Σελίδα 197 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 97147187192193194195196197198199200201202207247297 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.941 έως 2.955 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2941
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αλλη μια γύμνια διαφαίνεται και σημερα.
    Ενω εχουν θορυβήθει ολοι οι πολιτες για το αστρα ζενεκα,
    ενω η ιταλια τσεχια και αλλες ευρωπαικες χωρες πανε για σπουτνικ μεσα σε αυτες και η γερμανια(ναι καλα ακούσατε)

    Είναι όλα πολύ σοβαρά επιχειρήματα.

  2. #2942
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Έχει ειπωθεί και προηγουμένως, αν το σπουτνικ δεν λάβει έγκριση καμία χώρα δεν το πάρει.

    Απ'ότι κατάλαβα όσες χώρες πάνε για το σπούτνικ πρακτικά δεσμεύουν όσες δόσεις μπορούν (ή θέλουν, δεν ξέρω) ώστε να είναι πιο ψηλά στη λίστα παράδοσης μόλις το εμβόλιο πάρει έγκριση από την ευρώπη.

  3. #2943
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας στην πραγματικότητα. Άνοιξε η πλατφόρμα για τα τεστ και πλέον βρισκόμαστε πολύ κοντά στο τέλος αυτής της ιστορίας. Ακόμα μια νίκη του κράτους και της διαφάνειας.

    Συνημμένο 427019
    Όχι ότι δε θα μπορούσε να είναι αληθές ( σκοιλ ελικικου κανείς; ) αλλά φαίνεται ότι η συγκεκριμένη περίπτωση είναι epiplasti (φέικ).

    Για τα εμβόλια διαβάζω ότι το Sputnik είναι παρεμφερούς τεχνολογίας με το Astra-Zeneca, οπότε δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα αποτελέσει ασφαλέστερη εναλλακτική. Εκτός αυτού τίθεται και ζήτημα έγκρισης εντός ΕΕ αλλά και ικανότητας της Ρωσίας για αυξημένη παραγωγή.

    Μια πιο συνωμοσιολογική εκδοχή λέει ότι το θέμα με το Astra-Zeneca αποτελεί σε μεγάλο βαθμό πολιτική απόφαση της Γερμανίας, επειδή το εμβόλιο είναι Βρετανο-Σουηδικό. Για τους Άγγλους το καταλαβαίνω, αλλά όποιος ξέρει να μου πει τι έφταιξαν οι Σουηδοί ας μου πει κι εμένα.

  4. #2944
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Όχι ότι δε θα μπορούσε να είναι αληθές ( σκοιλ ελικικου κανείς; ) αλλά φαίνεται ότι η συγκεκριμένη περίπτωση είναι epiplasti (φέικ).

    Για τα εμβόλια διαβάζω ότι το Sputnik είναι παρεμφερούς τεχνολογίας με το Astra-Zeneca, οπότε δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα αποτελέσει ασφαλέστερη εναλλακτική. Εκτός αυτού τίθεται και ζήτημα έγκρισης εντός ΕΕ αλλά και ικανότητας της Ρωσίας για αυξημένη παραγωγή.

    Μια πιο συνωμοσιολογική εκδοχή λέει ότι το θέμα με το Astra-Zeneca αποτελεί σε μεγάλο βαθμό πολιτική απόφαση της Γερμανίας, επειδή το εμβόλιο είναι Βρετανο-Σουηδικό. Για τους Άγγλους το καταλαβαίνω, αλλά όποιος ξέρει να μου πει τι έφταιξαν οι Σουηδοί ας μου πει κι εμένα.
    Πάντως εγώ ένα δεν μπορώ να καταλάβω....
    Αφού όλοι στην Ελλάδα δεν θέλουν το άστρα γιατί δεν το δίνουν
    στους εργάτες μας?
    Που θέλουν και να μην πω τι μακελειό έγινε γιατί δεν κάνει


    Α και κάτι για τις θεωρίες.
    Τους βρίσκανε θετικούς στις φάμπρικες
    ερχότανε ο διαστημάνθρωπος να απολυμάνει και το προσωπικό
    τον έλεγε μλκ του τα φοράει όλα αυτά γιατί δεν υπάρχει τίποτα!
    Την ίδια στιγμή που λέγανε ότι οι μάσκες δεν χρειάζονται στην τηλεόραση
    Κόστος δεν θες να ξέρεις!

    Είμαι πολύ θυμωμένος με όλα αυτά
    δεν θέλω ν αρχίσω να βρίζω δημόσια αλλά πραγματικά είμαι πολύ κοντά

    Και κάτι που ξεχνάμε είναι ότι η ΓΕΣΕΕ..... Όφειλε να μας προστατέψει
    Εδώ κλάψτε κι όλας

    Εύχομαι τα καλύτερα σ εσάς και δεν θέλω να πω τι εύχομαι για αυτούς γιατί δεν κάνει

  5. #2945
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Α και κάτι για τις θεωρίες.
    Τους βρίσκανε θετικούς στις φάμπρικες
    ερχότανε ο διαστημάνθρωπος να απολυμάνει και το προσωπικό
    τον έλεγε μλκ του τα φοράει όλα αυτά γιατί δεν υπάρχει τίποτα!
    Την ίδια στιγμή που λέγανε ότι οι μάσκες δεν χρειάζονται στην τηλεόραση
    Κόστος δεν θες να ξέρεις!
    Αν τα ξεπεράσαμε αυτά μετά από ένα μόλις χρόνο είναι μεγάλη πρόοδος.
    Αλλά είμαι σίγουρος ότι ακόμα πολύς κόσμος αυτά πιστεύει.
    Μη κοιτάς που τώρα ασχολούμαστε με τα εμβόλια.

  6. #2946
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Δεν με εκπλησσουν οι θεωριες συνομωσιας απο εναν λαο με 24% ποσοστο οργανικου αναλφαβητισμου συμφωνα με την ουνεσκο.
    Με ανησυχουν ομως τα φαινομενα αυτα οταν προερχονται απο εγγραμματους και υψηλου μορφωτικου επιπεδου ανθρωπους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #2947
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.122
    χωρίς να παίρνω θέση: μήπως απο αυτούς ψιλοαναιρείται το θεωρίες;

  8. #2948
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    χωρίς να παίρνω θέση: μήπως απο αυτούς ψιλοαναιρείται το θεωρίες;
    τι να αναιρειται καμαρι μου?
    οταν συζηταω με δασκαλο ,και μου λεει για μπιλυ γκειτζ,για μικροτσιπ,και για θεωριες μειωσης του πληθυσμου,απο 8 δις ,σε 500 εκατομμυρια,και αυτος ο ανθρωπος διδασκει σε σχολειο ,τι να πω ,ν αρχισω να τραβαω τα μαλλια της κεφαλης μου (που δεν εχω) για να μακρυνουν??
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #2949
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Πάντως εγώ ένα δεν μπορώ να καταλάβω....
    Αφού όλοι στην Ελλάδα δεν θέλουν το άστρα γιατί δεν το δίνουν
    στους εργάτες μας?
    Που θέλουν και να μην πω τι μακελειό έγινε γιατί δεν κάνει

    Πες ντε...

    Το θέατρο του παραλόγου

    Διάβαζα χτες ότι

    Τη συνέχιση του εμβολιασμού με το εμβόλιο της AstraZeneca στα άτομα ηλικίας 30 ετών και άνω συστήνει η Εθνική Επιτροπή Εμβολιασμών
    Γιατί, εμβολιάζαμε κόσμο κάτω των 30 και δεν το είχα πάρει χαμπάρι ;

    Αν έχω καταλάβει καλά, το zeneca δεν το έκαναν από μια ηλικία και πάνω, γιατί δε το χρησιμοποιούμε για τον "γενικό πληθυσμό" ;

    Έκανα και ασφάλεια ζωής πρόσφατα, οπότε ένα zeneca το χτύπαγα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #2950
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πες ντε...

    Το θέατρο του παραλόγου

    Διάβαζα χτες ότι



    Γιατί, εμβολιάζαμε κόσμο κάτω των 30 και δεν το είχα πάρει χαμπάρι ;

    Αν έχω καταλάβει καλά, το zeneca δεν το έκαναν από μια ηλικία και πάνω, γιατί δε το χρησιμοποιούμε για τον "γενικό πληθυσμό" ;

    Έκανα και ασφάλεια ζωής πρόσφατα, οπότε ένα zeneca το χτύπαγα
    Το ζένεκα ήταν από 69 (ή 70 δεν είμαι σίγουρος ποιο ήταν το όριο) και κάτω.
    Πορφανώς σε άλλες χώρες το έχουν πάρει και νεότεροι ή ενδεχομένως υγιεινομικοί ή άτομα με νοσήματα, το ότι αποφάσισν στην Ελλάδα να δωθεί από 30 και πάνω δε σημαίνε ότι έχουν φτάσει σε αυτήν την ηλικία, και προφανώς παραμένει το μέχρι 69 ή 70.

  11. #2951
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Προσωπικα νομιζω οτι αυτη η παρωδια με τα Astra-Zeneca/Sputnik εχει να κανει με πολιτικη και brexit,και σχεσεις Γερμανιας-Ρωσιας και τετοια πραγματα

  12. #2952
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.142
    Τη συμφωνία για το σπουτνικ δεν την εκανε η Γερμανία αλλά η Βαυαρία συγκεκριμένα, σαν κρατίδιο. Είναι μια σημαντική λεπτομέρεια.
    Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο η Βαυαρία από μόνη της μπορούσε να κάνει μια τέτοια ενέργεια. Η ουσία είναι ότι τα δυομιση εκατομύρια δόσεις προορίζονται μόνο για τη Βαυαρία.

    Μια ακόμη λεπτομέρεια είναι ότι σύντομα έρχονται εκλογές για καγκελάριο και ο πρωθυπουργός της Βαυαρίας ακούγεται για αντικαταστάτης της αγγελικούλας.

  13. #2953
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Πολύ πριν ξεκινήσει η ιστρορία με το εμβόλιο της Αστρα , έχω γνωστούς που το έκαναν (3 ηλικίας 60 με 63) και οι 3 παρουσίασαν τα ίδια εντονα συμπτώματα για 1 μέρα (πυρετό και πόνους ).
    Οι υπέργηροι γονείς μου που έκαναν της Pfizer δεν παρουσίασαν απολύτως τίποτα , όμως αυτό δεν λέει και πολλά γιατί 45χρονος που γνωρίζω , ευπαθή ομάδα που έκανε το ίδιο εμβόλιο είχε έντονα συμπτώματα (επίσης για 1 ημέρα)
    Οι παρενέργειες των εμβολίων δεν είναι ζήτημα συνομωσιών αλλά μία πραγματκότητα που ισχύει για οποιοδήποτε φάρμακο ή εμβόλιο.
    Στατιστικά με θανάτους ή έντονες παρενέργειες έχουν δημοσιευτεί από ότι ξέρω μόνο από την Βρετανία ( έχουν δημοσιευθεί και στην Ελλάδα από όλα τα μέσα αν θυμάμαι καλά). Το ερώτημα εδώ δεν είναι αν τα εμβόλια έχουν παρενέργειες , αλλά το αν θα πρέπει να γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός για τα συγκεκριμένα εμβόλια .

    Αυτή την στιγμή το ζήτημα των εμβολίων του κορωνοιού δεν είναι οι παρενέργειες του , αλλά το αν τα εμβόλια αυτά είναι όντως αποτελεσματικά και για πόσο.

    Τα τσιπάκια δεν είναι επιστημονική φαντασία , αλλά τεχνολογία που μπορεί να εφαρμοστεί. Στην βιομηχανία τα συναντάς σαν ID tags που περιέχουν μπόλικες πληροφορίες για το παραγώμενο πρϊόν. Περνάνε από τις γραμμές παραγωγές , ανιχνεύονται σε συγκεκριμένα σημεία από τους κατάλληλους δέκτες και σε δέκατα του δευτερολέπτου στέλνουν τα data που αποθηκεύονται σε βάσεις δεδομένων.
    Το αν πρέπει να εφαρμοστούν στους ανθρώπους και για ποίον σκοπό ή όχι είναι άλλο ερώτημα.

  14. #2954
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Εμένα πάντως της Pfizer για 2 μέρες με πονούσε πάρα πολύ το χέρι που το έκανα.
    Αν και μου είπαν κάμποσοι γιατροί ότι οι καλές παρενέργειες εμφανίζονται μετά τη 2η δόση.
    Θα δουμε

  15. #2955
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    τι να αναιρειται καμαρι μου?
    οταν συζηταω με δασκαλο ,και μου λεει για μπιλυ γκειτζ,για μικροτσιπ,και για θεωριες μειωσης του πληθυσμου,απο 8 δις ,σε 500 εκατομμυρια,και αυτος ο ανθρωπος διδασκει σε σχολειο ,τι να πω ,ν αρχισω να τραβαω τα μαλλια της κεφαλης μου (που δεν εχω) για να μακρυνουν??
    Άλλο σπουδαγμένος, άλλο μορφωμένος. Έχει διαφορά.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF