Σελίδα 333 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 233283323328329330331332333334335336337338343 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.981 έως 4.995 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4981
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ενώ στο Δημόσιο όλοι σκίζονται για την υγεία σου.
    Τέτοια τάξη τέτοια αλφαδιά

  2. #4982
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    η ιδιωτική περίθαλψη δεν ειναι κακή. ισα ισα που θα έπρεπε να ειναι προσιτη για ομαδικες ασφαλισεις ειδικα απο εταιριες. πρεπει να υπαρχει και να λειτουργει σε συνεργασια με το δημοσιο. εδω ομως πεφτει φακελάκι για να κρατάνε χαλασμένα μηχανήματα στα νοσοκομεια ωστε να στελνουν κοσμο στο ιδιωτικο διαγνωστικο ακριβως απέναντι. ειναι παντα το ίδιο προβλημα σε αυτη τη χωρα. δεν υπαρχει ελεγχος, κανονες, νομοι, τιποτα...

  3. #4983
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Αγόρια η δημόσια περίθαλψη δεν υπάρχει καν, αν αρχίσω να λέω ιστορίες θα γράψω βιβλίο...
    Μόνο να πω ότι πέρασα από τρεις διαφορετικούς γιατρούς του δημοσίου (σε διαφορετικές χρονικές στιγμές και μονάδες) που λέγαν με την ακτίνα στο χέρι το μακρί τους και το κοντό τους και ο τέταρτος μετά από ένα μήνα μου είπε... "φίλε είχες σπασμένη κλείδα αλλά τώρα κόλλησε".....
    Μόνο το φιλότιμο υπάρχει

  4. #4984
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Μια συμπαθητική ταινία που προτείνω να δείτε. https://www.youtube.com/watch?v=n9bPAojh59U

  5. #4985
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Αγόρια η δημόσια περίθαλψη δεν υπάρχει καν, αν αρχίσω να λέω ιστορίες θα γράψω βιβλίο...
    Μόνο να πω ότι πέρασα από τρεις διαφορετικούς γιατρούς του δημοσίου (σε διαφορετικές χρονικές στιγμές και μονάδες) που λέγαν με την ακτίνα στο χέρι το μακρί τους και το κοντό τους και ο τέταρτος μετά από ένα μήνα μου είπε... "φίλε είχες σπασμένη κλείδα αλλά τώρα κόλλησε".....
    Μόνο το φιλότιμο υπάρχει
    Σοβαρα το λες αυτο για την κλειδα; Μα δεν θελει καν ακτινογραφια για να φανει οτι εχει σπασει.

    Η δικη μου προσωπικη και οικογενειακη εμπειρια λεει το αντιθετο. Κορυφαια παροχη υγειας, χωρις φακελακια, χωρις αναμονες και περιπετειες. Ναι υστερουν τα νοσοκομεια του ΕΣΥ σε ξενοδοχειακες υποδομες, αλλα απο γιατρους σκιζουν!
    Σε εμενα μαλιστα οταν αποθεραπευτικα απο το συντριπτικο καταγμα κερκιδας- ωλενης και εξαρθρημα καρπου με φωναξαν απο το ΚΑΤ για αξιολογηση στα 2 χρονια! Μετρησαν γωνιες, δυναμη, κινητικοτητα τα κατεγραψαν και με αποχαιρετισαν.

  6. #4986
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πριν πόσο καιρό είχε γίνει ?
    17/5/2021

  7. #4987
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εδώ δεν είμαστε Αμερική.Επειδη το έχω χρησιμοποιήσει 1 σοβαρή φορα (το έχω ήδη 12 χρόνια) σου λέω απλώς ότι το έχω αποσβέσει και με το παραπάνω και με συνθήκες 7αστερου ξενοδοχείου.Μπορει στο ΕΣΥ να στοίχιζε λιγοτερο σαν ιατρικό κοστος αλλά σίγουρα κι εκεί με το φακελάκι θα ερχόταν μια η άλλη για μενα και σίγουρα οι συνθήκες νοσηλείας θα ήταν χειρότερες (θάλαμοι,νοσοκόμες,φασαρία, καθαριότητα κλπ.)
    Μπορώ να γράψω πολλά και για το ιδιωτικό και για το δημόσιο σύστημα υγείας της Ελλάδας, αλλά ούτε το πτώμα μου δε θα βρεθεί μετά.

    Ποιά είναι η ασφάλεια που έχεις?

    Προσωπικά τη μία φορά που χρειάστηκα γιατρό για το γιό μου πήγα σε δύο πανεπιστημιακούς και δύο ιδιώτες μιας και άλλαζαν γνώμη (εκτός πρωτοκόλλου) και ο ένας αναιρούσε τον άλλο. Και μιλάμε για κάτι απλό.

    Πολύ δύσκολα θα κάνω ιδιωτική ασφάλιση ώστε να περιορίζομαι μετά και στις επιλογές μου.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  8. #4988
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    17/5/2021
    έχουν ακόμα καιρό για να σε ενοχλήσουν.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #4989
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    1ον) Μετά από εγχείριση κήλης, περιμενα στο διάδρομο μα έρθουν οι δικοί μου να με πάρουν.
    Στο Ερρικος Ντυναν, σφαδάζοντας από τους πόνους, και παρακάλεσα για ένα παυσίπονο, ένα ντεπόν, κατι.
    Η απάντηση ήταν ότι έχω πάρει εξιτήριο, και δεν επιτρέπεται να μου δώσουν ούτε μια ασπιρίνη.
    2ον) στο Ιασω, και αφού ήδη θα πληρώναμε κοντά στις 5000€ για τη γέννα, ζήτησε η γυναίκα μου παυσίπονο.
    Της έφεραν ένα ντεπόν, ΕΝΑ ΧΑΠΙ, ΕΝΑ ΤΕΜΑΧΙΟ, το οποίο αργότερα στον αναλυτικό λογαριασμό είδα ότι το χρέωσαν 5,5€. Το τεμάχιο, ξαναλέω.

    3ον) κόβω το δάχτυλο μου σε μια μηχανή, και πηγαίνω λόγω εργατικού αναγκαστικά στο ΙΚΑ.
    Μου γράφει ο γαμώσπιτος γιατρός μια αλοιφή, η οποία δεν υπήρχε πια στην αγορά. Τον ρωτάω, γιατρέ το δάχτυλο θα ξαναφυτρώσει? Μου απαντάει: άκου να δεις παιδι μου, άκουσες ποτέ τον Σημίτη να λέει τσάμπα τυριά και σαλάμια? Όχι. Ε πως θέλεις να έχεις τσάμπα περίθαλψη? Πάρε την κάρτα μου και έλα ιδιωτικά στο ιατρείο μου να σε φτιάξω. ΙΚΑ Νέας Σμύρνης, Λαμπαδάριος το όνομα του πουστοπιάσματος.

    Τελευταιο) μετά από την εγχείρηση στο Ερρίκος ντυναν, κάτι δεν πρόσεχα και μολύνθηκε η πληγή. Παίρνω το γιατρό τηλέφωνο, έλειπε στο εξωτερικό.
    Τι νανκανω, πάω στο κρατικό Νίκαιας που εφημέρευε.
    Αφού περίμενα 2-3 ώρες, έρχεται η σειρά μου και μου λέει η πουτάνα στην εφημερία, να κάνεις την επέμβαση ιδιωτικά ήξερες, ε? Φύγε από εδώ και τραβά να βρεις ιδιώτη να σε δει τώρα.
    Είναι από τις λίγες φορές που μετάνιωσα που δεν της γαμησα το σπίτι, την οικογένεια, και τα πεθαμένα της.

    Έχω κι άλλα, αλλά δε γαμιεται.
    Το πρόβλημα στην Ελλάδα είναι πρωτίστως οι γιατροί (70%) που ΘΕΛΟΥΝ να διατηρηθεί το υπάρχον σύστημα, γιατί τους βολεύει.
    Το δίλημμα δημοσιο ή ιδιωτικο είναι πέρα για πέρα πλασματικό.
    Όλα για τον Πουτσο είναι.
    Τελευταία τροποποίηση από tzimidis; 25/11/2021 στις 21:06.

  10. #4990
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    έχουν ακόμα καιρό για να σε ενοχλήσουν.
    Για διαταγη πληρωμης?
    Μακαρι να παμε δικαστήριο

  11. #4991
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Σοβαρα το λες αυτο για την κλειδα; Μα δεν θελει καν ακτινογραφια για να φανει οτι εχει σπασει.

    Η δικη μου προσωπικη και οικογενειακη εμπειρια λεει το αντιθετο. Κορυφαια παροχη υγειας, χωρις φακελακια, χωρις αναμονες και περιπετειες. Ναι υστερουν τα νοσοκομεια του ΕΣΥ σε ξενοδοχειακες υποδομες, αλλα απο γιατρους σκιζουν!
    Σε εμενα μαλιστα οταν αποθεραπευτικα απο το συντριπτικο καταγμα κερκιδας- ωλενης και εξαρθρημα καρπου με φωναξαν απο το ΚΑΤ για αξιολογηση στα 2 χρονια! Μετρησαν γωνιες, δυναμη, κινητικοτητα τα κατεγραψαν και με αποχαιρετισαν.
    Το ΚΑΤ είναι εξειδικευμένο. Εγώ μιλάω για το Νοσοκομείο Σερρών που μου είπαν δεν έχω τίποτα ο πόνος είναι από το πέσιμο, τα πολυιατρεία της ΕΛ.ΑΣ. στην πέτρου ραλλη που μου είπαν ότι έχω εξάρθρωση όμου και θέλω χειρουργείο, και το νοσοκομείο στο Γουδί... (δε θυμάμαι ποιο είναι) όπου μου είπαν ότι έχω εξάρθρωση (μάλλον επηρρεασμένοι από την πρώτη διάγνωση).
    Έχω και άλλη ιστορία στο 424 για όταν έσπασα το χέρι μου (κάταγμα Ρολάντο)... εκεί να δεις γέλιο...
    Δε συζητώ για φακελάκια συγγενών και ιστορίες φίλων... άστο.
    Τρεις καλές δέκα κακές.

  12. #4992
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ενώ στο Δημόσιο όλοι σκίζονται για την υγεία σου.
    Αν μιλάς για το Ελληνικό δημόσιο τότε να σου πω ότι δεν υπάρχει.
    Το δημόσιο στην Ελλάδα είναι ιδιωτικό δημόσιο
    αν μ εννοείς
    Δεν ξέρω πως ήταν όταν το έφτιαξε ο Γεννηματάς αλλά τώρα δεν έχει
    φτιαχτεί για ν εξυπηρετεί εσένα κι εμένα

    Δημόσιο δηλαδή ναι, αυτό το δημόσιο να πα να γ....
    Ότι λέει κι Τζιμίδης παραπάνω δηλαδή

  13. #4993
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    θερίζει η ξαφνικίτιδα
    https://www.newsbeast.gr/greece/arth...o-thanatos-tou

  14. #4994
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    θερίζει η ξαφνικίτιδα
    https://www.newsbeast.gr/greece/arth...o-thanatos-tou
    Μέσα στο πρόγραμμα είναι.
    Μια χαρά πάμε.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  15. #4995
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    θερίζει η ξαφνικίτιδα
    https://www.newsbeast.gr/greece/arth...o-thanatos-tou
    Συγκαλυψη μυριζει κ απο τον ιατροδικαστη.
    Ride(s) the wind of change...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF