Σελίδα 314 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 214264304309310311312313314315316317318319324 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.696 έως 4.710 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4696
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Το χειρότερο δεν είναι αυτά που γράφει. Αν ήταν μόνο αυτά το πιθανότερο να γελάγαμε χοντρά... Το χειρότερο είναι ότι (αν πιστέψουμε κάποια media) ότι αυτά τα έγραφε μια ψεκασμένη που δεν βρίσκεται πια ανάμεσά μας λόγω του κορονωιου...Θέλημα Θεού βλέπεις...
    Μεγάλο ποσοστό ανθρώπων αυτά τα πράγματα τα πιστεύει.

  2. #4697
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Αφού λοιπόν λέμε τις προσωπικές μας εμπειρίες θα πω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των δικών μου "γνωστών" που είναι ανεμβολιαστοι είναι κολλημένοι με την εκκλησία. Κάποιοι είναι μορφωμένοι, δε θα τους χαρακτήριζα μπάζα. Όταν η κουβεντα όμως πάει στη θρησκεία, μπετόν αρμέ.
    Από δική μου προσωπική εμπειρία, από ανεμβολίαστους φίλους-γνωστούς-συναδέλφους, το 98% έχει να πατήσει σε εκκλησία από τα βαφτίσια τους...

  3. #4698
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Από δική μου προσωπική εμπειρία, από ανεμβολίαστους φίλους-γνωστούς-συναδέλφους, το 98% έχει να πατήσει σε εκκλησία από τα βαφτίσια τους...
    Οι δύο πιο φανατικοί αρνητές που έχω στον κύκλο μου πάντως είναι και φανατικοί της εκκλησίας

    Και ο τρίτος αρνητής είναι απλά χέστης, λιποθυμάει άμα του κοπεί το δάχτυλο και δει αίμα, αλλά δεν είναι αρκετά άντρας να το παραδεχτεί

    Οι άλλες δυο που ξέρω και δε πάνε να κάνουν εμβόλιο την εχουνε δει Σάρες, και θέλουν να κάνουν παιδί στα 45+, εκεί το καταλαβαίνω εν μέρει αν και θεωρώ γελοία την επιλογή τους, όχι τόσο λόγω της ηλικίας τους αλλά για άλλους λόγους που δεν είναι της παρούσης

  4. #4699
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Τόσο καιρό συνεχίζω να απορώ.Αφου είναι τοοοσο καλά τα εμβόλια γιατί το κρατος δε τα "υιοθετεί" προμηθεύοντας τα με ευθύνη του και πετάει το μπαλάκι στο λαουτζίκο για να πάρει τη μεγάλη απόφαση;Γελάει ο κόσμος με τους καραγκιοζηδες του κρατους,σκουπίδια κανονικά.

  5. #4700
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Οι δύο πιο φανατικοί αρνητές που έχω στον κύκλο μου πάντως είναι και φανατικοί της εκκλησίας

    Και ο τρίτος αρνητής είναι απλά χέστης, λιποθυμάει άμα του κοπεί το δάχτυλο και δει αίμα, αλλά δεν είναι αρκετά άντρας να το παραδεχτεί

    Δεν το αμφισβητώ, αλλά καταθέτω και τη δική μου εμπειρία... ας μην πιάσουμε πάλι κουβέντα περί θρησκείας και εκκλησίας και να γίνει άλλο ένα flaming post...

  6. #4701
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Τόσο καιρό συνεχίζω να απορώ.Αφου είναι τοοοσο καλά τα εμβόλια γιατί το κρατος δε τα "υιοθετεί" προμηθεύοντας τα με ευθύνη του και πετάει το μπαλάκι στο λαουτζίκο για να πάρει τη μεγάλη απόφαση;Γελάει ο κόσμος με τους καραγκιοζηδες του κρατους,σκουπίδια κανονικά.
    όταν λες "υιοθετεί" τι εννοείς ? και με ποια "ευθύνη" να τα "προμηθεύσει" ? και γιατί "πετάει το μπαλάκι στον λαουτζίκο" ?

  7. #4702
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Τόσο καιρό συνεχίζω να απορώ.Αφου είναι τοοοσο καλά τα εμβόλια γιατί το κρατος δε τα "υιοθετεί" προμηθεύοντας τα με ευθύνη του και πετάει το μπαλάκι στο λαουτζίκο για να πάρει τη μεγάλη απόφαση;Γελάει ο κόσμος με τους καραγκιοζηδες του κρατους,σκουπίδια κανονικά.
    ????

    και με ποιανού ευθύνη και προμήθεια γίνονται οι εμβολιασμοί τόσο καιρό....;

    και τι εννοείς ότι πετάει το μπαλάκι...; μήπως .... λέω απλά ..μήπως εννοείς να το κάνει υποχρεωτικό .... ???
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  8. #4703
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Να τα προμηθευσει χωρίς να διαφημίζει (με το αζημιωτο) τον κατασκευαστή τους εννοώ.

  9. #4704
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Να τα πουλήσει χωρίς να διαφημίζει (με το αζημιωτο) τον κατασκευαστή τους εννοώ.
    wtf..???

    τι διάολο εννοείς να τα πουλήσει ?

    εδώ γίνεται χαμός που υπάρχει, που να το κάνανε και υποχρεωτικό κιόλας....και εσύ θες να στο χρεώνει και από πάνω....;

    και πότε το "κράτος" έκανε διαφήμιση στις φαρμακευτικές ;...
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  10. #4705
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Ο Tally δεν ξέρω πως το εννοεί, αλλά εννοείται πως κατά κάποιο τρόπο έχει ουσιαστικά πεταχτεί το μπαλάκι στο λαουτζίκο... όταν σου λέει πήγαινε εμβολιάσου και διάλεξε ΕΣΥ ποιο εμβόλιο θες, δεν σου πετάει το μπαλάκι και σε κάνει γιατρό χωρίς να είσαι;... δεν είναι ρε γελοίε πατατάκια για να διαλέξω ποια γεύση μου αρέσει, εμβόλιο είναι! Όταν πάω να κάνω εμβόλιο στα παιδιά μου, γιατί μου λέει ο παιδίατρος "αυτό το εμβόλιο φέρε μου", και δεν μου λέει "κοίτα, υπάρχουν 3-4 εμβόλια για τη φυματίωση, διάλεξε ένα και φέρτο να το κάνουμε"... εδώ λάδια πάμε να αλλάξουμε στο μηχανάκι, και το υπεραναλύουμε σε επικές λαδολογίες, όχι εμβόλιο για πανδημία...

    Και πρέπει να εθελοτυφλεί κάποιος για να μην βλέπει το προφανές, όλα τα εμβόλια είναι καλά και ασφαλή, αλλά τέρμα από 'δω και πέρα το Astra, τέρμα το Johnson, μόνο Pfizer και Moderna, μόνο mRNA. Γιατί τέρμα τα άλλα 2 αφού είναι και ασφαλή και δοκιμασμένα, και προστατεύουν το ίδιο; Ε;;;;

  11. #4706
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Λόγω της εργασίας μου σε κατάστημα λιανικής, έρχομαι αντιμέτωπος με αρκετό κόσμο και προφανώς και με ανεμβολίαστους “αρνητές” - μάλιστα αρκετούς από αυτούς τους “γνωρίζω” χρόνια…
    Δεν θέλω να θίξω κανέναν και σέβομαι απόλυτα την επιλογή του καθενός, αλλά δεν μπορώ και να μην αναφέρω αυτό που βλέπω…ότι δηλαδή μεγάλο μέρος των φανατικών αρνητών (πλειοψηφία ?) απλά “δεν πατάνε καλά” – και το λέω όσο πιο ευγενικά μπορώ. Ακόμα και σε χαλαρή κουβέντα είναι πασιφανές το πόσο ανοργάνωτη και προβληματική σκέψη έχουν. Επιχειρήματα που δεν στέκουν ούτε σε προσχολική ηλικία, πετάγονται από το ένα θέμα στο άλλο συνδέοντας απίστευτα πράγματα, κοινωνικά ή πολιτικά απωθημένα, ξερολιθίαση, άρνηση του προφανούς, θεωρίες παγκόσμιας συνομωσίας (που φυσικά μόνο αυτοί τις γνωρίζουν…), φαντασιώσεις, και πάει τρένο… Σε βαθμό που για κάποιους από αυτούς απορώ πως στο διάολο αυτοί οι άνθρωποι επιβιώνουν τόσα χρόνια…Και μάλιστα αν “στριμωχτούν” κάποια στιγμή στην συζήτηση αντιδράνε άσχημα και έντονα…
    Τι να πω… Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κάποιον που θα εκθέσει με μια κάποια λογική σειρά επιχειρήματα και σκέψεις ακόμα και αν αυτά βασίζονται σε διαφορετική οπτική/θεώρηση, αλλά πιστέψτε με πολλοί από τους αρνητές είναι “να είχαμε να λέγαμε” και χαμένος κόπος η οποιαδήποτε προσπάθεια συνεννόησης…
    Να προσθέσω κι εγώ κάτι?
    Κι όταν μιλάνε υπάρχουν οι λέξεις ΕΓΩ, ΕΜΕΝΑ, ΜΟΥ
    κατ επανάληψη

    Εγώ λοιπόν δεν σέβομαι κανέναν που με βλάπτει κατά λάθος ή επίτηδες
    (το αποτέλεσμα είναι το ίδιο)
    Κοντά 2 χρόνια μλκιζομαστε επαγγελματικά και σαν μην έφτανε αυτό
    πρέπει ν ακούω για το 8 Τζι στην Ινδία χωρίς αντένες αφού έχουν τους ανθρώπους
    για αυτή τη δουλειά

  12. #4707
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Να προσθέσω κι εγώ κάτι?
    Κι όταν μιλάνε υπάρχουν οι λέξεις ΕΓΩ, ΕΜΕΝΑ, ΜΟΥ
    κατ επανάληψη
    Kimonas Youtube (για όσους ξέρουν...)

  13. #4708
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αυτός που το έγραψε μπορεί να μη το πίστευε. Το σίγουρο είναι οτι κάποιοι το πίστεψαν.

    Γι' αυτό άκουσα προχθές στη δουλειά οτι οι δόσεις είναι 7!

    "Εγώ φίλε", μου είπε χωρις να τον ρωτήσω, "ήμουν έτοιμος να το κάνω. Αλλά άκουσα μια νοσοκόμα που είπε οτι οι δόσεις είναι 7 και άρχισα να το σκέφτομαι πάλι".
    Sent from me using a computer.

  14. #4709
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Γιατί τέρμα τα άλλα 2 αφού είναι και ασφαλή και δοκιμασμένα, και προστατεύουν το ίδιο; Ε;;;;
    Για τον ίδιο λόγο που ο γιατρός σου σου λέει "αυτό το εμβόλιο φέρε μου"

  15. #4710
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.028
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ότι link και να σου δώσουμε είναι δεδομένο ότι θα το αμφισβητήσεις, άρα τι ρωτάς ;

    Τους Αυστραλούς τους κόβεις σοβαρούς ή λένε μαλακίες και αυτοί ;

    8 θάνατοι σε 32.7 εκατομμύρια εμβόλια

    Έλα, καλό διάβασμα

    https://www.tga.gov.au/periodic/covi...ort-21-10-2021
    ενδιαφέρον, κυριως τα γνωστα. περικαρδιτιδα/μυοκαρδιτιδα/βρομβωση.

    εγω βέβαια μιλουσα για ελλάδα. με γιατρούς στην ελλάδα μιλαω, δεν μπορω να μιλησω με αυστραλούς. οταν μου λένε υπάρχει το ταδε αλλα δεν εχει συνδεθει με το εμβόλιο παρα το οτι εχει αναφερθει αρκετες φορες εγω απορω λίγο...
    οταν ακούω αιφνίδιο θάνατο και δεν μαθαίνουμε ποτε γιατι και πως... απορω λιγο. και ξαναλεω, 3 απο τα 4 εμβόλιο ειναι off. της pfizer ΑΝ έχει side effect που βγαινει στον ενα η στα δυο χρονια γιατι να το ρισκάρει ο νεός και υγιης?
    στο νετ υπάρχουν πολλες αναφορές για παρενεργειες που δεν αναφέρονται σε κανενα επισημο οργανισμο. απο χρηστες οπως εγω και εσυ, οχι φυλλάδες. οι περισσοτερες συνδέονται με άγχος επισημα. γενικα και αόριστα βέβαια.

    Η εταιριες και οι ογρανισμοι ελεγχου δεν δεχονται σαν παρενεργεια τίποτα που δεν ειναι επιβεβαιωμένα συνδεδεμένο με το εμβόλιο. οτιδηποτε πεφτει στην κατηγορία άγνωστη αιτία, ακομη και αν ειναι πολύ κοντα χρονικα στο εμβόλιο, δεν μπαινει στην βιβλιογραφία. Ακόμη και ο αιφνίδιος θάνατος αν δεν βρεθει 100% οτι φταιει το εμβόλιο δεν καταγράφεται καπου για εμας. Μπορει η pfizer να ξερει, εμεις παντως δεν ξερουμε. Οσοι έπαθαν ζημια εδω στην ελλάδα η πεθαναν απο mrna δεν μάθαμε ποτε απο τι πέθαναν η έπαθαν οτι έπαθαν. Τουλάχιστον οι αυστραλοι δίνουν θανατους απο εμβόλιο, εμεις μηδεν.
    μια τυχαια https://www.ijidonline.com/article/S...815-8/fulltext

    υπαρχουν άπειρες αναφορες στο reddit απο χρηστες.

    edit: το εμβόλιο το κάνετε με δική σας ευθύνη, δεν έχει ευθύνη ουτε το κρατος ουτε κανενας άλλος.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF