Σελίδα 79 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 2969747576777879808182838489129179 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.171 έως 1.185 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1171
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Υπάρχει ένας γιατρός που ισχυρίζεται ότι δεν πρέπει να φοράμε μάσκα, οπότε θεωρείς ότι η γνώμη του υπερισχύει των άλλων 99 που λένε ότι είναι φρονιμότερο να φοράμε;

  2. #1172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Φιλε πιστεψε με και δουλεια εχω αυτη τη στιγμη χωρις να περιμενω ουτε συνταξη ουτε το κουλη να μου πεταει 800ρι για να καθομαι στο μαντρι μου. Αλλα φιλε αυτο ειναι που διαφερω πολυ μαζι σου. Το υπαρξιακο. Ηρθα σε αυτο το καημενο πλανητη για να βοηθησω το ανθρωπινο ειδος να αναπτυχθει μεσα απο την αλληλεγγυη μου, την οποια νοημοσηνη μου δοθηκε και κυριως για να ειμαι ελευθερος γιατι την ελευθερια δε τη ζηταω την απαιτω. Πολλοι φυλακιστηκαν εξοριστηκαν βασανιστηκαν σκοτωθηκαν για να εισαι εδω και να λες αυτα τα πραγματα.Ας πεθανω σε μια φυλακη η σε ενα παγκακι η σε ενα θρονο η σε ενα τζακουζι το ιδιο πραγμα ειναι. Ολα οδηγουν εκει. Το θεμα ειναι τι εκανες μεσα σε αυτο το μικρο ταξιδακι της ζωης. Παλεψες για ενα καλυτερο αυριο η σε καταπιε η βολεψια, η εξουσια και το χρημα? Εμενα οχι.
    Ε... Χάϊ..

    Που λεν και στο χωριο μου.

    Τι υπομονη έχεις βρε αδερφέ να γραφεις τετοια σε ενα κοινο που σου λεει οτι κοινως... ΓΡΑΦΕΙΣ Μ@@@@@@Σ!!!
    Απιστευτη συγκομιδή και προβολη
    απο γνώμες αλλων...για να καταληξουμε στο οτι η δικη σου μετραει πανω απο όλων!

  3. #1173
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.631
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Εγω σου λεω οτι τζαμπα φωναζεις δε σ ακουει κανεις.Δεν αλλαξε ποτε τιποτα και ουτε θ αλλαξει.Τα ιδια λεω σε αριστερους και ακροδεξιους.Ιδια κοροιδα.
    βγάζω φλύκταινα με αυτή την απολιτικ παπάτζα που πολλοί εκεί έξω έχετε υιοθετήσει.
    τα ίδια κάποιος που θέλει την κοινωνική δικαιοσύνη με τον μαχαιροβγάλτη...
    Δεν μπορώ,ούτε και θέλω, να σε πείσω για τις απόψεις σου.
    Κράτα τες όμως για τον εαυτό σου φίλε.
    Δεν είναι εδώ το πεδίο για τέτοιες συζητήσεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  4. #1174
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Δε θελω αλλη κουβεντα.. Καλη συνεχεια.
    Επιτελους!!!!!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #1175
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει ένας γιατρός που ισχυρίζεται ότι δεν πρέπει να φοράμε μάσκα, οπότε θεωρείς ότι η γνώμη του υπερισχύει των άλλων 99 που λένε ότι είναι φρονιμότερο να φοράμε;
    Το πρόλαβες δλδ και το είδες το βιντεάκι....Γιατί τώρα, όλως τυχαίως, έχει κατέβει με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό...Επίσης, αυτός γιατρός δεν είναι?Δεν έχει δικαίωμα να πει την άποψή του ή μήπως αυτή είναι λιγότερο εμπεριστατωμένη των υπολοίπων του κλάδου του?Άσε που στην τελική από τους άλλους 99 στους οποίους αναφέρεσαι μέχρι πριν κανα δυο μήνες οι 98 έλεγαν τα τα ίδια...Αναρωτήθηκε κανείς πως είναι δυνατόν σε ολόκληρη την Ευρώπη να κρίνεται ταυτόχρονα απαραίτητο ένα 2ο λοκ ντάουν κι όχι να επιβάλλεται ανάλογα με τις εξελίξεις των γεγονότων σε κάθε χώρα χωριστά αν χρειαστεί?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  6. #1176
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Το πρόλαβες δλδ και το είδες το βιντεάκι....Γιατί τώρα, όλως τυχαίως, έχει κατέβει με ότι μπορεί να σημαίνει αυτό...Επίσης, αυτός γιατρός δεν είναι?Δεν έχει δικαίωμα να πει την άποψή του ή μήπως αυτή είναι λιγότερο εμπεριστατωμένη των υπολοίπων του κλάδου του?Άσε που στην τελική από τους άλλους 99 στους οποίους αναφέρεσαι μέχρι πριν κανα δυο μήνες οι 98 έλεγαν τα τα ίδια...Αναρωτήθηκε κανείς πως είναι δυνατόν σε ολόκληρη την Ευρώπη να κρίνεται ταυτόχρονα απαραίτητο ένα 2ο λοκ ντάουν κι όχι να επιβάλλεται ανάλογα με τις εξελίξεις των γεγονότων σε κάθε χώρα χωριστά αν χρειαστεί?
    Αποφασιστηκε απο καθε χωρα ξεχωριστα,απλως επειδη το 2ο κυμα ,συνεπεσε στις περισσοτερες λογω χειμωνα ,αποφασιστηκε σχεδον ταυτοχρονα.Το λοκ νταουν κανονικα πρεπει να γινεται για ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ και οχι ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ το κακο.Δυστυχως στην ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ευρωπη ,η κοινωνικη ενσυναισθηση και υπευθυνοτης -ειδικα στις μεσογειακες χωρες-ειναι χαμηλη.ΔΕΝ ειμαστε ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΙ και ΚΟΡΕΑΤΕΣ τι να κανουμε.ΚΑΛΥΤΕΡΑ το προλαμβανειν του θεραπευεινλεγαν οι αρχαιοι ημων προγονοι.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #1177
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Δε διάβασα όλο το νήμα και δεν θα τοποθετηθώ σε απόψεις άλλων αλλά θα παραθέσω την πορεία του τόπου μου, της Ζακύνθου. Ας δεχτούμε ότι τα στοιχεία είναι αληθινά και ότι δεν υπάρχει καμία συνωμοσία, χειραγώγηση ή χρήση του φαινομένου για άλλους σκοπούς.

    Εδώ λοιπόν είχαμε την τύχη να έχουμε από τα πρώτα κρούσματα στην Ελλάδα, ακριβώς το 3ήμερο της Κ.Δευτέρας. Επειδή ο κύριος είχε μίνι μάρκετ και επειδή από Παρασκευή που γύρισε Ελλάδα έως Τετάρτη που τον κάλεσαν για τέστ είχαν περάσει από το μαγαζί του πάνω από 100 άτομα και είχε δώσει 120 λαγάνες χωρίς προφυλάξεις όπως ο ίδιος μου είπε, θορυβήθηκε όλο το νησί. Έβλεπες κάτοικο του χωριού και άλλαζες πεζοδρόμιο. Αποτέλεσμα ήταν να υπάρχει μια μεγάλη υπακοή στις οδηγίες και γενικά ο κόσμπς ήταν αρκετά προσεκτικός....
    ....και φτάνουμε στο καλοκαίρι, όπου ανοίγει ο τουρισμός από 1η Ιουλίου και σε ένα μήνα αρχίζουν τα κρούσματα να σκάνε επί το πλήστον σε ΟΜΑΔΕΣ ΝΕΑΡΩΝ κυρίως Βρετανών τουριστών όταν γύριζαν στην πατρίδα τους. Κόκκινη λοιπόν η Ζάκυνθος από αρχές Αυγούστου και η ΜΑΣΚΑ υποχρεωτική παντού (εκτός τους καθήμενους) μαζί με άλλα μέτρα....
    ....και φτάνουμε τέλη Σεπτέμβρη όπου φεύγουν και οι τελευταίοι τουρίστες μαζικού τουρισμού και ξαφνικά 1 κρούσμα σε ντόπιους τους τελευταίους 2 μήνες.

    Αν αναλύσουμε λοιπόν τα στοιχεία, έχω πολλά ακόμα παραδείγματα να σας πω, βγάζουμε το συμπέρασμα ότι η ΜΑΣΚΑ είναι ΟΠΛΟ ενάντια στον ιό, μαζί φυσικά με τις αποστάσεις ασφαλείας. Μου έκανε λοιπόν τεράστια εντύπωση όταν τέλος Σεπτέμβρη βρέθηκα Πάτρα εγώ και η γυναίκα μου για επαγγελματικούς λόγους όπου άν εξαιρέσουμε τους μεγάλους οργανισμούς που επισκευθήκαμε στο δρόμο δεν φορούσε κανένας μάσκα, αν αυτό γινόταν και στα ΜΜΜ τότε ήταν εγκληματικό. Φυσικά το ίδιο γινόταν και στο Ναύπλιο-Καλάβρυτα που πήγαμε για 2ήμερο. Όλη η Αθήνα να λιάζεται αλλά μάσκα πουθενά, αφού όταν κατεβήκαμε από τη μηχανή και φορέσαμε μάσκες, η συνήθεια βλέπετε, μας κοίταζαν σαν άρρωστους.

    Εγώ λοιπόν είμαι πεπεισμένος ότι η μάσκα κάνει δουλειά, την φοράω όταν μπαίνει πελάτης όπως και όταν κυκλοφορώ έξω και καλού κακού έχω τραβήξει τις καρέκλες στα 2+ μέτρα από το γραφείο μου.....ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ να έχουμε!!
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  8. #1178
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Ε... Χάϊ..

    Που λεν και στο χωριο μου.

    Τι υπομονη έχεις βρε αδερφέ να γραφεις τετοια σε ενα κοινο που σου λεει οτι κοινως... ΓΡΑΦΕΙΣ Μ@@@@@@Σ!!!
    Απιστευτη συγκομιδή και προβολη
    απο γνώμες αλλων...για να καταληξουμε στο οτι η δικη σου μετραει πανω απο όλων!
    Φιλε ξερω και τι γραφω και τι ρολο βαραω. Οσο για το αν γραφω μα@@@@@ το ξερει το ινμποξ μου και η γνωμη του κοσμακη που δε φοβαται κανενα ιο και χτες εκανε black friday για να παει διακοπες το δεκαπενταυγουστο αλλα εχει και χρονο μεσα στη καραντινα να ριξει και ενα περμαναντ. Λοιπον...

  9. #1179
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Επειδή μια εικόνα=1000 λέξεις,τα συμπεράσματα δικά σας....

    https://www.youtube.com/watch?v=yumk1xwi8uk
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  10. #1180
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να παρακαλέσω, όποιον έχει περισσότερη ψυχραιμία, να αφήσει την τελευταία κουβέντα στον άλλο. Το νήμα ήταν όμορφο πληροφοριακό, κάναμε και λίγη πλάκα για να εκτονώσουμε τη δυσκολία της κατάστασης. Ας το γυρίσουμε πάλι έτσι, ε;
    Κοίτα να δείς ένα από τα παράπλευρα καλά του κορωνοιού είναι ότι ξύπνησε και μέλη του φόρουμ που τα ξαναείδαμε να κυκλοφορούν μετά από αιώνες.
    Οπότε μπράβο Κορόνα,μακάρι να συνεχίσει να βλέπουμε και κανέναν από τον Λόχο Διοικήσεως εδώ στις συζητήσεις
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  11. #1181
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Ηρθα σε αυτο το καημενο πλανητη για να βοηθησω το ανθρωπινο ειδος να αναπτυχθει μεσα απο την αλληλεγγυη μου, την οποια νοημοσηνη μου δοθηκε και κυριως για να ειμαι ελευθερος γιατι την ελευθερια δε τη ζηταω την απαιτω. Πολλοι φυλακιστηκαν εξοριστηκαν βασανιστηκαν σκοτωθηκαν για να εισαι εδω και να λες αυτα τα πραγματα.Ας πεθανω σε μια φυλακη η σε ενα παγκακι η σε ενα θρονο η σε ενα τζακουζι το ιδιο πραγμα ειναι. Ολα οδηγουν εκει. Το θεμα ειναι τι εκανες μεσα σε αυτο το μικρο ταξιδακι της ζωης. Παλεψες για ενα καλυτερο αυριο η σε καταπιε η βολεψια, η εξουσια και το χρημα? Εμενα οχι.

    εχχ'ςς ξυφυγγγ''

    Φίλτατε Αλληλέγγυο δε σε κάνει να λες..... αλλά να κάνεις........
    υπήρξες αλληλέγγυος σε δομές φιλοξενίας μεταναστών προσφύγων? πρόσφερες ποτέ σε αγνώστους δικό σου ρουχισμο ή είδη πρώτης αναγκης? ενσωματώθηκες ποτέ ως ακόμη μια αυτόνομη δυνατή φωνή πλαι σε ομάδες που έχουν κατακρεουργηθεί τα εργασιακά τους δικαιώματα?
    Εδειξες ποτέ την ευαισθησία σου στους γύρους σου για τους πολέμους των επεκτατικών δυτικών δυνάμεων, συνετέλεσες με κάποιο τρόπο στην βοήθεια των παιδιών στην αφρική που πεθαίνουν κάθε 1 λεπτό.
    Ξεκαθάρισες ποτέ μέσα σου μεταλαμπαδευοντας το, οτι ο ναζιστικός φασισμός είναι ότι πιο συστημικό ακραίας ολοκληρωτικης βίας έζησαν οι λαοί τον προηγούμενο αιώνα?
    Αν όχι με το μπαρδόν κιόλας @@ αλληλέγγυος είσαι....


    Το τι κρύβεται(αν κρύβεται) συνομοσιολογικά πίσω απο την πανδημία θα το μάθουμε κάποια στιγμή στο πέρας των χρόνων.. Αν δε πιστεύεις στην πανδημία κάνε κάτι άλλο προσπάθησε να κολλήσεις τον ιο απο εναν φορέα και μετέφερετον στην οικογένεια σου, πιστεύεις δε πιστεύεις μετά την ίαση(αν συμβεί και δε χαιρετίσει κάποιος) θα έχετε μια ανοσία 6μηνών
    you rise you fall you're down then you rise again

  12. #1182
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Επειδή μια εικόνα=1000 λέξεις,τα συμπεράσματα δικά σας....

    https://www.youtube.com/watch?v=yumk1xwi8uk
    https://youtu.be/1fI1uESa0U0

  13. #1183
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος

    εχχ'ςς ξυφυγγγ''

    Φίλτατε Αλληλέγγυο δε σε κάνει να λες..... αλλά να κάνεις........
    υπήρξες αλληλέγγυος σε δομές φιλοξενίας μεταναστών προσφύγων? πρόσφερες ποτέ σε αγνώστους δικό σου ρουχισμο ή είδη πρώτης αναγκης? ενσωματώθηκες ποτέ ως ακόμη μια αυτόνομη δυνατή φωνή πλαι σε ομάδες που έχουν κατακρεουργηθεί τα εργασιακά τους δικαιώματα?
    Εδειξες ποτέ την ευαισθησία σου στους γύρους σου για τους πολέμους των επεκτατικών δυτικών δυνάμεων, συνετέλεσες με κάποιο τρόπο στην βοήθεια των παιδιών στην αφρική που πεθαίνουν κάθε 1 λεπτό.
    Ξεκαθάρισες ποτέ μέσα σου μεταλαμπαδευοντας το, οτι ο ναζιστικός φασισμός είναι ότι πιο συστημικό ακραίας ολοκληρωτικης βίας έζησαν οι λαοί τον προηγούμενο αιώνα?
    Αν όχι με το μπαρδόν κιόλας @@ αλληλέγγυος είσαι....


    Το τι κρύβεται(αν κρύβεται) συνομοσιολογικά πίσω απο την πανδημία θα το μάθουμε κάποια στιγμή στο πέρας των χρόνων.. Αν δε πιστεύεις στην πανδημία κάνε κάτι άλλο προσπάθησε να κολλήσεις τον ιο απο εναν φορέα και μετέφερετον στην οικογένεια σου, πιστεύεις δε πιστεύεις μετά την ίαση(αν συμβεί και δε χαιρετίσει κάποιος) θα έχετε μια ανοσία 6μηνών
    Φιλε μου με ρωτας πραγματα τα οποια δε ξερεις για μενα και με αμφισβητεις.Την απαντηση στη δινω στη προταση που εχεις μπολνταρει.Δε θα κανω και τεστ αληθειας εδω μεσα αυτο ελειπε κιολας.

  14. #1184
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.435
    Ξάδερφος του πατέρα μου πάντως,καραβανάς και υγιέστατος κόλλησε από την φοιτήτρια κόρη του.
    2 μέρες απλή γρίπη,προχτές ξαφνικά στο νοσοκομείο με δύσπνοια και αναπνευστικά προβλήματα.Η κόρη του απλά δέκατα.
    porca miseria.

  15. #1185
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.344
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Επειδή μια εικόνα=1000 λέξεις,τα συμπεράσματα δικά σας....

    https://www.youtube.com/watch?v=yumk1xwi8uk
    https://youtu.be/6McPFUqKodE
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF