Σελίδα 50 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560100150 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #736
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #737
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Το προλεταριατο ενωμενο ξανα πρεπει να τσακισει τις τραπεζες τις λυκοσυμμαχιες και τους κολωσσους της αμαρτιας που μας εχουν και τους παραγουμε πλουτο για ενα κομματι ψωμι.Οσο για το κορωνοιο δεν εχω πολλα να πω.ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ και τα νοσοκομεια ειναι εναν αιωνα πισω.

  3. #738
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    Το προλεταριατο ενωμενο ξανα πρεπει να τσακισει τις τραπεζες τις λυκοσυμμαχιες και τους κολωσσους της αμαρτιας που μας εχουν και τους παραγουμε πλουτο για ενα κομματι ψωμι.Οσο για το κορωνοιο δεν εχω πολλα να πω.ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΟΝΟΜΗΣΕΙ ΟΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ και τα νοσοκομεια ειναι εναν αιωνα πισω.

    Εχει ξεσκισθει να βλεπει bachelor και GNTM.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Οταν τελειωσουν οι σειρες ΙΣΩΣ .

    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #739
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228

  5. #740
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εχει ξεσκισθει να βλεπει bachelor και GNTM.ΔΥΣΤΥΧΩΣ Οταν τελειωσουν οι σειρες ΙΣΩΣ .
    Το γνωριζω συντροφε. Κινητα, παιχνιδια, τηλεοραση, ναρκωτικα ολα ειναι κομμενα και ραμμενα ουτως ωστε να ειμαστε ολοι καθηλωμενοι στους καναπεδες. ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΣΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΑΘΡΟΙΣΕΙΣ. ΤΥΧΑΙΟ?Οικονομικη κριση λενε τωρα λογω κορωνοιου. ΠΟΙΟΝ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΚΡΙΣΗ ΠΑΛΙ ?ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΗ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΑΛΙ? ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΑΡΓΑ!

  6. #741
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Σε πέρασε το Octavia;
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #742
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/03/2013
    Μηνύματα
    97
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Σε πέρασε το Octavia;
    Χαχα οχι αλλα βρηκα αυτο το θρεντ για να βγαλω λογο.

  8. #743
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.655
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faithless Προβολή μηνύματος
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΝΑΙ ΑΡΓΑ!
    ΜΗ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΡΕ ΤΑΒΑΡΙΤΣ..!!!

    Καποιοι απο μας συνηθιζουν(*) να ξυπνανε αργα..!!
    (χαλωντας τους τον υπνο θα πετυχεις αντιθετα αποτελεσματα απο τα προσδοκουμενα..)


    (*) Αναφαιρετο και κατεκτημενο με αγωνες δημοκρατικο δικαιωμα τους ειναι, γμτ το φελεκι μου..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #744
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Από το Σάββατο το πρωί γίνεται υποχρεωτική η χρήση μάσκας και σε εξωτερικούς χώρους, σε περιοχές αυξημένης επιτήρησης και αυξημένου κινδύνου (επίπεδα 3 και 4). Ο νομός Αττικής είναι μέσα σε αυτές.

    Τι ισχύει για τους αυτοκινητιστές και τους μοτοσυκλετιστές; Για παράδειγμα, φαντάζομαι ότι το λογικό είναι, αν είσαι μέσα στο αμάξι, να μη χρειάζεται να φοράς μάσκα. Το ίδιο φαντάζομαι κι αν φοράς κλειστό κράνος ενώ οδηγείς μοτοσυκλέτα. Ακούγεται λίγο αστείο, αλλά τι παίζει, αν το κράνος είναι τύπου τζετ; Αν το αμάξι είναι cabrio; Αν έχεις ανοικτά παράθυρα; Είναι κάπως παράξενα τα όρια.

    Η μεγαλύτερη μου απορία είναι πώς θα γίνεται η άθληση σε εξωτερικούς χώρους με μάσκα. Άντε να τρέχεις λαχανιασμένος και να πρέπει να φοράς μάσκα. Έχουν βγει αθλητικές μάσκες με 30€, αλλά και πάλι δυσχεραίνεται πολύ η αναπνοή. Υπάρχουν παλαιότερα δημοσιεύματα που αναφέρουν αρνητικές επιπτώσεις στη χρήση μάσκας κατά τη διάρκεια της άθλησης.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 22/10/2020 στις 22:27.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  10. #745
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.060
    Σταμάτησα να διαβάζω στο "το λογικό είναι...".

  11. #746
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Νεοσσε να σε δω με μασκα μεσα απο το κρανος κ τιποτα αλλο...
    Ο,τι λεει ο Κουλης δεν θελω αντιρρησεις.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #747
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/07/2018
    Μηνύματα
    616
    Δεν ξέρω από ιατρικές δημοσιεύσεις. Ξέρω ότι ανεβαίνοντας 3 ορόφους σε ένα γραφείο με την μάσκα , απλά δεν μπορούσα να ανασάνω και να μιλήσω.
    Δεν νομίζω να υφίσταται άθληση με μάσκα. Ούτε για ανέκδοτο.

    Αλήθεια αυτά τα σεξουλιάρικοχαρλεάδικα μπαφ με τις νεκροκεφαλές περνάνε για μάσκες?. Να αγοράσω κανά τέτοιο άμα είναι να κάνουμε κάτι διαφορετικο

  13. #748
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Στο φιλτροκούτι μην πουν να βάλω τίποτα γιατί θα πάρω πέτρα!

  14. #749

  15. #750
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Η μεγαλύτερη μου απορία είναι πώς θα γίνεται η άθληση σε εξωτερικούς χώρους με μάσκα. Άντε να τρέχεις λαχανιασμένος και να πρέπει να φοράς μάσκα.
    Λογικά θα εξαιρεθεί η άθληση.
    Ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας το λέει ρητά ότι ΔΕΝ πρέπει να φοράμε μάσκα όταν αθλούμαστε.

    Αν δεν το κάνουν, όταν τρέχω θα φροντίσω να φαίνομαι όσο το δυνατό λιγότερο και να μη προκαλώ.
    Think faster than you ride

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF