Σελίδα 91 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 41818687888990919293949596101141191 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.351 έως 1.365 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1351
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Κι όμως, η θνησιμότητα μετριέται ως ο λόγος των θανάτων σε μία περιοχή προς τον πληθυσμό της ίδιας περιοχής.

    Το μέγεθος που περιγράφεις, ονομάζεται θνητότητα (θάνατοι/νοσούντες). Επιπλέον, θα πρέπει να αντιστρέψεις το κλάσμα, ώστε να βγάλεις αριθμό μικρότερο της μονάδας.

    Προφανώς, η θνητότητα είναι σχεδόν πάντα μεγαλύτερος αριθμός από τη θνησιμότητα, επειδή η δεύτερη έχει μεγαλύτερο παρονομαστή.

    mea culpa! θενκς
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  2. #1352
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Να καβαλησουμε τις μηχανες και να παμε να μπουκαρουμε στη Βουλη? Δεν θα το περιμενει κανεις...ειναι εφικτο...!!!
    Εγώ ψήθηκα!Αν ειδικά υπάρχουν κι άλλοι στο σώμα σα κι εσένα πρόθυμοι να ακολουθήσουν,μέσα!Μπαίνουμε,τους τρώμε όλους και τους covid300 και τέλος τα βάσανα!Μέρα με ολομέλεια να πετύχουμε μόνο μη μας ξεφύγει κανείς.(άρα μάλλον θα χρειαστεί να περιμένουμε αρκετά..)
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  3. #1353
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Και μετα τι?

  4. #1354
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    669
    Για την Ιταλία των νεκρών που βγάζουμε δύο νούμερα και δεν καταλαβαίνουμε τί/πώς/γιατί.
    https://voxeu.org/article/covid-19-i...-registry-data

  5. #1355
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    669
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Δεν εβγαλα τιποτα αναξιοπιστο. Απλα ειδα το σημα UN και μου ρθανε στο μυαλο σκοτεινες μνημες του χτες αλλα και του σημερα. Λοιπον στο παγκοσμιο πληθυσμο το ποσοστο που εχει πεθανει απο κοβιντ ειναι 1εκ. Δηλαδη ενα ποσοστο που δε μπορει καν να μετρηθει σαν deathrate πανω στο πληθυσμο της γης οπως η ισπανικη γριπη π.χ η να προσμετρηθει στα στατιστικα που περεθεσα. Για τον ιδιο λογο δε μπορουν να προσμετρηθουν οι απειροι θανατοι και στην ιταλια. Γιατι πολυ απλα ολες οι χωρες εξακολουθουν και εχουν το ιδιο ακριβως death rate οπως και παλιοτερα. Το γιατι συμβαινει αυτο δε θα στο απαντησω εγω αλλα ο φονικος ιος.
    δεν υπήρχε η ισπανική γρίπη
    ψάξε το

  6. #1356
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Και μετα τι?
    Reboot!
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  7. #1357
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Πως?

  8. #1358
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Εγω εκανα [vroom] στο faithless χτες το βραδυ Ειχα γυρησει αργα απο θεσσαλωνικη [συμετεχω σε βιολογικη λαικη] Εφαγα στη μαπα, μασκες, αποστασεις, πανικο του κοζμου Ηπια και 2 τσιπουρα,ε! λεω καλα τους κραζει. Οταν καταλαβα τι λεει ηπια αλλα 2! Ακομα να συνελθω [τα τσιπουρα δε με πειραζουν]
    Πουλαω συννεφα

  9. #1359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Δεν εβγαλα τιποτα αναξιοπιστο. Απλα ειδα το σημα UN και μου ρθανε στο μυαλο σκοτεινες μνημες του χτες αλλα και του σημερα. Λοιπον στο παγκοσμιο πληθυσμο το ποσοστο που εχει πεθανει απο κοβιντ ειναι 1εκ. Δηλαδη ενα ποσοστο που δε μπορει καν να μετρηθει σαν deathrate πανω στο πληθυσμο της γης οπως η ισπανικη γριπη π.χ η να προσμετρηθει στα στατιστικα που περεθεσα. Για τον ιδιο λογο δε μπορουν να προσμετρηθουν οι απειροι θανατοι και στην ιταλια. Γιατι πολυ απλα ολες οι χωρες εξακολουθουν και εχουν το ιδιο ακριβως death rate οπως και παλιοτερα. Το γιατι συμβαινει αυτο δε θα στο απαντησω εγω αλλα ο φονικος ιος.
    επειδη τον εκανες γαργαρα πριν 2 σελιδες το ξαναβαζω...

    ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του και να λεει οτι θελει ειναι δικαιωμα του αλλα παρακαλω σε θεματα που αφορουν υγεια και απωλεια ανθρωπων οποιασδηποτε ηλικιας να δειχουν λιγο σεβασμο και να εχει καλυτερη πληροφορηση.
    Το παραπανω δεν γνωριζω απο που αντληθηκε αλλα εδω https://www.istat.it/it/files//2020/...ttobre2020.pdf ειναι τα επισημα στοιχεια απο την ιταλικη στατιστικη υπηρεσια.Βεβαια δεν γνωριζουν ολοι ιταλικα να καταλαβουν τι γραφει αλλα ελπιζω ολοι γνωριζουμε να διαβαζουμε αριθμους. Στο επισηναπτομενο εχει 3 ταμπελες στις οποιες υπαρχει συγκριση του 2020 με τον μεσο ορο 2014/2019. Για να μην μπω περισσοτερες λεπτομεριες τους κρισιμους μηνες ( Μαρτιος - Απριλιος ) στις ευπαθεις περιοχες που ξεφυγε η κατασταση (ολη η βορεια Ιταλια δηλαδη ) το ποσοστο αυξησης θανατων ειναι απο 43% εως και191%

  10. #1360
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Ναι σιγουρα. Δεν περιεχουν επιπτωσεις γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν επιπτωσεις. Οποια χωρα και αν κοιταξεις το death rate δεν ανεβαινει. Εχει σκαμπανεβασματα.Με 1 εκ νεκρους. Τιεπιπτωσεις να υπαρχουν. Αλλα εδω μιλαμε για το UN που ειναι στην αμμοχωστο και κλεινει το ματι στους τουρκους που κανουν τα μπανακια τους σε ουδετερη ζωνη. Το αφηνω εδω γιατι η βλακεια εχει ξεπερασεο καθε οριο.
    0ποτε στριμωχθεις...αυτο κανεις!
    Κριμα τελικα δεν καταφερες να αντικρουσεις αυτα που απανταμε...πανω
    σε δικα σου ποστ....που πετας βιαστικα και δεν προσεχεις καν τι αναφερουν
    γιατι απλα δεν υπαρχει απαντηση.
    Τωρα αυτο για τους τουρκους...ασχολιαστο.

  11. #1361
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.656
    τα τσίπουρα είναι ιδέα και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #1362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Καλύτερο thread ever. Προτείνω να ανοίξει ένα και την πρώτη επίσκεψη στη Σελήνη, καθώς και για την κατάρρευση του WTC. Ξέρω ήδη ποιοι και τι θα γράψουν.
    δεν πρεπει πρωτα να λυσουμε φαιβτζι και μπιλ γκειτς μαικροτσιπς?

  13. #1363
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    0ποτε στριμωχθεις...αυτο κανεις!
    Κριμα τελικα δεν καταφερες να αντικρουσεις αυτα που απανταμε...πανω
    σε δικα σου ποστ....που πετας βιαστικα και δεν προσεχεις καν τι αναφερουν
    γιατι απλα δεν υπαρχει απαντηση.
    Τωρα αυτο για τους τουρκους...ασχολιαστο.
    Αχαχαχα εγω στριμωχτηκα?? Εγινε... Κατσε τωρα σπιτι στειλε μηνυμα για να πας να κατουρησει ο σκυλος και μετα απο κανα 4 μηνο που θα βγεις πες μου ποιος στριμωχτηκε.Ειλικρινα απανταω πλεον γιατι θελει για καποιο λογο ο καθε εξυπνακιας να μου αποδειξει οτι το 0.1 σε μια γερασμενη χωρα ειναι μεγαλο ποσοστο θνησιμοτητας. Μπορειτε να μη μου απευθηνετε το λογο και υποσχομαι να μη ξανασχοληθω. Δουλευω κιολας και μαλιστα πολυ. Αλλα κανονικα επρεπε να σας ειχα χ@@@νους και να κοιταω τη τσεπη μου. Λοιπον αυτα απο μενα.Ειπα το μελλον θα δειξει αλλα μην ερθει κανενας εδω μετα απο 2 χρονια να μου πει οτι ο απιστος ελεγε αληθεια και γιναμε αβουλοι σκλαβοι με ελευθεριες οσες ενα πουλι στο κλουβι.

  14. #1364
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ούτε στο φεγγάρι εχουν πάει και τους δίδυμους πύργους τους έριξαν drones
    Γιατι πηγαν στο φεγγαρι ??

  15. #1365
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Κι όμως, η θνησιμότητα μετριέται ως ο λόγος των θανάτων σε μία περιοχή προς τον πληθυσμό της ίδιας περιοχής.

    Το μέγεθος που περιγράφεις, ονομάζεται θνητότητα (θάνατοι/νοσούντες). Επιπλέον, θα πρέπει να αντιστρέψεις το κλάσμα, ώστε να βγάλεις αριθμό μικρότερο της μονάδας.

    Προφανώς, η θνητότητα είναι σχεδόν πάντα μεγαλύτερος αριθμός από τη θνησιμότητα, επειδή η δεύτερη έχει μεγαλύτερο παρονομαστή (εκτός αν νοσήσουν όλοι).
    ΟΟΟΟ.... τι του'πεεε !!!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF