Σελίδα 270 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 170220260265266267268269270271272273274275280320 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.036 έως 4.050 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4036
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ολο αυτο που εγραψες το εχω ακουσει απο αρνητες του κορονοιου..Οτι καθε μερα ανθρωποι πεθαινουν και οτι οποιος πεθαινει τωρα τον βαφτιζουν θανατο απο κοβιντ.Δεν απεχει καθολου η λογικη σας απλα ειναι απο την απεναντι πλευρα
    Καταλαβαίνω τι λες ακριβώς και σέβομαι απόλυτα αυτό που λες καθώς είναι όντως λογικό!
    Θεωρώ από την πλευρά μου πως
    α) Μιλάμε για πιθανότητες Επομένως αντιστάθμισε τις πιθανότητες να κολλήσεις εσύ να μην πάθεις τίποτα ως νέος και να κολλήσεις κάποιον δικό σου και να πάθει κάτι σοβαρό
    με τις πιθανότητες να πάθεις κάτι από εμβόλιο και θα δεις ότι στατιστικά το πρώτο σενάριο έχει μεγαλύτερες πιθανότητες με αποτέλεσμα το 2ο να θεωρείται πιο ασφαλές.
    β) Για να τελείωσουμε με όλη την ταλαιπωρία μια και καλή η ιστορία μας δείχνει ότι πανδημίες ξεπερνιούνται είτε με κάθαρση(σκοτώνουμε και καίμε τα πτώματα) είτε με εμβολιασμό είτε με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΑΝΑΤΟΥΣ.
    Ο εμβολιασμός είναι το πιο πολιτισμένο και λιγότερο θανατηφόρο από τα 3 .
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #4037
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαίνω τι λες ακριβώς και σέβομαι απόλυτα αυτό που λες καθώς είναι όντως λογικό!
    Θεωρώ από την πλευρά μου πως
    α) Μιλάμε για πιθανότητες Επομένως αντιστάθμισε τις πιθανότητες να κολλήσεις εσύ να μην πάθεις τίποτα ως νέος και να κολλήσεις κάποιον δικό σου και να πάθει κάτι σοβαρό
    με τις πιθανότητες να πάθεις κάτι από εμβόλιο και θα δεις ότι στατιστικά το πρώτο σενάριο έχει μεγαλύτερες πιθανότητες με αποτέλεσμα το 2ο να θεωρείται πιο ασφαλές.
    β) Για να τελείωσουμε με όλη την ταλαιπωρία μια και καλή η ιστορία μας δείχνει ότι πανδημίες ξεπερνιούνται είτε με κάθαρση(σκοτώνουμε και καίμε τα πτώματα) είτε με εμβολιασμό είτε με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΘΑΝΑΤΟΥΣ.
    Ο εμβολιασμός είναι το πιο πολιτισμένο και λιγότερο θανατηφόρο από τα 3 .
    Για να προλάβω,
    αν ο εμβολιασμένος που έχει τον κορωνοιο ''εκπέμπει 10 σωματίδια ανά ώρα '' ο ανεμβολιάστος εκπέμπει 10 σωματίδια ανά λεπτό .Για να κολλήσεις θέλει ας πούμε 20 σωματίδια για να πιάσει το ένα.
    Το λεγόμενο ι'ικό φορτίο απλουστευμένο όσο μπορώ και εγώ και βάση της δικής μου κατανοήσης.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #4038
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Συμφωνω,αλλα εφοσον δεν ζω στην Αθηνα να συνωστιζομαι μες τα αστικα λεωφορεια αλλα ζω επαρχια οπου και να θελεις να βρεθεις αναμεσα σε κοσμο ειναι δυσκολο και εφοσον τηρωντας μετρα δεν εχω κολλησει και ενοψει της μεταλλαξης δελτα,γιατι να μην περιμενω μπας και βγει κανα ποιο ασφαλες εμβολιο και γιατι οχι και ποιο αποτελεσματικο.Δεν ειμαι αντιθετος στο να εμβολιαστω,ουτε ειμαι γενικα αντιεμβολιαστης ουτε ''θελουνε να μας ελεγξουνε να μας στειρωσουνε και και και'' απλα με οσα ακουγονται προβληματιζομαι.

  4. #4039
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.842
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω,αλλα εφοσον δεν ζω στην Αθηνα να συνωστιζομαι μες τα αστικα λεωφορεια αλλα ζω επαρχια οπου και να θελεις να βρεθεις αναμεσα σε κοσμο ειναι δυσκολο και εφοσον τηρωντας μετρα δεν εχω κολλησει και ενοψει της μεταλλαξης δελτα,γιατι να μην περιμενω μπας και βγει κανα ποιο ασφαλες εμβολιο και γιατι οχι και ποιο αποτελεσματικο.Δεν ειμαι αντιθετος στο να εμβολιαστω,ουτε ειμαι γενικα αντιεμβολιαστης ουτε ''θελουνε να μας ελεγξουνε να μας στειρωσουνε και και και'' απλα με οσα ακουγονται προβληματιζομαι.
    Δεν έχω απάντηση σε αυτό, απλά το θεωρώ ακραία εγωιστικό όταν οι υπόλοιποι το κάνουμε όχι μόνο για εμάς αλλά και για τους άλλους.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  5. #4040
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ολο αυτο που εγραψες το εχω ακουσει απο αρνητες του κορονοιου..Οτι καθε μερα ανθρωποι πεθαινουν και οτι οποιος πεθαινει τωρα τον βαφτιζουν θανατο απο κοβιντ.Δεν απεχει καθολου η λογικη σας απλα ειναι απο την απεναντι πλευρα
    Καλά τα έγραφες μέχρι εδώ, αρχίζει σιγά σιγά να παίρνει μπρος το φλιτ
    Σου είπα κάτι για μαθηματικά
    Πάμε πάλι
    Αυτή τη στιγμή έχουμε περί τους 12-13 χιλιάδες θανάτους από COVID
    Οι ετήσιοι θάνατοι στην Ελλάδα είναι αρκετά πάνω από 100000
    Αυτό μεταφράζεται σε πάνω από 300 θανάτους ημερησίως, την στιγμή που από COVID έχουμε έναν μέσο όρο πες 30 απώλειες, ήτοι χοντρικά το 10%
    Το υπόλοιπο 90% πεθαίνει από άλλες αιτίες, και θα συνεχίσει να πεθαίνει, καθώς όπως είπα και στον δόκτωρ Γιάννη το εμβόλιο δε σε κάνει αθάνατο
    Από αυτούς τους 45000 θανάτους λοιπόν που θα εξακολουθούμε να έχουμε στο υπόλοιπο μισό του 21, καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι ένα πολύ μεγάλο ποσοστό από αυτούς τους ανθρώπους θα έχει κάνει και εμβόλιο
    Να συνεχίσω ή το έπιασες ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #4041
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    ' απλα με οσα ακουγονται προβληματιζομαι.
    προβληματησου και με το ακολουθο..
    Οταν αρχισει να καταλαγιαζει το τηλεοπτικο κορονο- καρναβαλι ενθεν κακειθεν ,θα αρχισει να ανακοινωνεται το πολυσυστηματικο φλεγμονωδες συνδρομο και οι απωτερες επιπτωσεις στου στην υγεια ,που προς το παρον βρισκεται θαμενο καπου στην κοιλη γη .
    https://www.cdc.gov/mis/about.html
    κουκουρουκουκου

  7. #4042
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω,αλλα εφοσον δεν ζω στην Αθηνα να συνωστιζομαι μες τα αστικα λεωφορεια αλλα ζω επαρχια οπου και να θελεις να βρεθεις αναμεσα σε κοσμο ειναι δυσκολο και εφοσον τηρωντας μετρα δεν εχω κολλησει και ενοψει της μεταλλαξης δελτα,γιατι να μην περιμενω μπας και βγει κανα ποιο ασφαλες εμβολιο και γιατι οχι και ποιο αποτελεσματικο.Δεν ειμαι αντιθετος στο να εμβολιαστω,ουτε ειμαι γενικα αντιεμβολιαστης ουτε ''θελουνε να μας ελεγξουνε να μας στειρωσουνε και και και'' απλα με οσα ακουγονται προβληματιζομαι.
    Το ίδιο μου έλεγε και η αδερφή μου, επέμενε να περιμένω λίγους μήνες να βγει η νέα βελτιωμένη γενιά εμβολίων, κυρίως από φόβο για τις μακροπρόθεσμες παρενέργειες που λέγεται ότι έχουν τα τωρινά αλλα ακόμα δεν έχει αποδειχτεί κάτι.

    Παρόλα αυτά συμφωνώ με την παραπάνω άποψη. Αν προσέχεις γενικά θα δικαιολογούσα το ρίσκο, αν και το να κολήσεις δεν είναι και τόσο δύσκολο. Ως ένα βαθμό θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που δεν κόλησε.

    Τελικά το έκανα για την ελευθερία που θα μου προσφέρει. Και στην τελική ελευθερο παιδί είμαι, θέλω να ανακατευτώ με κόσμο χωρίς να έχω αυτή την έγνοια. Ανοίγουν και τα κλαμπάκια όπου ναναι!

  8. #4043
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    προβληματησου και με το ακολουθο……βρισκεται θαμενο καπου στην κοιλη γη .
    https://www.cdc.gov/mis/about.html
    Ωχ.Προτιμούσα που δεν το ήξερα.
    Ignorance is bliss

  9. #4044
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Το ίδιο μου έλεγε και η αδερφή μου, επέμενε να περιμένω λίγους μήνες να βγει η νέα βελτιωμένη γενιά εμβολίων, κυρίως από φόβο για τις μακροπρόθεσμες παρενέργειες που λέγεται ότι έχουν τα τωρινά αλλα ακόμα δεν έχει αποδειχτεί κάτι.

    Παρόλα αυτά συμφωνώ με την παραπάνω άποψη. Αν προσέχεις γενικά θα δικαιολογούσα το ρίσκο, αν και το να κολήσεις δεν είναι και τόσο δύσκολο. Ως ένα βαθμό θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που δεν κόλησε.

    Τελικά το έκανα για την ελευθερία που θα μου προσφέρει. Και στην τελική ελευθερο παιδί είμαι, θέλω να ανακατευτώ με κόσμο χωρίς να έχω αυτή την έγνοια. Ανοίγουν και τα κλαμπάκια όπου ναναι!
    η μυκονος τιγκα εμβολιασμένοι και πας μονο με πιστοποιητικά, τεστ, σφραγιδα, χαρτοσημο και τατουαζ το barcode στο λαιμο αλλα γιοκ τα κλαμπακια. lockdown απο τον πολύ εμβολιασμο έπαθαν.

  10. #4045
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Βρε μπορει να ειμαι και τερμα ακυρος ως προς την ανασφαλεια μου σχετικα με τα εμβολια λογω αγνοιας πχ. Απλα ηθελα να αναφερω αυτο,οτι λογω αγνοιας,λογω μη ερευνας περι του θεματος,λογω καμιας σχεσης με ιατρικη και με ολα αυτα που ακουγονται εχω προβληματιστει/φοβαμαι.Και ηθελα να το αναφερω θελοντας να δειξω οτι δεν υπαρχουν μονο αυτοι που δεχονται το εμβολιο και οι συνωμοσιολογοι-ελοχιμ-κουφια γη-γιατι και πως ζουν αναμεσα μας οι δρακονιανοι αλλα και μια ενδιαμεση κατηγορια,αυτων που ναι μεν δεν εχουν κανενα θεμα να κανουν το εμβολιο η οποιοδηποτε εμβολιο αλλα με ολα αυτα που ακουνε εχουν φοβηθει.Η αγνοια ειναι φοβος.Και παει και σε αλλα θεματα εκτος κοβιντ

  11. #4046
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Βρε μπορει να ειμαι και τερμα ακυρος ως προς την ανασφαλεια μου σχετικα με τα εμβολια λογω αγνοιας πχ. Απλα ηθελα να αναφερω αυτο,οτι λογω αγνοιας,λογω μη ερευνας περι του θεματος,λογω καμιας σχεσης με ιατρικη και με ολα αυτα που ακουγονται εχω προβληματιστει/φοβαμαι.Και ηθελα να το αναφερω θελοντας να δειξω οτι δεν υπαρχουν μονο αυτοι που δεχονται το εμβολιο και οι συνωμοσιολογοι-ελοχιμ-κουφια γη-γιατι και πως ζουν αναμεσα μας οι δρακονιανοι αλλα και μια ενδιαμεση κατηγορια,αυτων που ναι μεν δεν εχουν κανενα θεμα να κανουν το εμβολιο η οποιοδηποτε εμβολιο αλλα με ολα αυτα που ακουνε εχουν φοβηθει.Η αγνοια ειναι φοβος.Και παει και σε αλλα θεματα εκτος κοβιντ
    οχι φιλε οποιος δεν κανει εμβόλιο ειναι ψεκασμένος κουμμουνιστης αναρχικος που δεν ενδιαφέρεται για τον διπλανο του. μην χαλας την πιατσα με τον απλο φοβο σου.
    Εγω περιμενω να ρεφάρει η κουλης να δωσει στην δικη μου ηλικια 300ε και δωρεαν κτεο.

  12. #4047
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Βρε μπορει να ειμαι και τερμα ακυρος ως προς την ανασφαλεια μου σχετικα με τα εμβολια λογω αγνοιας πχ. Απλα ηθελα να αναφερω αυτο,οτι λογω αγνοιας,λογω μη ερευνας περι του θεματος,λογω καμιας σχεσης με ιατρικη και με ολα αυτα που ακουγονται εχω προβληματιστει/φοβαμαι.Και ηθελα να το αναφερω θελοντας να δειξω οτι δεν υπαρχουν μονο αυτοι που δεχονται το εμβολιο και οι συνωμοσιολογοι-ελοχιμ-κουφια γη-γιατι και πως ζουν αναμεσα μας οι δρακονιανοι αλλα και μια ενδιαμεση κατηγορια,αυτων που ναι μεν δεν εχουν κανενα θεμα να κανουν το εμβολιο η οποιοδηποτε εμβολιο αλλα με ολα αυτα που ακουνε εχουν φοβηθει.Η αγνοια ειναι φοβος.Και παει και σε αλλα θεματα εκτος κοβιντ
    Φίλε μου η απόφαση είναι δική σου και μπορώ να καταλάβω τους προβληματισμούς σου. Αν άρχιζες τα πατριωτικά, τα αλλοιωμένα DNA κλπ δε θα άξιζες απάντησης. Κι εγώ που το έκανα κι εσύ που διστάζεις, από φόβο αποφασίζουμε.

  13. #4048
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Βρε μπορει να ειμαι και τερμα ακυρος ως προς την ανασφαλεια μου σχετικα με τα εμβολια λογω αγνοιας πχ. Απλα ηθελα να αναφερω αυτο,οτι λογω αγνοιας,λογω μη ερευνας περι του θεματος,λογω καμιας σχεσης με ιατρικη και με ολα αυτα που ακουγονται εχω προβληματιστει/φοβαμαι.Και ηθελα να το αναφερω θελοντας να δειξω οτι δεν υπαρχουν μονο αυτοι που δεχονται το εμβολιο και οι συνωμοσιολογοι-ελοχιμ-κουφια γη-γιατι και πως ζουν αναμεσα μας οι δρακονιανοι αλλα και μια ενδιαμεση κατηγορια,αυτων που ναι μεν δεν εχουν κανενα θεμα να κανουν το εμβολιο η οποιοδηποτε εμβολιο αλλα με ολα αυτα που ακουνε εχουν φοβηθει.Η αγνοια ειναι φοβος.Και παει και σε αλλα θεματα εκτος κοβιντ
    Τα ίδια σκεφτόμουν κι εγώ. Επειδή ακόμα και να έβρισκα στοιχεία δεν θα μπορούσα να τα αξιολογήσω αφού γιατρός δεν είμαι, ουτε ειδικός βιολόγος αποφάσισα να ρωτήσω τον γιατρό μου. Ο οποίος μου έδωσε το πράσινο φως.
    Ίδια φάση με κάθε επαγγελματική ειδικότητα που δεν μπορούμε λόγω άγνοιας να αξιολογήσουμε.

    Ανησυχία φυσικά και είχα αλλά μία φίλη που νίκησε τον καρκίνο δυο φορές μου είπε μία κουβέντα, η ζωή δεν αξίζει αν φοβάσαι τόσο που δεν την ζεις.

  14. #4049
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω απάντηση σε αυτό, απλά το θεωρώ ακραία εγωιστικό όταν οι υπόλοιποι το κάνουμε όχι μόνο για εμάς αλλά και για τους άλλους.
    Ετσι.Μαζι τα φαγαμε τοτε...μαζι θα τρυπηθουμε σημερα.

  15. #4050
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    το βασικο προβλημα του ελληνα, ειναι οτι οταν εχει αγνοια για κατι, αντι να ακουσει τι λενε οι ειδικοι,
    πιστευει τον καθε ασχετο ψεκασμενο κομπογιαννιτη που βρηκε ευκαιρια να ακουστει, και να το παιξει
    "γνωστης" εκφεροντας αποψη για τα παντα παρουσιαζοντας διαστρεβλωμενα η και καθολου τεκμηρια..

    κι αυτο δεν συμβαινει μονο σε οτι αφορα τον κορονοιο.. συμβαινει ΠΑΝΤΟΥ!!

    και καπως ετσι εχουμε μια μεγαλη μεριδα αφελων που φοβουνται να κανουν το εμβολιο για ενα σκασμο
    βλακωδεις λογους, και προτιμουν να ασθενησουν απο covid με οποιο κοστος...
    ακομα κι αν στο περιβαλλον τους εχουν ατομα που ο ιος τα θερισε... καταντια

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF