Σελίδα 276 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 176226266271272273274275276277278279280281286326 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.126 έως 4.140 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4126
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    39χρονη προισταμενη χειρουργιων ολοκληρωσε τον εμβολιασμο της(2η δοση) με φαιζερ και εναμιση μηνα μετα κατεληξε..Παιδες,η αληθεια ειναι παντα καπου στην μεση,ουτε αυτοι που δεν θελουν να κανουν το εμβολιο ειναι ψεκασμενοι ουτε οσοι το κανουν ειναι εξυπνοι η αφελεις..Δεν ειναι λιγο το 1.6 ποσοστο θνησιμοτητας..Πηρε το κωλ...δο ο Κουλης το μπασ....δι τις μιζες του απο τις φαρμακευτικες και ειμαστε υποχρεωμενοι να εμβολιαστουμε..Ρε ουστ απο δω
    ΑΠΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ !!!

    Έντεκα χώρες δεν έχουν ακόμη ξεκινήσει τους εμβολιασμούς: έξι στην Αφρική (Τανζανία, Μπουρκίνα Φάσο, Τσαντ, Μπορούντι, Κεντροαφρικανική Δημοκρατία, Ερυθραία), δύο στην Ωκεανία (Βανουάτου, Κιριμπάτι), δύο στην Ασία (Βόρεια Κορέα, Τουρκμενιστάν) και μία στην Καραϊβική, η Αϊτή.

    ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΜΙΖΕς ΕΚΕΙ !!
    Περα της πλακας φιλε..... νομιζεις οτι περνουν μιζες για το εμβολιο ?
    Για ποιο λογο...για ελενχο μαζων ?
    Για μειωση πληθυσμου ?
    Γιατι θελουν να εξαλειψουν τους ελληνες ?....την ορθοδοξια ??

    Για τα 2 τελευται ειναι η απολυτη ξεφτιλα που το ακουω...γιατι μερικοι νομιζουν οτι ειμαστε μοναδικοι !!
    Δεν ειμαστε μοναδικοι...συμβαινει σε ολο τον πλανητη...οποτε παει αυτο !!!
    Οτι αφορα τον ελενχο των μαζων...μπορουσε να κανει το οτιδηποτε και να μην παρουμε χαμπαρι τιποτα...γιατι αραγε να το κανει
    τοσο φανερα ρε παιδι μου...αφου το εχουμε καταλαβει
    Ασε που με καταλληλο χειρισμο στο συστημα HAARP μπορουσε να κανει το οτιδηποτε !!
    Τελος για μειωση πληθυσμου...και παλι...τοσο φανερα ?? μπορουσε να σου ριξει στο νερο κατι ?
    μπορουσε....να σου ριχνει απο τον αερα το βραδυ λιγο-λιγο...και σιγα-σιγα να σκορπαμε ?? μπορουσε !
    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΦΑΝΕΡΑ ΔΛΔ ??

  2. #4127
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    ενώ αν εθελοτυφλούμε είναι σαν μην έγινε..
    το κάνουν και στην Κύπρο πάντως..
    ο φίλος από πάνω λέει για 39χρονη που πέθανε από Pfizer πρόσφατα. Εσύ λες για 39 που πέθανε από Astra τον Μάιο στην Κύπρο. ''Η 39χρονη εμβολιάστηκε στις αρχές Μαΐου στην Πάφο με το σκεύασμα AstraZeneca και μέρες αργότερα υπέστη θρομβοεμβολικό επεισόδιο, με τις Φαρμακευτικές Υπηρεσίες να διερευνούν κατά πόσο σχετίζεται με τον εμβολιασμό της.''


    Θα μου πεις ποια είναι η διαφορά?
    Καμία κρίμα για τον θάνατο και των δύο . Ωστόσο για το Astra ξέρουμε και ουσιαστικά δεν εμβολιάζονται με αυτό πλέον τόσοι στην Ευρώπη. Για το άλλο όμως δεν έχω ακούσει κάτι ιδιαίτερο πέρα από 5G και παραφιλολογίες της π@τσας.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #4128
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.839
    Φαντάζεστε τελικά να έχετε δίκιο και όλο αυτό να γίνεται για επιλεκτική μείωση του πληθυσμού σαν ένα πρακτικό τεστ IQ ?
    Δηλαδή
    Βήμα 1ο : βγάζουμε έναν υπερμεταδοτικό ιό που έχει ποσοστά θνησιμότητας παραπάνω από την Εποχική Γρίπη και επομένως ο γενικός πληθυσμός δεν θα πανικοβληθεί με τα συμπτώματα ήτοι βήχας πυρετος κλπ.
    Βήμα 2ο :
    Βγάζουμε και τα εμβόλια για αυτόν τον ιό .
    Βήμα 3ο:
    Πεθαίνουν όσοι δεν έχουν την βασική λογική να εμβολιαστούν . (Και δυστυχώς και αυτοί που για λόγους υγείας δεν μπορούν να εμβολιαστούν ήτοι οι παράπλευρες απώλειες για την σατανική παγκόσμια κυβέρνηση)

    ***Disclaimer το παραπάνω αποτελεί προιόν μυθοπλασίας. ***
    where was Gondor when the Westfold fell?

  4. #4129
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Ναι, επειδή όσοι ελέγχουν τη φάση θέλουν ευφυείς ανθρώπους στον κόσμο.

  5. #4130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Ένα άρθρο για την 39χρόνη γιατί δεν έχω ακούσει κάτι για την συγκεκριμένη περίπτωση
    https://www.larissanet.gr/2021/07/29...ria-gkatzouli/

  6. #4131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    DRAKONET δεν ανεφερα πουθενα συνομωσιολογιες για ελοχιμ-νεφελιμ ελεγχο της μαζας τσιπακια ελεγχου κτλ..Ουτε ειμαι (πως να το πω μην παρεξηγηθει και κανενας) εθνικοφρων χριστιανος(δεν πιστευω σε κανεναν θεο η δαιμονα).Οτι δλδ αν δεν εχω τυφλη εμπιστοσυνη(που δεν εχω καμια εμπιστοσυνη) σε οτι μου λεει το κρατος και η κυβερνηση ειμαι ψεκασμενος?Ασπρο-μαυρο δλδ τα πραγματα?Αν δεν εισαι μαζι μας εισαι με τους αλλους?Μαλιστα..Να κανω δλδ οτι δεν εγινε τπτ με την γυναικα που εφυγε ετων 39 εναμιση μηνα μετα τον εμβολιασμο της..Και επισης μου την δινει η υποχρεωτικοτητα του εμβολιασμου

  7. #4132

  8. #4133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ναι ωραια..Δεν σχετιζεται λεει η ιατροδικαστικη εξεταση ο θανατος της με τον εμβολιασμο.Δεκτο.Με τι σχετιζεται?39 ετων το επαναλαμβανω..Απο τι πεθανε ετων 39?Νεα ανθρωπος ουτε υποκειμενα νοσηματα ουτε τιποτα.

  9. #4134
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ναι ωραια..Δεν σχετιζεται λεει η ιατροδικαστικη εξεταση ο θανατος της με τον εμβολιασμο.Δεκτο.Με τι σχετιζεται?39 ετων το επαναλαμβανω..Απο τι πεθανε ετων 39?Νεα ανθρωπος ουτε υποκειμενα νοσηματα ουτε τιποτα.
    το ότι δεν είχε υποκείμενα νοσήματα το ξέρεις / ξέρουμε από που;

    το ότι δεν μπορούμε να φανταστούμε την αιτία θανάτου δεν σημαίνει ότι φταίει το εμβόλιο... δεν είμαι γιατρός αλλά φαντάζομαι ότι υπάρχουν πολλές παθολογικές αιτίες για αιφνίδιο θάνατο ακόμα και ενός νέου ανθρώπου 39 ετών....
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  10. #4135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Σιγουρα.Εφοσον εγινε ομως την ειδε ιατροδικαστης δεν ειδανε αιτια θανατου?Γιατι δεν λενε για υποκειμενο νοσημα?Και ξαναλεω..Δεν ειμαι ουτε χριστιανος για να μου πειτε για την ορθοδοξια ουτε ελληνοψυχος να μου πειτε για την πατριδα..Επισης γνωριζω αρκετους που εχουν εμβολιαστει και δεν παθανε το παραμικρο.Ο πατερας μου πχ εμβολιαστηκε με το ''κακο'' αστραζενεκα.Ετων 61.Δεν επαθε τπτ.Εχω επισης γειτονα γυρω στα 55 επαθε μεγαλη ζημια απο τον κοβιντ ητανε εντατικη ενα μηνα..Τι θελω να πω..Δεν ειμαι αρνητης του ιου,ουτε πιστευω οτι θα μας τσιπαρουνε με εμβολιο..Δεν δεχομαι ομως ετσι ευκολα το οτιδηποτε μου λεει το μουν....νο ο κουλης και το αρχ...δι ο χαρδαλιας.Οι καραγκιοζηδες με τα ηλιθια και εντελως παραλογα μετρα τους..Βρηκανε ευκαιρια να βγαλουνε τα γκεσταπιτικα και τα φασιστικα ιδεωδη τους..Ανεκαθεν ειχανε ονειρωξεις με τις απαγορευσεις..Ειδαμε την μυκονο με τους εμβολιασμενους..Και λογικο κιολας..Οτι εκανες εμβολιο τι παει να πει οτι δεν θα αρρωστησεις?Το οτι μου λεει οτι απο Σεπτεμβριο θα βγω σε αναστολη ανευ πληρωμης εαν δεν εμβολιαστω?35 χρονων ανθρωπος?Η κοπελα μου μες το χειμωνα εκαν 38 πυρετο,παμε μαζι κανει τεστ βγαινει θετικη.Την αλλη μερα ητανε μια χαρα και οταν λεω μια χαρα εννοω εντελως μια χαρα.Κατσαμε και οι δυο 14 μερες καραντινα στο σπιτι.Λογω τετραγωνικων(μικρο σπιτι) καθομασταν μαζι ολη μερα στον καναπε.Δεν βγηκα ποτε θετικος και μιλαμε εχω κανει και γω δεν ξερω ποσα τεστ το τελευταιο χρονο λογω δουλειας..Για ποιο λογο να με υποχρεωνεις να εμβολιαστω 35 χρονων υγιεστατος ανθρωπος..Και να κολλησω τι θα παθω δλδ?Τιποτα..Η εαν εμβολιαστω δεν θα μεταδιδω?Θα μεταδιδω και ποιο πολυ μαλιστα λογω του οτι για τους εμβολιασμενους ολα ειναι ανοιχτα.

  11. #4136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Ναι ωραια..Δεν σχετιζεται λεει η ιατροδικαστικη εξεταση ο θανατος της με τον εμβολιασμο.Δεκτο.Με τι σχετιζεται?39 ετων το επαναλαμβανω..Απο τι πεθανε ετων 39?Νεα ανθρωπος ουτε υποκειμενα νοσηματα ουτε τιποτα.
    Θα εκπλαγείς άμα μάθεις πόσοι άνθρωποι κάτω των 50 πεθαίνουν καθημερινά παγκοσμίως είτε από γνωστά, είτε από άγνωστα τους μέχρι εκείνη την στιγμή νοσήματα... Μιλάμε για πολλές δεκάδες (ή και εκατοντάδες ίσως) σε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ βάση...

  12. #4137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Σιγουρα.Να το παιξω ομως τωρα δικηγορος του διαβολου?Ολη αυτην ακριβως την απαντηση σου αν την χρησιμοποιησω ακριβως οπως ειναι σαν απαντηση σε καποιον που μου λεει οτι εχουμε τοσα θυματα απο τον κοβιντ?Δεν ξερω αλλα η ολη φαση το μονο που εχει καταφερει ειναι να με μπερδεψει και να μην μπορω να παρω μια αποφαση..

  13. #4138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα.Να το παιξω ομως τωρα δικηγορος του διαβολου?Ολη αυτην ακριβως την απαντηση σου αν την χρησιμοποιησω ακριβως οπως ειναι σαν απαντηση σε καποιον που μου λεει οτι εχουμε τοσα θυματα απο τον κοβιντ?Δεν ξερω αλλα η ολη φαση το μονο που εχει καταφερει ειναι να με μπερδεψει και να μην μπορω να παρω μια αποφαση..
    Κοίτα... Ο κόσμος πέθαινε και πριν τον covid και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα συνεχίσει να πεθαίνει ακόμα και όταν (και αν) τον ξεφορτωθούμε... Είναι καθαρά θέμα στατιστικής και αριθμών... Εύκολο να βρεθούν τα νούμερα και όρεξη να έχεις να διαβάζεις... Σίγουρα όμως κανένα νούμερο δεν μπορεί να αλλάξει γνώμη σε κάποιον που έχει προαποφασίσει να πιστέψει το ένα ή το άλλο... Στο τέλος το ρίχνουμε στις προσωπικές απόψεις που ως γνωστό είναι σαν την κωλοτρυπίδα που ο καθένας έχει από μια και πάει λέγοντας...
    Μεγάλο παιδί είσαι - δεν θα σου πει κανένας τι να πιστέψεις και τι όχι, ούτε και τι να κάνεις....Free will δεν είναι η ομορφιά της ζωής ?

  14. #4139
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα.Εφοσον εγινε ομως την ειδε ιατροδικαστης δεν ειδανε αιτια θανατου?Γιατι δεν λενε για υποκειμενο νοσημα?......
    γιατί ΔΕΝ οφείλουν εξήγηση σε κανέναν ίσως...;
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  15. #4140
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    ....Free will δεν είναι η ομορφιά της ζωής ?
    Ναι είναι ...μέχρι το δικό μου free will να συγκρουστεί με το δικό σου free will....

    και ενώ ξέρουμε (γενικά και αόριστα) ότι σε πολλές περιπτώσεις οι ατομικές ελευθερίες ΔΕΝ είναι ανώτερες από το "greater good", όταν μιλάμε για συγκεκριμένα θέματα γίνεται πολύ δύσκολο να βρεις απάντηση και πολύ εύκολο να σφάλεις ... και ποτέ δεν θα έχεις 100% αποδοχή...
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF