Σελίδα 286 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 186236276281282283284285286287288289290291296336 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.276 έως 4.290 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4276
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το να τρυπιέμαι με σύριγγες δε με διασκεδάζει ιδιαίτερα.
    Το οποίο σε οδηγεί στο να κόψεις ΟΛΕΣ τις κοινωνικές επαφές.

    Καταλαβαίνεις τί λες?
    Ζείς σε ένα μόνιμο lockdown και σου αρέσει?
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  2. #4277
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Δεν κόβω όλες τις κοινωνικές επαφές. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

    Δε ζω σε μόνιμο lockdown. Δουλεύω από το σπίτι, και προσέχω τις κοινωνικές επαφές μου.

    Δεν καταλαβαίνω ποιο το νόημα της κουβέντας πλέον. Ό,τι είχα να πω σε γενικότερο πλαίσιο, το είπα. Το τι κάνω εγώ είναι δικό μου θέμα και μόνο.
    Life begins at 45°.

  3. #4278
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Η στατιστική ειναι η επιστήμη του απέξω. 1 στους 100 παθαίνει την χ νοσο. Για τον εναν που την επαθε ομως η στατιστική λεει 100%.

    Εχουμε ελαχιστα κρουσματα. Δεν ειναι καν αξια αναφορας πλεον, οι φυσιολογικοι ανθρωποι δεν κολλανε τοσο ευκολα. Αν θελετε να πατε στα μπιτσομπαρα να κωλοτριφτιτε να κανετε εμβολιο.

  4. #4279
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι ότι προσέχουν πολύ λιγότερο.
    Έχω ακούσει άπειρες φορές το "ξέχασα τη μάσκα αλλά έχω εμβολιαστεί".

    Και η αλήθεια είναι ότι τους καταλαβαίνω. Έχουν κάνει αυτό που τους αναλογεί.
    Και δεν φταίνε αυτοί για τα μινι-λοκνταουν που μπορεί κάποιος να έχει έρθει Ηράκλειο για διακοπές για παράδειγμα.
    Αυτό μπορεί να το βλεπεις στο νησί σου, όπως το είδα κι εγώ που περασα δέκα μέρες εκεί. Μάσκα πουθενα σωστά φορεμένη από τους 9 στους 10.

    Στην Καλαμάτα που είμαι τώρα λίγο καλυτερα τα πραγματα, οι 5 στους 10 την φοράνε σωστά.

    Στην Αθήνα πάντως οι εμβολιασμένοι προσεχουν πολυ περισσότερο και τηρούν τα μέτρα. Άλλωστε γι'αυτό εμβολιαζεσαι. Για να είσαι ασφαλής τηρώντας τα.

  5. #4280
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Ζείς σε ένα μόνιμο lockdown και σου αρέσει?
    Υπάρχουν άνθρωποι που ζουν σε πολύ άσχημες συνθήκες
    ΑΜΕΑ πχ όπως ο ξαδερφός μου
    και δεν μπορούν να κάνουν τίποτε για αυτό
    Στη ζωή δεν κάνεις ότι σου αρέσει κάνεις ότι μπορείς

    Μακάρι να ήταν αλλιώς

  6. #4281
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν άνθρωποι που ζουν σε πολύ άσχημες συνθήκες
    ΑΜΕΑ πχ όπως ο ξαδερφός μου
    και δεν μπορούν να κάνουν τίποτε για αυτό
    Στη ζωή δεν κάνεις ότι σου αρέσει κάνεις ότι μπορείς

    Μακάρι να ήταν αλλιώς
    Αυτό που είπα ήταν για την επιλογή του πλιτσερ.
    Εναλλακτικά κάνει το εμβόλιο και ησυχάζει.

    Δεν καταλαβαίνω τί σχέσει έχει ο ξάδερφος σου με αυτό.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  7. #4282
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Αυτό μπορεί να το βλεπεις στο νησί σου, όπως το είδα κι εγώ που περασα δέκα μέρες εκεί. Μάσκα πουθενα σωστά φορεμένη από τους 9 στους 10.

    Στην Καλαμάτα που είμαι τώρα λίγο καλυτερα τα πραγματα, οι 5 στους 10 την φοράνε σωστά.

    Στην Αθήνα πάντως οι εμβολιασμένοι προσεχουν πολυ περισσότερο και τηρούν τα μέτρα. Άλλωστε γι'αυτό εμβολιαζεσαι. Για να είσαι ασφαλής τηρώντας τα.
    Κρήτη δεν έχουμε μέτρα.
    Ζούμε καταστάσεις 2019. Τα έσοδα είναι πάνω απο το 2019 για τον τελευταίο μήνα.

    Η πλάκα είναι ότι κάθε μέρα βγαίνουν θετικοί ανεμβολίαστοι και τους καίει πολύ τώρα που οι ουρές απο τους τουρίστες είναι τεράστιες!
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  8. #4283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Οι ιοι δεν μεταδιδονται με τον αερα.Μεταδιδονται με σαλιο,βηχα,φτερνισμα κτλ.Οποτε η χρηση μασκας σε εξωτερικο χωρο εχει σημασια μονο οταν υπαρχει συνωστισμος.Αν τηρεις βασικα μετρα σε κλειστους/κοινοχρηστους χωρους οπως φορας μασκα,πλενεις τα χερια σου και δεν πιανεις δεξια και αριστερα αυτο αρκει.Γιατι τα λεω αυτα?Γιατι μας κανουν οτι θελουν και εμεις υπακουμε σαν προσκυνημενοι σε οτι τους καβλωσει να κανουν ως μετρο.Δεν με ψηνει να εμβολιαστω,ο ιος ειναι 4 φορες ποιο επικυνδυνος απο τον ιο της κοινης γριπης,δεν εμβολιαζομαι για την γριπη,γιατι να το κανω για τον κοβιντ?Επισης ολοι ξερουμε οτι αν δεν εισαι ευπαθης ομαδα δεν κινδυνευεις.Γιατι να το κανω 35 χρονων υγιεστατος ανθρωπος?Τα εμβολια βοηθανε τον οργανισμο σου να αμυνθει ταχυτερα οταν κολλησει ενα νεο ιο που δεν τον αναγνωριζει,δεν φτιαχνουν μια ασπιδα γυρω σου οπου αποκρουν τον ιο..Μια χαρα μεταδιδει και ο εμβολιασμενος.Να το κανει οποιος φοβαται η ειναι ευπαθης ομαδα,ωστε σε περιπτωση νοσησης ο οργανισμος του να αμυνθει ποιο γρηγορα.Επισης δεν πιστευω σε τσιπακια του 666,δεν πιστευω σε συνωμοσιες εξοντωσης του ανθρωπινου ειδους,πιστευω ομως οτι τα μετρα που περνουν ειναι 80% οτι να ναι.Προτιμω να τηρω τα μετρα αντι να εμβολιαστω.Ουτε σελφ τεστ καθε βδομαδα ουτε τπτ.Και εννοειται οχι απαγορευση κυκλοφοριας.Γιατι δλδ εδω στην επαρχια στο σπιτι μου που τριγυρω ειναι ολο χωραφια να μην μπορω να βγω?Με ποιον θα συνωστιστω στην απλα?Ρε δε γαμ....μαστε λεω.

  9. #4284
    ΩΩΩΩΩΩχχχχ αδερφε....τι κανετε ετσι!!! καποια στιγμη θα ολοκληρωθουν και οι κλινικες δοκιμες ....meanwhile....εσεις κανετε το εμβολιο

    https://clinicaltrials.gov/ct2/resul...arch&type=Intr
    ΛΑΛΑΚΗΣ Ο ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟΣ

  10. #4285
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Παιδιά όταν έχετε ιατρικό πρόβλημα να ρωτάτε το κόσμο από τα σοσιαλ θα σας πουν την λύση...αυτοί ξέρουν...μακρύ από γιατρούς

  11. #4286
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εχω παει σε 4 ορθοπεδικους.Εχω πονο στον μηρο στο σημειο που ενωνεται με την λεκανη.Εκανα υπερηχο και μαγνητικη.6 μηνες ταλαιπωρουμαι.Οι γιατροι δεν βρισκουν κατι.Οι γιατροι ξερουν..Η μανα μου πηγαινε εναμιση χρονο σε γιατρους γιατι πονουσε.Την γραφανε μεσουλιντ.Εναμιση χρονο τους ελεγε οτι πονουσε και την γραφανε μεσουλιντ.Τελικα ειχε καρκινο στα οστα.Οι γιατροι ξερουν..Τα @@ μου τα δυο ξερουν.Δεν ειναι ολοι οι γιατροι καλοι γιατροι,οπως δεν ειναι και ολοι οι μαστορες που παμε τα μηχανακια μας καλοι μαστορες..Βαρεθηκαμε απο γιατρους που δεν ασχολουνται με τον ασθενη και το μονο που τους νοιαζει ειναι να γραφουνε φαρμακα γιατι περνουν μιζεες απο τις φαρμακευτικες να σπρψχνουνε φαρμακα..Αντε να μην πω τιποτα βραδυατικα για τους γιατρους και τα εμβολια σας..Οποιος γουσταρει να το κανει,μη μας πρηζετε τα @@ να το κανουμε και μεις

  12. #4287
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Karateo... Εσεις στην Κρητη η αληθεια ειναι οτι ειστε σε δικο σας κρατος και ζειτε το δικο σας ονειρο.
    Πηγα στην Καρδιτσα για 10 μερες και τα μετρα πηγαν περιπατο και στα @@ τους ολα.
    Αναγκαστικα τηρουσαμε τα μετρα με την συζυγο ως ατομικη ευθυνη αν και εμβολιασμενοι και οι δυο...πραγμα που δεν λεει τιποτα οσο αφορα την διασπορα του ιου.
    Οι δηλωσεις σου ειναι στα ορια του επικινδυνου και καλο ειναι να μην χαρακτηριζεις επιλογες των παιδιων εδω που ΕΠΕΛΕΞΑΝ να μην κανουν το οποιο εμβολιο.

  13. #4288
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οι δηλωσεις σου ειναι στα ορια του επικινδυνου και καλο ειναι να μην χαρακτηριζεις επιλογες των παιδιων εδω που ΕΠΕΛΕΞΑΝ να μην κανουν το οποιο εμβολιο.
    Εγώ βοηθάω να κατανοήσουν τις επιλογές τους και να είναι έτοιμοι για αυτό που έρχεται και έχουν ανακοινώσει διάφοροι επιστήμονες τον τελευταίο μήνα.

    Επίσης, το ξαναγράφω, εφόσον υπάρχουν τα εμβόλια και είναι ασφαλή γιατί οι εμβολιασμένοι να προσέχουν τους ανεμβολίαστους?
    Μικρά παιδιά είναι?

    Αφού το ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ, να παίζουν κρυφτούλι και να προσέχουν αυτοί.
    Στις αρχές των εμβολίων είχα τις επιφυλάξεις μου. Πλέον είναι αποδεδειγμένα πόσο ασφαλή είναι (ή καλύτερα, πόσο ασφαλέστερα είναι απο τον ιό).


    Οι μέχρι τώρα μεταλλάξεις δεν φαίνονται να εξαφανίζονται. Αυτή η κατάσταση μπορεί να κρατήσει χρόνια. Πρέπει να προσαρμοστούμε και να συνεχίσουμε τις ζωές μας.

    Αν και δεν με επηρεάζει με το μινι-λοκνταουν στην Κρήτη για τη μουσική και την απαγόρευση κυκλοφορίας το βράδυ έχει χάσει τη δουλειά του πολύς κόσμος.
    Και όχι μόνο ντόπιοι αλλά κυρίως άτομα απο την ηπειρωτική Ελλάδα που έρχονται κάθε χρόνο εδώ για να βγάλουν μερικά χρήματα να ζήσουν.


    Τέλος,
    ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ με τα περιορισμένα κρεβάτια στις κλινικές έτσι και τώρα πρέπει να περιορίσουμε τα κρεβάτια για τον κορονοιό. Πού είναι το περίεργο?
    Εναλλακτικά θα βλέπουμε τέτοια περιστατικά.
    https://www.cretalive.gr/eida-akoysa...is-antidraseis

    Και για πές μου. Ποιός είναι ο μλκας της υπόθεσης. Αυτός που χρειάζεται αιμοκάθαρση ή οι ανεμβολίαστοι?
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  14. #4289
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Εχω παει σε 4 ορθοπεδικους.Εχω πονο στον μηρο στο σημειο που ενωνεται με την λεκανη.Εκανα υπερηχο και μαγνητικη.6 μηνες ταλαιπωρουμαι.Οι γιατροι δεν βρισκουν κατι.Οι γιατροι ξερουν..Η μανα μου πηγαινε εναμιση χρονο σε γιατρους γιατι πονουσε.Την γραφανε μεσουλιντ.Εναμιση χρονο τους ελεγε οτι πονουσε και την γραφανε μεσουλιντ.Τελικα ειχε καρκινο στα οστα.Οι γιατροι ξερουν..Τα @@ μου τα δυο ξερουν.Δεν ειναι ολοι οι γιατροι καλοι γιατροι,οπως δεν ειναι και ολοι οι μαστορες που παμε τα μηχανακια μας καλοι μαστορες..Βαρεθηκαμε απο γιατρους που δεν ασχολουνται με τον ασθενη και το μονο που τους νοιαζει ειναι να γραφουνε φαρμακα γιατι περνουν μιζεες απο τις φαρμακευτικες να σπρψχνουνε φαρμακα..Αντε να μην πω τιποτα βραδυατικα για τους γιατρους και τα εμβολια σας..Οποιος γουσταρει να το κανει,μη μας πρηζετε τα @@ να το κανουμε και μεις
    Φίλος,το χάνεις λόγω νεύρων.
    Και δε μιλάς όμορφα και ακυρώνεις και την ιατρική,δηλαδή τρικυμία.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #4290
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Επίσης, το ξαναγράφω, εφόσον υπάρχουν τα εμβόλια και είναι ασφαλή........

    Αυτό θα δείξει στην πορεία, ακόμα είμαστε στην αρχή...........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF