Σελίδα 90 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 40808586878889909192939495100140190 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.336 έως 1.350 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1336
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Λοιπον,πρωτου την κανω θα γραψω δυο λογια σε νεους ανθρωπους με ζωη μπροστα τους που αξιζουν χρυσαφι.

    Ο κορονοιος ειναι μια ελαφρια λοιμωξη του αναπνευστικου.Αυτος ειναι ο ορισμος της.Ο χρονος νοσησης ειναι περιπου 3-5 ημερες και δεν εχει αναγκη ειδικων θεραπευτικων μετρων.Μια γριππωδης συνδρομη δλδ που την περνας στο ποδι με μια θνησιμοτητα κατα μεσο ορο παρομοιο με ολων των αναπνευστικων ιων.

    Αλλα : Λογω του οτι ειναι αγνωστη ακομη ,αγνωστες ειναι και οι εξωπνευμονικες της εκδηλωσεις .Αναφερω το χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα: Στο 90% νεων ατομων κατω των 40 ετων σε αναρρωση απο covid-19 σε μελετες που εγιναν σε αιμοδυναμικα καρδιολογικα τμηματα νοσοκομειων υπηρχαν ασυμπτωματικες ανατομικες αλλοιωσεις στο μυοκαρδιο των ασθενων που αποκαλυπτονται μετα απο μαγνητικη τομογραφια ,ευρηματα συμβατα με βραχυνση του χρονου ζωης και αυξηση της επιπτωσης αιφνιδιου θανατου την επομενη 10ετια.Τα ευρηματα δλδ συμφωνουν με σοβαρη καρδιακη νοσο που δεν επιδεχεται θεραπειας λογω της ανατομικης της φυσης.
    δλδ αυτο που εγραψα εγω αλλα πιο επιστημονικα εξηγημενο...

  2. #1337
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Ναι σιγουρα. Δεν περιεχουν επιπτωσεις γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν επιπτωσεις. Οποια χωρα και αν κοιταξεις το death rate δεν ανεβαινει. Εχει σκαμπανεβασματα.Με 1 εκ νεκρους. Τιεπιπτωσεις να υπαρχουν. Αλλα εδω μιλαμε για το UN που ειναι στην αμμοχωστο και κλεινει το ματι στους τουρκους που κανουν τα μπανακια τους σε ουδετερη ζωνη. Το αφηνω εδω γιατι η βλακεια εχει ξεπερασεο καθε οριο.
    βρε αδερφέ πλάκα κάνεις τώρα;....

    ΕΣΥ χρησιμοποίησες την πηγή αυτή για να επιχειρηματολογήσεις και τώρα θα την βγάλεις αναξιόπιστη γιατί τελικά ΔΕΝ συμφωνεί με το συμπέρασμα σου;
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  3. #1338
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    [QUOTE=Johny the Fox;3073421]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Λοιπον,πρωτου την κανω θα γραψω δυο λογια σε νεους ανθρωπους με ζωη μπροστα τους που αξιζουν χρυσαφι.

    Ο κορονοιος ειναι μια ελαφρια λοιμωξη του αναπνευστικου.Αυτος ειναι ο ορισμος της.Ο χρονος νοσησης ειναι περιπου 3-5 ημερες και δεν εχει αναγκη ειδικων θεραπευτικων μετρων.Μια γριππωδης συνδρομη δλδ που την περνας στο ποδι με μια θνησιμοτητα κατα μεσο ορο παρομοιο με ολων των αναπνευστικων ιων.

    Αλλα : Λογω του οτι ειναι αγνωστη ακομη ,αγνωστες ειναι και οι εξωπνευμονικες της εκδηλωσεις .Αναφερω το χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα: Στο 90% νεων ατομων κατω των 40 ετων σε αναρρωση απο covid-19 σε μελετες που εγιναν σε αιμοδυναμικα καρδιολογικα τμηματα νοσοκομειων υπηρχαν ασυμπτωματικες ανατομικες αλλοιωσεις στο μυοκαρδιο των ασθενων που αποκαλυπτονται μετα απο μαγνητικη τομογραφια ,ευρηματα συμβατα με βραχυνση του χρονου ζωης και αυξηση της επιπτωσης αιφνιδιου θανατου την επομενη 10ετια.Τα ευρηματα δλδ συμφωνουν με σοβαρη καρδιακη νοσο που δεν επιδεχεται θεραπειας λογω της ανατομικης της φυσης.
    Ευχαριστώ προσωπικά για την ενημέρωση.
    Πηγή?
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  4. #1339
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Καλύτερο thread ever. Προτείνω να ανοίξει ένα και την πρώτη επίσκεψη στη Σελήνη, καθώς και για την κατάρρευση του WTC. Ξέρω ήδη ποιοι και τι θα γράψουν.

  5. #1340
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από div400 Προβολή μηνύματος
    βρε αδερφέ πλάκα κάνεις τώρα;....

    ΕΣΥ χρησιμοποίησες την πηγή αυτή για να επιχειρηματολογήσεις και τώρα θα την βγάλεις αναξιόπιστη γιατί τελικά ΔΕΝ συμφωνεί με το συμπέρασμα σου;
    Σου ξαναλεω οτι επιπτωσεις δεν αναφερονται γιατι δεν υπαρχουν. Κανε τη διαιρεση 8 δις /1.2 εκατομυρια και βγαλε ποσοστο. Αν δε καταλαβαινεις τα αυτονοητα δε φταιω εγω.

  6. #1341
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    [QUOTE=Jimmu;3073442]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος

    Ευχαριστώ προσωπικά για την ενημέρωση.
    Πηγή?


    Ατυχως το '' the new england journal of medicin'' που ειναι το κυριο ιατρικο περιοδικο μαζι με το ''The Lancet '' ειναι συνδρομητικα ιατρικα περιοδικα ,ειναι ακαταλληλα για αναγνωσμα αν δεν εισαι γιατρος και δεν επιτρεπουν copy-paste.

    Βρηκα ομως μια ανακοινωση που ειχε κανει πανω σε αυτα ο Τσιοδρας τον Αυγουστο ,που τωρα θεωρειται μαλλον ανεπικαιρη
    https://www.sofokleousin.gr/tsiodras...is-stin-kardia

    Επισης βρηκα γενικοτερες ανακοινωσεις ψαχνωντας covid-καρδια
    https://www.mednutrition.gr/portal/y...tin-kardia-mas
    Τελευταία τροποποίηση από Johny the Fox; 08/11/2020 στις 15:33.
    κουκουρουκουκου

  7. #1342
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    και επειδή αναφέρετε πολύ η έρευνα του Ιωαννίδη...

    ΕΔΩ ΤΟ PDF ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ

    ΕΔΩ ΤΟ PDF ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ

    αναφέρει η ερενα:
    "...We can use our prevalence estimates to approximate the infection fatality rate from COVID-19 in Santa
    Clara County. Through April 22, 2020, 94 people died from COVID-19 in the County. If our estimates of
    54,000 infections represent the cumulative total on April 1, and we assume a 3 week lag from time of
    infection to death, up to April 2224, then 94 deaths out of 54,000 infections correspond to an infection
    fatality rate of 0.17% in Santa Clara County. If antibodies take longer than 3 days to appear, or if the
    average duration from case identification to death is less than 3 weeks, then the prevalence rate at the time
    of the survey was higher and the infection fatality rate would be lower. On the other hand, if deaths from
    COVID-19 are under reported or the health system is overwhelmed than the fatality rate estimates would
    increase. Our prevalence and fatality rate estimates can be used to update existing models, given the large
    upwards revision of under-ascertainment.

    While our weighted prevalence estimate of 2.8% is indicative of the situation in Santa Clara County as of
    early April, other areas are likely to have different seroprevalence estimates based on effective contact
    rates in the community, variable effects of social distancing policies to date, and relative disease
    progression. The infection fatality rate in different locations may also vary and be substantially higher in
    places where the hospitals are overwhelmed (e.g. New York City or Bergamo), or where infections are
    concentrated among vulnerable individuals (e.g. populations without access to healthcare or nursing home
    residents). For example, in many European countries, 42-57% of deaths occurred in nursing homes and
    the same appears to be true for 25% of deaths in New York.25 Infection fatality rate estimates may be
    substantially higher in such settings..."
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  8. #1343
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Σου ξαναλεω οτι επιπτωσεις δεν αναφερονται γιατι δεν υπαρχουν. Κανε τη διαιρεση 8 δις /1.2 εκατομυρια και βγαλε ποσοστο. Αν δε καταλαβαινεις τα αυτονοητα δε φταιω εγω.
    Επειδη εισαι τυπος που οπως καταλαβα ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ...σε παρακαλω πες μας τι θες να γινει τελικα?
    Να καβαλησουμε τις μηχανες και να παμε να μπουκαρουμε στη Βουλη? Δεν θα το περιμενει κανεις...ειναι εφικτο...!!!
    Γιατι οπως καταλαβες μπορει να εχεις 2-3 υποστηρικτες με πμ αλλα το συνολο εδω σε κραζει και εσυ συνεχιζεις να ζητας επανασταση.

  9. #1344
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Οπως βλεπεις κυρ αστυνομε εχουνε παρει αλλοι τη θεση μου πλεον. Αλλα ακομα και αν γινει αυτο το μονο σιγουρο σιγουρο ειναι οτι εσυ δε θα εισαι αναμεσα σε αυτους.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 08/11/2020 στις 15:38.

  10. #1345
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καλύτερο thread ever. Προτείνω να ανοίξει ένα και την πρώτη επίσκεψη στη Σελήνη, καθώς και για την κατάρρευση του WTC. Ξέρω ήδη ποιοι και τι θα γράψουν.
    Ούτε στο φεγγάρι εχουν πάει και τους δίδυμους πύργους τους έριξαν drones
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  11. #1346
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Σου ξαναλεω οτι επιπτωσεις δεν αναφερονται γιατι δεν υπαρχουν. Κανε τη διαιρεση 8 δις /1.2 εκατομυρια και βγαλε ποσοστο. Αν δε καταλαβαινεις τα αυτονοητα δε φταιω εγω.
    χρησιμοποίησες μια πηγή που έδειχνε τον ίδιο αριθμό θανάτων 2019 -2020 αφήνοντας να εννοηθεί ότι το 2020 με COVID στην Ιταλία δεν υπήρχαν παραπάνω θάνατοι....

    όταν σου έδειξα ότι τα στοιχεία ΔΕΝ περιλαμβάνουν θανάτους COVID στην καταμέτρηση, την βγάζεις αναξιόπιστη γιατί.. UN πράσινη γραμμή και Τουρκία....

    επίσης το 8δις / 1.2 εκ δεν είναι το ποσοστό θνησιμότητας του COVID....

    θα πρέπει να διαιρέσεις το σύνολο των ασθενών COVID με τους θανάτους από COVID.... αυτονόητο ....
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  12. #1347
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Οπως βλεπεις κυρ αστυνομε εχουνε παρει αλλοι τη θεση μου πλεον. Αλλα ακομα και αν γινει αυτο το μονο σιγουρο σιγουρο ειναι οτι εσυ δε θα εισαι αναμεσα σε αυτους.
    Εδω μεσα δεν ειμαι με αυτη την ιδιοτητα και δεν κανω κουμαντο σε κανεναν. Ομως ξαναλεω. Ζητας ξεσηκωμο...Επανασταση...Επαναφορα της αδικιας στον κοσμο και φυσικα οπως κατι υποψηφιες στα Καλλιστεια...ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ. Παραθεσε μας λοιπον και τους τυποστηρικτες σου εδω μεσα που σε αποθεωνουν σε προσωπικο μηνυμα ωστε να ξερουμε και μεις μεχρι που παει η ενεργεια σου και τι ρευμα εχει ντε...

  13. #1348
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Οπως βλεπεις κυρ αστυνομε εχουνε παρει αλλοι τη θεση μου πλεον. Αλλα ακομα και αν γινει αυτο το μονο σιγουρο σιγουρο ειναι οτι εσυ δε θα εισαι αναμεσα σε αυτους.
    Εσύ όμως θα είσαι ανάμεσα σε αυτούς που θα πάτε στο υπόγειο της ΓΑΔΑ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #1349
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από div400 Προβολή μηνύματος
    επίσης το 8δις / 1.2 εκ δεν είναι το ποσοστό θνησιμότητας του COVID....

    θα πρέπει να διαιρέσεις το σύνολο των ασθενών COVID με τους θανάτους από COVID.... αυτονόητο ....
    Κι όμως, η θνησιμότητα μετριέται ως ο λόγος των θανάτων σε μία περιοχή προς τον πληθυσμό της ίδιας περιοχής.

    Το μέγεθος που περιγράφεις, ονομάζεται θνητότητα (θάνατοι/νοσούντες). Επιπλέον, θα πρέπει να αντιστρέψεις το κλάσμα, ώστε να βγάλεις αριθμό μικρότερο της μονάδας.

    Προφανώς, η θνητότητα είναι σχεδόν πάντα μεγαλύτερος αριθμός από τη θνησιμότητα, επειδή η δεύτερη έχει μεγαλύτερο παρονομαστή (εκτός αν νοσήσουν όλοι).
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #1350
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από div400 Προβολή μηνύματος
    χρησιμοποίησες μια πηγή που έδειχνε τον ίδιο αριθμό θανάτων 2019 -2020 αφήνοντας να εννοηθεί ότι το 2020 με COVID στην Ιταλία δεν υπήρχαν παραπάνω θάνατοι....

    όταν σου έδειξα ότι τα στοιχεία ΔΕΝ περιλαμβάνουν θανάτους COVID στην καταμέτρηση, την βγάζεις αναξιόπιστη γιατί.. UN πράσινη γραμμή και Τουρκία....

    επίσης το 8δις / 1.2 εκ δεν είναι το ποσοστό θνησιμότητας του COVID....

    θα πρέπει να διαιρέσεις το σύνολο των ασθενών COVID με τους θανάτους από COVID.... αυτονόητο ....
    Δεν εβγαλα τιποτα αναξιοπιστο. Απλα ειδα το σημα UN και μου ρθανε στο μυαλο σκοτεινες μνημες του χτες αλλα και του σημερα. Λοιπον στο παγκοσμιο πληθυσμο το ποσοστο που εχει πεθανει απο κοβιντ ειναι 1εκ. Δηλαδη ενα ποσοστο που δε μπορει καν να μετρηθει σαν deathrate πανω στο πληθυσμο της γης οπως η ισπανικη γριπη π.χ η να προσμετρηθει στα στατιστικα που περεθεσα. Για τον ιδιο λογο δε μπορουν να προσμετρηθουν οι απειροι θανατοι και στην ιταλια. Γιατι πολυ απλα ολες οι χωρες εξακολουθουν και εχουν το ιδιο ακριβως death rate οπως και παλιοτερα. Το γιατι συμβαινει αυτο δε θα στο απαντησω εγω αλλα ο φονικος ιος.
    Τελευταία τροποποίηση από faithless; 08/11/2020 στις 15:56.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF