ώρα για την υγεία του κόσμου τους έλουσαν
    με χρήματα που θα έπρεπε να χρησιμοποιηθούν για την προστασία του κοινού.

    Σου λέει μεταξύ άλλων ότι 73 πατέντες για την ακολουθία των πρωτεϊνών των εμβολίων είναι κατατεθειμένες από το 2008
    χωρίς την ύπαρξη του ιού, πως στην ουσία είναι μια συνθετική χίμαιρα και δίνει όλες τις αποδείξεις, πως εδώ και 20 χρόνια αυτοί
    που τολμάνε να σου λένε "θα χρησιμοποιήσεις θες δεν θες το προϊόν μου" καθησυχάζονται ότι οι επενδυτές θα ακολουθήσουν μόλις δουν τις προοπτικές..

    Και εσύ εμπιστεύεσαι ποιόν;
    Τον πρωθυπουργό σου που δηλώνει επίσημα στην κατάμεστη βουλή μιας άλλης χώρας, πως θα πατάξει τον ιθαγενισμό στην δική του;

  15. #3825
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν σε ενδιαφέρει να ελέγξεις αυτά που λέει; Οι αποδείξεις που παρουσιάζει; Λέει που είναι κατατεθειμένες και δίνει αριθμούς πρωτοκόλλου.
    Θα πρέπει να εστιάσουμε στο ποιόν του; και αν ναι τι συμπέρασμα βγάζεις;

    Βγαίνει ο ιδιοκτήτης μιας τεράστιας φαρμακευτικής και τον χαρακτηρίζουμε για τις προσωπικές του επιλογές που και νόμιμες είναι
    και δικαίωμα του, ενώ προσκαλούμε καθημερινά στα σπίτια μας, να κάνουν παρέα με τα παιδιά μας, άνθρωποι κατάπτυστοι με ξεκάθαρα
    ασύδοτη ζωή που παρακολουθούμε 30 χρόνια. Που γνωρίζουμε ότι την υποτιθέμενη κρίσιμη ώρα για την υγεία του κόσμου τους έλουσαν
    με χρήματα που θα έπρεπε να χρησιμοποιηθούν για την προστασία του κοινού.

    Σου λέει μεταξύ άλλων ότι 73 πατέντες για την ακολουθία των πρωτεϊνών των εμβολίων είναι κατατεθειμένες από το 2008
    χωρίς την ύπαρξη του ιού, πως στην ουσία είναι μια συνθετική χίμαιρα και δίνει όλες τις αποδείξεις, πως εδώ και 20 χρόνια αυτοί
    που τολμάνε να σου λένε "θα χρησιμοποιήσεις θες δεν θες το προϊόν μου" καθησυχάζονται ότι οι επενδυτές θα ακολουθήσουν μόλις δουν τις προοπτικές..

    Και εσύ εμπιστεύεσαι ποιόν;
    Τον πρωθυπουργό σου που δηλώνει επίσημα στην κατάμεστη βουλή μιας άλλης χώρας, πως θα πατάξει τον ιθαγενισμό στην δική του;
    ???
    Σου έστειλα ένα Fact check άρθρο από το Reuters και είπα απλά ότι δεν είναι γιατρός και να μην μπερδευτούμε από το DR στον τίτλο του.
    Δεν είπα αν είναι καλός ή κακός ούτε τον έκρινα γιατί δεν γνωρίζω κάτι για αυτόν ιδιαίτερο.
    ''γαίνει ο ιδιοκτήτης μιας τεράστιας φαρμακευτικής και τον χαρακτηρίζουμε για τις προσωπικές του επιλογές που και νόμιμες είναι
    και δικαίωμα του, ενώ προσκαλούμε καθημερινά στα σπίτια μας, να κάνουν παρέα με τα παιδιά μας, άνθρωποι κατάπτυστοι με ξεκάθαρα
    ασύδοτη ζωή που παρακολουθούμε 30 χρόνια.''
    Αν με αυτό εννοείς τον DPG δεν ξέρω τι να πω πλέον .Αν αλήθεια θεωρείς οκ να ενημερώνεσαι από έναν πλούσιο απόγονο και όχι διαχειριστή της φαρμακευτικής ''του'' εταιρείας (γιατί άραγε) που όλη του την ζωή ήταν ακραίος και πιθανολογείται και ναρκωμανής χωρίς να φέρω άποψη επ' αυτού είναι δικό σου πρόβλημα και κανενός άλλου.
    Πάντως σίγουρα δεν θα τον έβαζα με τα παιδιά μου όταν με το καλό κάνω αν κάνω.
    where was Gondor when the Westfold fell?

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF