Σελίδα 340 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 240290330335336337338339340341342343344345350 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 5.086 έως 5.100 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #5086
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι "πόλεμος" αλλά πόλεμος.
    Το διάγραμμα αυτό δεν μου λέει τίποτα. Ποιοι θάνατοι, σε ποια χώρα? Πηγή?
    Αυξητική τάση από το 2005 σε μια πανδημία που ξέσπασε το 2020.

    Οι πόλεμοι δεν μετριούνται μόνο με θανάτους. Μην μπαίνεις στη λούμπα των ΜΜΕ

  2. #5087
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Το διάγραμμα αυτό δεν μου λέει τίποτα. Ποιοι θάνατοι, σε ποια χώρα? Πηγή?
    Αυξητική τάση από το 2005 σε μια πανδημία που ξέσπασε το 2020.

    Οι πόλεμοι δεν μετριούνται μόνο με θανάτους. Μην μπαίνεις στη λούμπα των ΜΜΕ
    Δεν παρακολουθώ ΜΜΕ.
    (και) Δεν έχω FB.

    Ξέχασα να βάλω και το λινκ. Ψάξε να βρείς θανάτους σε περιόδους πολέμων. Εγώ βαρέθηκα
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  3. #5088
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Δεν παρακολουθώ ΜΜΕ.
    (και) Δεν έχω FB.

    Ξέχασα να βάλω και το λινκ. Ψάξε να βρείς θανάτους σε περιόδους πολέμων. Εγώ βαρέθηκα

    Nα ψάξω στους Περσικούς πολέμους, τον Α' ΠΠ, τον Β', ή κάτι άλλο;

    Εντάξει, μπορεί και να πεθαίνει κόσμος κι από πείνα, εκεί δεν υπάρχει εμβόλιο βέβαια.

    Πρόστιμο γιατί ασκείς συνταγματικό σου δικαίωμα; Ασχέτως αν κάνουν καλά ή όχι - που δεν κάνουν. Μια χαρά το πάμε.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #5089
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Δεν παρακολουθώ ΜΜΕ.
    (και) Δεν έχω FB.

    Ξέχασα να βάλω και το λινκ. Ψάξε να βρείς θανάτους σε περιόδους πολέμων. Εγώ βαρέθηκα
    Κοίτα κατά βάση συμφωνούμε.

    Αλλά πόλεμος δεν είναι. Πανδημία είναι.

    Γίδια έχει σε όλα τα άκρα. Επειδή κάποιοι είναι γίδια στα επικίνδυνα συνομωσιολογικά/ αντιεμβολιαστικά άκρα, δεν σημαίνει ότι όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να πάμε στο άλλο άκρο.

    Το νου σου

  5. #5090
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Πρόστιμο γιατί ασκείς συνταγματικό σου δικαίωμα; Ασχέτως αν κάνουν καλά ή όχι - που δεν κάνουν. Μια χαρά το πάμε.
    Μήν το βλέπεις σαν πρόστιμο αλλά σαν επασφάλιστρο
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  6. #5091
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Κοίτα κατά βάση σμυφωνούμε.

    Αλλά πόλεμος δεν είναι. Πανδημία είναι.

    Γίδια έχει σε όλα τα άκρα. Επειδή κάποιοι είναι γίδια στα επικίνδυνα συνομωσιολογικά/ αντιεμβολιαστικά άκρα, δεν σημαίνει ότι όλοι οι υπόλοιποι πρέπει να πάμε στο άλλο άκρο.

    Το νου σου

    Για μένα είναι πόλεμος. Οι επιπτώσεις και οικονομικά και στους θανάτους είναι στα επίπεδα παγκόσμιων πολέμων.

    Τί άλλο μας λείπει?

    Ας αφεθούμε ελεύθεροι χωρίς μάσκες και εμβόλια και θα βλέπεις και τα στρατιωτικά φορτηγά να μαζεύουν τα πτώματα.

    Βγάλε το combined που είναι λάθος και δές τα υπόλοιπα (τυχαίο λινκ)
    https://www.hindustantimes.com/world...512834736.html
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  7. #5092
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Για μένα είναι πόλεμος. Οι επιπτώσεις και οικονομικά και στους θανάτους είναι στα επίπεδα παγκόσμιων πολέμων.

    Τί άλλο μας λείπει?

    Ας αφεθούμε ελεύθεροι χωρίς μάσκες και εμβόλια και θα βλέπεις και τα στρατιωτικά φορτηγά να μαζεύουν τα πτώματα.

    Βγάλε το combined που είναι λάθος και δές τα υπόλοιπα (τυχαίο λινκ)
    https://www.hindustantimes.com/world...512834736.html
    Ρε συ συγκεντρώσου λίγο τι πολεμος και ιστοριες.Στους πολέμους πεθαίνουν κυριως οι νεοι οχι οι γεροι.Μεση ηλικια θνητοτητας τα 76 ετή με θνητοτητα στις ηλικιες 10-39 στο 0.2%
    εκ των οποιων πολλοι ειχαν υποκειμενα νοσηματα.
    Παρολο που αποδεδειγμένα οι περισσοτεροι υγιεις νεοι ανθρωποι 20 αρηδες 25 αρηδες 30 αρηδες δεν επιβαρυνουν το συστημα υγειας εχουν
    φαει σκατο οσο δεν παει για να εμβολιαστουν με μετρα εκβιαστικά που καθε αλλο εξυπηρετουν απο τη δημοσια υγεια.
    Και τώρα ερχεται και το κερασακι του προστίμου και προσπαθούμε τι ?να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.

  8. #5093
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ρε συ συγκεντρώσου λίγο τι πολεμος και ιστοριες.Στους πολέμους πεθαίνουν κυριως οι νεοι οχι οι γεροι.Μεση ηλικια θνητοτητας τα 76 ετή με θνητοτητα στις ηλικιες 10-39 στο 0.2%
    εκ των οποιων πολλοι ειχαν υποκειμενα νοσηματα.
    Παρολο που αποδεδειγμένα οι περισσοτεροι υγιεις νεοι ανθρωποι 20 αρηδες 25 αρηδες 30 αρηδες δεν επιβαρυνουν το συστημα υγειας εχουν
    φαει σκατο οσο δεν παει για να εμβολιαστουν με μετρα εκβιαστικά που καθε αλλο εξυπηρετουν απο τη δημοσια υγεια.
    Και τώρα ερχεται και το κερασακι του προστίμου και προσπαθούμε τι ?να δικαιολογήσουμε τα αδικαιολόγητα.
    Βάλε και το οικονομικό μέσα και τη μείωση του προσδόκιμου ζωής.
    Και άλλες τιμές έχουν πέσει αλλά δεν έχω το χρόνο και την όρεξη να αποδείξω κάτι αυτονόητο.

    Και μήν κοιτάς τώρα γιατί τώρα μας έσωσαν τα εμβόλια.
    Κοίτα τον χειμώνα 2020-2021
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  9. #5094
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος

    Πρόστιμο γιατί ασκείς συνταγματικό σου δικαίωμα; Ασχέτως αν κάνουν καλά ή όχι - που δεν κάνουν. Μια χαρά το πάμε.
    Συνταγματικό δικαίωμα δεν έχουν μόνο οι ψέκες έχουν και οι άλλοι.

    Πέφτει προχτές συνάδελφος και σπάει τα μούτρα του
    με το ποδήλατο.
    Τρέχει αίμα απ τ αφτί και έχει σπάσει το σαγόνι
    Τον πάει Ευαγγελισμό ο πατέρας του πολύ καλός άνθρωπος
    περιμένει 12 ώρες μέχρι να κάνει μαγνητική ή αξονική δεν ξέρω τι σκ... μου είπε
    12 ώρες με το αυτί να τρέχει αίμα σε μια καρέκλα
    Βάζει τις φωνές ο πατέρας του του φέρνουν σεκιούριτι
    το χάνει τελείως παραλίγο να γίνει φονικό
    Η αίθουσα που κάναν την εξέταση όμως θέλει απολύμανση λέει
    κάθε φορά που μπαίνει ασθενής

    Εγώ λοιπόν να σου πω ότι το συνταγματικό δικαίωμα του κάνω ότι
    γουστάρω μπορεί κάποιος να το ασκεί ελεύθερα σπίτι του !
    Οι άλλοι δεν μας φταίνε σε τίποτε.

    Ακόμα όταν έχει υπουργό υγείας τον κύριο Πλεύρη
    θα έπρεπε να περιμένεις τέτοιες συμπεριφορές.

    Αν όμως γίνει κι άλλο λοκ ντάουν πολλοί άνθρωποι θα βρεθούν στο δρόμο
    άστεγοι κανονικοί

    Όπως καταλαβαίνεις έχουν κι άλλοι δικαιώματα όσο και να διαφωνώ
    με πάρα πολλούς χειρισμούς της επιτροπής σοφών

  10. #5095
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Μήν το βλέπεις σαν πρόστιμο αλλά σαν επασφάλιστρο
    Και μόλις έγινες ακριβώς αυτό που 340 σελίδες κοροιδεύουμε ...
    Σε λίγο θα λέμε και γιατί να νοσηλεύονται οι άποροι που δεν πληρώνουν μέσω φόρων για δημόσια υγεία? Εγώ μαλάκας είμαι που πληρώνω?
    Και γιατί να πηγαίνουν σχολείο και οι χαζοί και να μένει πίσω το έξυπνο παιδί μου σε σχέση με την ύλη? Το παιδί μου φταίει που αυτοί είναι άσχετοι?
    και η ηθική κατηφορά στον βούρκο της ''δικαιολογημένης'' αντικοινωνικότητας δεν έχει τελειωμό.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  11. #5096
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Συνταγματικό δικαίωμα δεν έχουν μόνο οι ψέκες έχουν και οι άλλοι.

    Πέφτει προχτές συνάδελφος και σπάει τα μούτρα του
    με το ποδήλατο.
    Τρέχει αίμα απ τ αφτί και έχει σπάσει το σαγόνι
    Τον πάει Ευαγγελισμό ο πατέρας του πολύ καλός άνθρωπος
    περιμένει 12 ώρες μέχρι να κάνει μαγνητική ή αξονική δεν ξέρω τι σκ... μου είπε
    12 ώρες με το αυτί να τρέχει αίμα σε μια καρέκλα
    Βάζει τις φωνές ο πατέρας του του φέρνουν σεκιούριτι
    το χάνει τελείως παραλίγο να γίνει φονικό
    Η αίθουσα που κάναν την εξέταση όμως θέλει απολύμανση λέει
    κάθε φορά που μπαίνει ασθενής

    Εγώ λοιπόν να σου πω ότι το συνταγματικό δικαίωμα του κάνω ότι
    γουστάρω μπορεί κάποιος να το ασκεί ελεύθερα σπίτι του !
    Οι άλλοι δεν μας φταίνε σε τίποτε.

    Ακόμα όταν έχει υπουργό υγείας τον κύριο Πλεύρη
    θα έπρεπε να περιμένεις τέτοιες συμπεριφορές.

    Αν όμως γίνει κι άλλο λοκ ντάουν πολλοί άνθρωποι θα βρεθούν στο δρόμο
    άστεγοι κανονικοί

    Όπως καταλαβαίνεις έχουν κι άλλοι δικαιώματα όσο και να διαφωνώ
    με πάρα πολλούς χειρισμούς της επιτροπής σοφών

    Δεν καταλαβαίνω τι λες, νομιζω όμως ότι μεταφράζεις ό,τι θες όπως σε εξυπηρετεί. Το Σύνταγμα είναι απόλυτο, γι αυτό και υπάρχει.
    ΚΑΜΙΑ ιατρική πράξη δεν επιβάλλεται χωρίς την έγκριση του ασθενούς.

    Το αν θα γίνει λοκνταουν και πεινάσουμε δεν λέει κάτι. Αν βάζουμε πάντα μπροστά το οικονομικό, τότε πάμε σε λάθος δρόμο. Τα υπόλοιπα που λες θα έπρεπε να τα έχουν φροντίσει οι κυβερνώντες τα τελευταία 50 χρόνια, αντί να συντηρούν ένα σύστημα υγειας με παθογένειες.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #5097
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Και μόλις έγινες ακριβώς αυτό που 340 σελίδες κοροιδεύουμε ...
    Σε λίγο θα λέμε και γιατί να νοσηλεύονται οι άποροι που δεν πληρώνουν μέσω φόρων για δημόσια υγεία? Εγώ μαλάκας είμαι που πληρώνω?
    Και γιατί να πηγαίνουν σχολείο και οι χαζοί και να μένει πίσω το έξυπνο παιδί μου σε σχέση με την ύλη? Το παιδί μου φταίει που αυτοί είναι άσχετοι?
    και η ηθική κατηφορά στον βούρκο της ''δικαιολογημένης'' αντικοινωνικότητας δεν έχει τελειωμό.

    Ευχαριστώ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #5098
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Δεν καταλαβαίνω τι λες, νομιζω όμως ότι μεταφράζεις ό,τι θες όπως σε εξυπηρετεί. Το Σύνταγμα είναι απόλυτο, γι αυτό και υπάρχει.
    ΚΑΜΙΑ ιατρική πράξη δεν επιβάλλεται χωρίς την έγκριση του ασθενούς.

    Το αν θα γίνει λοκνταουν και πεινάσουμε δεν λέει κάτι. Αν βάζουμε πάντα μπροστά το οικονομικό, τότε πάμε σε λάθος δρόμο. Τα υπόλοιπα που λες θα έπρεπε να τα έχουν φροντίσει οι κυβερνώντες τα τελευταία 50 χρόνια, αντί να συντηρούν ένα σύστημα υγειας με παθογένειες.
    Καμία ιατρική πράξη δεν επιβάλεται στην περίπτωσή μας. Όταν έσπασα το χέρι μου ο γιατρός μου είπε θες χειρουργείο, εγώ του είπα δε θέλω θα το πάω συντηρητικά οπότε υπέγραψα και έφυγα. Επιβολή της πράξης θα ήταν να με βάλουν στο χειρουργείο υποχρεωτικά.
    Πάμε και στο εμβόλιο τώρα, δεν επιβάλεται κανένας υποχρεωτικός εμβολιασμός, αυτό που γίνεται είναι όποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ (διατηρεί το δικαίωμα να μην θέλει) να πληρώνει ένα πρόστιμο. Αυτό είναι μεν θεωρητικά εκβιαστικό ή πιεστικό ή ανήθικό ή πες το όπως θέλεις.... δεν είναι όμως υποχρεωτικό με την κανονική έννοια και σίγουρα ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

    Όποιος ψάξει να βρει στοιχεία του πόσοι είναι στις ΜΕΘ, τι ηλικίες έχουν και πόσοι είναι ανεμβολίαστοι και πόσοι εμβολιασμένοι θα δει ότι οι 9 στους 10 είναι άνω των 60 και οι 8 στους 10 ανεμβολίαστοι.
    Δε ξέρω που θα πάει αυτή η ιστορία αλλά ξέρω ότι έχουν πεθάνει τρεις γνωστοί μου (ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ) γνωστοί μου άνθρωποι που γνώριζα όλοι ανεμβολίαστοι άνω των 55 και τώρα τελευταία μία φίλη της μητέρας μου 70 ετών ανεμβολίαστη είναι 25 μέρες διασωληνωμένη.

    Επίσης δεν έχω ούτε μισό γιατρό που να γνωρίζω που να μου λέει πλέον ΜΗΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙΣ ενώ στην αρχή υπήρχαν μερικοί που έλεγαν ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.

  14. #5099
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Καμία ιατρική πράξη δεν επιβάλεται στην περίπτωσή μας. Όταν έσπασα το χέρι μου ο γιατρός μου είπε θες χειρουργείο, εγώ του είπα δε θέλω θα το πάω συντηρητικά οπότε υπέγραψα και έφυγα. Επιβολή της πράξης θα ήταν να με βάλουν στο χειρουργείο υποχρεωτικά.
    Πάμε και στο εμβόλιο τώρα, δεν επιβάλεται κανένας υποχρεωτικός εμβολιασμός, αυτό που γίνεται είναι όποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ (διατηρεί το δικαίωμα να μην θέλει) να πληρώνει ένα πρόστιμο. Αυτό είναι μεν θεωρητικά εκβιαστικό ή πιεστικό ή ανήθικό ή πες το όπως θέλεις.... δεν είναι όμως υποχρεωτικό με την κανονική έννοια και σίγουρα ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

    Όποιος ψάξει να βρει στοιχεία του πόσοι είναι στις ΜΕΘ, τι ηλικίες έχουν και πόσοι είναι ανεμβολίαστοι και πόσοι εμβολιασμένοι θα δει ότι οι 9 στους 10 είναι άνω των 60 και οι 8 στους 10 ανεμβολίαστοι.
    Δε ξέρω που θα πάει αυτή η ιστορία αλλά ξέρω ότι έχουν πεθάνει τρεις γνωστοί μου (ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ) γνωστοί μου άνθρωποι που γνώριζα όλοι ανεμβολίαστοι άνω των 55 και τώρα τελευταία μία φίλη της μητέρας μου 70 ετών ανεμβολίαστη είναι 25 μέρες διασωληνωμένη.

    Επίσης δεν έχω ούτε μισό γιατρό που να γνωρίζω που να μου λέει πλέον ΜΗΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙΣ ενώ στην αρχή υπήρχαν μερικοί που έλεγαν ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.
    Δεν νομίζω ότι αμφισβητείται από τον sniper η αποτελεσματικότητα των εμβολίων (ούτε από κάποιον λογικό άνθρωπο..)

    Αλλά πλησιάζουμε το άλλο άκρο αν υποστηρίζουμε ή δεχόμαστε ως λογικά πρόστιμα / "επασφάλιστρα" και άλλα τέτοια πρωτοποριακά σχετικά με τον εμβολιασμό..

  15. #5100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Viking Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω ότι αμφισβητείται από τον sniper η αποτελεσματικότητα των εμβολίων (ούτε από κάποιον λογικό άνθρωπο..)

    Αλλά πλησιάζουμε το άλλο άκρο αν υποστηρίζουμε ή δεχόμαστε ως λογικά πρόστιμα / "επασφάλιστρα" και άλλα τέτοια πρωτοποριακά σχετικά με τον εμβολιασμό..
    Σίγουρα το καταλαβαίνω αυτό αλλά δεν μπορεί να αμφισβητηθεί επίσης το ότι θα έχει αποτέλεσμα αυτή η επιλογή και μάλιστα μεγάλο.

    Επίσης κάτι άσχετο ακολουθούν ίσως τα σώματα ασφαλείας...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF