Σελίδα 46 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 3641424344454647484950515696146 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 676 έως 690 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #676
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Τέλος πάντων,συγνώμη για τα οφτοπικ.
    porca miseria.

  2. #677
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Συνημμένο 420069

    +μερικές δεκάδες εκατομμύρια ανανέωση εξαγοράς τηλεοπτικών καναλιών.

    Έχει σχέδιο η κυβέρνηση, παιδιά. Μην ανησυχείτε. Οι εξαιρετικές ικανότητές της κρατάνε τα κρούσματα σταθερά χαμηλά.
    Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
    Η επιτυχία πάντως μέχρι και πριν 1-2 εβδομάδες είναι δεδομένη ότι και να λέτε

    Τα σκάνδαλα είναι άλλο θέμα και συμφωνώ.

  3. #678
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.397
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Ο δικηγόρος του διαβόλου (νομίζω μεταφορικά): Όλα αυτα τα ακινητα προέρχονται από δωρεές και την εποχή των Οθομανών. Και πλέον ξέρουμε ότι το να κατέχεις ακίνητα δεν συνεπάγεται αυτομάτως γιούροΖ.
    Να κάνω κι εγώ τον εισαγγελέα?
    Δεν είναι ακριβώς έτσι

    Πολλά ακίνητα (γη πιο πολύ) είναι ιδιοκτησία απ την εποχή του Σουλτάνου.
    Η εκκλησία όμως λειτουργεί σαν ένα τεράστιο μεσιτικό γραφείο.
    Χαρίζει, πουλάει, αγοράζει και της χαρίζουν.
    Αυτά όλα είναι πολύ εύκολα λόγω της απαλλαγής φόρου που έχει
    αλλά και της νομικής ασυλίας.

    Δυστυχώς σε μια χώρα που λέγεται καπιταλιστική

    και η κυβέρνηση δηλώνει φιλελεύθερη

    κάτι θεματάκια λυμένα απ την Αμερικάνικη επανάσταση


    δεν λέω τη γαλλική ούτε φυσικά τη Ρώσικη
    παραμένουν όνειρα θερινής νυκτός

    Λεφτά θα μπορούσαν να βρεθούν για τον κόβιτ αν κάποιος ήθελε να ψάξει

  4. #679
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Να κάνω κι εγώ τον εισαγγελέα?
    Δεν είναι ακριβώς έτσι

    Πολλά ακίνητα (γη πιο πολύ) είναι ιδιοκτησία απ την εποχή του Σουλτάνου.
    Η εκκλησία όμως λειτουργεί σαν ένα τεράστιο μεσιτικό γραφείο.
    Χαρίζει, πουλάει, αγοράζει και της χαρίζουν.
    Αυτά όλα είναι πολύ εύκολα λόγω της απαλλαγής φόρου που έχει
    αλλά και της νομικής ασυλίας.

    Δυστυχώς σε μια χώρα που λέγεται καπιταλιστική

    και η κυβέρνηση δηλώνει φιλελεύθερη

    κάτι θεματάκια λυμένα απ την Αμερικάνικη επανάσταση


    δεν λέω τη γαλλική ούτε φυσικά τη Ρώσικη
    παραμένουν όνειρα θερινής νυκτός

    Λεφτά θα μπορούσαν να βρεθούν για τον κόβιτ αν κάποιος ήθελε να ψάξει
    Χαρίζει?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #680
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.526
    κατι οικοδομικοι συνεταιρισμοι σε ολοκληρες πλαγιες της πεντελης δημιουργηθηκαν με νομο σε μια νυχτα με εκκλησιαστικη γη
    επι χουντας βεβαιως....

  6. #681
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	117819576_10224883720987203_536279944590129800_n.jpg 
Προβολές:	488 
Μέγεθος:	25,5 KB 
ID:	420222
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #682
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.397
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Χαρίζει?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    κατι οικοδομικοι συνεταιρισμοι σε ολοκληρες πλαγιες της πεντελης δημιουργηθηκαν με νομο σε μια νυχτα με εκκλησιαστικη γη
    επι χουντας βεβαιως....
    Ας πούμε ότι οι άνθρωποι τους δεν βγαίνουν ΠΟΤΕ χαμένοι

  8. #683
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	117784970_164546408531876_4932051406209641601_n.jpg 
Προβολές:	467 
Μέγεθος:	43,4 KB 
ID:	420223
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #684
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	117853923_4344020248972530_5676434227207512400_n.jpg 
Προβολές:	380 
Μέγεθος:	48,2 KB 
ID:	420245
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #685
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	117853923_4344020248972530_5676434227207512400_n.jpg 
Προβολές:	380 
Μέγεθος:	48,2 KB 
ID:	420245
    Δεν ξέρω αν το από πάνω είναι μάλλον φωτοσοπιά, αλλά στη Μάλτα κυκλοφορεί μια maserati

    https://timesofmalta.com/articles/vi...journey.725497

  11. #686
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Καλησπέρα στο φόρουμ, σήμερα είμαι στη τσίτα όλη μέρα με αυτά που συμβαίνουν στο Ηράκλειο. Από ότι φαίνεται και πολλοί λένε γράφουν για μάσκα εδώ από χθες αμάξια/μηχανάκια.

    Το πρωί πήρα δημοτική αστυνομία, αστυνομία, τροχαία και πολιτική προστασία και κανείς δεν ήξερε να μου απαντήσει με σιγουριά τι προβλέπεται στις συγκεκριμένες περιπτώσεις καθώς δεν υπάρχει διευκρίνιση και να διαβάσω το ΦΕΚ. Και πως να ξέρουν άλλωστε; Όταν οι οδηγίες του τελευταίου ΦΕΚ για συγκεκριμένες περιοχές είναι ελλιπείς;

    Πώς είναι δυνατόν να βάζουν ένα απλό και αόριστο "υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους χωρίς διευκρινίσεις και εξαιρέσεις; Στη μηχανή και στο αμάξι που είναι ιδιωτικά οχήματα κολλάω ή με κολλάει κανείς; Ή μήπως μπαίνει η μάσκα κάτω από full face χωρίς να βγεί ή να κατέβει;

    Είναι δυνατόν αυτό ενώ στο εστιατόριο και καφετέριες δεν υπάρχει λόγος; Οκ κατανοώ ότι πρέπει να δουλέψουν τα μαγαζιά αλλά όχι δύο μέτρα και δύο σταθμά, αφού κάνουν κάτι ας το κάνουν σωστά. Πώς όταν η ίδια η αστυνομία δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί το βλέπει καθαρά εισπρακτικά;

    Δεν γίνεται να είναι το ίδιο για τους πεζούς σε συνωστισμό και το ίδιο για εμένα στη μηχανή καθώς επίσης πάλι το ίδιο όταν κάνω περπάτημα και βόλτα το σκύλο κοντά στο σπίτι μου σε μια περιοχή ερημική και μακριά των τειχών. Πραγματικά τι να πω, αύριο θα προσπαθήσω να φτάσω σε κάποιον ανώτερο της τροχαίας ή της πολιτικής προστασίας μήπως βγάλω άκρη.

  12. #687
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στο φόρουμ, σήμερα είμαι στη τσίτα όλη μέρα με αυτά που συμβαίνουν στο Ηράκλειο. Από ότι φαίνεται και πολλοί λένε γράφουν για μάσκα εδώ από χθες αμάξια/μηχανάκια.

    Το πρωί πήρα δημοτική αστυνομία, αστυνομία, τροχαία και πολιτική προστασία και κανείς δεν ήξερε να μου απαντήσει με σιγουριά τι προβλέπεται στις συγκεκριμένες περιπτώσεις καθώς δεν υπάρχει διευκρίνιση και να διαβάσω το ΦΕΚ. Και πως να ξέρουν άλλωστε; Όταν οι οδηγίες του τελευταίου ΦΕΚ για συγκεκριμένες περιοχές είναι ελλιπείς;

    Πώς είναι δυνατόν να βάζουν ένα απλό και αόριστο "υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους χωρίς διευκρινίσεις και εξαιρέσεις; Στη μηχανή και στο αμάξι που είναι ιδιωτικά οχήματα κολλάω ή με κολλάει κανείς; Ή μήπως μπαίνει η μάσκα κάτω από full face χωρίς να βγεί ή να κατέβει;

    Είναι δυνατόν αυτό ενώ στο εστιατόριο και καφετέριες δεν υπάρχει λόγος; Οκ κατανοώ ότι πρέπει να δουλέψουν τα μαγαζιά αλλά όχι δύο μέτρα και δύο σταθμά, αφού κάνουν κάτι ας το κάνουν σωστά. Πώς όταν η ίδια η αστυνομία δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί το βλέπει καθαρά εισπρακτικά;

    Δεν γίνεται να είναι το ίδιο για τους πεζούς σε συνωστισμό και το ίδιο για εμένα στη μηχανή καθώς επίσης πάλι το ίδιο όταν κάνω περπάτημα και βόλτα το σκύλο κοντά στο σπίτι μου σε μια περιοχή ερημική και μακριά των τειχών. Πραγματικά τι να πω, αύριο θα προσπαθήσω να φτάσω σε κάποιον ανώτερο της τροχαίας ή της πολιτικής προστασίας μήπως βγάλω άκρη.
    Ξέχασες και τη θάλασσα. Εκεί τι γίνεται?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #688
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Ξέχασες και τη θάλασσα. Εκεί τι γίνεται?
    Δεν τη ξέχασα αλλά δεν ήθελα να εκνευριστώ περισσότερο καθώς ούτε και εκεί υπάρχουν διευκρινίσεις. Αυτό που ειπώθηκε από την αστυνομία Ηρακλείου είναι ότι μέσα στη θάλασσα όχι, έξω στην άμμο δεν γνωρίζουν ακόμα. Όποτε λογικά μπαίνεις με μάσκα και τη κρατάς στο ένα από τα δύο σου χέρια(τα οποία αλλάζεις εναλλάξ για να μη πιάνεσαι) εώς ότου βγεις. Τι να πεις πραγματικά..

  14. #689
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Δε θυμάμαι πού το είδα, αλλά το αυτοκίνητο θεωρείται ιδιωτικός χώρος οπότε δε χρειάζεται μάσκα, αν και προτείνεται εφ'όσον υπάρχουν και άλλα άτομα μέσα. Στη μηχανή λογικά δε θα είναι υποχρεωτική, αν και πολλά θα εξαρτηθούν από το πόσο στραβόξυλο είναι ο τροχονόμος που θα σε πετύχει. Το καλό( ;; ) είναι ότι είναι πιο εύκολο να πετύχεις Καρέτα-Καρέτα παρά τροχονόμο στο Ηράκλειο

  15. #690
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Δε θυμάμαι πού το είδα, αλλά το αυτοκίνητο θεωρείται ιδιωτικός χώρος οπότε δε χρειάζεται μάσκα, αν και προτείνεται εφ'όσον υπάρχουν και άλλα άτομα μέσα. Στη μηχανή λογικά δε θα είναι υποχρεωτική, αν και πολλά θα εξαρτηθούν από το πόσο στραβόξυλο είναι ο τροχονόμος που θα σε πετύχει. Το καλό( ;; ) είναι ότι είναι πιο εύκολο να πετύχεις Καρέτα-Καρέτα παρά τροχονόμο στο Ηράκλειο
    Το διάβασα και γω στο nea kriti και γενικότερα συμφωνώ μαζί σου. Το θέμα είναι ότι θέλω ένα επίσημο έγγραφο σε περίπτωση που χρειαστεί να υποστηρίξω τη θέση μου και όχι μόνο ένα δημοσίευμα εφημερίδας στο οποίο απλά ισχυρίζονται ότι μίλησαν με κάποιον/α από την πολιτική προστασία χωρίς κάποια επίσημη απόδειξη του λόγου τους.

    Γιατί αν γίνει στραβή δεν ξέρω αν θα μπορέσω να κρατήσω τη ψυχραιμία μου παρόλο που συγκριτικά με το παρελθόν τα τελευταία χρόνια είμαι ήρεμος, ψύχραιμος και τυπικός.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF