Σελίδα 284 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 184234274279280281282283284285286287288289294334 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.246 έως 4.260 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4246
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Για τον ίδιο λόγο που νοσηλεύουμε κάθε ασθενή που δε γυμνάζεται, δεν τρώει 100% υγιεινά, πίνει αλκοόλ, αναψυκτικά, καπνίζει κτλ για σχετικές ασθένειες. 4353543 φορές έχει ειπωθεί το ίδιο πράγμα.
    Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
    Όπως λοιπόν γινόταν πάντα με τα περιορισμένα κρεβάτια, ας αφήσουν 50 διαθέσιμα για την Αττική.

    Μή τα στερούν απο όλους όσους περιέγραψες

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Η δημοσια υγεια δεν ειναι τσαμπα, την πληρώνουμε εμεις που δουλευουμε νομιμα. Πληρωνουμε και για αυτους που δουλευουνε μαυρα επισης. Οπως πληρωσαν και οι γονεις μου και οι γονεις τους. Οταν ανοιξεις δικο σου νοσοκομειο με δικα σου λεφτά να αποφασισεις εσυ ποιον θα κερασεις κρεββατακι τσαμπα. Στο ΕΣΥ δεν ειναι τσαμπα, ειναι πλερωμενα.

    Αμ μπράβο. Αφού δεν είναι τσάμπα και την πληρώνουμε όλοι τότε να μήν σπαταλάμε πόρους σε ψεκασμένους.
    Αν είχαμε να διαλέξουμε 70χρονο ανεμβολίαστο ή 35άρη με καρκίνο του πνεύμονα τί θα διαλέγατε?

    Γιατί με περιορισμένους πόρους γίνεται μία επιλογή. Άσχετα που δεν τη βλέπετε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Γιατι μεταδιδει και αυτος το ιο.Δεν παει να πει οτι Α!Εμβολιαστηκα!Αρα ο ιος δεν με ακουμπαει..
    Τα μπέρδεψες. Ναί δε με ακουμπάει (ειδικά όταν είμαι νέος εμβολιασμένος).
    Και ναί μεταδίδουν και οι εμβολιασμένοι. Για αυτό πρέπει να εμβολιαστούν όλοι!
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  2. #4247
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Καλά εσείς εδώ στο μοτo.gr χορηγία σε λεφτά πήρατε ή σε εμβόλια;

  3. #4248
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.638
    Εσύ μιλάμε ότι είσαι Ολυμπιονίκης...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #4249
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Και ναί μεταδίδουν και οι εμβολιασμένοι. Για αυτό πρέπει να εμβολιαστούν όλοι!

    Γιαυτό πρέπει να συνεχίσουν ΟΛΟΙ να τηρούν τα μέτρα, γιαυτό πρέπει να σταματήσουν κάτι γελοίες δηλώσεις κάτι γελοίων επιστημόνων βλ. Γώγος, ότι πρέπει να απαγορευθεί η είσοδος σε super markets σε ανεμβολίαστους, γτ δεν μπορούν να διασπείρουν ανενόχλητοι τον ιό... Προσωπικά φοβάμαι περισσότερο έναν εμβολιασμένο άνευ μάσκας, παρά έναν ανεμβολίαστο με μάσκα.

    Σήμερα ανακοινώθηκε κι ο πρώτος θάνατος πλήρως εμβολιασμένου, άνευ υποκείμενων νοσημάτων. Και με αφορμή αυτό, ένας καθηγητής, καμία σχέση με τον γελοίο που ανέφερα παραπάνω, δήλωσε πως "πρέπει να σταματήσει η θεοποίηση των εμβολιασμένων". Ο ιός είναι εδώ ακόμα, αφορά όλους, μεταδίδεται από όλους, το ιικό φορτίο είναι το ίδιο σε όλους. Τελεία και παύλα!

    Σήμερα επίσης, διάβασα τις δηλώσεις ενός άλλου γελοίου επιστήμονα, ο οποίος δήλωσε ότι για το χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών υγείας δεν θα φταίει το κράτος, αλλά οι ανεμβολίαστοι... Μέρα που είναι δεν θα βρίσω, θα πω μόνο ότι είναι κατάπτυστος και θλιβερός....

  5. #4250
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δε γνωρίζουν οι καθηγητές και οι επιστήμονες (οι σοβαροί, όχι των καναλιών). Ο καρατεό από την Κάτω Ρεθυμνίτσα γνωρίζει.

  6. #4251
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γιαυτό πρέπει να συνεχίσουν ΟΛΟΙ να τηρούν τα μέτρα, γιαυτό πρέπει να σταματήσουν κάτι γελοίες δηλώσεις κάτι γελοίων επιστημόνων βλ. Γώγος, ότι πρέπει να απαγορευθεί η είσοδος σε super markets σε ανεμβολίαστους, γτ δεν μπορούν να διασπείρουν ανενόχλητοι τον ιό... Προσωπικά φοβάμαι περισσότερο έναν εμβολιασμένο άνευ μάσκας, παρά έναν ανεμβολίαστο με μάσκα.

    Σήμερα ανακοινώθηκε κι ο πρώτος θάνατος πλήρως εμβολιασμένου, άνευ υποκείμενων νοσημάτων. Και με αφορμή αυτό, ένας καθηγητής, καμία σχέση με τον γελοίο που ανέφερα παραπάνω, δήλωσε πως "πρέπει να σταματήσει η θεοποίηση των εμβολιασμένων". Ο ιός είναι εδώ ακόμα, αφορά όλους, μεταδίδεται από όλους, το ιικό φορτίο είναι το ίδιο σε όλους. Τελεία και παύλα!

    Σήμερα επίσης, διάβασα τις δηλώσεις ενός άλλου γελοίου επιστήμονα, ο οποίος δήλωσε ότι για το χαμηλό επίπεδο υπηρεσιών υγείας δεν θα φταίει το κράτος, αλλά οι ανεμβολίαστοι... Μέρα που είναι δεν θα βρίσω, θα πω μόνο ότι είναι κατάπτυστος και θλιβερός....
    Τόσους μήνες μετά?
    Και δεν είναι χαρμόσυνο νέο??????

    Το μόνο που δείχνει αυτό είναι ότι τα εμβόλια τους σώζουν σχεδόν όλους (εκτός αυτόν τον 1) και ότι μάλλον όπου ναναι θα χρειαστούν κάποιοι 3η δόση.
    Ο κύριος που πέθανε μήπως ήταν >70 ετών? (κάτι τέτοιο διάβασα. αν ισχύει τότε ανήκει στις ομάδες υψηλού κινδύνου)
    Πόσοι πέθαναν τους τελευταίους μήνες?


    Για τον φόβο σου δεν έχω σχόλιο. Αν είχες εμβολιαστεί δεν θα φοβόσουν. Αν έχεις δεν χρειάζεται να φοβάσαι.

    Για το τελευταίο έχει δίκιο. Το είπατε παραπάνω. Οι πόροι είναι περιορισμένοι.
    Αποφασίστε. 10.000 ΜΕΘ? 100 ραφαλε για τους τούρκους? 100 ρώσικα πυροσβεστικά? κλπ κλπ κλπ

    Η κυβέρνηση είναι ΓΤΠ οκ. Εμείς τί κάνουμε και τί περιμένουμε?

    @πλίτσερ υπομονή και θα με θυμηθείς.

    Εναλλακτικά κάντε ραπιντ κάθε 3η μέρα. Όχι υποχρεωτικό εμβολιασμό!
    Λεφτά υπάρχουν

    ΥΓ. Τον έψαξα απο περιέργεια

    Ο 70χρονος δεν είχε υποκείμενα νοσήματα και νοσηλευόταν με βαρύτατη πνευμονία στη ΜΕΘ του νοσοκομείου.

    Μιλώντας στον τηλεοπτικό σταθμό «Open», ο κ. Καπραβέλος ανέφερε ότι πρόκειται για έναν οδοντίατρο, διπλά εμβολιασμένο, ο οποίος έπαιρνε όλα τα μέτρα, είχε «συμμορφωθεί πλήρως με τα υγειονομικά πρωτόκολλα» ενώ και όλα τα μέλη της οικογένειάς του ήταν επίσης εμβολιασμένα.
    https://www.kathimerini.gr/society/5...noy-asthenoys/

    Αν εμβολιάστηκε στην ώρα του, αυτό ήταν τον Ιανουάριο....
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  7. #4252
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    @πλίτσερ υπομονή και θα με θυμηθείς.

    Εναλλακτικά κάντε ραπιντ κάθε 3η μέρα. Όχι υποχρεωτικό εμβολιασμό!
    Λεφτά υπάρχουν
    Φίλε μου, εγώ δουλεύω από το σπίτι από τον Μάρτιο του 2020. Δε χρειάζεται να κάνω ούτε ράπιντ, ούτε ράμπιντ, ούτε ράμπιτ. Δεν έχω κάνει ούτε ένα. Οπότε να, κοίτα, ξέρω ότι θα σου ακουστεί τρελό, αλλά υπάρχουν πράγματα που ακόμα κι εσύ δε γνωρίζεις και δεν μπορείς να βάλεις σε ένα τσουβάλι.
    Life begins at 45°.

  8. #4253
    Μέλος Το avatar του/της kapetan amerika
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    44
    https://apnews.com/article/science-h...5ca012b5ef84d1
    Στην έρευνα του άρθρου αναφέρεται ξεκάθαρα ότι ο εμβολιασμένος μεταδίδει το ίδιο εύκολα τον ιό με τον ανεμβολίαστο!
    Εγώ να προσθέσω ότι ο εμβολιασμένος με τη λανθάνουσα αυτοπεποίθηση που έχει και κυκλοφορεί ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ και χωρίς μάσκες, μόνο για να ταιριάζει στο μύθευμα της κυβέρνησης, συμβάλλει περισσότερο στη μετάδοση του ιού από ότι ο ανεμβολίαστος που συνεχίζει να τηρεί όλα τα μέτρα.
    Τέλος αν τα εμβόλια έχουν μια στοιχειώδη αποτελεσματικότητα, αυτό, σε συνδυασμό με τα συμπεράσματα του άρθρου, κάνει επικίνδυνους τους εμβολιασμένους για τους ανεμβολίαστους και ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ! Στις μεταλλάξεις συμβάλλουν κι οι δυο κατηγορίες το ίδιο! Άρα στο μοναδικό που ΠΙΘΑΝΟΝ να έχουν δίκιο οι εμβολιασμένοι είναι στην επιβάρυνση του συστήματος υγείας. Που είναι να σας υπογράψω ότι χαρτιά θέλετε ότι σε περίπτωση νόσησής μου δε θα δεχτώ ούτε ασπιρίνη τζάμπα, να ξεφορτωθείτε μόνοι σας από πάνω μας!

  9. #4254
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Τώρα καινούργιο είναι αυτό, ότι οι εμβολιασμένοι κυκλοφορούν χωρίς να δίνουν καμία προσοχή ;

    Εγώ πάντως το μόνο που κατήργησα είναι η δεύτερη μάσκα στο σουπερ μάρκετ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #4255
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου, εγώ δουλεύω από το σπίτι από τον Μάρτιο του 2020. Δε χρειάζεται να κάνω ούτε ράπιντ, ούτε ράμπιντ, ούτε ράμπιτ. Δεν έχω κάνει ούτε ένα. Οπότε να, κοίτα, ξέρω ότι θα σου ακουστεί τρελό, αλλά υπάρχουν πράγματα που ακόμα κι εσύ δε γνωρίζεις και δεν μπορείς να βάλεις σε ένα τσουβάλι.
    Υπομονή και για να πάς σούπερμάρκετ πάλι ραπιντ θα χρειάζεσαι.

    Κοίτα, δε ξέρω πού νομίζεις ότι βρίσκεσαι. Εγώ διαδικτυακό καφενείο το βλέπω οπότε ο καθένας λέει την άποψη του άσχετα αν είναι σκουπιδιάρης ή νευροχειρούργος.
    Ούτε πόντους μαζεύω ούτε πληρώνομαι.

    Ψυχανεμίζομαι την κατάσταση, διαβάζω τις δηλώσεις που πετάγονται δεξιά και αριστερά και βγάζω την πρόβλεψη μου.

    Αυτά που έγραψα παραπάνω τα έχουν πεί ήδη αν δεν τα έχεις πάρει χαμπάρι.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  11. #4256
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τώρα καινούργιο είναι αυτό, ότι οι εμβολιασμένοι κυκλοφορούν χωρίς να δίνουν καμία προσοχή ;

    Εγώ πάντως το μόνο που κατήργησα είναι η δεύτερη μάσκα στο σουπερ μάρκετ
    Η αλήθεια είναι ότι προσέχουν πολύ λιγότερο.
    Έχω ακούσει άπειρες φορές το "ξέχασα τη μάσκα αλλά έχω εμβολιαστεί".

    Και η αλήθεια είναι ότι τους καταλαβαίνω. Έχουν κάνει αυτό που τους αναλογεί.
    Και δεν φταίνε αυτοί για τα μινι-λοκνταουν που μπορεί κάποιος να έχει έρθει Ηράκλειο για διακοπές για παράδειγμα.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  12. #4257
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι προσέχουν πολύ λιγότερο.
    Έχω ακούσει άπειρες φορές το "ξέχασα τη μάσκα αλλά έχω εμβολιαστεί".

    Και η αλήθεια είναι ότι τους καταλαβαίνω. Έχουν κάνει αυτό που τους αναλογεί.
    Και δεν φταίνε αυτοί για τα μινι-λοκνταουν που μπορεί κάποιος να έχει έρθει Ηράκλειο για διακοπές για παράδειγμα.
    Eγώ λόγω της κατάστασής μου (υπάρχει μπέμπης ούτε 5 μηνών) πρακτικά δεν έκανα καμία έκπτωση μετά τον εμβολιασμό μου, αλλά οκ, ίσως σε άλλη περίπτωση να ήμουν πιο χαλαρός

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #4258
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Τώρα καινούργιο είναι αυτό, ότι οι εμβολιασμένοι κυκλοφορούν χωρίς να δίνουν καμία προσοχή ;

    Εγώ πάντως το μόνο που κατήργησα είναι η δεύτερη μάσκα στο σουπερ μάρκετ
    Ακριβώς αυτό!
    Έλεος ρε παιδιά με τις γενικεύσεις μερικών. Ούτε εγώ ούτε κανένας εμβολιασμένος που ξέρω δεν τριγυρνά παντού χωρίς μάσκα, ούτε βήχουμε πάνω σε ανεμβολίαστους για να δείξουμε πόσο κινδυνεύουν. Και ξέρω και ανεμβολίαστους που προσέχουν και δεν πιστεύουν σε τσιπάκια και αλλοίωση DNA.

  14. #4259
    Νομίζω ότι ένα μεγάλο ποσοστό εμβολιασμένων εξακολουθεί να τηρεί τα μέτρα, καθώς εμβολιάστηκε επειδή υποθέτει ότι ο κορωνοιός και υπάρχει και είναι επικίνδυνος.
    Εξαιρέσεις φυσικά υπάρχουν.

  15. #4260
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Εγω κρινοντας απο τις φατσες και τη γενικοτερη συμπεριφορα, νομιζω πως αυτοι που μπουκαρουν στα μαγαζια και λοιπους κλειστους χωρους χωρις μασκα, και αμα τους κανουν παρατηρηση προβαλλουν την (ηλιθια) δικαιολογια "εχω εμβολιαστει", ειναι στη πραγματικοτητα αρνητες και του ιου και των εμβολιων που τα γραφουν ολα στα παπαρια τους, και εκμεταλευονται τη φαση για να κανουν οτι γουσταρουν...
    Κι αυτο επειδη συνηθως οι εμβολιασμενοι ειναι ατομα που προσεχουν και συνεχιζουν να τηρουν τα μετρα

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF