Σελίδα 229 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 129179219224225226227228229230231232233234239279329 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.421 έως 3.435 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3421
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    στα 60 (δε την λες και γριά, με τα σημερινά δεδομένα)
    Οχι πες την αν εισαι μαγκας, ρε γλαροβαρεμένε..!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #3422
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Επίσης τυχαία να σου πώ ότι ο γνωστός και άριστος γενικός παθολόγος της περιοχής, μου ανέφερε 2 συγχωρεμένους μετά το εμβόλιο
    την γυναίκα του η οποία έπαθε έμφραγμα και νοσηλευόταν αλλά και το δικό του ραντεβού πριν δύο εβδομάδες για την δεύτερη δόση.
    Τώρα νοσηλεύεται και εκείνος με εγκεφαλικό.
    Δεν έχω τον παραμικρό λόγο να σε αμφισβητήσω

    Εγώ που το συζήτησα με 4 γιατρούς διαφορετικών ειδικοτήτων (παθολόγο / δερματολόγο / γυναικολόγο / παιδιάτρο - προφανώς οι 2 τελευταίοι δεν "κουράρουν" εμένα) ήταν όλοι σαφώς υπέρ του να κάνουμε (και εγώ και η σύζυγος)

    Από Covid, εντελώς τυχαία, έχει φύγει κανείς από το περιβάλλον σου ;

    Γιατί έχει και αυτό την αξία του να το δούμε

    Σαν γενική παρατήρηση πάντως, και όχι επί προσωπικού, θεωρώ ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που δε κάνουν εμβόλιο δρουν κουτοπόνηρα

    Λένε ΟΚ, πηγαίντε εσείς να κάνετε για να μας "σώσετε"...

    Γιατί να ρισκάρω εγώ το 1 / 1000 π.χ., κάντε εσείς να βγάλετε το φίδι από την τρύπα...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  3. #3423
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος

    Είμαι τελείως αντίθετος με αυτή την άποψη, θεωρώ επικίνδυνο να ζει κάποιος υπο φυσιολογικές συνθήκες με λιγότερα από 2-2,5 λτ την ημέρα, πόσο δε μάλλον αυτή την περίοδο
    που είναι ξεκάθαρα επιβαρυμένη.
    Αν θες σου αναφέρω εκατοντάδες παραδείγματα που γνωρίζω, δεν θέλω να κουράσω, ρώτησε έναν γιατρό και θα σου πεί.
    Προφανως δεν διαφωνουμε σε σχεση με το νερο αλλα με το τι θεωρουμε ως φυσιολογικη διατροφη.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #3424
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Μαλακες, πραγματικα δεν θα σταματησω να εκπλησσομαι..

    Το πως απο το εμβολια πηγαμε στο ισοζυγιο του νερου σε συνδυασμο με θερμοδυναμικες προεκτασεις των οξεοβασικων ισορροπιων, δεν δυναμαι να το κατανοήσω..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #3425
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Μαλακες, πραγματικα δεν θα σταματησω να εκπλησσομαι..

    Το πως απο το εμβολια πηγαμε στο ισοζυγιο του νερου σε συνδυασμο με θερμοδυναμικες προεκτασεις των οξεοβασικων ισορροπιων, δεν δυναμαι να το κατανοήσω..
    Εγω παλι δε καταλαβαινω γιατι εκπλησεσαι παντα οταν ξεστρατιζουν τα θεματα. Δηλαδη στην πραγματικη ζωη εκει εξω οταν λες στην συζυγο οτι ο χωρος και ο χρονος δεν ειναι θεμελιωδεις μεταβλητες, εκεινη δε το γυρναει στα κεφτεδακια?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #3426
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Ρε σεις, δε καταλαβενετε πως αναλογα τι τρως χρειαζεται και η αντιστοιχη ποσοτητα νερου?
    Τα τσιτατα τυπου 3 λτ την ημερα δεν αναφερονται σε ανθρωπους που ζουν πχ με ωμες τροφες. Αναφερονται σε θεριακληδες που τρεφονται με σουβλακια, ψωμια, μακαρονια, λαδερα κλπ, γενικα σε ανθρωπους που ο κυριος ογκος της ενεργειας της τροφης τους προερχεται απο θερμικα επεξεργασμενες τροφες. Τα (σ)καταλοιπα αυτων των τροφων δε τα ξεπλενει ουτε ο ιορδανης ποταμος, οχι 3 λτ νερο.
    Για μεσο ορο μιλαμε μεγαλε ντοκτωρ,συμφωνα με ιατρικες μελετες.Ολα στην ζωη μεσο ορο μετρανε,αμα εσυ εισαι ολη την ημερα με τσιπουρα και σαρδελλα καλλονης ,θελεις περισσοτερο,αμα εισαι βηγκαν και βοσκας 10 μαρουλια στην καθησια σου ,θελεις λιγοτερο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #3427
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Για μεσο ορο μιλαμε μεγαλε ντοκτωρ,συμφωνα με ιατρικες μελετες.Ολα στην ζωη μεσο ορο μετρανε,αμα εσυ εισαι ολη την ημερα με τσιπουρα και σαρδελλα καλλονης ,θελεις περισσοτερο,αμα εισαι βηγκαν και βοσκας 10 μαρουλια στην καθησια σου ,θελεις λιγοτερο.
    Το εννοησα αυτο. Κι αυτο που λεω ειναι πως αν θες 3λτ νερο την ημερα τοτε τρεφεσαι με σκουπιδια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #3428
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Το εννοησα αυτο. Κι αυτο που λεω ειναι πως αν θες 3λτ νερο την ημερα τοτε τρεφεσαι με σκουπιδια.
    ΛΑΘΟΣ.Ειναι ΙΚΑΝΗ συνθηκη,ΟΧΙ ομως και ΑΝΑΓΚΑΙΑ ,αν θυμασαι τιποτα απο το σχολειο ,που χρησιμοποιουσαμε εμεις οι γεροι την εκφραση.
    Eπισης η αναγκη σε προσληψη νερου ΔΕΝ εξαρταται απο το μια τροφη ειναι θερμικα επεξεργασμενη ή οχι ,αλλα απο το ποσοστο νερου που περιεχει οταν την καταναλωνεις και στο ποσοστο ζαχαρων και αλατιου που εχει.Π.χ Τα φασολακια που ειναι λαδερα,οταν τα μαγειρευεις φουσκωνουν και απορροφουν νερο -εκτος απ αυτα που εχουν ηδη-και ετσι προσλαμβανεις και το νερο που εχουν απορροφησει.Επισης αμα φας τροφες με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη,οπως γλυκα ,ρυζι ,μακαρονια,θελεις μετα νερο λοφω αυξησης της γλυκοζης στο αιμα.Η προσληψη νερου μεσω των τροφων ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη ,και απαιτει ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ προσεγγιση,καθως και η παρακρατηση υγρων ,που ειναι καθοριστικη στην διατροφολογια-διαιτολογια.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 24/06/2021 στις 13:22.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  9. #3429
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Παιδιά έχουμε καύσωνα, "εμβόλια" νέας τεχνολογίας που δυστυχώς έχουν παρουσιάσει ποσοστό θρομβώσεων και η μόνη παρότρυνσή
    μου είναι να μην ξεχνάμε το νερό και να μην δυσκολευόμαστε να το προτείνουμε.

    Αριστείδη απο κοντινούς έφυγε θείος μου κοντά στα 80 μετά από πολλά χρόνια παρκινσον και 2-3 που πλέον δεν μπορούσε
    να ζει χωρίς βοήθεια.
    Δυστυχώς αναφέρεις κάτι που δεν μπορώ να δεχθώ και θα πρέπει να σου απαντήσω λόγο αυτοσεβασμού.

    Είμαι σίγουρος ότι θα παρεξηγηθώ στην προσπάθεια κάποιου να ορίσει "τι είμαι εγώ", κάτι που θεωρώ άχρηστη πληροφορία
    στην κουβέντα γιατί ρεαλιστικά δεν μπορεί κανείς να ξέρει πέρα από εμένα και εγώ δεν έχω όφελος ή κάποιο στόχο άλλο από την αρχική πρόταση.

    Ούτε κουτοπόνηροι είναι, ούτε δρουν ενάντια στο "γενικό καλό".
    Είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέγει τι θα κάνει στο σώμα του.

    Τα υπόλοιπα είναι δεδομένα και εικόνες που έχουμε είτε από μμε που ξεκάθαρα μας έχουν αποδείξει ότι ψεύδονται για χρήματα δεκαετίες τώρα
    είτε από "κανάλια" ενημέρωσης που ξεκάθαρα ελέγχονται απο τους ίδιους.

    Τους ίδιους που παραποιούν την ιστορία, που έχουμε αποδείξεις πραγματικές, που τις πιάνουμε, ότι χρησιμοποίησαν κάθε μέσο
    για να παρασύρουν λαούς, να σβήσουν έθνη απο το χάρτη, να εξαθλιώσουν και να εκδικηθούν με κάθε μέσο και οποιοδήποτε τίμημα
    έχοντας ως μοναδικό σκοπό την κυριαρχία τους.
    Επίσης, είναι ξεκάθαρο και ρεαλιστικό πως ότι συμβαίνει συμφωνεί με διδαχές, δόγματα και οργανώσεις που ξεκάθαρα εναντιώνονται
    στο δικαίωμα της ζωής όλων των ανθρώπων, παρουσιάζοντας μοντέλα μείωσης και αδρανοποίησης του πληθυσμού πολλά χρόνια τώρα.

    Είναι σαν να σου λέω ότι δεν έχω καμία σχέση με τις μοτοσυκλέτες και την μηχανολογία ενώ ταυτόχρονα, μπροστά σου, συνθέτω εξαρχής μία
    ακολουθώντας με ακρίβεια τις οδηγίες του κατασκευαστή και δημιουργώ συνθήκες - παραποιήσεις που θα σε εξοντώσουν οδηγώντας την.
    Ενώ έχω παραδεχθεί ότι θέλω αυτά που σου ανήκουν και θα τα διεκδικήσω σε απουσία σου.

    Πως είναι δυνατόν να με πιστεύεις;

    Αν δεν ξέρεις πως κινούμαι ή τι έχω κάνει με τον ίδιο τρόπο θα ονομάσεις παραμυθά - συνωμοσιολόγο οποιονδήποτε που γνωρίζεις πολύ
    καλύτερα απο εμένα και σου έχει αποδείξει με τα χρόνια ότι λειτουργεί για το συμφέρον σου και όχι εναντίον σου.

    Για να γυρίσω την κουβέντα στην αρχική μου και μοναδική παρότρυνση, μόλις άδειασε το 11/2 λτ που άνοιξα στις 11:00 ενώ οι δουλειές
    που έχω κάνει είναι ελαφρές σαν να καθάριζα το σπίτι

  10. #3430
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ΛΑΘΟΣ.Ειναι ΙΚΑΝΗ συνθηκη,ΟΧΙ ομως και ΑΝΑΓΚΑΙΑ ,αν θυμασαι τιποτα απο το σχολειο ,που χρησιμοποιουσαμε εμεις οι γεροι την εκφραση.
    Eπισης η αναγκη σε προσληψη νερου ΔΕΝ εξαρταται απο το μια τροφη ειναι θερμικα επεξεργασμενη ή οχι ,αλλα απο το ποσοστο νερου που περιεχει οταν την καταναλωνεις και στο ποσοστο ζαχαρων και αλατιου που εχει.Π.χ Τα φασολακια που ειναι λαδερα,οταν τα μαγειρευεις φουσκωνουν και απορροφουν νερο -εκτος απ αυτα που εχουν ηδη-και ετσι προσλαμβανεις και το νερο που εχουν απορροφησει.Επισης αμα φας τροφες με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη,οπως γλυκα ,ρυζι ,μακαρονια,θελεις μετα νερο λοφω αυξησης της γλυκοζης στο αιμα.Η προσληψη νερου μεσω των τροφων ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη ,και απαιτει ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ προσεγγιση,καθως και η παρακρατηση υγρων ,που ειναι καθοριστικη στην διατροφολογια-διαιτολογια.
    Η πολυ επιστημη πολυ συχνα βλαπτει ανεπανορθωτα την υγεια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #3431
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Η πολυ επιστημη πολυ συχνα βλαπτει ανεπανορθωτα την υγεια.
    αυτο πεστο στον γερο 55 χρονων ,που πεθαινε σ αυτην την ηλικια πριν 100 χρονια.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #3432
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Παιδιά έχουμε καύσωνα, "εμβόλια" νέας τεχνολογίας που δυστυχώς έχουν παρουσιάσει ποσοστό θρομβώσεων και η μόνη παρότρυνσή
    μου είναι να μην ξεχνάμε το νερό και να μην δυσκολευόμαστε να το προτείνουμε.

    Αριστείδη απο κοντινούς έφυγε θείος μου κοντά στα 80 μετά από πολλά χρόνια παρκινσον και 2-3 που πλέον δεν μπορούσε
    να ζει χωρίς βοήθεια.
    Δυστυχώς αναφέρεις κάτι που δεν μπορώ να δεχθώ και θα πρέπει να σου απαντήσω λόγο αυτοσεβασμού.

    Είμαι σίγουρος ότι θα παρεξηγηθώ στην προσπάθεια κάποιου να ορίσει "τι είμαι εγώ", κάτι που θεωρώ άχρηστη πληροφορία
    στην κουβέντα γιατί ρεαλιστικά δεν μπορεί κανείς να ξέρει πέρα από εμένα και εγώ δεν έχω όφελος ή κάποιο στόχο άλλο από την αρχική πρόταση.

    Ούτε κουτοπόνηροι είναι, ούτε δρουν ενάντια στο "γενικό καλό".
    Είναι δικαίωμα του καθενός να επιλέγει τι θα κάνει στο σώμα του.

    Τα υπόλοιπα είναι δεδομένα και εικόνες που έχουμε είτε από μμε που ξεκάθαρα μας έχουν αποδείξει ότι ψεύδονται για χρήματα δεκαετίες τώρα
    είτε από "κανάλια" ενημέρωσης που ξεκάθαρα ελέγχονται απο τους ίδιους.

    Τους ίδιους που παραποιούν την ιστορία, που έχουμε αποδείξεις πραγματικές, που τις πιάνουμε, ότι χρησιμοποίησαν κάθε μέσο
    για να παρασύρουν λαούς, να σβήσουν έθνη απο το χάρτη, να εξαθλιώσουν και να εκδικηθούν με κάθε μέσο και οποιοδήποτε τίμημα
    έχοντας ως μοναδικό σκοπό την κυριαρχία τους.
    Επίσης, είναι ξεκάθαρο και ρεαλιστικό πως ότι συμβαίνει συμφωνεί με διδαχές, δόγματα και οργανώσεις που ξεκάθαρα εναντιώνονται
    στο δικαίωμα της ζωής όλων των ανθρώπων, παρουσιάζοντας μοντέλα μείωσης και αδρανοποίησης του πληθυσμού πολλά χρόνια τώρα.

    Είναι σαν να σου λέω ότι δεν έχω καμία σχέση με τις μοτοσυκλέτες και την μηχανολογία ενώ ταυτόχρονα, μπροστά σου, συνθέτω εξαρχής μία
    ακολουθώντας με ακρίβεια τις οδηγίες του κατασκευαστή και δημιουργώ συνθήκες - παραποιήσεις που θα σε εξοντώσουν οδηγώντας την.
    Ενώ έχω παραδεχθεί ότι θέλω αυτά που σου ανήκουν και θα τα διεκδικήσω σε απουσία σου.

    Πως είναι δυνατόν να με πιστεύεις;

    Αν δεν ξέρεις πως κινούμαι ή τι έχω κάνει με τον ίδιο τρόπο θα ονομάσεις παραμυθά - συνωμοσιολόγο οποιονδήποτε που γνωρίζεις πολύ
    καλύτερα απο εμένα και σου έχει αποδείξει με τα χρόνια ότι λειτουργεί για το συμφέρον σου και όχι εναντίον σου.

    Για να γυρίσω την κουβέντα στην αρχική μου και μοναδική παρότρυνση, μόλις άδειασε το 11/2 λτ που άνοιξα στις 11:00 ενώ οι δουλειές
    που έχω κάνει είναι ελαφρές σαν να καθάριζα το σπίτι
    Οι κηδείες και οι νοσηλείες ανθρώπων που ξέρω από τη δουλεία και από το φιλικό μου περιβάλλον δεν είναι δεδομένα και εικόνες που έχω από τα ΜΜΕ, με συγχωρείς πολύ

    Και εν πάσει περιπτώσει, αν θες να πεις κάτι γράφτο ανοιχτά, και όχι με ακαταλαβίστικους γρίφους και άσχετα υποννοούμενα

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #3433
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αυτο που δεν ξερω αν αντιλαμβανεσαι ωστοσο αγαπητε γιατρε Γιαννη, ειναι οτι κανεις ακριβως αυτο που ζητας να μην κανουν οι της αλλης αποψης.

    Περιγραφεις τον εαυτο σου με ενα πεπλο μυστηριου, με εκφρασεις τυπου "δες ξερεις ποιος ειμαι, τι εχω κανει, πως κινουμαι κτλ", δημιουργεις μια αισθηση του "ξερω πολλα πιστεψτε με αλλα δεν μπορω να σας πω, ωστοσο σας λεω πλαγιως οτι τρωτε παραμυθι", βαζεις και την φραση, "καυσωνα εχουμε, νεα εμβολια που κανουν θρομβωσεις εχουμε" και ετοιμο το σεναριο πανικου για τον μεσο αναγνωστη.

    Η διαφορα σου με το αλλο μελος που πηγε για μπανια για κανενα δεκαημερο, ηταν οτι εκεινος φωναζε φορα παρτιδα οτι "οσοι το κανατε ειστε μ@λακες και θα πεθανετε τωρα στα κοντα, ζωη σε λογου μας", ενω εσυ θες να περασεις το ιδιο μηνυμα του αντιεμβολιασμου απλα κεκαλυμμενο..

    Θελω να θυμησω σε ολους οτι:

    α) ο μεσος ανθρωπος εχει παντα ενα αγχος για πραγματα που δεν γνωριζει/καταλαβαινει. Και θελει reassurance που λενε και στο χωριο μου. Εχει χορτασει το διαδικτυο με τετοιες μυστικοπαθεις τοποθετησεις, που δημιουργουν μονο επιπλεον προβληματισμο και αγχος. Οποτε δεν προσφερουν και καλυτερα να λειπουν.

    β) Αν θελεις να βοηθησεις, τοτες βγαινεις ανοιχτα, λες ποιος εισαι, τι εισαι και ομορφα τοποθετεισαι ξεκαθαρα. Επισης αναλαμβανεις και την ευθυνη των λεγομενων σου. Οχι εσυ ο δοκτορ Γιαννης. Ο καθενας που γραφει ετσι. Αλλιως αν δεν θελεις τοτε ξανα, καλυτερα μην γραφεις. Πονεμενη γενικα η αναληψη ευθυνων σε αυτον τον κοσμο.

    γ) Οσοι εχουν δει ανθρωπους γυρω τους να εχουν ταλαιπωρηθει απο αυτον τον ιο, λογικα εχουν μια διαφορετικη προσεγγιση στο θεμα. Αυτο που νομιζω δεν καταλαβαινει ο περισσοτερος κοσμος των αρνητων (η σκεπτικιστων που ειναι και πιο πομπωδες) ειναι οτι ενας ανθρωπος με σοβαρα υποκειμενα η καποιας ηλικιας, που θα "εφευγε" τωρα στα κοντα η σε μερικα χρονια απο τωρα, παιζει να φυγει σημερα. Αυτο τον κανει επικινδυνο, και τα υπολοιπα ολα ειναι ιστοριες για αγριους.

    Οποτε αγαπητε θα προτεινα, να προσθεσεις το λιθαρακι σου στην κουβεντα, οπως εχει δικαιωμα ο καθενας να κανει, αλλα ξεκαθαρα, χωρις υπεκφυγες, ετσι ωστε να βοηθησεις πραγματα οπως δειχνεις σε καθε κειμενο σου οτι θες ννα κανεις (και δεν αμφιβαλλω καθολου) με δεδομενα αν θελεις για αυτα τα οποια λες.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #3434
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αυτο πεστο στον γερο 55 χρονων ,που πεθαινε σ αυτην την ηλικια πριν 100 χρονια.
    Αν θυμασαι απο το σχολειο, γεροι που ειμαστε, οι γνωστες προσωπικοτητες της αρχαιας αθηνας (γνωστες διοτι για τους αλλους δε ξερουμε) ειχαν υψηλοτερο μεσο ορο ζωης απο εμας με τις επιστημες μας. Και δε τελειωναν και τα χρονια τους χαπακωμενοι. Την τριτη βολτα στην αγορα και την τεταρτη στον Αδη.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #3435
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εγω παλι δε καταλαβαινω γιατι εκπλησεσαι παντα οταν ξεστρατιζουν τα θεματα. Δηλαδη στην πραγματικη ζωη εκει εξω οταν λες στην συζυγο οτι ο χωρος και ο χρονος δεν ειναι θεμελιωδεις μεταβλητες, εκεινη δε το γυρναει στα κεφτεδακια?
    Να τις μιλησεις για την κοσμολογική σταθερά,την σταθερά του Planck και την ταχύτητα του φωτός να δουμε τι θα σου πει

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF