Σελίδα 39 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 2934353637383940414243444989139 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 571 έως 585 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #571
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.191
    Δίκιο έχεις, δε θα έμπαινα σε μια τράπεζα που δε ξέρω κανέναν να το πω αυτό, θα έπεφταν ολοι πάνω μου κ θα'χαν κ δίκιο.
    Όταν όμως γνωρίζεις όλους τους ιππαληλους αλλα κ τους πελάτες που είναι μέσα, ε δε νομίζω ότι το πηρέ κανεις στραβά
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  2. #572
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Δίκιο έχεις, δε θα έμπαινα σε μια τράπεζα που δε ξέρω κανέναν να το πω αυτό, θα έπεφταν ολοι πάνω μου κ θα'χαν κ δίκιο.
    Όταν όμως γνωρίζεις όλους τους ιππαληλους αλλα κ τους πελάτες που είναι μέσα, ε δε νομίζω ότι το πηρέ κανεις στραβά
    το λες εξ ιδιας πειρας ή μιλας γενικως
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #573
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Δίκιο έχεις, δε θα έμπαινα σε μια τράπεζα που δε ξέρω κανέναν να το πω αυτό, θα έπεφταν ολοι πάνω μου κ θα'χαν κ δίκιο.
    Όταν όμως γνωρίζεις όλους τους ιππαληλους αλλα κ τους πελάτες που είναι μέσα, ε δε νομίζω ότι το πηρέ κανεις στραβά
    H κακη αισθηση του χιουμορ ειναι κακη αισθηση του χιουμορ ειτε γνωριζεις αυτους που τους κανεις πλακα ειτε οχι

  4. #574
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    o ταμίας της ΕΤΕ που τον εχουν ληστέψει 2 φορες πρεπει να μας σχολιάσει......

  5. #575
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Τελη Αυγούστου και οταν φύγουν τα ξενα ταξιδιωτικά πρακτορεία, παμε για λοκνταουν ολοταχώς...τοπικα η εθνικά θα δείξει
    Παντως τα νουμερα των περιστατικών ξέφυγαν και αν υπηρχε ενα μικρο ποσοστό που δεν πίστευε στην υπαρξη του ιου, τωρα πια θα είναι ελαχιστοι.
    Οι κυβερνώντες δεν επάνδρωσαν νεες μεθ, χαθηκε χρονος με την αφελεια των νουμερων του μαιου και ολα δείχνουν οτι θα κρασαρουμε τα νοσοκομεία μας
    Καλα κρασιά

  6. #576
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Ιδωμεν
    Ψυχραιμια,και λογικη ,κυριως οι νεοι που ειναι κυριως ασυμπτωματικοι,και δεν γνωριζουν οτι ειναι φορεις,και κολλανε τους γεροντοτερους,που ειναι και αυτοι που θα επανδρωσουν τις εντατικες.
    Γι αυτο ολοι εσεις νεοι μου,τουλαχιστον σκεφθειτε τους γονεις σας και τους παππουδες σας που σας εφεραν στον κοσμο,και σας μεγαλωσαν με θυσιες,και ΜΗΝ τους ΣΚΟΤΩΣΕΤΕ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #577
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τελη Αυγούστου και οταν φύγουν τα ξενα ταξιδιωτικά πρακτορεία, παμε για λοκνταουν ολοταχώς...
    Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να υπάρξει λόκνταουν. Η μαλακία έγινε όταν άνοιξαν τα σύνορα (κακώς). Είναι λογικό να ανέβουν τα νούμερα. Μετά τις διακοπές θα ξαναπέσουν.
    Life begins at 45°.

  8. #578
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να υπάρξει λόκνταουν. Η μαλακία έγινε όταν άνοιξαν τα σύνορα (κακώς). Είναι λογικό να ανέβουν τα νούμερα. Μετά τις διακοπές θα ξαναπέσουν.
    Τα περισσοτερα νεα κρουσματα δεν ειναι απο τουριστες αλλα απο ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ συκλεντρωσεις -γαμοι ,πανηγυρια, παρτυ,σκυλαδικα,κλπ κυριως σε τουριστικες περιοχες ,και των ακτων της αττικης συμπεριλαμβανομενων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #579
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Τα μαγαζιά πάντως δεν θα ξανακλεισουν.
    Τώρα αν θα κάνουν lockdown για όσους δεν θέλουν να πάνε σε κάποιο μαγαζί, πλάκα θα έχει...

  10. #580
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τα περισσοτερα νεα κρουσματα δεν ειναι απο τουριστες αλλα απο ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ συκλεντρωσεις -γαμοι ,πανηγυρια, παρτυ,σκυλαδικα,κλπ κυριως σε τουριστικες περιοχες ,και των ακτων της αττικης συμπεριλαμβανομενων.
    Ναι, αλλά την ηλιθιότητα είναι δύσκολο να την ελέγξεις, ενώ τα σύνορα κλείνουν εύκολα.
    Life begins at 45°.

  11. #581
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά την ηλιθιότητα είναι δύσκολο να την ελέγξεις, ενώ τα σύνορα κλείνουν εύκολα.
    Δεν χρειαζεται να κλεισουν εξ αλλου οσοι μπαινουν ελεγχονται αν ειναι φορεις και οσα κρατη ειναι βεβαρημμενα εχουν ηδη αποκλεισθει Ιωρα την ηλιθιοτητα του μεσου νεο-ελληνα,και νεοελληνα,ειναι οντως δυσκολα να την ελεγξεις.Ολοι εχουμε περασει απο την νεοτητα και ολοι τις ιδιες μαλακιες καναμε,και χαρακτηριζαμε τους πατεραδες και τους παπουδες μας οπως μας χαρακτηριζουν και τα παιδια μας και τα εγγονια μας σημερα..
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #582
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να υπάρξει λόκνταουν. Η μαλακία έγινε όταν άνοιξαν τα σύνορα (κακώς). Είναι λογικό να ανέβουν τα νούμερα. Μετά τις διακοπές θα ξαναπέσουν.
    Εξαρτάται απο τις εστίες. Τα νούμερα δεν έχουν σημασια σκέτα. Αν ο γάμος δώσει 40 κρούσματα δεν τρεχει κατι γιατι ειναι πολύ ευκολο να εντοπιστούν και να ελεγθεί η κατάσταση πριν ξεφύγει. 40 κρούσματα διασκορπισμένα ειναι πολύ πιο επικίνδυνα. Αν έχουμε τέτοιες μεγάλες εστίες με νουμερα ημέρας 100-120 ειμαστε καλα. Αν όμως αρχίσουν τα 120 κρούσματα να ειναι ενας εδω ενας εκει σε μια εβδομάδα βλέπεις το χιλιάρικο και δεν υπάρχει γυρισμος.

    Για να αποφύγουμε τα δράματα πιστευω πρεπει άμεσα να θέσουν την μασκα σαν υποχρεωτική παντου και πάντα. Χωρίς εξαιρέσεις και με χοντρά πρόστιμα.

  13. #583
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να υπάρξει λόκνταουν. Η μαλακία έγινε όταν άνοιξαν τα σύνορα (κακώς). Είναι λογικό να ανέβουν τα νούμερα. Μετά τις διακοπές θα ξαναπέσουν.
    Έχεις εικόνα απο τις τουριστικές περιοχές της χώρας?
    Έρχονται απο όλη την Ελλάδα στην Κρήτη να δουλέψουν και φέτος οι περισσότεροι δεν ήρθαν και κάποιοι που ήρθαν τελικά γύρισαν πίσω.
    Ήδη έρχεται τεράστιο οικονομικό πλήγμα και είμαι περίεργος πώς θα δουλέψει το κράτος όταν δεν θα πληρώσουν φόρους ούτε οι μισοί απο του περσινούς.

    Γενικό κλείδωμα δεν θα γίνει αλλά μόνο ανα περιοχή.
    Ήδη φορείς απο την Κρήτη ζήτησαν να κλειδώσει η Αττική και όπου αλλού υπάρχουν κρούσματα για να μήν πάρει η μπάλα όλη τη χώρα.
    Τί φταίει η Πάρος αν έχει γεμίσει η Θεσσαλονίκη για παράδειγμα.

    Το πρόβλημα το έχουμε ξαναπεί πιο είναι (ηλιθιότητα των Ελλήνων) και με πολλά πρόστιμα μπορεί να περιοριστεί.
    Το κράτος χρειάζεται απεγνωσμένα χρήματα

  14. #584
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν χρειαζεται να κλεισουν εξ αλλου οσοι μπαινουν ελεγχονται αν ειναι φορεις και οσα κρατη ειναι βεβαρημμενα εχουν ηδη αποκλεισθει Ιωρα την ηλιθιοτητα του μεσου νεο-ελληνα,και νεοελληνα,ειναι οντως δυσκολα να την ελεγξεις.Ολοι εχουμε περασει απο την νεοτητα και ολοι τις ιδιες μαλακιες καναμε,και χαρακτηριζαμε τους πατεραδες και τους παπουδες μας οπως μας χαρακτηριζουν και τα παιδια μας και τα εγγονια μας σημερα..
    Δυστυχώς τα τεστ δείχνουν μία πολύ χονδρική εικόνα της κατάστασης.
    Υπάρχει περίπτωση να είναι όλοι θετικοί αλλά το τεστ να μήν μπορεί να το εντοπίσει και να αρχίσουν μετά απο λίγα 24ωρα να κολλάνε όλους γύρω τους. Πολύ μικρή πιθανότητα βέβαια.
    Είναι καθαρά για την επιτροπή να ξέρει πόσο χάλια είναι η κατάσταση.

    Δεν μπορεί να λειτουργήσει σαν απόλυτο μέτρο αποκλεισμού του ιού απο τη χώρα.

  15. #585
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Εμένα η όλη κατάσταση μου δείχνει ακόμα μια φορά
    τι κράτος ανίκανων έχουμε
    και τι λaός παρτάκιας και ηλίθιος είμαστε
    Αυτά φυσικά πάνε πάκέτο και θα πληρωθούν ακόμα μια φορά.
    Στανταράκι αυτό το τελευταίο

    Στανταράκι ότι το Μάρτιο έχουμε εμβόλιο και ως τότε...
    Η Παναγιά μαζί μας

    Πάντως επιστροφή δεξιού ψάλτη δεν θα γίνει
    Έκλεισε το ντιλ με τα εμβόλια
    Τελευταία τροποποίηση από Parking; 03/08/2020 στις 13:09.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF