Σελίδα 3 από 352 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    πριν κανα δυο χρόνια, είχα στείλει μήνυμα μεσω του taxis στην εφορία για κάποιο ζήτημα.
    Μου είχαν απαντήσει ίσως και την επόμενη μέρα! Πολύ γρήγορα δηλαδή. Μη το δένεις ότι θα σε γράψουν.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Σωστά τα λέει ο μαρινάτος() έχω στείλει 4-5 ερωτήματα και μου απαντούσαν το αργότερο σε 2 μέρες
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Εστειλα στο taxis, ζητωντας πληροφοριες για το τι μπορω να κανω. Πηρα απαντηση τη δευτερη μερα οπου μου εδωσαν συγκεκριμενο mail της ΔΟΥ μου και μου ειπαν να απευθυνθω εκει (ηταν αυτο της λιστας του bladerunner, οποτε ειχα στειλει ηδη και εκει το αιτημα). Δυο μερες μετα με πηραν τηλεφωνο απο τη ΔΟΥ να παω συγκεκριμενη ωρα για να παραλαβω το χαρτι μου με επιδειξη ταυτοτητας. Να τα λεμε κι αυτα λοιπον. Μπραβο στην εφορια, δεν τους το ειχα με τιποτα. Κι ευχαριστω κι εσας βεβαια, ημουν τοσο απαισιοδοξος που μαλλον δε θα το εψαχνα παραπανω οταν ειδα οτι δεν απαντουσαν τηλεφωνα.

    Τωρα πηρα αερα και εστειλα mail και στην Διευθυνση Μεταφορων. Κι αν σου κατσει;..

  2. #32
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Δεν ήξερα να το βάλω ε΄δω ή στους κομπιουτεράδες. Το 1ο θύμα που δα live από Κορωνοιό είναι το δίκτυο. Σκεφτείτε έχουμε FTTH μέχρι Gigabit τι σκατά backbone έχουν οι μλκες που χτςε μας ζητήσανε να μην στριμάρουμε τις πικ ώρες Επίσης δείχνει πόσοι πραγματικα δουλεύουν ριμόουτ.
    Για την Ελλάδα, το Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης έχει δημοσιεύσει συστάσεις ως προς τη χρήση του διαδικτύου, για τη διαχείριση του περιορισμένου εύρους ζώνης.

    Οδηγίες από το Υπουργείο Ψηφιακής Διακυβέρνησης για την υπεύθυνη χρήση των τηλεπικοινωνιακών δικτύων και υπηρεσιών.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #33
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Αν είναι περιορισμένο το εύρος ζώνης να περιορίσουν και την πληρωμή μας στους παρόχους.
    Έτσι και αλλιώς ΑΕΡΑ πουλάνε και σίγουρα είναι οι μόνοι που δεν θα τους λείψουν τα φράγκα.

    Σε άλλο θέμα: δυστυχώς ίσως αρχίζουν να εκφράζονται φαινόμενα πίεσης λόγο απότομων αλλαγών στην καθημερινότητα...
    https://www.lifo.gr/now/greece/27442...-soyper-market
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 18/03/2020 στις 20:47.

  4. #34
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Σε άλλο θέμα: δυστυχώς ίσως αρχίζουν να εκφράζονται φαινόμενα πίεσης λόγο απότομων αλλαγών στην καθημερινότητα...
    https://www.lifo.gr/now/greece/27442...-soyper-market

    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  5. #35
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.064
    Μην ξεχνάμε να αναφέρουμε ότι ο δολοφόνος είναι αστυνομικός.
    Life begins at 45°.

  6. #36
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    ο άνδρας είχε όπλο επειδή ήταν αστυνομικός.
    porca miseria.

  7. #37
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν είναι περιορισμένο το εύρος ζώνης να περιορίσουν και την πληρωμή μας στους παρόχους.
    Έτσι και αλλιώς ΑΕΡΑ πουλάνε και σίγουρα είναι οι μόνοι που δεν θα τους λείψουν τα φράγκα.
    Μόνο σε μισθωμένες γραμμές έχεις σχετικά εγγυημένη ταχύτητα, βάσει συμβολαίου. Ακόμα κι αυτό όμως αναγράφει εξαιρέσεις, για περιπτώσεις ανωτέρας βίας. Στις απλές ευρυζωνικές, γραμμές, ακόμα και σε εκείνες που εγγυώνται ταχύτητα συγχρονισμού, η πραγματική ταχύτητα ανά πάσα χρονική στιγμή δεν είναι εγγυημένη. Άλλωστε αυτό τις καθιστά πιο προσιτές από τις μισθωμένες γραμμές. Διαμοιρασμός εύρους ζώνης, με στατιστικά προγνωστικά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #38
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Κάποιοι έκαναν πλάκα πριν από μερικές ημέρες, λέγοντας "Ώρα είναι να αρχίσουν να μας λένε οι σεισμολόγοι 'βγείτε από τα σπίτια'.", αλλά τίποτε δεν είναι απίθανο:
    https://www.cnn.gr/news/ellada/story...ia-kai-dromoys
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #39
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ερωτηση, αν γνωριζει καποιος. Δημοσιες υπηρεσιες λειτουργουν κανονικα; ΔΟΥ και μεταφορων (ή ΚΕΠ) συγκεκριμενα.
    Μεταβιβαση εν μεσω πανδημιας...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Για το ΚΕΠ που με ενδιαφερει εχει ανακοινωθει περιορισμενο ωραριο (ηταν ανοιχτο μεχρι το βραδυ, τωρα θα ειναι μεχρι το μεσημερι). ΔΟΥ διαβαζω οτι θα στελνουν βεβαιωσεις μεσω email. Το οποιο θα ηταν ιδανικο (ουτε εγω θελω προφανως να βγαινω ασκοπα), αλλα οι πιθανοτητες που δινω εφοριακος να απαντησει σε τηλεφωνο ή mail ειναι μηδενικες.

    Δεν ξερω, απο τη μια κι εγω δε θελω να κυκλοφορω ουτε να επιβαρυνω τις υπηρεσιες. Αλλα κατι μου λεει πως αν δε γινει αυτη τη βδομαδα η μεταβιβαση μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κι εδώ τα ίδια. Αλλά δεν εξυπηρετούν ούτε τα κεπ του δήμου μεταβιβάσεις. Έτσι κι αλλιώς με ΔΟΥ δεν υπάρχει τρόπος επικοινωνίας (τηλέφωνο κατεβασμένο φυσικά) και δεν είχα το χαρτί για τα τέλη. Έστειλα ένα μήνυμα μέσω taxis μπας και, αλλά δεν περιμένω πολλά.

    Το παιδί θα μου βάλει μια μικρή προκαταβολή να το κλείσει, αν και κάτι μου λέει πως θα περάσει πολύς καιρός για να αλλάξει κάτι. Το 15ήμερο είναι μόνο η αρχή.

    Όπως και να χει, καλό θα ήταν αν είχε γίνει, αλλά τέτοιες στιγμές πραγματικά το τελευταίο που θα σκεφτώ είναι αν πουληθεί ή όχι ένα μηχανάκι. Καλύτερα απ' τη μια που δε γίνεται γιατί ένιωθα άσχημα που θα έπρεπε να επιβαρύνω τις υπηρεσίες.

    Μένουμε σπίτι και καλή τύχη σε όλους.
    Αν κι έκανες προσωρινή παύση, επανέρχομαι στο θέμα, διότι από σήμερα ενεργοποιήθηκε η δοκιμαστική έκδοση (beta) του δικτυακού τόπου που επιχειρεί να ενοποιήσει και να αυξήσει τις ηλεκτρονικά παρεχόμενα υπηρεσίες από το κράτος προς τον πολίτη.

    https://www.gov.gr

    Για παράδειγμα, χρήσιμη στις μεταβιβάσεις είναι η ηλεκτρονική έκδοση εξουσιοδότησης.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 21/03/2020 στις 18:45.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #40
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Μέσα πουτάνες, στα καμαρίνια σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Μέσα πουτάνες, στα καμαρίνια σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ποιες πουτάνες ρε, καθόλου hardcore το μέτρο όπως το βλέπω ,λίγα πράγματα θα βελτιώσει.

  12. #42
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ποιες πουτάνες ρε, καθόλου hardcore το μέτρο όπως το βλέπω ,λίγα πράγματα θα βελτιώσει.
    εννοείτε αυτό ρε......

    Θα βάζουν τα παπούδια μιά φρατζόλα σε σακούλα κι' έτοιμοι.........
    -μέχρι τον φούρνο πήγα παιδάκι μου για ψωμί, πώς βρέθηκα παραλία ούτε που το κατάλαβα,............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Τι θες να κάνουμε ρε Πάνο, να κλειδωθούμε στο μπάνιο;

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    μακαρι να το ειχαν κανει 15 μερες πριν

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μακαρι να το ειχαν κανει 15 μερες πριν
    Επειδή καθυστέρησε ακριβώς θα έπρεπε να μην ήταν τόσο ανοιχτό σε "άλλοθι" που θα ισχυριστεί ο Έλληνας που θα ελέγχεται.
    Πληροφοριακά σήμερα κατά τις 1300 έβγαλα μια βόλτα το 900 που είχε να δουλέψει γύρω στις 3 βδομάδες ,μια γρήγορη 5χλμ ίσα ίσα να ζεσταθεί.
    Με την σημερινή συννεφιά και 5 βαθμούς περίπου θερμοκρασία χαμηλότερη από χθες ,το πάρκο στην Αττική οδό ήταν κατά 75% γεμάτο ...

Σελίδα 3 από 352 ΠρώτοΠρώτο 123456781353103 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF