Σελίδα 346 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 246296336341342343344345346347348349350351 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 5.176 έως 5.190 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #5176
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Ρε παιδιά.... Δεν έχετε καταλάβει ότι (ακόμα) δεν υπάρχει "λάθος" και "σωστό" ?
    Βασικά οι περισσότερες δυτικές χώρες (πλην εξαιρέσεων - βλέπε Σουηδία) εφαρμόζουν κατά 70-80% τα ίδια πρωτόκολλα με διαφοροποιήσεις η κάθε μία ανάλογα τις ιδιαιτερότητές της και τις δυνατότητές της, καθώς και με διαφορές φάσης ανάλογα σε ποιο στάδιο/κύμα βρίσκονται την εκάστοτε στιγμή. Και όλες ανεξαιρέτως στην πορεία ανάλογα τα δεδομένα και τα αποτελέσματα διορθώνουν ή μεταβάλλουν...
    Η διαχείριση πανδημίας διεθνώς είναι μια πρωτόγνωρη κατάσταση και δεν υπάρχει κάποιος τυφλοσούρτης. Από μια άποψη μπορείτε και να πείτε ότι στου Κασίδη το κεφάλι μαθαίνουν όλοι...

  2. #5177
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    ...

    Η διαχείριση πανδημίας διεθνώς είναι μια πρωτόγνωρη κατάσταση και δεν υπάρχει κάποιος τυφλοσούρτης.... .
    Μαλλον εννοείς ότι δεν υπάρχει κάποιος μπούσουλας και όλα είναι τυφλοσούρτης.

  3. #5178
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό συμβαίνει όταν διδάσκεις θρησκευτικά αντί Φυσικής και Χημείας. Δεν είναι κάτι που θα αλλάξει ποτέ. Συνήθισέ το.
    Αυτό συμβαίνει όταν πρόεδρος της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών είναι η Ματίνα Παγώνη, και η κάθε Ματίνα Παγώνη αυτής της χώρας...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2021-12-02 210345.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	82,8 KB 
ID:	432634

  4. #5179
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά.... Δεν έχετε καταλάβει ότι (ακόμα) δεν υπάρχει "λάθος" και "σωστό" ?
    Βασικά οι περισσότερες δυτικές χώρες (πλην εξαιρέσεων - βλέπε Σουηδία) εφαρμόζουν κατά 70-80% τα ίδια πρωτόκολλα με διαφοροποιήσεις η κάθε μία ανάλογα τις ιδιαιτερότητές της και τις δυνατότητές της, καθώς και με διαφορές φάσης ανάλογα σε ποιο στάδιο/κύμα βρίσκονται την εκάστοτε στιγμή. Και όλες ανεξαιρέτως στην πορεία ανάλογα τα δεδομένα και τα αποτελέσματα διορθώνουν ή μεταβάλλουν...
    Η διαχείριση πανδημίας διεθνώς είναι μια πρωτόγνωρη κατάσταση και δεν υπάρχει κάποιος τυφλοσούρτης. Από μια άποψη μπορείτε και να πείτε ότι στου Κασίδη το κεφάλι μαθαίνουν όλοι...
    Η πανδημία σαν όρος δεν είναι άγνωστη ούτε στον κόσμο ούτε στην Ευρώπη. Πρωτόκολλα υπάρχουν

    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3324872/
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #5180
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αυτό συμβαίνει όταν πρόεδρος της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών είναι η Ματίνα Παγώνη, και η κάθε Ματίνα Παγώνη αυτής της χώρας...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2021-12-02 210345.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	82,8 KB 
ID:	432634
    Είπα να μην πιάσω προέδρους και υπουργούς στο στόμα μου.
    Life begins at 45°.

  6. #5181
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.993
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είπα να μην πιάσω προέδρους και υπουργούς στο στόμα μου.
    ασε γιατι δεν ξερεις τέτοιες εποχες που ζουμε...θα καταληξεις με φάκελο φρονημάτων

  7. #5182
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Στο 3μηνο αντί για 6μηνο η τρίτη δόση

  8. #5183
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Σήμερα η σύζυγος βρέθηκε θετική, κάναμε αρχικά δυο σελφ τεστ, το πρώτο ήταν θετικό και το δεύτερο αρνητικό. Πήγαμε για ραπιντ και σε 5' μας κάλεσαν και έτσι επιβεβαιώθηκε. Είναι όλη μέρα με δέκατα, με πονοκέφαλο και λίγο πόνο στο στήθος. Ίσως την άλλη βδομάδα να αρρωστήσω κι εγώ, αν υποθέσουμε ότι τώρα εκκολάπτεται μέσα μου. Γάμησε τα, με έχει πάρει αποκάτω. Είμαστε και οι δυο εμβολιασμένοι και γω έχω στις 12 του μήνα την τρίτη δόση.

  9. #5184
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Σήμερα η σύζυγος βρέθηκε θετική, κάναμε αρχικά δυο σελφ τεστ, το πρώτο ήταν θετικό και το δεύτερο αρνητικό. Πήγαμε για ραπιντ και σε 5' μας κάλεσαν και έτσι επιβεβαιώθηκε. Είναι όλη μέρα με δέκατα, με πονοκέφαλο και λίγο πόνο στο στήθος. Ίσως την άλλη βδομάδα να αρρωστήσω κι εγώ, αν υποθέσουμε ότι τώρα εκκολάπτεται μέσα μου. Γάμησε τα, με έχει πάρει αποκάτω. Είμαστε και οι δυο εμβολιασμένοι και γω έχω στις 12 του μήνα την τρίτη δόση.
    Περαστικά αδερφέ , ευχομαι να πάνε όλα καλά .

  10. #5185
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Πάντως μετά το κατοστάρικο η αντίσταση λύγισε ή ιδέα μου?


    Μια ζωή Παπά Aris και ψέκας !

  11. #5186
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Στο 3μηνο αντί για 6μηνο η τρίτη δόση
    Εν τω μεταξύ μόλις προχθές το CDC ανακοίνωσε ότι συστήνει σε όλους τους ενήλικες να κάνουν την τριτη δόση ΕΞΙ μήνες μετά την 2η
    Εμείς τι διάολο για 8 εκατομμύρια ψυχές έχουν στοκάρει 50 εκατομμύρια εμβόλια ;

    Αφασία περαστικά εύχομαι !!!

  12. #5187
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.629
    ρε συ αφασία, γιατί να σε πάρει απο κάτω; επειδή αρρώστησες;
    όχι ρε συ, πάρτο αλλιώς.
    Όλα καλα να πάνε και περαστικά γρήγορα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  13. #5188
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από afasias Προβολή μηνύματος
    Σήμερα η σύζυγος βρέθηκε θετική, κάναμε αρχικά δυο σελφ τεστ, το πρώτο ήταν θετικό και το δεύτερο αρνητικό. Πήγαμε για ραπιντ και σε 5' μας κάλεσαν και έτσι επιβεβαιώθηκε. Είναι όλη μέρα με δέκατα, με πονοκέφαλο και λίγο πόνο στο στήθος. Ίσως την άλλη βδομάδα να αρρωστήσω κι εγώ, αν υποθέσουμε ότι τώρα εκκολάπτεται μέσα μου. Γάμησε τα, με έχει πάρει αποκάτω. Είμαστε και οι δυο εμβολιασμένοι και γω έχω στις 12 του μήνα την τρίτη δόση.
    Καλη ανάρρωση στην γυναίκα σου, ενδεχεται να μη νοσησεις εσυ, υπαρχουν πολλες περιπτωσεις ζευγών στο ιδιο σπιτι που δεν κολλησαν οι συντροφοι τους, ομως πρεπει να την απομονώσεις και να προστατευθείς τηρώντας την αντισηπτικη διαδικασία

  14. #5189
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/09/2020
    Μηνύματα
    105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Καλη ανάρρωση στην γυναίκα σου, ενδεχεται να μη νοσησεις εσυ, υπαρχουν πολλες περιπτωσεις ζευγών στο ιδιο σπιτι που δεν κολλησαν οι συντροφοι τους, ομως πρεπει να την απομονώσεις και να προστατευθείς τηρώντας την αντισηπτικη διαδικασία
    Ευχαριστώ, ήδη έχει ταμπουρωθεί στο υπνοδωμάτιο, εγώ πλένω τα πάντα, από χερούλια, φλιτζάνια, πιάτα, τραπέζια κλπ. Κυκλοφορώ με μάσκα και το βράδυ ύπνο στο σαλόνι.

  15. #5190
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    Μασκα μονο kn95, οχι υφασμάτινη οχι χειρουργική
    1.5 € κανει στα φαρμακεια

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF