Σελίδα 278 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 178228268273274275276277278279280281282283288328 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.156 έως 4.170 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4156
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Τις μονές σοβαρές προσπάθειες τις είδαμε στην τελική από Κιάμο, Βερτη, μπόμπα και σειρινάκη. Η κουλτούρα και η εντεχνίλα ψω@@@βρόντι.
    Στα παπ.....ρια μου και η κουλτούρα και η έντεχνη.
    Εγώ μια ζωή heavy metal ακούω.

  2. #4157
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Στα παπ.....ρια μου και η κουλτούρα και η έντεχνη.
    Εγώ μια ζωή heavy metal ακούω.
    https://youtu.be/ap9GGmEkPL0


  3. #4158
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    ΜΙΚΕ το οτι καποιοι δικοι σου δεν μπορουν να κανουνε χειρουργειο δεν φταιει ο κοβιντ ουτε οι ανεμβολιαστοι.Φταιει η κυβερνηση και ο μπουμπουκος που ξεφτυλισανε το δημοσιο συστημα υγειας ωστε να προχωρησουν οι ιδιωτικοποιησεις.Επειδη εχω χρειαστει να δω αρκετους γιατρους τελευταια για διαφορα θεματα,να σε ενημερωσω πως στο ΙΚΑ δεν υπαρχει γιατρος,στο νοσοκομειο..μαντεψε..δεν υπαρχει γιατρος απο οφθαλμιατρο μεχρι και γω δεν ξερω τι και αν υπαρχει σε κλεινουν ραντεβου για μετα απο 2!!! μηνες!Εαν κλεισεις ραντεβου μεσω εοππυ,να σε ενημερωσω πως ας πουμε για ορθοπεδικο που χρειαστηκα και πηγα το δημοσιο συστημα υγειας που κατεστρεψε ο κουλης και το συναφι του με εξεταζει δωρεαν μονο μεχρι ψηλαφιση!!!Το διανοησε?Για αλλες ειδικοτητες οπως πχ ενδοκρινολογο που επισης χρειαστηκα γιατι στις τελευταιες εξετασεις με βρηκανε θεμα με τον θυροειδη,ΔΕΝ υπαρχει ενδοκρινολογος στο νοσοκομειο-εννοειται- ουτε καποιος συμβεβλημενος με τον εοππυ ωστε να με εξετασει μεσω της ασφαλισης μου που κανονικα πληρωνω μεσω των ενσημων μου και τους φορους που πληρωνω στο μπουρδελακι που ονομαζουμε ελλαδα.Αυτο σημαινει οτι καθε εξεταση την πληρωνω 40-50 ευρω αναλογα την ταριφα..Οποτε αν καποιος φταιει για το διαλυμενο συστημα υγειας δεν φταιει ουτε ο κοβιντ ουτε οι ανεμβολιαστοι.Οι πονηροι ομως Κουλης κ ΣΙΑ ΑΕ φροντισαν και γι αυτο μεσω των γκεμπελιστικων προπαγανδων τους να σε κανουν και εσενα και τοσους αλλους να ριχνεις το φταιξιμο σε οποιον δεν θελει να εμβολιαστει με το στανιο.Στην γερμανια τουλαχιστον να σε πληροφορησω πως δεν υποχρεωνουν κανεναν να εμβολιαστει με το στανιο.

  4. #4159
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.160
    Eν' τω μεταξύ, κι' αυτός ο κορωνοϊός, 45ο έφτασε το θερμόμετρο, κι' ακόμα να ψοφήσει.....
    Παντού κοροϊδία ρε πστη μου....................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #4160
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Στα παπ.....ρια μου και η κουλτούρα και η έντεχνη.
    Εγώ μια ζωή heavy metal ακούω.
    σιγουρα θα εχεις υψηλο σιδηρο στο αιμα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #4161
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Eν' τω μεταξύ, κι' αυτός ο κορωνοϊός, 45ο έφτασε το θερμόμετρο, κι' ακόμα να ψοφήσει.....
    Παντού κοροϊδία ρε πστη μου....................
    Τσάμπα ανέβασαν τη θερμοκρασία;
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 02/08/2021 στις 08:01.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #4162
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    σιγουρα θα εχεις υψηλο σιδηρο στο αιμα.
    Αν εμβολιαστεί κιόλας, θα μαγνητίζει-ται απο αποσταση μέτρων
    Οχι σαν εκείνους τους γιαλαντζί με το νόμισμα στο εμβολιασμενο μπράτσο

  8. #4163
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Το επόμενο πρόβλημα, πάντως, θα είναι τα τωρινά εμβόλια να μην καλύπτουν τις μελλοντικές μεταλλάξεις. Και όσο πιο πολλοί δεν εμβολιάζονται τόσο πιο γρήγορα θα έρθει αυτή η ώρα (αν δεν έχει έρθει ήδη).
    Νο problem, έχουν κληρονομικό χάρισμα στα συστατικά και θα τις καλύψουν και τις μελλοντικές, όπως καλύπτουν (ή "καλύπτουν") και τις τωρινές... γιαυτό μάλλον Pfizer και Moderna αύξησαν υπέρογκα τις τιμές στα εμβόλια που ΘΑ αγοραστούν από την ΕΕ...

    Σήμερα διάβασα ότι πλέον δεν ανησυχούν τόσο για την μετάλλαξη Δέλτα, αλλά για την Λάμδα (καμία σχέση με τον γνωστό αισθητήρα), εκ Περού προελεύσεως, δεν έχουν ακόμα λέει επαρκή στοιχεία, είναι είναι σίγουροι λέει ότι τα παραπάνω εμβόλια θα προστατεύουν και από αυτήν λόγω τεχνολογίας.
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 02/08/2021 στις 10:33.

  9. #4164
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Σε άλλες κορωνοειδήσεις, δημοσιεύτηκε λέει στην έγκριτη ιατρική επιθεώρηση The Lancet έρευνα, που αποκαλύπτει ότι τα συμπτώματα του κορωνοιού διαφέρουν ανάλογα με το επάγγελμα του νοσούντος... είναι αυτές οι μικρές ειδήσεις που σου δίνουν πίστη για την επιστήμη, θεωρώ ότι μόλις αποκαλυφθούν και τα μυστικά της νόσησης ανάλογα με το ζώδιο και το χρώμα αυτοκινήτου του ασθενή, το χτικιό αυτό θα έχει νικηθεί οριστικά!

  10. #4165
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εμβολιασμενος Φαϊζεριστος φιλος μου νοσησε και εκανε 40.7 πυρετο. Μια χαρα κολλάει και διασπειρεται απο εμβολιασμενους.

    Όταν είχα γράψει σε ανύποπτο χρόνο εδώ μέσα ότι ΚΑΙ οι εμβολιασμένοι κολλάνε και μεταδίδουν τον ιό, μου είχαν παρατεθεί ιντερνετικές "αποδείξεις" από κάτι "ιατρικά" άρθρα που έλεγαν το αντίθετο, scripta manent. Στην αρχή το αφήγημα ήταν "δεν θα κολλήσεις καθόλου", μετά έγινε "μπορεί να κολλήσεις αλλά δεν θα έχεις συμπτώματα", στη συνέχεια έγινε "ακόμα κι αν έχεις συμπτώματα θα είναι ελαφρά και ανεπαίσθητα", τώρα πλέον είναι "και σοβαρά συμπτώματα να έχεις δεν θα διασωληνωθείς, τρανό παράδειγμα ο Άδωνις"...

    Όσοι εμβολιασμένοι ξέρω στην ηλικία μου και στον κύκλο μου, έχουν πετάξει μάσκες, έχουν καταργήσει αποστάσεις και κοινωνικότητα, κι έχουν μόνιμη επωδό το "δεν έκανα το εμβόλιο για να ξαναζήσω τα ίδια". Λογικότατη αντίδραση, αφού δυστυχώς έτσι έγινε το πλασάρισμα, στη λογική "κάνε το εμβόλιο και θα έχεις πίσω όσα στερήθηκες χωρίς περιορισμούς". Δυστυχώς όμως δεν είναι έτσι όπως δείχνει η εμπειρία. Δεν είναι τυχαίο ότι ήδη έχει αρχίσει δειλά-δειλά (στο εξωτερικό κυρίως) η σύσταση για μάσκα σε εσωτερικούς χώρους και σε εξωτερικούς με συνωστισμό από ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως... Αλλά εδώ υπάρχουν κάτι θλιβεροί τύποι σαν τον περιώνυμο Γώγο (το τι μαλακία έχει πει ο επιφανής λοιμωξιολόγος δεν περιγράφεται...), ο οποίος μετά την φοβερή πρόταση που είχε για κυκλοφορία των πολιτών βάσει ΑΦΜ, προχτές πρότεινε την απαγόρευση εισόδου σε super market για ανεμβολίαστους και να επιτρέπεται η είσοδος μόνο με 2 rapid test την εβδομάδα, γιατί δεν μπορεί, λέει ο πανμέγιστος προφέσορας, να κυκλοφορούν ανενόχλητοι και να μεταδίδουν δεξιά και αριστερά τον ιό... Ναι, είναι ο ίδιος που παλαιότερα έλεγε ότι η μάσκα είναι το μόνο αποτελεσματικό εμβόλιο μέχρι να έρθουν τα εμβόλια... απλά θλιβερός....
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 02/08/2021 στις 11:04.

  11. #4166
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    ΜΙΚΕ το οτι καποιοι δικοι σου δεν μπορουν να κανουνε χειρουργειο δεν φταιει ο κοβιντ ουτε οι ανεμβολιαστοι.Φταιει η κυβερνηση και ο μπουμπουκος που ξεφτυλισανε το δημοσιο συστημα υγειας ωστε να προχωρησουν οι ιδιωτικοποιησεις.Επειδη εχω χρειαστει να δω αρκετους γιατρους τελευταια για διαφορα θεματα,να σε ενημερωσω πως στο ΙΚΑ δεν υπαρχει γιατρος,στο νοσοκομειο..μαντεψε..δεν υπαρχει γιατρος απο οφθαλμιατρο μεχρι και γω δεν ξερω τι και αν υπαρχει σε κλεινουν ραντεβου για μετα απο 2!!! μηνες!Εαν κλεισεις ραντεβου μεσω εοππυ,να σε ενημερωσω πως ας πουμε για ορθοπεδικο που χρειαστηκα και πηγα το δημοσιο συστημα υγειας που κατεστρεψε ο κουλης και το συναφι του με εξεταζει δωρεαν μονο μεχρι ψηλαφιση!!!Το διανοησε?Για αλλες ειδικοτητες οπως πχ ενδοκρινολογο που επισης χρειαστηκα γιατι στις τελευταιες εξετασεις με βρηκανε θεμα με τον θυροειδη,ΔΕΝ υπαρχει ενδοκρινολογος στο νοσοκομειο-εννοειται- ουτε καποιος συμβεβλημενος με τον εοππυ ωστε να με εξετασει μεσω της ασφαλισης μου που κανονικα πληρωνω μεσω των ενσημων μου και τους φορους που πληρωνω στο μπουρδελακι που ονομαζουμε ελλαδα.Αυτο σημαινει οτι καθε εξεταση την πληρωνω 40-50 ευρω αναλογα την ταριφα..Οποτε αν καποιος φταιει για το διαλυμενο συστημα υγειας δεν φταιει ουτε ο κοβιντ ουτε οι ανεμβολιαστοι.Οι πονηροι ομως Κουλης κ ΣΙΑ ΑΕ φροντισαν και γι αυτο μεσω των γκεμπελιστικων προπαγανδων τους να σε κανουν και εσενα και τοσους αλλους να ριχνεις το φταιξιμο σε οποιον δεν θελει να εμβολιαστει με το στανιο.Στην γερμανια τουλαχιστον να σε πληροφορησω πως δεν υποχρεωνουν κανεναν να εμβολιαστει με το στανιο.
    Ενώ πριν τον "Κούλη" το ΕΣΥ και ο ΕΟΠΠΥ "πετάγανε" στην εξυπηρέτηση του πολίτη...
    Φίλε, κατανοητή η προσπάθειά σου να βγάλεις τα πολιτικά σου απωθημένα με αφορμή τον covid αλλά μάλλον λάθος κοινό και λάθος φόρουμ διάλεξες... Ξέρεις, δεν είμαστε όλοι χρυσόψαρα σε αυτόν τον τόπο...

  12. #4167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Το οτι λεω οτι η ΝΔ εχει διαλυσει το δημοσιο συστημα παει να πει οτι εννοω οτι οι προηγουμενοι το δουλευαν στην πενα?Αυτο καταλαβαινεις εσυ?Αν δλδ κραζω τους ''τωρα'' υπονοω οτι ειμαι με τους ''πριν'' ετσι?Αν κραζω την ΝΔ ειμαι Συριζαιος και αν κραζω τον Συριζα ειμαι ΝΔ...Μαλιστα..

  13. #4168
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Ενώ πριν τον "Κούλη" το ΕΣΥ και ο ΕΟΠΠΥ "πετάγανε" στην εξυπηρέτηση του πολίτη...
    Φίλε, κατανοητή η προσπάθειά σου να βγάλεις τα πολιτικά σου απωθημένα με αφορμή τον covid αλλά μάλλον λάθος κοινό και λάθος φόρουμ διάλεξες... Ξέρεις, δεν είμαστε όλοι χρυσόψαρα σε αυτόν τον τόπο...
    Ενώ προ κορωνοιού, και επί ΠΑΣΟΚ, και επί ΝΔ, και επί συγκυβερνήσεως, και επί ΣΥΡΙΖΑ, όλα τα χειρουργεία γίνονταν στην ώρα τους και τώρα αναβάλλονται λόγω των ανεμβολίαστων... δυστυχώς και χρυσόψαρα είμαστε, και Λωτοφάγοι είμαστε (τυχαία είναι ελληνικός μύθος;...). Και βγαίνανε και χειροκροτάγανε στα μπαλκόνια τους υγειονομικούς για τον αγώνα τους, επειδή έτσι κάνανε και στην Ιταλία και στη Γαλλία, άντε μωρέ, ας το κάνουμε κι εδώ σαν ένδειξη ευγνωμοσύνης, δωρεάν είναι και μια χαρά για likes στο ίντερνετ. Κι ας ήταν ο υγειονομικός ο ίδιος που πριν ένα χρόνο είχε ζητήσει 900 ευρώ για να χειρουργήσει την καρκινοπαθή πεθερά μου, κι ας ήταν ο υγειονομικός ο ίδιος γιατρός που πήγα το παιδί μου για να του βγάλει πετραδάκι από το αυτί και το έσπρωξε ακόμα πιο βαθειά και με απαθέστατο ύφος μου είπε "τελικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, δεν έχω κατάλληλη λαβίδα, πηγαίντε καλύτερα στο Παίδων που εφημερεύει και ξέρουν από αυτά". 100 χιλιόμετρα μακρυά, Κυριακή μεσημέρι... κι ας ήταν ο υγειονομικός όπως ο γείτονάς μου, που έκλεισε το ιατρείο του στο νοσοκομείο γιατί γένναγε η σκυλίτσα του κι ήθελε να τραβήξει βίντεο τη γέννα, κι άφησε τους ασθενείς να περιμένουν, κι όταν γύρισε πίσω μετά από 2 ώρες και τόλμησαν να διαμαρτυρηθούν, τους αποκάλεσε κωλόγερους συνταξιούχους που δεν έχουν τι να κάνουν όλη μέρα και πάνε για πλάκα να γράψουν φάρμακα... και χρειάζονταν χειροκρότημα για επιβράβευση....

  14. #4169
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Για οποιους δεν κατάλαβαν:
    Άσχετα από τι παρέλαβε ο τύπος που παριστάνει τον πρωθυπουργό, το δήλωσε σχετικά πρόσφατα και ξεκαθαρα: Δεν χρειαζόμαστε τόσα νοσοκομεία, μερικά πρέπει να κλείσουν.

    Μετά την ΕΒΕ ελάχιστη βάση εισαγωγής για τα πανεπιστήμια, προσεχώς και ΕΒΕ ελάχιστη βάση εισοδήματος, είσαι άρρωστος? Αν έχεις λεφτά, Τραβα στο ιδιωτικό νοσοκομείο.
    Αν όχι, τραβά ψοφα.

  15. #4170
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Ναι ωραια τα λετε αλλα δεν σας βλεπω ζωηρους ,το κομμα εχει σκαλωσει εδω και 30 χρονια στο 4,5-5,5%.Και μην με ρωτησετε ποιο ειναι το κομμα γιατι θα σας στειλω πολυ βορεια για δροσσά που λεν και οι βλαχοι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF