Σελίδα 66 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 1656616263646566676869707176116166 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 976 έως 990 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #976
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Τελικά τείνω να πιστέψω ότι τόσα χρόνια που μας ψέκαζαν όλα αυτά τα αεροσκάφη με τις λευκές αυτές γραμμές έπιασαν τόπο .
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #977
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Τα hoaxes μιλανε για διαστρεβλωση αλλα με ΑΛΗΘΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ. Τα στοιχεια που επικαλειται ειναι στοιχεια με πηγες απο ΠΟΥ εοδδυ ecdc cdc. Τα αντικρουουν αδερφε γιατο τα hoaxes ειναι του σκαι -νδ. Εσυ δλδ θα ελεγες ολα καλα? Μιλανε για διστρεβλωση ενω ειναι αληθη και τη κατεβασανε την αναρτηση του ως ψευδης ειδησεις. Ελλας το μεγαλειο σου. Ειμαστε πιο διεφθαρμενοι και απο την υεμενη.
    μα αυτό ακριβώς λέει και το ΕΗ..ότι ο Πετράκος έχει πάρει αληθινές έρευνες και είτε διαστρεβλώνει το συμπέρασμά τους, είτε κάνει cherry picking και quote mining για να ισχυριστεί ότι αποδεικνύουν το αντίθετό από αυτό που στην πραγματικότητα λένε...
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  3. #978
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Αφού ο κορονοιός δεν είναι επικίνδυνος γιατί να φτιάξουν ΜΕΘ?

    Μή σου πώ πως όσοι είναι στις ΜΕΘ δεν έχουν καν κορονοιό αλλά η εγχώρια τηλεδιαπλοκή μας δουλεύει.
    Παίζει να είναι άδεια και τα νοσοκομεία τώρα που έχουν μειώσει και τα τακτικά χειρουργεία.

    Ε ρε κοροϊδία που πέφτει....
    Γι'αυτό και τα lockdown. Για να μη δει κανείς ότι είναι άδεια τα νοσοκομεία.
    Life begins at 45°.

  4. #979
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από div400 Προβολή μηνύματος
    μα αυτό ακριβώς λέει και το ΕΗ..ότι ο Πετράκος έχει πάρει αληθινές έρευνες και είτε διαστρεβλώνει το συμπέρασμά τους, είτε κάνει cherry picking και quote mining για να ισχυριστεί ότι αποδεικνύουν το αντίθετό από αυτό που στην πραγματικότητα λένε...
    Τι ακριβως διαστρεβλωσε φιλε μου? Οτι δε πεθαινει κοσμος απο κοβιντ? Αυτο το βλεπουμε καθε μερα στη πραγματικη μας ζωη. Οτι οι θανατοι δεν εχουν αυξηθει πουθενα και σε καμμια χωρα? Ειναι οσο απλο οσο ακουγεται. Οτι δεν εχουν αυξηθει οι εισαγωγες στη μεθ σε σχεση με περυσι? Απλα προεβαλε τις στατιστικες των ειδικων αλλα τις εξηγησε με αντικειμενικο τροπο και οχι με ενα σκασμο λεφτα να τον περιμενουνε απο πισω.

  5. #980
    Συνολικοί θάνατοι στην Αγγλία ανά εβδομάδα και ο αντίστοιχος μέσος όρος της προηγούμενης 5ετίας.
    Δείτε ειδικά την άνοιξη...
    Think faster than you ride

  6. #981
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Ο κορωνοϊός είναι συνομωσία του μυστικού λόμπι των ιστοσελίδων πορνογραφίας, για να αυξήσουν τα κέρδη τους με το lockdown. Αυτό που δεν υπολόγισαν είναι ότι μερικοί λαοί μαλακίζονται και χωρίς βοήθεια.

    (Τι διαβάζω, γαμώ το φελέκι μου. Ευτυχώς υπάρχουν και Αμερικάνοι)

  7. #982
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Εχω κοντινο προσωπο που απο την αρχη η σταση του ηταν αντιστοιχη με του faithless. Πού ειναι οι νεκροι, μας δουλευουν τα ΜΜΕ, παγκοσμια συνωμοσια, κτλ.

    Πριν ενα μηνα εχασαν το θειο τους απο COVID. Λεω οκ, καιρος ειναι να πεσει απο το συννεφο που ηταν και να καταλαβει τι συμβαινει γυρω του. Το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν "Ναι ΟΚ, πεθανε ο θειος. Αλλα πώς το εξηγεις οτι δεν κολλησε η γυναικα και το παιδι του; Κατι δε σου βρωμαει εδω;"

    Εδω υπαρχει κοσμος που πιστευει οτι η γη ειναι επιπεδη. Δεν υπαρχει λογος να προσπαθουμε να πεισουμε κανεναν για κατι που δε θελει να καταλαβει. Το μυαλο μας τα καταφερνει μια χαρα να απομονωνει μονο αυτο που θελει να λαβει ως πληροφορια.

  8. #983
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    ...
    Εδω υπαρχει κοσμος που πιστευει οτι η γη ειναι επιπεδη. Δεν υπαρχει λογος να προσπαθουμε να πεισουμε κανεναν για κατι που δε θελει να καταλαβει. Το μυαλο μας τα καταφερνει μια χαρα να απομονωνει μονο αυτο που θελει να λαβει ως πληροφορια.
    Ναι, αλλά έχει γέλιο όμως...
    Σε όλα τα επιχειρήματα, η απάντηση είναι ότι "τα παιρνουν".
    Που είναι η απόδειξη βέβαια ότι "τα παιρνουν" δεν ξέρω...

    Ο κάθε ένας πιστεύει σε ότι θέλει. Ο ένας πιστεύει στο θεό, ο άλλος πιστεύει στον convid και ο τρίτος πιστεύει στο ότι οι υπόλοιποι τα παιρνουν...

  9. #984
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Εχω κοντινο προσωπο που απο την αρχη η σταση του ηταν αντιστοιχη με του faithless. Πού ειναι οι νεκροι, μας δουλευουν τα ΜΜΕ, παγκοσμια συνωμοσια, κτλ.

    Πριν ενα μηνα εχασαν το θειο τους απο COVID. Λεω οκ, καιρος ειναι να πεσει απο το συννεφο που ηταν και να καταλαβει τι συμβαινει γυρω του. Το πρωτο πραγμα που μου ειπε ηταν "Ναι ΟΚ, πεθανε ο θειος. Αλλα πώς το εξηγεις οτι δεν κολλησε η γυναικα και το παιδι του; Κατι δε σου βρωμαει εδω;"

    Εδω υπαρχει κοσμος που πιστευει οτι η γη ειναι επιπεδη. Δεν υπαρχει λογος να προσπαθουμε να πεισουμε κανεναν για κατι που δε θελει να καταλαβει. Το μυαλο μας τα καταφερνει μια χαρα να απομονωνει μονο αυτο που θελει να λαβει ως πληροφορια.
    Ναι φιλε μου οτι πεις. Εγω και ολη η πλειοψηφια που συνανταω στο δρομο συναναστρεφομαι κλπ φοραει μασκα μονο και μονο για το προστιμο.Βγαλε το προστιμο να δω ποιοι ειναι μαζι σου και ποιοι οχι.Μονο κατι γεροντια που εχουνε παθει 5 εγκεφαλικα και ψηφιζουνε μητσοτακη απο τη μεταπολιτευση.Καποιοι ονειρευονται οτι πεθαινουνε μιλουνια και η κλασσικη απαντηση ειναι μη σου τυχει κλπ.Αν ειναι καποιος δικος μου αναμεσα στους 1000 νεκρους στην ελλαδα απο κοβιντ γτ τοσοι θα ειναι στο τελος της χρονιας τοτε θα ναι σα να εχει πιασει το τζοκερ γιατι γενικοτερα πεθαινουνε 200000 καθε χρονο απο αλλες αιτιες αλλα γιαυτους χεστηκαμε.Συμφωνω στο τελευταιο που ειπες οτι το μυαλο μας μπορει να φιλτραρει μια χαρα τις πληροφοριες που θελει να φιλτραρει αλλα οχι αυτες που του πλασαρει η tv. Οπως και να χει καποιοι απο δω ισως καταλαβατε τι θελω να πω. Για τους υπολοιπους ειλικρινα λυπαμαι.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 01/11/2020 στις 23:43.

  10. #985
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.448
    Μη λυπάσαι faithless, θα την βρουμε την ακρη μας.
    Εντυπωσιακό τωρα αυτο που η ομαδα πληροφόρησης: τραγκας, χιος, βελοπουλος(μη βλεπεις που επειδη ειναι στο κοινοβούλιο και βγαζει και καλά πιο ευαίσθητο προφιλ) πετράκης, καρατζαφερης και λοιποί άλλοι ομοιδεατες θεωρούνται στα δικα σας ματια αντισυστημικοι.. Δεν ειναι. Φανταζομαι δε εχεις ξεκαθαρισει μεσα τι πρεσβεύει η λεξη "αντισυστημικός".

    Γιατι τωρα καποιοι αρκετοι θα θεωρείτε συντηρητικούς, καναπεδάκιδες , τηλεορασάκιδες οσους πιστεύουν στην ύπαρξη. Και προοδευτικούς open-minded αγωνιστές όσους θεωρούν τον κοβιντ ψέμα και συνωμοσία...

    Το βλέπω να έρχεται
    Τελευταία τροποποίηση από doctoras; 02/11/2020 στις 06:54.

  11. #986
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Εγω και ολη η πλειοψηφια που συνανταω στο δρομο συναναστρεφομαι κλπ φοραει μασκα μονο και μονο για το προστιμο.
    Αυτο το πιστευω 100%.

    Και αν ρωτησεις ενα πρεζονι θα σου πει οτι η πλειοψηφια των ανθρωπων που συναναστρεφεται ειναι χρηστες ουσιων.

  12. #987
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Αυτο το πιστευω 100%.

    Και αν ρωτησεις ενα πρεζονι θα σου πει οτι η πλειοψηφια των ανθρωπων που συναναστρεφεται ειναι χρηστες ουσιων.
    Πολυ ωραια απαντηση. Με επιχειρηματα απο τα lidl. Προστιμο 150 ευρω γιατι βαζουνε αφου ειμαστε τοσοι λιγοι εμεις οι ψεκασμενοι οπως λετε? Ολοι θα φοραγανε μασκα και χωρις το προστιμο εφοσον ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα.. Αλλα μαλλον ο κοσμος χεστηκε και απλα θελει να κανει το αυτονοητο... Να ζησει χωρις καραντινες περιορισμους πρεπει και μη. Και ειδικα ο υγιης και ο νεος ποσο μαλλον οταν κοιταζει γυρω του και ολοι ειναι περδικι. Αλλα βεβαια οταν παντας το κουμπι και ανοιγεις το ΣΚΑΙ αυτα παθαινεις. Καταθλιψη κηδεια και φοβος. Αναρωτιεμαι ποιος ειναι τελικα ο ψεκασμενος. Αυτος που πιστευει το ΣΚΑΙ και τον πορτοσαλτε η αυτος που απλα κλεινει τη tv.

  13. #988
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μη λυπάσαι faithless, θα την βρουμε την ακρη μας.
    Εντυπωσιακό τωρα αυτο που η ομαδα πληροφόρησης: τραγκας, χιος, βελοπουλος(μη βλεπεις που επειδη ειναι στο κοινοβούλιο βγαζει πιο ευαίσθητο προφιλ) Πετράκης καρατζαφερης και πολλοι αλλοι ομοιδεατες θεωρούνται στα δικα σας ματια αντισυστημικοι. Δεν ειναι. Φανταζομαι δε εχεις ξεκαθαρισει μεσα τι πρεσβεύει η λεξη "αντισυστημικός".

    Γιατι τωρα καποιοι αρκετοι θα νομίζετε συντηρητικούς οσους πιστεύουν στην ύπαρξη κοβιντ
    Και προοδευτικούς open-minded αγωνιστες οσους θεωρουν τον κοβιντ ψέμα και συνωμοσία...

    Το βλεπω να έρχεστε
    Φιλε ο πετρακης απλα εχει βαλει ενα βιντεο το οποιο δινει πληροφοριες για τη πανδημια και τον αναδημοσιευσα..Θα μπορουσε να ηταν και ο καθενας απλα ετυχε και το κανε αυτος.Υπαρχουν και γιατροι οπως ο ιωαννιδης ο οποιος ειναι διεθνως αναγνωρισμενος και λεει τα ιδια.0 θανατοι=καμμια πανδημια.Ποιος τραγκας και ποιος βελοπουλος αυτα δε βγηκανε απο το δικο μου στομα.Δεν ειμαι φιλε αντισυστημικος αν εννοεις αναρχικος. Ουτε και αριστερος ειμαι (μη κοιτας που κανω πλακα με τη σοβιετικη ενωση)ουτε και γενικα εντασσομαι καπου. Ειμαι ανθρωπος που γεννηθηκα σε αυτο το πλανητη και εχω δικαιωματα ισα με τους υπολοιπους ανθρωπους αλλα και το υπολοιπο περιβαλλον το οποιο δε σεβομαστε και γιαυτο κανονικα η φυση πρεπει να μας καταστρεψει γιατι ειμαστε το μικροβιο της η βρωμα της και η καταστροφη της. Αυτο που εγω ονειρευομαι σιγουρα δεν ειναι το τραπεζικο χρηματικο-οικονομικο συστημα αλλα ενα συστημα ανανεωσιμων πορων και μιας κοινωνιας απολυτως εξελιγμενης τεχνολογικα χωρις αναγκη για χρηματα ,στοχους, καψιμο του πλανητη και αλλα πολλα που δε μπορω να τα συζητησω εδω.

  14. #989
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Φιλε ο πετρακης απλα εχει βαλει ενα βιντεο το οποιο δινει πληροφοριες για τη πανδημια και τον αναδημοσιευσα..Θα μπορουσε να ηταν και ο καθενας απλα ετυχε και το κανε αυτος.Υπαρχουν και γιατροι οπως ο ιωαννιδης ο οποιος ειναι διεθνως αναγνωρισμενος και λεει τα ιδια.0 θανατοι=καμμια πανδημια.Ποιος τραγκας και ποιος βελοπουλος αυτα δε βγηκανε απο το δικο μου στομα.Δεν ειμαι φιλε αντισυστημικος αν εννοεις αναρχικος. Ουτε και αριστερος ειμαι (μη κοιτας που κανω πλακα με τη σοβιετικη ενωση)ουτε και γενικα εντασσομαι καπου. Ειμαι ανθρωπος που γεννηθηκα σε αυτο το πλανητη και εχω δικαιωματα ισα με τους υπολοιπους ανθρωπους αλλα και το υπολοιπο περιβαλλον το οποιο δε σεβομαστε και γιαυτο κανονικα η φυση πρεπει να μας καταστρεψει γιατι ειμαστε το μικροβιο της η βρωμα της και η καταστροφη της. Αυτο που εγω ονειρευομαι σιγουρα δεν ειναι το τραπεζικο χρηματικο-οικονομικο συστημα αλλα ενα συστημα ανανεωσιμων πορων και μιας κοινωνιας απολυτως εξελιγμενης τεχνολογικα χωρις αναγκη για χρηματα ,στοχους, καψιμο του πλανητη και αλλα πολλα που δε μπορω να τα συζητησω εδω.
    Πολύ σωστό σε βρίσκω στην τελευταία παράγραφο.
    Μερικά ποστ πιο πάνω τα χαλάς, οποιος δεν συμφωνεί μαζί σου είναι οπαδός του πορτοσαλτε και θύμα του Σκάι.

    Υ.Γ. τυγχάνει και ο αδερφός μου είναι γιατρός σε μεγάλο νοσοκομείο στο Βερολίνο, κέντρο αναφοράς covid.
    Έχω πληροφόρηση από την πηγή λοιπόν .
    Όσον αφορά αυτούς που βλέπουν τηλεόραση και αυτούς που την κλείνουν, υπάρχουν και μερικοί που δεν τη ανοίγουν καν.

  15. #990
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.000
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ. τυγχάνει και ο αδερφός μου είναι γιατρός σε μεγάλο νοσοκομείο στο Βερολίνο, κέντρο αναφοράς covid.
    Ηθοποιός ειναι προφανως. Σαν τους Ιταλούς γιατρους που και καλα αφηναν τους πολυ ηλικιωμένος να πεθανουν σε ένα ρατζο γιατι δεν είχαν αναπνευστηρες.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF