Σελίδα 51 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 41464748495051525354555661101151 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 751 έως 765 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #751
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Το προλεταριατο ενωμενο ξανα πρεπει να τσακισει τις τραπεζες τις λυκοσυμμαχιες και τους κολωσσους της αμαρτιας που μας εχουν και τους παραγουμε πλουτο για ενα κομματι ψωμι.
    Σωστα, ολα θα φτιαξουν με τους προλεταριους στην εξουσια. Πως και δε το σκεφτηκαμε νωριτερα.






























































    ΥΓ τωρα γιατι οι χιτλερ και σταλιν που ηταν προλεταριοι πριν γινουν εξουσια τα καναν ολα ποτανα οταν εγιναν, ειναι αξιον αποριας.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 23/10/2020 στις 11:07.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #752
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Σωστα, ολα θα φτιαξουν με τους προλεταριους στην εξουσια. Πως και δε το σκεφτηκαμε νωριτερα.






























































    ΥΓ τωρα γιατι οι χιτλερ και σταλιν που ηταν προλεταριοι πριν γινουν εξουσια τα καναν ολα ποτανα οταν εγιναν, ειναι αξιον αποριας.
    «Η εξουσία διαφθείρει, η απόλυτη εξουσία διαφθείρει απόλυτα»

    Λορδος Ακτον.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #753
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kas_Tracer Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω από ιατρικές δημοσιεύσεις. Ξέρω ότι ανεβαίνοντας 3 ορόφους σε ένα γραφείο με την μάσκα , απλά δεν μπορούσα να ανασάνω και να μιλήσω.
    Δεν νομίζω να υφίσταται άθληση με μάσκα. Ούτε για ανέκδοτο.
    Συμφωνω απολυτα οτι δεν νοειται αθληση με μασκα, αλλα αυτο με το ανεβασμα 3 οροφων το εννοεις; Καπνιζεις; Μηπως να κανεις τιποτα εξετασεις;

    Γιατι ειμαι 53, εκοψα το καπνισμα εδω και 6 χρονια, ειμαι αγυμναστος απο τα 18, μονο περπατημα κανω τακτικα, αλλα 3 οροφους με μασκα ανεβαινω για πλακα, στους 5 ζοριζομαι αλλα σε ενα λεπτο ειμαι ΟΚ.

    Χωρις παρεξηγηση ετσι; Με προβληματισε το ποστ σου ομως.

  4. #754
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω απολυτα οτι δεν νοειται αθληση με μασκα, αλλα αυτο με το ανεβασμα 3 οροφων το εννοεις; Καπνιζεις; Μηπως να κανεις τιποτα εξετασεις;

    Γιατι ειμαι 53, εκοψα το καπνισμα εδω και 6 χρονια, ειμαι αγυμναστος απο τα 18, μονο περπατημα κανω τακτικα, αλλα 3 οροφους με μασκα ανεβαινω για πλακα, στους 5 ζοριζομαι αλλα σε ενα λεπτο ειμαι ΟΚ.

    Χωρις παρεξηγηση ετσι; Με προβληματισε το ποστ σου ομως.
    Η μάσκα ήταν. Πήρα κάτι άλλες πιο ευαερες

  5. #755
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    [QUOTE=DrBig;3070521]Σωστα, ολα θα φτιαξουν με τους προλεταριους στην εξουσια. Πως και δε το σκεφτηκαμε νωριτερα.

    Να προσθεσω σε ολα αυτα που λες οτι στη σοβιετικη ενωση ολοι ειχανε ενα πιατο φαι και ενα σπιτι να μεινουνε καθως και μια εργασια. Δικαιωμα σε δωρεαν παιδεια και υγεια με υποδομες που δε θα δεις ποτρ στο ελλαδισταν.Τωρα βεβαια αν τα site που ενημερωνεσαι ειναι το capital.gr δε φταιω εγω. Και ναι για μενα για συστημα που ξεκινησε πανω κατω εναν αιωνα πισω ειναι πολυ πιο προχω απο το τραπεζικο συστημα που εχουμε τωρα.Δεν ειπα οτι ηταν τελειο η δεν ειχε προβληματα σαφως και ειχε αλλα θα μπορουσε απλα να τελειοποιηθει. Βεβαια ξερω ειναι πολυ καλυτερα να αμερικανοποιεισαι..

  6. #756
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Άσχετο.
    Η Ρουμάνα γυναίκα του μπατζανάκη μου έχει άλλη άποψη περί του ''ένα πιάτο φαι σπίτι και εργασία,υποδομές'' και τα λοιπά.Εκτός και αν έχει διαφορά ο κομμουνισμός made in USSR με τον made in Romania.
    Προτιμώ να πιστέψω εκείνη και την μάνα της για το πως ζούσαν παρά βιβλία πολιτικής φιλοσοφίας,περιοδικά και εφημερίδες.Ας σβηστεί και αυτό το σχόλιο όταν έρθει η ώρα.
    when life gets complicated... i ride.

  7. #757
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Άσχετο.
    Η Ρουμάνα γυναίκα του μπατζανάκη μου έχει άλλη άποψη περί του ''ένα πιάτο φαι σπίτι και εργασία,υποδομές'' και τα λοιπά.Εκτός και αν έχει διαφορά ο κομμουνισμός made in USSR με τον made in Romania.
    Προτιμώ να πιστέψω εκείνη και την μάνα της για το πως ζούσαν παρά βιβλία πολιτικής φιλοσοφίας,περιοδικά και εφημερίδες.Ας σβηστεί και αυτό το σχόλιο όταν έρθει η ώρα.
    Φιλε και εγω εκ πειρας το λεω δε το λεω επειδη το διαβασα καπου. Εξαρταται απο ποια οπτικη γωνια βλεπεις κατι.Οτι δεν ειχανε πολλες ελευθεριες οντως δεν ειχανε για λογους τους οποιους δε μπορω να στους αναλυσω εδω ειναι αρκετοι. Αλλα οτι ειχανε φαι στεγη και εργασια αυτο ειναι σιγουρο και αδιαψευστο. Αλλωστε βασικος κανονας ειναι οτι απαγορευεται η ιδιωτικη περιουσια.

  8. #758
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Οτι δεν ειχανε πολλες ελευθεριες οντως δεν ειχανε για λογους τους οποιους δε μπορω να στους αναλυσω εδω ειναι αρκετοι. Αλλα οτι ειχανε φαι στεγη και εργασια αυτο ειναι σιγουρο και αδιαψευστο.
    "Ναι, αλλά έφτιαξαν δρόμους!"

  9. #759
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Ας το αφήσουμε εδώ γιατί θα πέσουν κάρτες και δεν λέει !Θα έχουν και δίκιο!
    Μάσκες να φοράτε !!Και προφυλακτικά ! Γενικά !
    when life gets complicated... i ride.

  10. #760
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    "Ναι, αλλά έφτιαξαν δρόμους!"
    Εσυ φιλε εισαι ελευθερος τωρα?

  11. #761
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Εσυ φιλε εισαι ελευθερος τωρα?
    Γιατί; Ενδιαφέρεσαι;

  12. #762
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Άσχετο.
    Η Ρουμάνα γυναίκα του μπατζανάκη μου έχει άλλη άποψη περί του ''ένα πιάτο φαι σπίτι και εργασία,υποδομές'' και τα λοιπά.Εκτός και αν έχει διαφορά ο κομμουνισμός made in USSR με τον made in Romania.
    Προτιμώ να πιστέψω εκείνη και την μάνα της για το πως ζούσαν παρά βιβλία πολιτικής φιλοσοφίας,περιοδικά και εφημερίδες.Ας σβηστεί και αυτό το σχόλιο όταν έρθει η ώρα.
    Έχοντας ζήσει τα παιδικά μου χρόνια στην "σοσιαλιστική" (μτφ: ανδρεοπαπανδρεϊκή) Ελλάδα των 80s, έτυχε λίγα χρόνια μετά την πτώση του τείχους να ζήσω στη Γερμανία. Όσοι δεν είχαμε κομματικές παρωπίδες είχαμε ήδη πάρει μια καλή εικόνα του τι είχε συμβεί στο ανατολικό μπλοκ (και τι φόλα τρώγαμε στην Ελλάδα), αλλά εγώ αυτό που θυμάμαι πιο έντονα είναι κάτι ασήμαντο. Πάνω σε μια κουβέντα μας, μια Πολωνή φίλη μου ανέφερε ότι στη χώρα της "τότε", ένα δίχτυ πορτοκάλια ήταν πολυτελές έδεσμα για γιορτές όπως τα Χριστούγεννα.

  13. #763
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Μάσκες να φοράτε !!Και προφυλακτικά ! Γενικά !
    Δε γίνεται, δε μπορώ να πάρω ανάσα με τα γαμίδια

  14. #764
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Ρε μάγκες,τα έχουμε ή δε τα έχουμε πει χίλιες φορές;
    Όχι πολιτικά.
    Δεν ισχύει έτσι για το καπρίτσιο μας,όλοι ξέρετε το λόγο.
    Ε μην αναγκάζετε τους διαχειριστές να γίνονται σπάστες όλη (μα όλη) την ώρα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  15. #765
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γιατί; Ενδιαφέρεσαι;
    ενας ερωτας γεννηθηκε,στις φλογες του κορωνοιου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF