Σελίδα 315 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 215265305310311312313314315316317318319320325 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.711 έως 4.725 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4711
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Δηλαδή δεν έχεις κάνει κανένα εμβόλιο στη ζωή σου ή δεν έχεις πάρει ποτέ φάρμακο?
    Γιατί και από φάρμακα και από εμβόλια έχει πεθάνει και συνεχίζει να πεθαίνει κόσμος
    αλλά δεν σταματήσαμε να τα κάνουμε ούτε σταματήσαμε να παίρνουμε φάρμακα.

  2. #4712
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ενδιαφέρον, κυριως τα γνωστα. περικαρδιτιδα/μυοκαρδιτιδα/βρομβωση.

    εγω βέβαια μιλουσα για ελλάδα. με γιατρούς στην ελλάδα μιλαω, δεν μπορω να μιλησω με αυστραλούς. οταν μου λένε υπάρχει το ταδε αλλα δεν εχει συνδεθει με το εμβόλιο παρα το οτι εχει αναφερθει αρκετες φορες εγω απορω λίγο...
    οταν ακούω αιφνίδιο θάνατο και δεν μαθαίνουμε ποτε γιατι και πως... απορω λιγο. και ξαναλεω, 3 απο τα 4 εμβόλιο ειναι off. της pfizer ΑΝ έχει side effect που βγαινει στον ενα η στα δυο χρονια γιατι να το ρισκάρει ο νεός και υγιης?
    στο νετ υπάρχουν πολλες αναφορές για παρενεργειες που δεν αναφέρονται σε κανενα επισημο οργανισμο. απο χρηστες οπως εγω και εσυ, οχι φυλλάδες. οι περισσοτερες συνδέονται με άγχος επισημα. γενικα και αόριστα βέβαια.

    Η εταιριες και οι ογρανισμοι ελεγχου δεν δεχονται σαν παρενεργεια τίποτα που δεν ειναι επιβεβαιωμένα συνδεδεμένο με το εμβόλιο. οτιδηποτε πεφτει στην κατηγορία άγνωστη αιτία, ακομη και αν ειναι πολύ κοντα χρονικα στο εμβόλιο, δεν μπαινει στην βιβλιογραφία. Ακόμη και ο αιφνίδιος θάνατος αν δεν βρεθει 100% οτι φταιει το εμβόλιο δεν καταγράφεται καπου για εμας. Μπορει η pfizer να ξερει, εμεις παντως δεν ξερουμε. Οσοι έπαθαν ζημια εδω στην ελλάδα η πεθαναν απο mrna δεν μάθαμε ποτε απο τι πέθαναν η έπαθαν οτι έπαθαν. Τουλάχιστον οι αυστραλοι δίνουν θανατους απο εμβόλιο, εμεις μηδεν.
    μια τυχαια https://www.ijidonline.com/article/S...815-8/fulltext

    υπαρχουν άπειρες αναφορες στο reddit απο χρηστες.

    edit: το εμβόλιο το κάνετε με δική σας ευθύνη, δεν έχει ευθύνη ουτε το κρατος ουτε κανενας άλλος.
    Βασιλη δεν επεμβαινω στα πιστευω κανενος ,αλλα μην στηριζεις την ισχυροποιηση των αποψεων σου σε αντικειμενο που εισαι παντελως ασχετος σαν την Ιατρικη Η αιφνιδια νευροαισθητηρια απωλεια ακοης ειναι κοινη και συνηθισμενη παρενεργεια πολλων καταστασεων. Μεταξυ αυτων εμβολια και φαρμακα.

    Το λινκ που παραθετεις στα τυφλα και το οποιο δεν καταλαβαινεις γραφει ....

    '' Several cases of SSNHL after vaccination have been reported, including after influenza vaccination (Huang et al., 2010, Baxter et al., 2016, Kolarov et al., 2019), tetanus and diphtheria vaccination as well as meningococcal polysaccharide vaccination (De Marco et al., 2018), and rabies vaccination (Güçlü and Dereköy, 2013, Okhovat et al., 2015). The etiology of SSNHL after vaccination is unknown ''

    επισης διαβασε περι φαρμακευτικης ωτοτοξικοτητας https://el.approby.com/%CE%BF%CF%84%...-%CE%BD%CE%B1/.

    Μην τρελενεσαι και μην τρελαινεις και τους αλλους.

    φιλικα ..
    κουκουρουκουκου

  3. #4713
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή δεν έχεις κάνει κανένα εμβόλιο στη ζωή σου ή δεν έχεις πάρει ποτέ φάρμακο?
    Γιατί και από φάρμακα και από εμβόλια έχει πεθάνει και συνεχίζει να πεθαίνει κόσμος
    αλλά δεν σταματήσαμε να τα κάνουμε ούτε σταματήσαμε να παίρνουμε φάρμακα.
    Από ποια φάρμακα και ποια εμβόλια συνεχίζει να πεθαίνει κόσμος;;; Τα εμβόλια που κάνουμε στα παιδιά μας συνοδεύονται από φύλλο με ανεπιθύμητες ενέργειες, με αλληλεπιδράσεις με αλλα φάρμακα, καθώς και αντενδειξεις. Όταν θα πας να κανεις 3η δόση, ζήτησε να στο δώσουν (αν υπάρχει)

  4. #4714
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Από ποια φάρμακα και ποια εμβόλια συνεχίζει να πεθαίνει κόσμος;;;
    Εάν δεν αστειεύεσαι ,είσαι βαθιά απληροφορητος..
    κουκουρουκουκου

  5. #4715
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Εάν δεν αστειεύεσαι ,είσαι βαθιά απληροφορητος..
    Για πες φάρμακο που το χορηγεί ιατρός που γνωρίζει το ιστορικό του ασθενή και τις πιθανές αλληλεπιδράσεις με αλλά φάρμακα ή αντίστοιχα εμβόλια και πεθαίνει κόσμος γιατί όντως μπορεί να μην γνωρίζω

    Edit: αν δεν κάνω λάθος είσαι και ιατρός

    Edit 2: Όντως υπάρχουν φαρμακευτικά σκευάσματα με πολλές παρενέργειες (και πιθανόν η χρήση μπορεί να οδηγήσει σε μοιραία γεγονότα). Δίνονται με ιατρική συνταγή και με παρακολούθηση του ασθενούς. Δεν δίνονται μαζικά. Δεν δίνονται χωρίς λήψη λεπτομερούς ιατρικού ιστορικού και χωρίς τη συγκατάθεση του ασθενή μετά από πλήρη ενημέρωση του για πιθανές επιπλοκες από τη χρήση τους.

    Σε αντίθετη περίπτωση ο ιατρός διώκεται... (εκεί δεν υπάρχει ακαταδίωκτο)
    Τελευταία τροποποίηση από sam4g; 15/11/2021 στις 22:25.

  6. #4716
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Για πες φάρμακο που το χορηγεί ιατρός που γνωρίζει το ιστορικό του ασθενή και τις πιθανές αλληλεπιδράσεις με αλλά φάρμακα ή αντίστοιχα εμβόλια και πεθαίνει κόσμος γιατί όντως μπορεί να μην γνωρίζω

    Edit: αν δεν κάνω λάθος είσαι και ιατρός
    επειδη ειμαι ιατρος να σου πω ποια φαρμακα και ποια εμβολια μπορει να εχουν μια ελαχιστη πιθανοτητα να μην ειναι ευθυνονται για θανατηφορες παρενεργειες.;
    κουκουρουκουκου

  7. #4717
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Πάντως μπράβο σας ρε μάγκες, πολύ σας χαίρομαι που έχετε χρόνο να μπαίνετε εδώ μέσα και να λέτε αηδίες... εγώ πλέον ούτε δύο φορές τους έξι μήνες δεν είμαι άξιος να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Ειλικρινά μπράβο.....

  8. #4718
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    επειδη ειμαι ιατρος να σου πω ποια φαρμακα και ποια εμβολια μπορει να εχουν μια ελαχιστη πιθανοτητα να μην ειναι ευθυνονται για θανατηφορες παρενεργειες.;
    Σου απάντησα πιο πανω

  9. #4719
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Πάντως μπράβο σας ρε μάγκες, πολύ σας χαίρομαι που έχετε χρόνο να μπαίνετε εδώ μέσα και να λέτε αηδίες... εγώ πλέον ούτε δύο φορές τους έξι μήνες δεν είμαι άξιος να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Ειλικρινά μπράβο.....
    χαχαχαχα.Δίκασε ρε Μενέλαε

  10. #4720
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις στο edit 2
    κουκουρουκουκου

  11. #4721
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ο Tally δεν ξέρω πως το εννοεί, αλλά εννοείται πως κατά κάποιο τρόπο έχει ουσιαστικά πεταχτεί το μπαλάκι στο λαουτζίκο... όταν σου λέει πήγαινε εμβολιάσου και διάλεξε ΕΣΥ ποιο εμβόλιο θες, δεν σου πετάει το μπαλάκι και σε κάνει γιατρό χωρίς να είσαι;... δεν είναι ρε γελοίε πατατάκια για να διαλέξω ποια γεύση μου αρέσει, εμβόλιο είναι! Όταν πάω να κάνω εμβόλιο στα παιδιά μου, γιατί μου λέει ο παιδίατρος "αυτό το εμβόλιο φέρε μου", και δεν μου λέει "κοίτα, υπάρχουν 3-4 εμβόλια για τη φυματίωση, διάλεξε ένα και φέρτο να το κάνουμε"... εδώ λάδια πάμε να αλλάξουμε στο μηχανάκι, και το υπεραναλύουμε σε επικές λαδολογίες, όχι εμβόλιο για πανδημία...

    Και πρέπει να εθελοτυφλεί κάποιος για να μην βλέπει το προφανές, όλα τα εμβόλια είναι καλά και ασφαλή, αλλά τέρμα από 'δω και πέρα το Astra, τέρμα το Johnson, μόνο Pfizer και Moderna, μόνο mRNA. Γιατί τέρμα τα άλλα 2 αφού είναι και ασφαλή και δοκιμασμένα, και προστατεύουν το ίδιο; Ε;;;;
    δηλ πριμοδοτούν Pfizer & Moderna υπονοείς ;
    δεν μπορεί να υπάρχουν αντικειμενικοί λόγοι για αυτό ( περισσότερα περιστατικά παρενεργειών / χαμηλότερη αποτελεσματικότητα ) ή έστω και περίπτωση να μην τα έχουν βρει σε θέματα τροφοδοσίας ή σύμβασης κτλ...; δεν ξέρω ρωτάω...
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  12. #4722
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    ...εννοείται πως κατά κάποιο τρόπο έχει ουσιαστικά πεταχτεί το μπαλάκι στο λαουτζίκο... όταν σου λέει πήγαινε εμβολιάσου και διάλεξε ΕΣΥ ποιο εμβόλιο θες, δεν σου πετάει το μπαλάκι και σε κάνει γιατρό χωρίς να είσαι;...
    Το κράτος σού δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις ανάμεσα σε ελεγμένα σκευάσματα. Εάν έπρεπε να εμβολιαστείς υποχρεωτικά με κάποιο, θα φώναζαν πολλοί ότι η κυβέρνηση τα παίρνει από συγκεκριμένη φαρμακευτική. Επιλογή έχεις και σε άλλα εμβόλια, ενώ για τον ίδιο λόγο έχεις την ελευθερία να διαλέξεις ανάμεσα σε Depon ή Panadol και Fucidin ή Bactroban π.χ.

    Αν μπεις στο website του γαληνού και ψάξεις για δραστικές ουσίες, θα δεις πόσες διαφορετικές εταιρείες προσφέρουν παρεμφερή σκευάσματα στην αγορά.

  13. #4723
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαινω τι εννοεις στο edit 2
    Αυτό ακριβώς που λέω εννοω. Ο ιατρός είναι υπεύθυνος για τη χορήγηση φαρμάκων. Είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει το ιατρικό ιστορικό του κάθε ασθενή και αναλόγως να χορηγεί ή όχι φάρμακα. Στο φύλλο οδηγιών κάθε σκευάσματος αναφέρονται ανεπιθύμητες ενέργειες και μάλιστα με συχνότητα εμφάνισης. Επίσης, αναφέρονται αλληλεπιδράσεις με αλλά φάρμακα κλπ κλπ. Αν εσυ που είσαι ιατρός χορηγήσεις φάρμακο που μπορεί να οδηγησει σε θάνατο ασθενή σου φταις και είσαι υπόλογος. Άρα οφείλεις να ελαχιστοποιήσεις αυτό το ενδεχόμενο. Άρα έχεις σοβαρή γνώση για τα σκευάσματα που χορηγείς.

    Πρακτικά, λοιπόν, δεν υπάρχουν φάρμακα που σκοτώνουν. Υπάρχει κακή χρήση τους. Για να σε προλάβω, όντως, μπορεί να υπάρχουν ορισμένα σκευάσματα που χορηγούνται σε συγκεκριμένους ασθενείς και έχουν όντως υψηλά ποσοστά επιπλοκών, αλλά γι αυτά ο ασθενής είναι πλήρως ενημερωμένος.

    Ελπίζω να σε κάλυψα. Τώρα αν μου πεις ότι το ντεπόν μπορεί να οδηγήσει σε θάνατο θα σου πω ότι όντως ναι μπορεί σε υπερδοσολογια και μάλιστα ήταν number 1 αιτία θανάτου από φαρμακευτικό σκεύασμα στο Ηνωμένο βασίλειο (λόγω υπερδοσολογιας

  14. #4724
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Βασιλη δεν επεμβαινω στα πιστευω κανενος ,αλλα μην στηριζεις την ισχυροποιηση των αποψεων σου σε αντικειμενο που εισαι παντελως ασχετος σαν την Ιατρικη Η αιφνιδια νευροαισθητηρια απωλεια ακοης ειναι κοινη και συνηθισμενη παρενεργεια πολλων καταστασεων. Μεταξυ αυτων εμβολια και φαρμακα.

    Το λινκ που παραθετεις στα τυφλα και το οποιο δεν καταλαβαινεις γραφει ....

    '' Several cases of SSNHL after vaccination have been reported, including after influenza vaccination (Huang et al., 2010, Baxter et al., 2016, Kolarov et al., 2019), tetanus and diphtheria vaccination as well as meningococcal polysaccharide vaccination (De Marco et al., 2018), and rabies vaccination (Güçlü and Dereköy, 2013, Okhovat et al., 2015). The etiology of SSNHL after vaccination is unknown ''

    επισης διαβασε περι φαρμακευτικης ωτοτοξικοτητας https://el.approby.com/%CE%BF%CF%84%...-%CE%BD%CE%B1/.

    Μην τρελενεσαι και μην τρελαινεις και τους αλλους.

    φιλικα ..
    δεν εχω σκοπο να τρελλάνω κανεναν. λεω απλα οτι δεν βλεπω τον λογο που πρεπει να κάνουμε υποχρεωτικα μεσω κοινωνικου αποκλεισμου και χρηματικης ποινης εμβόλιο σε υγιείς και νέους ανθρώπους. δεν μιλαω για 40+

  15. #4725
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Δεν εξεφρασα απορια για να με καλυψεις ,οπως λες. Χωρις να καταλαβαινω που θες να καταληξεις ,σε γενικες γραμμες ισχυουν τα περι ιατρικης ευθυνης και την θεραπευτικη χρηση των φαρμακων που μαλλον περιγραφεις παρα πανω .Ομως υπαρχουν μορφες φαρμακοθεραπειας που δεν παιρνεις υπ'οψιν σου και που μπορει να αποβουν θανατηφορες χωρις αμεση ιατρικη ευθυνη.Ενα παραδειγμα ειναι η χημειοθεραπειες η οι πασης φυσεως θεραπειες ασθενων υψηλου κινδυνου
    κουκουρουκουκου

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF