Σελίδα 88 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 3878838485868788899091929398138188 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.306 έως 1.320 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1306
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.635
    @φεηθλες
    Θέλω να μου λύσεις μια απορία, αν θες φυσικά.
    Γιατί συνεχίζεις και γράφεις αφού 1) δεν συμφωνείς με όσα λέγονται, 2)δεν πείθεις ή πείθεσαι απο κανέναν και 3)δεν ακούς κανέναν;
    Γιατι πλέον αρχίζω να σε βλέπω με άλλο μάτι ως flame starter...
    Τελευταία τροποποίηση από o_gavros; 08/11/2020 στις 13:34.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #1307
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Καλα ρε φιλε μας κανεις πλακα? Εδω χτες μας ειπανε οτι δε προβλεπεται να δουμε τη κοπελα μας αν μενει σε αλλο σπιτι... Η απαντηση ηταν να τη δουμε στο skype. ...
    Αυτό μου ξέφυγε. Πού ειπώθηκε;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #1308
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    https://www.bbc.com/news/av/world-asia-china-54852131

    Μαγκες τον ηπιαμε,να δουμε τι αλλο μας περιμενει αυτη την χρονια

  4. #1309
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Λιωσε στο γκουγκλαρισμα με την ησυχια σου και οταν βρεις την ερωτηση ,να κανονισουμε για την απαντηση ρε φιλε !!
    κουκουρουκουκου

  5. #1310
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    [QUOTE=Johny the Fox;3073372]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος

    εδω ειμαι ,κανε την ερωτηση και θα σου απαντησω αμεσως.
    O κύριος Ιωαννίδης στο συγκεκριμένο βίντεο τάσσετε κατά του lock down και μεταφέρει πως η πλειοψηφία της επιστημονικής κοινότητας έχει την ίδια άποψη μ'αυτόν. Λέει πως το lock down είναι τρομερά πιο ζημιογόνο για την υγεία από τον υποτιθέμενο κίνδυνο του covid19 και φυσικά όλα αυτά τα στηρίζει με επιστημονικά δεδομένα ερευνών τα οποία δε μπορώ να αναπτύξω γι αυτό έβαλα και το βίντεο.Θα ήθελα λοιπόν,εφόσον προβάλλεις την ιατρική σου ιδιότητα, να αντικρούσεις με αντίστοιχα επιχειρήματα τα λεγόμενά του ώστε να πειστώ κι εγώ αλλά και όλοι οι άλλοι δύσπιστοι. Προϋποθέτει βέβαια αυτό την παρακολούθηση του εν λόγο βίντεο έστω κι αποσπασματικά, οπότε πάσο σε περίπτωση που δεν υπάρχει όρεξη-διάθεση.Το ίδιο θα συνιστούσα και στους υπόλοιπους φίλους που θεωρούν ότι η εν λόγο στάση κάποιων είναι παρουσίαση διαστρεβλωμένων επιχειρημάτων από έρευνες τραγουδιστών και λαμογιοεπιστημόνων..Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τελευταία τροποποίηση από Jimmu; 08/11/2020 στις 13:37.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  6. #1311
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Λιωσε στο γκουγκλαρισμα με την ησυχια σου και οταν βρεις την ερωτηση ,να κανονισουμε για την απαντηση ρε φιλε !!
    Νο Googling,just writting......Χρειάζεται βλέπεις κάποιος χρόνος για να αναπτύξεις τις ερωτήσεις σου (ειδικά αν βάζεις και τόνους στις λέξεις..)Λιώσε τώρα εσύ στο Google να δω τι θα μου απαντήσεις.Λοιπόν,χρονομετρώ.....
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  7. #1312
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Θέλω να μου λύσεις μια απορία, αν θες φυσικά.
    Γιατί συνεχίζεις και γράφεις αφού 1) δεν συμφωνείς με όσα λέγονται, 2)δεν πείθεις ή πείθεσαι απο κανέναν και 3)δεν ακούς κανέναν;
    Γιατι πλέον αρχίζω να σε βλέπω με άλλο μάτι. Αυτόν του flame starter...
    Σταματάνε οι σταυροφόροι;;;

  8. #1313
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Κάνει δεν κάνει καλό το lockdown αυτή είναι η κατάσταση,let's deal with it,όλοι μας.
    Με το άπειρο μπλαμπλα δεν αλλάζει τίποτα όπως δεν άλλαξε με διαδηλώσεις κατά των μνημονίων,εθνικά θέματα και άλλα.
    Τώρα το πόσο καλό σου κάνει να ξέρεις (ή πιστεύεις) πως όλα είναι ένα ψέμα δεν ξέρω από την στιγμή που δεν μπορείς να κάνεις κάτι.Ένα λόγο παραπάνω βλέπω εγώ να χαλιέμαι και να νοιώθω άσχημα.
    Ακόμα και στο Matrix κάποιοι διάλεγαν το να μην γνωρίζουν και να ζουν μέσα σε αυτό παρά ελεύθεροι.
    'Αποψη μου απλά.
    when life gets complicated... i ride.

  9. #1314
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Νο Googling,just writting......Χρειάζεται βλέπεις κάποιος χρόνος για να αναπτύξεις τις ερωτήσεις σου (ειδικά αν βάζεις και τόνους στις λέξεις..)Λιώσε τώρα εσύ στο Google να δω τι θα μου απαντήσεις.Λοιπόν,χρονομετρώ.....
    Ρε συ,με ολο το σεβας στην αποψη σου,αν μπορεις σταματα το αυτο με τους τονους.Μην κανεις σαν 5χρονο.

    Η επικληση στο ηθος του αντιπαλου ειναι ο πιο ποταπος τροπος για να πεισεις και συμβαινει οταν δεν εχεις αλλα λογικα επιχειρηματα για να παραθεσεις.Προσπαθεις μεσω της συκοφαντιας να πεισεις.

    Δεν μας ενδιαφερει αν βαζει τονους ή αν ειναι αγραμματος.Μας ενδιαφερει αν η αποψη του ειναι σωστη ή λαθος

  10. #1315
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    @φεηθλες
    Θέλω να μου λύσεις μια απορία, αν θες φυσικά.
    Γιατί συνεχίζεις και γράφεις αφού 1) δεν συμφωνείς με όσα λέγονται, 2)δεν πείθεις ή πείθεσαι απο κανέναν και 3)δεν ακούς κανέναν;
    Γιατι πλέον αρχίζω να σε βλέπω με άλλο μάτι ως flame starter...
    Φιλε μου μπαναρε με αν θες κιολας εγω την αποψη μου θα τη λεω. Ξερω στα φορουμ δεν υπαρχει δημοκρατια. Υπαρχει και εκει ιεραρχικη δικτατορια. Εγω αντιθετως θα σου πω το εξης. 1) μου μιλησες για εικονες ιταλιας σου ανεβασα ολοκληρο διαγραμμα με death rate και οι εικονες αυτες ηταν ενα σκληρο ψεμα. 2) Το αν πειθω το ξερει το inbox μου. 3) δες με οπως θες εγω δεν εκανα προσωπικα σχολια σε κανεναν μονο ως αυτοαμυνα.

  11. #1316
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	123650169_368204214449160_756406836704227051_n.jpg 
Προβολές:	104 
Μέγεθος:	39,8 KB 
ID:	422508

  12. #1317
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ρε συ,με ολο το σεβας στην αποψη σου,αν μπορεις σταματα το αυτο με τους τονους.Μην κανεις σαν 5χρονο.

    Η επικληση στο ηθος του αντιπαλου ειναι ο πιο ποταπος τροπος για να πεισεις και συμβαινει οταν δεν εχεις αλλα λογικα επιχειρηματα για να παραθεσεις.Προσπαθεις μεσω της συκοφαντιας να πεισεις.

    Δεν μας ενδιαφερει αν βαζει τονους ή αν ειναι αγραμματος.Μας ενδιαφερει αν η αποψη του ειναι σωστη ή λαθος

    Α ,ναι?Εγώ είπα να κάνω λίγο το Μπαμπινιώτη κατά τα πρότυπα πολλών εδώ μέσα....Το έκανα γιατί γνωρίζω,από τα γραφόμενα του, πως δεν πρόκειται για άνθρωπο αγράμματο.Συγνώμη αν έθιξα κάποιον.Την επίκληση όμως στο ήθος που ακριβώς την είδες?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  13. #1318
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Μεσα στην επιστημονικη κοινοτητα ,υπηρχαν- υπαρχουν και θα υπαρχουν αντικρουομενες αποψεις.Αυτο που γινεται σε συνεδρια ειδικοτερα ,ειναι το πλεον συνηθες και καθολου περιεργο,, anyway !!
    Ο Ιωαννιδης κανει το λαθος να μπλεκει ιατρικη στατιστικη επιδημιολογια που ειναι το αντικειμενο του με πολιτικοοικονομικα θεματα διαχειρησης κρισεων -που ειναι διαφορετικο θεμα και αφορα αλλο αντικειμενο απο την ιατρικη -sτην Αμερικη , η οποια ομως εχει διαφορετικες συνθηκες απο τα π.χ. τα κρατη του 3ου κοσμου η τις χωρες της κεντρικης Ευρωπης.Π.χ δεν ειναι δυνατον να αναφερεται στην επιπτωση της νοσηροτητας σε σεισμογενεις περιοχες εκφεροντας αντικειμενικες ανακοινωσεις για την στατικοτητα των κτηριων που δεν γνωριζει την τυφλα του.Ετσι ολοκληρη η υδρογειος αντιθετα απο αυτα που υποστηριζει ο Ιωαννιδης αφου μελετησε ολες τις αποψεις ολων των ειδικων και οχι μονο των γιατρων προχωρησε σε λοκ-νταουν εφαρμοζοντας το απαρεγκλειτα σαν το πλεον ελπιδοφορο μετρο σε μια μεταβαλομενης δυναμικης πανδημια Ελπιζω να καταλαβες οτι ο Ιωαννιδης η οποιοσδηποτε αλλος επιστημονικος ογκολιθος δεν ειναι χρησιμος ,ειδικοτερα σημερα και σε αυτες τις συνθηκες ,σαν μοναδα,αλλα σαν μερος ενος δραστηριου επιστημονικου συνολου
    Τελευταία τροποποίηση από Johny the Fox; 08/11/2020 στις 13:58.
    κουκουρουκουκου

  14. #1319
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Α ,ναι?Εγώ είπα να κάνω λίγο το Μπαμπινιώτη κατά τα πρότυπα πολλών εδώ μέσα....Το έκανα γιατί γνωρίζω,από τα γραφόμενα του, πως δεν πρόκειται για άνθρωπο αγράμματο.Συγνώμη αν έθιξα κάποιον.
    Και επειδη το κανουν οι αλλοι πρεπει να το κανεις και εσυ?Τι λογικη ειναι αυτη?

    Οποιος και να το εκανε λαθος ειναι.

    Νταξ,επιθεση στην ορθογραφια του αντιπαλου.Καλυτερα τωρα?Αλλαξαν πολλα?

  15. #1320
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αυτό μου ξέφυγε. Πού ειπώθηκε;
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2020-11-08-14-50-12-569_com.android.chrome.jpg 
Προβολές:	108 
Μέγεθος:	68,9 KB 
ID:	422509

    Και η απαντηση ειναι να τα πουμε στο skype.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF