Σελίδα 292 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 192242282287288289290291292293294295296297302342 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.366 έως 4.380 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4366
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Το γεγονός ότι πετάμε λεφτά στα σκουπίδια παραμένει.

    (Πάντα πετούσαμε. Τώρα βρήκαμε και άλλη δικαιολογία)
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  2. #4367
    Καλά, ότι θα πληρώνουμε περισσότερα πάλι όλοι, είναι δεδομένο. Απλά θα υπάρχει άλλη μια δικαιολογία.

    Επίσης, λέει ότι τη Δευτέρα ο FDA θα δώσει πλήρη έγκριση στο Pfizer.

    Είδωμεν.

  3. #4368
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetan amerika Προβολή μηνύματος
    Η ζώνη ασφαλείας είναι οι αποστάσεις, η μάσκα, η απολύμανση χεριών, η αποφυγή συνωστισμού κ.λπ.
    Αυτά είναι χειρολαβές, δεν είναι ζώνη ασφαλείας

    Τεσπα, ο καθείς όπως βολεύεται...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #4369
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Δύσκολο πράγμα ο φόβος, και η διαχείριση του.
    Το έκανες το εμβόλιο, οκ, άστο να πάει. Ότι έγινε έγινε. Όσοι ήταν να το κάνουν, το κάνανε. Από εδώ και πέρα μένει να δούμε τα αποτελέσματα.

  5. #4370
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Καλά, ότι θα πληρώνουμε περισσότερα πάλι όλοι, είναι δεδομένο. Απλά θα υπάρχει άλλη μια δικαιολογία.

    Επίσης, λέει ότι τη Δευτέρα ο FDA θα δώσει πλήρη έγκριση στο Pfizer.

    Είδωμεν.
    Πέρα από την πλάκα και την αντίδραση στους ψεκασμεμβολιασμένους ξερόλες, κάντε το εμβόλιο όσοι μπορείτε, μάγκες. Εκτός από ίσως ένα 5% του πληθυσμού που πραγματικά είναι εξαιρετικά απίθανο να κολλήσει τον ιό (έχω την τύχη να βρίσκομαι σε αυτήν την κατηγορία λόγω προσωπικών/επαγγελματικών συνθηκών) και όσους έχουν θέμα υγείας που τους το απαγορεύει, οποιοσδήποτε άλλος έχει σημαντικό όφελος με το να κάνει ένα εμβόλιο νεότερης τεχνολογίας (mRNA) έναντι του σχεδόν ανύπαρκτου ρίσκου.

    Κυρίως, μην κάνετε το λάθος να "πεισμώνετε" και να αντιδράτε σε κάτι που έχουμε την τύχη και την πολυτέλεια να μας παρέχεται δωρεάν και σώζει ζωές, επειδή η κυβέρνησή μας διαχειρίστηκε ΚΑΙ αυτό το θέμα παντελώς λάθος. Οι άνθρωποι είναι ανίκανοι, δεν κάνουν ούτε για διαχείριση περίπτερου. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το αν πρέπει να κάνει κάποιος το εμβόλιο ή όχι. Ευτυχώς δεν κατασκευάστηκε από Έλληνες, οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

    Κι εγώ το σκέφτομαι σοβαρά τις τελευταίες μέρες, το μελετάω λίγο περισσότερο, και λογικά θα το κάνω μέσα στον μήνα.
    Life begins at 45°.

  6. #4371
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πέρα από την πλάκα και την αντίδραση στους ψεκασμεμβολιασμένους ξερόλες, κάντε το εμβόλιο όσοι μπορείτε, μάγκες. Εκτός από ίσως ένα 5% του πληθυσμού που πραγματικά είναι εξαιρετικά απίθανο να κολλήσει τον ιό (έχω την τύχη να βρίσκομαι σε αυτήν την κατηγορία λόγω προσωπικών/επαγγελματικών συνθηκών) και όσους έχουν θέμα υγείας που τους το απαγορεύει, οποιοσδήποτε άλλος έχει σημαντικό όφελος με το να κάνει ένα εμβόλιο νεότερης τεχνολογίας (mRNA) έναντι του σχεδόν ανύπαρκτου ρίσκου.

    Κυρίως, μην κάνετε το λάθος να "πεισμώνετε" και να αντιδράτε σε κάτι που έχουμε την τύχη και την πολυτέλεια να μας παρέχεται δωρεάν και σώζει ζωές, επειδή η κυβέρνησή μας διαχειρίστηκε ΚΑΙ αυτό το θέμα παντελώς λάθος. Οι άνθρωποι είναι ανίκανοι, δεν κάνουν ούτε για διαχείριση περίπτερου. Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση με το αν πρέπει να κάνει κάποιος το εμβόλιο ή όχι. Ευτυχώς δεν κατασκευάστηκε από Έλληνες, οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

    Κι εγώ το σκέφτομαι σοβαρά τις τελευταίες μέρες, το μελετάω λίγο περισσότερο, και λογικά θα το κάνω μέσα στον μήνα.
    καπως ετσι σκεφτομαι και εγω αλλα οσο μου βαζουν εμποδια του τυπου κανε ραπιντ κτλ τοσο δεν θελω να το κανω. θα το ειχα κανει μηνες τωρα αν δεν ηταν τοσο "καθεστωτική" η αντιμετώπηση των πολιτων που επιλέγουν τι θα κανουν με την δικη τους υγεια σε ενα συστημα που αδιαφορεί για το αν πεθανεις η αρρωστησεις απο το σχεδον υποχρεωτικο εμβόλιο.

  7. #4372
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    καπως ετσι σκεφτομαι και εγω αλλα οσο μου βαζουν εμποδια του τυπου κανε ραπιντ κτλ τοσο δεν θελω να το κανω. θα το ειχα κανει μηνες τωρα αν δεν ηταν τοσο "καθεστωτική" η αντιμετώπηση των πολιτων που επιλέγουν τι θα κανουν με την δικη τους υγεια σε ενα συστημα που αδιαφορεί για το αν πεθανεις η αρρωστησεις απο το σχεδον υποχρεωτικο εμβόλιο.
    Μια τέτοια αντίδραση είναι απολύτως φυσική και αναμενόμενη κατά τη γνώμη μου.
    Μήπως προκλήθηκε σκόπιμα προκειμένου να δημιουργήσει εξιλαστήρια θύματα στην περίπτωση αναποτελεσματικοτητας του εμβολίου?

  8. #4373
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μια τέτοια αντίδραση είναι απολύτως φυσική και αναμενόμενη κατά τη γνώμη μου.
    Μήπως προκλήθηκε σκόπιμα προκειμένου να δημιουργήσει εξιλαστήρια θύματα στην περίπτωση αναποτελεσματικοτητας του εμβολίου?
    Σωστό αυτό. Λες να είναι τόσο έξυπνοι;

  9. #4374
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Και εξακολουθει ο Κουλος και το συναφι του να το διαχειριζονται λαθος.Ραπιντ η μοριακο λεει απο Σεπτεμβριο για ανεμβολιαστους..Και γιατι μονο οι ανεμβολιαστοι?ΟΠοιος δλδ εχει κανει εμβολιο μπορει να γυρναει χωρις μασκα και τεστ και να διασπειρει ελευθερα τον ιο..Και μεχρι τωρα γτ δλδ καναμε σελφτεστ και οχι σελφτεστ απο σεπτεμβριο?Μηπως το σελφτεστ ειναι μια μουφα και μιση?Και εαν ειναι γιατι μεχρι τωρα μας βαζανε να κανουμε μια φορα την βδομαδα το μουφατεστ?Και ολως τυχαιως μολις φευγει το καλοκαιρι και μαζι του οι τουριστες ξανα ολοι μασκα ακομα και εξω!Κομπλε δλδ,εφερες εδω τους τουριστες να γυρνανε ανενοχλητοι χωρις μασκες και μλκιες και τωρα ξανα μασκα,γτ στην μυκονο ηταν ο ενας μες το βρακι του αλλου και εχει γινει της μουρλης παλι απο κρουσματα..Αλλα ναι,για τα κρουσματα φταινε οι ανεμβολιαστοι,οπως εγω πχ,που φοραω μασκα και κανω καθε βδομαδα τεστ και δεν εχω βγει ποτε θετικος..Γιατι καθομαστε και δεν τους δινουμε μια κλωτσια να πανε απο κει που ηρθανε?Θα μου πεις και ποιος θα παρει την θεση τους?Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα

  10. #4375
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Και εξακολουθει ο Κουλος και το συναφι του να το διαχειριζονται λαθος.Ραπιντ η μοριακο λεει απο Σεπτεμβριο για ανεμβολιαστους..Και γιατι μονο οι ανεμβολιαστοι?ΟΠοιος δλδ εχει κανει εμβολιο μπορει να γυρναει χωρις μασκα και τεστ και να διασπειρει ελευθερα τον ιο..Και μεχρι τωρα γτ δλδ καναμε σελφτεστ και οχι σελφτεστ απο σεπτεμβριο?Μηπως το σελφτεστ ειναι μια μουφα και μιση?Και εαν ειναι γιατι μεχρι τωρα μας βαζανε να κανουμε μια φορα την βδομαδα το μουφατεστ?Και ολως τυχαιως μολις φευγει το καλοκαιρι και μαζι του οι τουριστες ξανα ολοι μασκα ακομα και εξω!Κομπλε δλδ,εφερες εδω τους τουριστες να γυρνανε ανενοχλητοι χωρις μασκες και μλκιες και τωρα ξανα μασκα,γτ στην μυκονο ηταν ο ενας μες το βρακι του αλλου και εχει γινει της μουρλης παλι απο κρουσματα..Αλλα ναι,για τα κρουσματα φταινε οι ανεμβολιαστοι,οπως εγω πχ,που φοραω μασκα και κανω καθε βδομαδα τεστ και δεν εχω βγει ποτε θετικος..Γιατι καθομαστε και δεν τους δινουμε μια κλωτσια να πανε απο κει που ηρθανε?Θα μου πεις και ποιος θα παρει την θεση τους?Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα
    Γιατί προφανώς μεγάλο ποσοστό δήλωνε ότι έκανε σελφτεστ χωρίς να το κάνει στην πραγματικότητα , είχαμε και στη δουλειά μας κάποιους που το διαλαλούσαν περιφανα... όπωτε και ο εργοδότης αναγκάστηκε να ζητήσει ραπίντ από δομή του εοδυ η από ιδιωτικό εργαστήριο.

  11. #4376
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ναι οντως,εχουμε και μεις κανα 2 τετοιους μλκες..Ο ενας κιολας αρνειται την ολη φαση δεν πιστευει τπτ και για ολα του φταινε οι μεταναστες

  12. #4377
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.029
    ακομα δεν εχουν παρει πισω την οδηγια για τις μασκες εξω. φοβουνται να πουνε καναμε λαθος. το προβλημα βεβαια δεν ειναι οι μασκες εξω αλλα μεσα. οταν λες εξω δεν πειραζει, μεσα την βαζουν στο λαιμο η στο πηγουνι. ειδικα οι εμβολιασμενοι το εχουνε παραμαμησει το θεμα, δεν φορανε πουθενα.

  13. #4378
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Σωστό αυτό. Λες να είναι τόσο έξυπνοι;
    Οι έξυπνοι βρίσκονται εάν κάποιος προτίθεται να πληρώσει για τις υπηρεσίες τους.
    Δεδομένου ότι οι αποφάσεις αυτές (περί υποχρεωτικότητας κλπ) παίρνονται από ξένα κέντρα
    (EU κλπ) και απλά εφαρμόζονται από τις τοπικές κυβερνήσεις δεν μου φαίνεται περίεργο.

    Προσωπικά πιστεύω ότι πλέον εφόσον με την Δ δεν υπάρχει περίπτωση "τοίχους ανοσίας"
    δεν υπάρχει λόγος επιβολής του εμβολίου πλην του κορεσμού των νοσοκομείων από τους ανεμβολίαστους.
    Αλλά δεδομένου ότι κάποιοι έχουν κάνει εμβόλιο και υπάρχει κάποια προστασία, μια απλή υποχρεωτική μάσκα σε όλους θα κάνει πολύ πιο εύκολη την κατάσταση.

  14. #4379
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ακομα δεν εχουν παρει πισω την οδηγια για τις μασκες εξω. φοβουνται να πουνε καναμε λαθος. το προβλημα βεβαια δεν ειναι οι μασκες εξω αλλα μεσα. οταν λες εξω δεν πειραζει, μεσα την βαζουν στο λαιμο η στο πηγουνι. ειδικα οι εμβολιασμενοι το εχουνε παραμαμησει το θεμα, δεν φορανε πουθενα.
    Να με συγχωρείς αλλά η δική μου εικόνα λέει το ανάποδο.
    Οι εμβολιασμενοι φορουν σωστά την μάσκα όπου είναι απαραίτητο, ακόμα και έξω σε συνωστισμό, και οι ανεμβολιαστοι την φορουν λάθος, με την μυτη έξω. Εχω βαρεθεί να κάνω παρατηρησεις σε κλειστούς χώρους. Εδώ η άλλη την φόρεσε μόλις είπα ότι έχω εμβολιαστει ( φοβήθηκε μην φυγει απο εμενα το τσιπάκι και παει σε αυτήν )

  15. #4380
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Να με συγχωρείς αλλά η δική μου εικόνα λέει το ανάποδο.
    Οι εμβολιασμενοι φορουν σωστά την μάσκα όπου είναι απαραίτητο, ακόμα και έξω σε συνωστισμό, και οι ανεμβολιαστοι την φορουν λάθος, με την μυτη έξω. Εχω βαρεθεί να κάνω παρατηρησεις σε κλειστούς χώρους. Εδώ η άλλη την φόρεσε μόλις είπα ότι έχω εμβολιαστει ( φοβήθηκε μην φυγει απο εμενα το τσιπάκι και παει σε αυτήν )
    πιθανο να εχουμε αλλες εμπειριες. το θεμα ειναι οτι η αποσταση και η μασκα ειναι ακομα το μεγαλύτερο οπλο που εχουμε και ειναι τσαμπα. ειναι γελοιο να μας πρηζουν τα π@π@R1@ ολη μερα με το εμβόλιο που μειώνει την διασπορά αλλα δεν την μειώνει επαρκως και να να μην κάνουν συνεχως ελέγχους για τη μασκα που πλεον εχει κατεβει στον αφαλό ακομα και μεσα σε μαγαζια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF