Σελίδα 313 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 213263303308309310311312313314315316317318323 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.681 έως 4.695 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4681
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Και γιατι δεν το 'λυνες απο την αρχη το θεμα ρε μορτη και μας αφησες να τρωμε τα μουστακια μας..??
    Λίγα με τα μουστάκια και τους μερακλήδες γιατί βλέπω τον Μιχαλάκη να αρπάζεται.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #4682
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.029
    αφηστε στην ακρη τους αρνητες. μιλαμε τωρα για αυτους που δεν πιστευουν οτι αξιζει να το κανουν και αυτους που φοβουνται. εχεις πραγματικα επιχειρήματα για καποιον που α) προσεχει β) ειναι απολύτως υγιης) γ) ειναι κάτω απο 40 να τον πεισεις οτι το εμβόλιο ειναι καλυτερο απο το να συνεχισει να προσεχει? εγω δεν εχω. κανενας δεν εχει μεχρι τωρα εκτός απο το "προστατευουμε τους γυρω μας". Ε σορρυ κιολας αλλα δεν θα μπλεξω με παρενεργειες για τους γυρω μου. Στον ιδανικο κοσμο ισως ημασταν ετσι αλλα στον κοσμο τον πραγματικο δεν δινει δεκαρα κανενας για κανεναν. ουτε καν αυτοι που πληρωνονται η εκλέγονται για να το κανουν. οποτε οχι, δεν θα δωσω εγω. κοιταω την παρτυ μου οταν αφορά την υγεια μου και πιστευω οτι εφοσον ισχυουν τα α,β,γ δεν εχω κανενα λογο να μπλεξω. απλο? ουτε θρησκειες ουτε θεωριες.

    στατιστικά να το δεις δηλαδη για τους κατω των 30 δεν ξερω καν γιατι το συζηταμε ακομα το εμβόλιο. α και εχουμε ενα 15χρονο νεκρο απο εμβολιο χωρις υποκειμενα, απο covid δεν εχουμε.

  3. #4683
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    αφηστε στην ακρη τους αρνητες. μιλαμε τωρα για αυτους που δεν πιστευουν οτι αξιζει να το κανουν και αυτους που φοβουνται. εχεις πραγματικα επιχειρήματα για καποιον που α) προσεχει β) ειναι απολύτως υγιης) γ) ειναι κάτω απο 40 να τον πεισεις οτι το εμβόλιο ειναι καλυτερο απο το να συνεχισει να προσεχει? εγω δεν εχω. κανενας δεν εχει μεχρι τωρα εκτός απο το "προστατευουμε τους γυρω μας". Ε σορρυ κιολας αλλα δεν θα μπλεξω με παρενεργειες για τους γυρω μου. Στον ιδανικο κοσμο ισως ημασταν ετσι αλλα στον κοσμο τον πραγματικο δεν δινει δεκαρα κανενας για κανεναν. ουτε καν αυτοι που πληρωνονται η εκλέγονται για να το κανουν. οποτε οχι, δεν θα δωσω εγω. κοιταω την παρτυ μου οταν αφορά την υγεια μου και πιστευω οτι εφοσον ισχυουν τα α,β,γ δεν εχω κανενα λογο να μπλεξω. απλο? ουτε θρησκειες ουτε θεωριες.

    στατιστικά να το δεις δηλαδη για τους κατω των 30 δεν ξερω καν γιατι το συζηταμε ακομα το εμβόλιο. α και εχουμε ενα 15χρονο νεκρο απο εμβολιο χωρις υποκειμενα, απο covid δεν εχουμε.
    Οι παρενέργειες του κοβιντ σε υγιείς είναι περισσότερες από τις παρενέργειες του εμβολίου στους ίδιους ανθρώπους.
    Sent from me using a computer.

  4. #4684
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.029
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Οι παρενέργειες του κοβιντ σε υγιείς είναι περισσότερες από τις παρενέργειες του εμβολίου στους ίδιους ανθρώπους.
    που το μάθαμε αυτο? υπαρχουν επισημα στοιχεια για τις παρενεργειες κατω των 40? 30? 20? Πόσοι έχουν ανα 100 εμβολιασμούς? τι εχουν? ποτε τους περασε?

  5. #4685
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    που το μάθαμε αυτο? υπαρχουν επισημα στοιχεια για τις παρενεργειες κατω των 40? 30? 20? Πόσοι έχουν ανα 100 εμβολιασμούς? τι εχουν? ποτε τους περασε?
    Μετά από τόσα εκ που πέρασαν τον ιό και τόσα εκ που εμβολιάστηκαν, λες να μην έχουμε?

    Τα στοιχεία είναι εκεί έξω για όλους. Αυτός που δεν τα βλέπει είναι επειδή ψάχνει μονο τα στοιχεία που συμφωνούν με την άποψη που ήδη έχει.
    Sent from me using a computer.

  6. #4686
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    που το μάθαμε αυτο? υπαρχουν επισημα στοιχεια για τις παρενεργειες κατω των 40? 30? 20? Πόσοι έχουν ανα 100 εμβολιασμούς? τι εχουν? ποτε τους περασε?
    Ότι link και να σου δώσουμε είναι δεδομένο ότι θα το αμφισβητήσεις, άρα τι ρωτάς ;

    Τους Αυστραλούς τους κόβεις σοβαρούς ή λένε μαλακίες και αυτοί ;

    8 θάνατοι σε 32.7 εκατομμύρια εμβόλια

    Έλα, καλό διάβασμα

    https://www.tga.gov.au/periodic/covi...ort-21-10-2021

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #4687
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    που το μάθαμε αυτο? υπαρχουν επισημα στοιχεια για τις παρενεργειες κατω των 40? 30? 20? Πόσοι έχουν ανα 100 εμβολιασμούς? τι εχουν? ποτε τους περασε?
    Μπες στον παγκόσμιο οργανισμό υγείας. όλα εκεί είναι...

  8. #4688
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ορθόν.

    ..... έχει περάσει ο πλανήτης αρκετές πανημίες. Πανούκλα, ισπανική γρίπη κλπ κλπ. Χωρίς εμβόλια. Πέθανε κόσμος προφανώς, αλλά οι ασθένειες μυστηριωδώς εξαφανίστηκαν, όπως ήρθαν. Ούτε εμβόλια, ούτε μάσκες, ούτε μέτρα υγειινής κλπ κλπ....
    Εξαφανίστηκαν, γιατί με την πανούκλα π.χ. μέχρι να φύγεις από το χωριό σου να πας να μολύνεις κάποιο άλλο χωριό, πιθανότατα θα είχες πεθανει στο δρομο.
    Και είχαν και σκληροτατο lockdown, κλεινανε την πύλη στα τείχη και αναλογα αν εμενες μέσα ή έξω από τα τειχη, πέθαινες .
    Απλά τα πράγματα.

  9. #4689
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Σωστός... σωστότερος.
    σωστοτατος.
    Ακριβώς εκεί είναι το πρόβλημα.
    Διαβάστε το απ' κάτω ποστ.

  10. #4690
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Λόγω της εργασίας μου σε κατάστημα λιανικής, έρχομαι αντιμέτωπος με αρκετό κόσμο και προφανώς και με ανεμβολίαστους “αρνητές” - μάλιστα αρκετούς από αυτούς τους “γνωρίζω” χρόνια…
    Δεν θέλω να θίξω κανέναν και σέβομαι απόλυτα την επιλογή του καθενός, αλλά δεν μπορώ και να μην αναφέρω αυτό που βλέπω…ότι δηλαδή μεγάλο μέρος των φανατικών αρνητών (πλειοψηφία ?) απλά “δεν πατάνε καλά” – και το λέω όσο πιο ευγενικά μπορώ. Ακόμα και σε χαλαρή κουβέντα είναι πασιφανές το πόσο ανοργάνωτη και προβληματική σκέψη έχουν. Επιχειρήματα που δεν στέκουν ούτε σε προσχολική ηλικία, πετάγονται από το ένα θέμα στο άλλο συνδέοντας απίστευτα πράγματα, κοινωνικά ή πολιτικά απωθημένα, ξερολιθίαση, άρνηση του προφανούς, θεωρίες παγκόσμιας συνομωσίας (που φυσικά μόνο αυτοί τις γνωρίζουν…), φαντασιώσεις, και πάει τρένο… Σε βαθμό που για κάποιους από αυτούς απορώ πως στο διάολο αυτοί οι άνθρωποι επιβιώνουν τόσα χρόνια…Και μάλιστα αν “στριμωχτούν” κάποια στιγμή στην συζήτηση αντιδράνε άσχημα και έντονα…
    Τι να πω… Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κάποιον που θα εκθέσει με μια κάποια λογική σειρά επιχειρήματα και σκέψεις ακόμα και αν αυτά βασίζονται σε διαφορετική οπτική/θεώρηση, αλλά πιστέψτε με πολλοί από τους αρνητές είναι “να είχαμε να λέγαμε” και χαμένος κόπος η οποιαδήποτε προσπάθεια συνεννόησης…
    Σωστος είπαμε

  11. #4691
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20211115_194928.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	114,2 KB 
ID:	432114
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #4692
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20211115_194928.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	114,2 KB 
ID:	432114
    Έτσι, απλά και κατανοητά...
    Τώρα λύθηκε το θέμα των 4700 ποστς και τελειώνει η κουβέντα...

  13. #4693
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Tώρα καταλαβαίνεις ότι εφόσον δεν ήσουν στην ερευνητική ομάδα που έβγαλε τα εμβόλια ή στις κλινικές δοκιμές, το να είσαι τόσο σίγουρος για κάτι που δεν έχεις ιδέα (πόσο μάλιστα όταν οι ίδιοι λένε και κάτι καινούριο) είναι το ίδιο με αυτούς που αμφιβάλλουν.

    Σκέψου τελικά να βγούν μετά από 1 χρόνο και να πουν "ναι, σορρυ, δεν ήταν για ένα χρόνο το εμβόλιο αλλά για 3/6/9/δεν ξέρω μήνες".

    Μην ξεχνάμε και τι έγινε με κάποια απο τα εμβόλια, που στην αρχή ήταν για όλους και μετά αρχίσαμε τα όχι σε αυτούς κι όχι στους άλλους κλπ.

    Δεν είμαι αντιεμβολιατής, και μόλις περάσυν οι 6 μήνες απο την νόσησή μου θα κάνω, αλλά με τον πανικό και τις αλλοπρόσαλλες δηλώσεις των "υπευθύνων" (τα εισαγωγικά μπαίνουν γιατί ένας που έχει το ακαταδίωκτο παύει να είναι και υπεύθυνος) το μπάχαλο στην ενημέρωση είναι εξωπραγματικό και δεν πείθεται εύκολα ο απλός κόσμος. Ή αυτοί που δεν δέχονται τα πάντα όπως τους τα λέει η τιβί.
    Κρίνεις με βάση αυτά που ξέρεις τώρα.
    Τώρα το εμβόλιο σε συμφέρει πολύ περισσότερο απο τον ιό.

    Τί επιχείρημα είναι το τί μπορεί να βγάλει μετά απο 1 χρόνο?
    Ξέρεις τί μπορεί να βγάλει ο ιός μετά απο 1 χρόνο?

    Αν προκαλεί καρκίνο όπως άλλοι ιοί το ξέρεις?
    Αυτοάνοσα που απο πέρυσι το ψάχνουν?

    Για τα υπόλοιπα δεν θα απαντήσω γιατί δεν έχει νόημα.
    Σωστό ήταν και το μή φοράτε μάσκα και το να φοράτε. Και το κάντε αστραζενεκα και το μήν το κάνετε.


    ΥΓ. Και για την πλάκα μας...
    Μου είπε ΨΕΚ ότι είναι σαν τα τουβλάκια και με κάθε δόση χτίζεται μέσα μας το τσιπάκι.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  14. #4694
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20211115_194928.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	114,2 KB 
ID:	432114
    Το χειρότερο δεν είναι αυτά που γράφει. Αν ήταν μόνο αυτά το πιθανότερο να γελάγαμε χοντρά... Το χειρότερο είναι ότι (αν πιστέψουμε κάποια media) ότι αυτά τα έγραφε μια ψεκασμένη που δεν βρίσκεται πια ανάμεσά μας λόγω του κορονωιου...Θέλημα Θεού βλέπεις...

  15. #4695
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20211115_194928.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	114,2 KB 
ID:	432114
    Και στο τέλος δώρο από ένα hupercar chaos....

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF