Σελίδα 350 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 250300340345346347348349350351352 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 5.236 έως 5.250 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #5236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αυτό ήταν ίσως και το μεγαλύτερο καλό των μνημονίων,διότι η ψηφιοποίηση του δημοσίου ήταν μια από τις ισχυρές ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ,εκσυγχρονισμού,που αξίωσαν οι ΓΕΡΜΑΝΟΙ.Ουδεν κακόν αμιγές καλού.
    Τα μνημόνια δεν έκαναν ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ
    Κάθε άλλο θα έλεγα
    διότι δεν έγινε για να βοηθήσουν εσένα αλλά για να πάρουν οι δανειστές τα λεφτά τους
    και τους τόκους
    Αν δεις το διάγραμμα του εξωτερικού χρέους που έχει βγάλει η τρόικα
    θα δεις έχει πορεία παρόμια με το κ...βλι του Ρόκο
    Η μόνη περίοδος που οριζοντιώνεται είναι τα 4 χρόνια του Τσακαλώτου.

    Το που είμαστε τώρα πιο καλά να το ξεχάσουμε!

  2. #5237
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Τα μνημόνια δεν έκαναν ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ
    Κάθε άλλο θα έλεγα
    διότι δεν έγινε για να βοηθήσουν εσένα αλλά για να πάρουν οι δανειστές τα λεφτά τους
    και τους τόκους
    Αν δεις το διάγραμμα του εξωτερικού χρέους που έχει βγάλει η τρόικα
    θα δεις έχει πορεία παρόμια με το κ...βλι του Ρόκο
    Η μόνη περίοδος που οριζοντιώνεται είναι τα 4 χρόνια του Τσακαλώτου.

    Το που είμαστε τώρα πιο καλά να το ξεχάσουμε!
    για να γίνει αυτό πρέπει το δημόσιο να βγάλει λεφτά
    δεν απαντάω στα υπόλοιπα απλά το αφήνω να αιωρείται
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  3. #5238
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    στη χωρα που με τον αμκα το ικα δεν σε βρισκει στα κιτάπια του και σου ζητάει το αμα εσυ θες διασύνδεση.
    Και οταν ητανε να βγει ο ΑΜΚΑ λεγανε οτι με εναν μονο αριθμο και δεν θα χρειαζεται κανενα αλλο χαρτι και μπλα μπλα μπλα και απλα μας ζητανε ενα επιπλεον χαρτι απο τα υπολοιπα που ζητουσαν

  4. #5239
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ...Αλλά τι συζητάμε τώρα; Εδώ αλλάζεις όνομα και ταυτότητα και δεν ενημερώνεται καμία δημόσια υπηρεσία από την Ασφάλεια. Μπορείς να κρατήσεις τα παλιά σου στοιχεία για μήνες και κανείς δε δίνει δεκάρα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    ...
    Αααα και κάνεις λάθος... Αν αλλάξεις ταυτότητα σε 1 εβδομάδα το ΤΑΧΙΣ έχει ενημερωθεί αυτόματα
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Στο ξαναγράφω... Αν αλλάξεις ταυτότητα σε 1 εβδομάδα περίπου το ΤΑΧΙΣ θα ενημερωθεί αυτόματα...
    ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτά τα γνωρίζεις ή τα έχεις διαβάσει κάπου; Γιατί εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία. Άλλαξα ταυτότητα πρόσφατα.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω το πρόσφατα που γράφεις πόσο πρόσφατο είναι...
    Το καλοκαίρι χρειάστηκε και εγώ και η γυναίκα μου να αλλάξουμε ταυτότητες.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    εγω άλλαξα ταυτότητα και δεν το είπα σε κανεναν. αμα θέλουν ας την ενημερώσουν. ζμπουτζαμ γενικα. νομιζω το taxis την ειδε. οι άλλοι δεν με νοιάζουν.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Αλλαγη ταυτοτητας στις 1/12 κ στις 3/12 μηνυμα στο ΤAXIS που μου επιβεβαιωσε την αλλαγη των στοιχειων μου. https://www.moto.gr/forums/images/mo...ilies/eek2.gif
    Σοκ σε 2 μερες...Ενημερωμενο το TAXIS.
    Χάνω κάτι; Είναι κάποια μόδα και αλλάζετε όλοι ταυτότητες;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #5240
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    για να γίνει αυτό πρέπει το δημόσιο να βγάλει λεφτά
    δεν απαντάω στα υπόλοιπα απλά το αφήνω να αιωρείται
    κάτι δεν έχεις καταλάβει νομίζω....

    https://www.naftemporiki.gr/finance/...is-a-mnimoniou

  6. #5241
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Χάνω κάτι; Είναι κάποια μόδα και αλλάζετε όλοι ταυτότητες;
    Διακοπές στα εξωτερικά γαρ.

  7. #5242
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Διακοπές στα εξωτερικά γαρ.
    Για μένα ήταν άλλος ο λόγος. Είχα νέα ταυτότητα, αλλά άλλαξα και άλλα στοιχεία (εξ ου και το Ληξιαρχείο).
    Life begins at 45°.

  8. #5243
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Είχα νέα ταυτότητα, αλλά άλλαξα και άλλα στοιχεία (εξ ου και το Ληξιαρχείο).
    Αλλαγή φύλου ? ? ?

  9. #5244
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Προσωπικά δεδομένα. Αυτό αφορά μόνο εμένα και το αγόρι μου.

  10. #5245
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά δεδομένα. Αυτό αφορά μόνο εμένα και το αγόρι μου.
    Μαρτυριαρη.............σου 'πα να μην το πεις πουθενά!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #5246
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αν το δημόσιο είναι ανίκανο,ας τα πάρει ο ιδιώτης.Εμενα σαν καταναλωτή και πολίτη αυτής της χώρας που δούλεψα 40 χρόνια στον σκληρό και αναλγητo ιδιωτικό τομέα με ενδιαφέρει να κάνω γρήγορα και αποτελεσματικά την δουλειά μου.Ας βρει τρόπο το κράτος να κάνει το δημόσιο να δουλέψει αποτελεσματικά με όποιον τρόπο νομίσει καλύτερα.Ουτως η άλλως σύμφωνα με όλες τις μελέτες το μέσο δημόσιο πληρώνεται 40% καλύτερα από τον μέσο ιδιωτικό τομέα,με το 25% της αποδοτικότητας αυτού.
    Πάνο γράφω ότι δημιουργούν ακολουθίες ενεργειών με σκοπό να καταστέλλουν το δημόσιο και έτσι να δίνουν εργολαβίες σε "ιδιωτικές υπηρεσίες"
    έργων που μπορεί να καλύψει το δημόσιο. Και δεν διαμαρτύρεται κανείς..

    Το ότι εμείς δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα που είναι πιο σκληρά τι ρόλο παίζει;

    Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να κάνεις την δουλειά σου όπως σε όλες τις χώρες, να μην σου χρεώνουν "ιδιωτικά" ΕΠΙΠΛΕΟΝ την εργασία αυτή
    και να μην ΣΕ ΚΛΕΒΟΥΝ με αφορμή την πληρωμή του ιδιώτη που ζητάει 5 του δίνω 10 κρατάει 6 και μου δίνει 4..

    Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να πάρεις την σύνταξή σου ΌΠΩΣ ΟΛΟΙ στην ευρώπη και να κάνεις τα χόμπι σου με το εφάπαξ που έχεις πληρώσει και δικαιούσαι.

    Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να έχεις δημόσια υγεία και ιδρύματα και όχι να σε κλέβει ο κάθε ένας με ιδιωτική κλινική, που προφανώς
    θα είχε καλύτερες τιμές αν το κράτος δεν τον έκλεβε πρώτο με κάθε δυνατό τρόπο..

    Το να εναντιώνεσαι απέναντι στο "δημόσιο" των βλαχαδερών που θυμάσαι στα 80ς και στο σημερινό δυσλειτουργικό σύστημα γιατί "εμείς στον ιδιωτικό τομέα.."

    τι νόημα έχει; τιμή σου και καμάρι σου, οκ.

    Το δημόσιο σου ανήκει, σε συμφέρει να λειτουργεί καλά, πληρώνεις τις υπηρεσίες του στην καλύτερη δυνατή τιμή.
    Δημιουργεί - συντηρεί κάποιες μισθολογικές σταθερές και στον ιδιωτικό τομέα και οι εργαζόμενοι μπορούν να ζήσουν.

    Ο ιδιώτης αποκλειστικός εργολάβος του δημοσίου τι δημιουργεί; σε τι προσβλέπει; ποιο το κέρδος της κοινωνίας από τον ρόλο του;

  12. #5247
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ο ιδιώτης αποκλειστικός εργολάβος του δημοσίου τι δημιουργεί; σε τι προσβλέπει; ποιο το κέρδος της κοινωνίας από τον ρόλο του;
    Η αναπτυξη ειναι η απαντηση που ψαχνεις.

    Κουραγιο που το χεις και συ ρε Δοκτορα...

  13. #5248
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.060
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Πάνο γράφω ότι δημιουργούν ακολουθίες ενεργειών με σκοπό να καταστέλλουν το δημόσιο και έτσι να δίνουν εργολαβίες σε "ιδιωτικές υπηρεσίες"
    έργων που μπορεί να καλύψει το δημόσιο. Και δεν διαμαρτύρεται κανείς..

    Το ότι εμείς δουλεύουμε στον ιδιωτικό τομέα που είναι πιο σκληρά τι ρόλο παίζει;

    Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να κάνεις την δουλειά σου όπως σε όλες τις χώρες, να μην σου χρεώνουν "ιδιωτικά" ΕΠΙΠΛΕΟΝ την εργασία αυτή
    και να μην ΣΕ ΚΛΕΒΟΥΝ με αφορμή την πληρωμή του ιδιώτη που ζητάει 5 του δίνω 10 κρατάει 6 και μου δίνει 4..

    Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να πάρεις την σύνταξή σου ΌΠΩΣ ΟΛΟΙ στην ευρώπη και να κάνεις τα χόμπι σου με το εφάπαξ που έχεις πληρώσει και δικαιούσαι.

    Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να έχεις δημόσια υγεία και ιδρύματα και όχι να σε κλέβει ο κάθε ένας με ιδιωτική κλινική, που προφανώς
    θα είχε καλύτερες τιμές αν το κράτος δεν τον έκλεβε πρώτο με κάθε δυνατό τρόπο..

    Το να εναντιώνεσαι απέναντι στο "δημόσιο" των βλαχαδερών που θυμάσαι στα 80ς και στο σημερινό δυσλειτουργικό σύστημα γιατί "εμείς στον ιδιωτικό τομέα.."

    τι νόημα έχει; τιμή σου και καμάρι σου, οκ.

    Το δημόσιο σου ανήκει, σε συμφέρει να λειτουργεί καλά, πληρώνεις τις υπηρεσίες του στην καλύτερη δυνατή τιμή.
    Δημιουργεί - συντηρεί κάποιες μισθολογικές σταθερές και στον ιδιωτικό τομέα και οι εργαζόμενοι μπορούν να ζήσουν.

    Ο ιδιώτης αποκλειστικός εργολάβος του δημοσίου τι δημιουργεί; σε τι προσβλέπει; ποιο το κέρδος της κοινωνίας από τον ρόλο του;
    Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις,που θέλει πολλές σελίδες.Εν ολίγοις αν το κράτος ΔΕΝ μπορεί η ΔΕΝ θέλει να κάνει παραγωγικό το ΔΗΜΟΣΙΟ ας το καταργήσει .Δεν το κάνει όμως,διότι από κει αντλούν όλες οι κυβερνήσεις,αριστερες-λεμε τωρα- και δεξιές,την εκλογική τους πελατεία,και χαϊδεύουν αυτιά.Βεβαια σιγά σιγά η τεχνολογία τελειώνει αυτά τα νοσηρα και εκτός σύγχρονης εποχής φαινόμενα,και ευελπιστούμε να δούμε ένα καλύτερο με ιδιωτικούς (στην παραγωγικότητα) όρους δημόσιο.Απολυτως βέβαια δεν μπορεί να καταργηθεί διότι είναι σαν κάποιος να καταργεί τον εαυτό του,πράγμα οξύμωρο.Ας ελαχιστοποιηθεί τουλάχιστον και αυτό που θα μείνει να δουλέψει με αυστηρά,τεχνοκρατικά και αξιοκρατικά κριτήρια.

  14. #5249
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    τι να ελαχιστοποιηθεί ρε μαστορα?
    υγεία,παιδεία δύο τεράστιοι τομείς, κοινωνικά αγαθά και έννοιες που πρέπει να παρέχονται χωρίς κερδοφόρες τεχνοκρατικές αηδίες δωρεάν(διαχειρίζοντας πόρους & φόρους των πολιτών). Τα έχουν βάλει στο μπλέντερ γιατί τα θεωρούν μη κερδοφόρα..αυτοί που λένε την υγειά μας να έχουμε...κλίνοντας το ματι στους ιδιωτικούς κλινικάρχες, ιεκ μιεκ κολέγια ιδιωτική πρωτοβάθμια κλπ άλλα.

    την ίδια ώρα επιλέγουν να πετάξουν κρατικό χρήμα δηλαδή τα λεφτά των πολιτών φορολογούμενων σε οπλικά συστήματα φυσικά με όλες τις μίζες του, καλοπιάνοντας τους συντηρητικούς οτι αν δεν είμαστε προστατευμένοι (ξεπλένοντας όποιο μονοπώλιο όπλων δύσης και ανατολής) θα έρθει "ο μπαμπούλας" να μας φάει....

    την ίδια ώρα πετάνε σπαταλάνε κρατικό χρήμα απο διαφυγόντα έσοδα απο την παραγόμενη ενέργεια προς υλοποίηση καπιταλιστικών προγραμμάτων κλιματικής αλλαγής, η οποία καπιταλιστική βιομηχανική ανάπτυξη δημιούργησε την κλιματική αλλαγή και μέχρι πριν 5 χρόνια σφύριζε αδιάφορα...

    την ίδια ώρα που για τις κλιματικές αλλαγές που μας είπαν, ενώ θα έπρεπε να ενισχυθεί το κομμάτι της δασοπροστασίας στον προυπολογισμό του '22 δεν περιλαβάνεται ανάπτυξη περισσότερων μονάδων ανθρώπων, οχημάτων, υποδομών των δασοφυλάκων δασοπυροσβεστών & πυροσβεστων

    Την ίδια ώρα που θα συνεχίσουν να πεθαίνουν πολίτες απο ανεπάρκεια ΜΕΘ με τα διαθέσιμα κρεββάτια (και προσωπικό) χειμώνα-καλοκαίρι στα 600
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #5250
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Ντοκτορες μου

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF