Σελίδα 267 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 167217257262263264265266267268269270271272277317 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.991 έως 4.005 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3991
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    μου φαινεται οτι παιζεις με τις λεξεις.τι αλλο να πω.
    Όχι, καθόλου παιχνίδι με τις λέξεις δεν είναι αυτό που λέει

    Στη μία περίπτωση, δείχνεις το πιστοποιητικό, αλλά πρέπει να δείξεις και την ταυτότητα σου στον μαγαζάτορα για να σε ταυτοποιήσει

    Στην 2η περίπτωση, δείχνεις απλά το πιστοποιητικό, και ταυτοποίηση μπορεί να γίνει μόνο από αρμόδιο όργανο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #3992
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Όχι, καθόλου παιχνίδι με τις λέξεις δεν είναι αυτό που λέει

    Στη μία περίπτωση, δείχνεις το πιστοποιητικό, αλλά πρέπει να δείξεις και την ταυτότητα σου στον μαγαζάτορα για να σε ταυτοποιήσει

    Στην 2η περίπτωση, δείχνεις απλά το πιστοποιητικό, και ταυτοποίηση μπορεί να γίνει μόνο από αρμόδιο όργανο
    δηλαδη σε καθε μπαρ, κινηματογραφο θεατρο ανα την επικρατεια σουβλατζιδικο ,καφενειο ταβερνα,ντισκο,κωλαδικο, θα εχουμε απ εξω και εναν αστυνομικο να ελεγχει. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ το αλλο με τον τοτο το ξερεις?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3993
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αν και συμφωνώ ότι το κυνηγητό στο ΑΖ έχει πολιτική χροιά, θα μου πεις ποιο είναι το γερμανικό εμβόλιο που προωθεί η ΕΕ ;
    Το υποθετικό.
    Όπου έχουμε δίκαια και άδικα και σκοτεινά συμφέροντα.
    Δεν μπορεί να κατηγορούμε κάποιους για διαφθορά αναξιοπιστία κλπ
    και μετά να χρησιμοποιούμε τα επιχειρήματά τους δεχόμενοι ότι έχουν δίκιο
    στο κομματάκι που αφορά το αστρα.

  4. #3994
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δηλαδη σε καθε μπαρ, κινηματογραφο θεατρο ανα την επικρατεια σουβλατζιδικο ,καφενειο ταβερνα,ντισκο,κωλαδικο, θα εχουμε απ εξω και εναν αστυνομικο να ελεγχει. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ το αλλο με τον τοτο το ξερεις?
    Εγώ μαζί σου, για αυτό λέω ότι είναι μλκία αυτό που σκαρφιστήκανε...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #3995
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δηλαδη σε καθε μπαρ, κινηματογραφο θεατρο ανα την επικρατεια σουβλατζιδικο ,καφενειο ταβερνα,ντισκο,κωλαδικο, θα εχουμε απ εξω και εναν αστυνομικο να ελεγχει. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ το αλλο με τον τοτο το ξερεις?
    οχι. αλλα αυτο ειναι προβλημα του κράτους και δεν το λύνεις με ψεμματα προς τους πολιτες χρησημοποιώντας τους πληρωμενους δημοσιογράφους σου. μετα ζητας απο τους πολίτες να σε εμπιστευτουνε και να κανουν το εμβόλιο εντωμεταξυ. ουτε τα προσχήματα δεν κρατανε πλεον.

  6. #3996
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Επειδή εδώ έχουμε την τάση να κάνουμε την τρίχα - τριχιά, επιτρέψτε μου μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει...

    Λέτε ότι μόνο σε αστυνομία είσαι υποχρεωμένος να δείξεις ταυτότητα ή άλλο έγγραφο ταυτοποίησης... Δεν ισχύει μεν αλλά για το καλό της συζήτησης να το δεχθώ...

    Για πες τε μου λοιπόν εσείς ρε παλληκάρια, όταν βάσει νόμου πχ απαγορεύεται να δώσεις αλκοόλ ή είδη καπνού σε ανήλικο και έρθει ένας πιτσιρικάς που με το μάτι τον κόβεις για 16-19 στο μαγαζί σου να αγοράσει, εσύ προκειμένου να μην παρανομήσεις τι πρέπει να κάνεις ? Να τον βάλεις να ορκιστεί στην βίβλο ή να καλέσεις την άμεσο δράση ?
    Και σας το λέω μιας και λόγω δουλειάς έχω έρθει δεκάδες φορές σε αυτή την θέση...

  7. #3997
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Επειδή εδώ έχουμε την τάση να κάνουμε την τρίχα - τριχιά, επιτρέψτε μου μια ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει...

    Λέτε ότι μόνο σε αστυνομία είσαι υποχρεωμένος να δείξεις ταυτότητα ή άλλο έγγραφο ταυτοποίησης... Δεν ισχύει μεν αλλά για το καλό της συζήτησης να το δεχθώ...

    Για πες τε ρε παλληκάρια, όταν βάσει νόμου πχ απαγορεύεται να δώσεις αλκοόλ ή είδη καπνού σε ανήλικο και έρθει ένας πιτσιρικάς που με το μάτι τον κόβεις για 16-19 στο μαγαζί σου να αγοράσει, εσύ προκειμένου να μην παρανομήσεις τι πρέπει να κάνεις ? Να τον βάλεις να ορκιστεί στην βίβλο ?
    Και σας το λέω μιας και λόγω δουλειάς έχω έρθει δεκάδες φορές σε αυτή την θέση...
    Δεν είναι υποχρεωμένος να σου δείξει , δεν είσαι υποχρεωμένος να του πουλήσεις ! Οφείλεις να του την ζητήσεις όμως !
    Ισχύει για τα πάντα αυτό!
    where was Gondor when the Westfold fell?

  8. #3998
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αν και συμφωνώ ότι το κυνηγητό στο ΑΖ έχει πολιτική χροιά, θα μου πεις ποιο είναι το γερμανικό εμβόλιο που προωθεί η ΕΕ ;
    To εμβόλιο της Pfizer έχει αναπτυχθεί μαζί με την Biontech που είναι γερμανική.

    Για συντομία αναφερόμαστε σε αυτό το εμβόλιο ώς της Pfizer ενώ στη πραγματικότητα είναι της Pfizer/Biontech.

  9. #3999
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    ΟΚ, τα κανάλια δίνουν εσκεμμένα λανθασμένη πληροφορία. Ο λόγος ποιός είναι; Τί θέλει να πετύχει η κυβέρνηση ή τί θέλουν να πετυχουν τα κανάλια;

  10. #4000
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι υποχρεωμένος να σου δείξει , δεν είσαι υποχρεωμένος να του πουλήσεις ! Οφείλεις να του την ζητήσεις όμως !
    Ισχύει για τα πάντα αυτό!
    Αυτό ακριβώς. Αν θέλει να αγοράσει, θα πρέπει να δείξει τα χαρτιά του, με τη θέλησή του. Δεν τον υποχρεώνει κανείς.
    Life begins at 45°.

  11. #4001
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι υποχρεωμένος να σου δείξει , δεν είσαι υποχρεωμένος να του πουλήσεις ! Οφείλεις να του την ζητήσεις όμως !
    Ισχύει για τα πάντα αυτό!
    Αυτο!

    Οσο για το ξενοδοχειο, αν δωσεις την πιστωτικη/χρεωστικη σου καρτα δεν ζητανε ταυτοτητα. Την ταυτοτητα την ζητουν για να εξασφαλισουν οτι αν φυγεις χωρις να πληρωσεις, θα σε βρουν.

  12. #4002
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Για πες τε μου λοιπόν εσείς ρε παλληκάρια, όταν βάσει νόμου πχ απαγορεύεται να δώσεις αλκοόλ ή είδη καπνού σε ανήλικο .
    Που το πας αυτό το αντισυνταγματικό ρατσιστικό κλπ

  13. #4003
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Αν κάποιος μου'λεγε ότι από αυτό το παγκόσμιο αχταρμα περισσότερα λεφτά έβγαλαν (και βγάζουν)οι εταιρείες πληροφορικής δε θα μου έκανε εντύπωση..

  14. #4004
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Λίγη ηρεμία και σύνεση παρακαλώ, τα πιθανά συμπτώματα δεν είναι αμελητέα..

  15. #4005
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Δεν μπορει να κανει ελεγχο ο καθε ιδιοκτητης η υπαλληλος καταστηματος εστιασης.
    Για αυτο ειναι η αστυνομια.
    Αν γινει ελεγχος δηλαδη και εχουν δηλωθει πλαστα πιστοποιητικα...
    Ολο βλακειες...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF