Σελίδα 131 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 3181121126127128129130131132133134135136141181231 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.951 έως 1.965 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #1951
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Ο ιος και οι παρενεργειες του ειναι ακομα υπο διερευνησιν.Πολλα εχουν να μαθουν οι γιατροι,και γι αυτο ας ειμαστε ακομα επιφυλακτικοι.Ο γενικος κανων ειναι οτι ,οι μεγαλυτεροι,ασθενεστεροι,με υποκειμενα νοσηματα ειμαστε πιο ευαλωτοι,οι νεοτεροι εχουν μεγαλυτερη αντοχη και ανοσια.Οι εξαιρεσεις επιβεβαιωνουν τον κανονα ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον ωστε οι νεοτεροι να μην ''σκοτωσουν'' τους μεγαλυτερους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #1952
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Πολύ κατατοπιστικό βίντεο σχετικά με τον αριθμό θανόντων από ή με covid...

    https://www.youtube.com/watch?app=de...WYzN3OixKIYtlY

    ....Περαιτέρω όξυνση στην αντιπαράθεση των επιστημόνων πυροδοτεί η αιφνίδια παραίτηση για λόγους «δεοντολογίας και ηθικής» του προέδρου της Επιτροπής Εμβολιασμού κου Πλωμαρίτη...
    Τελευταία τροποποίηση από Jimmu; 23/11/2020 στις 14:26.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  3. #1953
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Πολύ κατατοπιστικό βίντεο σχετικά με τον αριθμό θανόντων από ή με covid...

    https://www.youtube.com/watch?app=de...WYzN3OixKIYtlY
    Τί να το κάνεις όμως αν δεν καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις.
    Ξανα-αναφέρω το παρακάτω περιστατικό.

    Δηλαδή τί θέλετε? Όταν ξεψυχάει να φωνάζει κόβιντ?
    Να βγαίνει φωσφόριζε σκατό και πράσινα κάτουρα?

    Έλεος!

    https://www.neakriti.gr/article/krit...-apo-koronoio/

    ΥΓ. Πηγαίνει γιατρός να βγάλει ομιλία με την ποδιά και το στηθοσκόπιο?
    Και τη βλέπετε/ακούτε?


    ΥΓ2. Μου υπενθυμίζω να μήν ξαναπατήσω σε λινκ ειδικά απο αυτό το θέμα του youtube!

  4. #1954
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Περαιτέρω όξυνση στην αντιπαράθεση των επιστημόνων πυροδοτεί η αιφνίδια παραίτηση για λόγους «δεοντολογίας και ηθικής» του προέδρου της Επιτροπής Εμβολιασμού κου Πλωμαρίτη...


    Η παραιτηση Πλωμαριτη εγινε πριν 11 χρονια και αφορουσε τον εμβολιασμο για την τοτε "νεα γριπη" (Η1Ν1).

    https://www.tanea.gr/2009/11/16/heal...-agioy-payloy/

  5. #1955
    the Great Escape project Το avatar του/της Jimmu
    Εγγραφή
    07/09/2017
    Μηνύματα
    409
    Ξέρετε όλοι φαντάζομαι τι λένε για τις απόψεις και τις κ#^τ&πίδες....Πως όλοι έχουν από μια....Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανέναν ούτε να του αλλάξει την άποψη.Σχόλια κάνουμε όλοι από τη σκοπιά που το βλέπουμε κι αυτό σίγουρα δεν είναι κατακριτέο .(Είναι όμως karateo, ωωεεοοο.....έκανα και ρήμα ο μπούστης!!).Προτείνω λοιπόν να γράφουμε την άποψή μας κι ας μην είναι αρεστή από κάποιους χωρίς να δυναμιτίζουμε το κλίμα.
    "To do is to be" - Nietzsche
    "To be is to do" - Kant
    "Do be do be do " - Scooby Doo

  6. #1956
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Ξέρετε όλοι φαντάζομαι τι λένε για τις απόψεις και τις κ#^τ&πίδες....Πως όλοι έχουν από μια....Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανέναν ούτε να του αλλάξει την άποψη.Σχόλια κάνουμε όλοι από τη σκοπιά που το βλέπουμε κι αυτό σίγουρα δεν είναι κατακριτέο .(Είναι όμως karateo, ωωεεοοο.....έκανα και ρήμα ο μπούστης!!).Προτείνω λοιπόν να γράφουμε την άποψή μας κι ας μην είναι αρεστή από κάποιους χωρίς να δυναμιτίζουμε το κλίμα.
    ρίμα............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #1957
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    ρίμα............
    Ήταν στραβό το κλίμα το έφαγε και το ριμα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #1958
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως σε αναμονή για το εμβόλιο ετοιμάζω εμβόλιο κατά της μουρμούρας, το kopsilemo-20....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	126903603_10221745596303146_2684786971940891164_o.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	62,0 KB 
ID:	423023
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #1959
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Κοιτα να σε δουμε στα δελτια ειδησεων οπως τον αλλον στην Μανη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #1960
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Κοιτα να σε δουμε στα δελτια ειδησεων οπως τον αλλον στην Μανη.
    Δεν χρειάζεται να το χρησιμοποιήσω, αρκεί που με βλέπει να το ετοιμάζω....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #1961
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Jimmu Προβολή μηνύματος
    Ξέρετε όλοι φαντάζομαι τι λένε για τις απόψεις και τις κ#^τ&πίδες....Πως όλοι έχουν από μια....Κανείς δεν προσπαθεί να πείσει κανέναν ούτε να του αλλάξει την άποψη.Σχόλια κάνουμε όλοι από τη σκοπιά που το βλέπουμε κι αυτό σίγουρα δεν είναι κατακριτέο .(Είναι όμως karateo, ωωεεοοο.....έκανα και ρήμα ο μπούστης!!).Προτείνω λοιπόν να γράφουμε την άποψή μας κι ας μην είναι αρεστή από κάποιους χωρίς να δυναμιτίζουμε το κλίμα.
    Εγώ ξέρω ότι κάποιοι έχουν και μία δεύτερη κ#^τ&πίδα αλλά ας μή το αναλύσουμε.

    Απο εκεί λάθος μου που τα βάζω με το ΑΙ της Google/Facebook/Twitter/...
    Ας αφήσω τη φύση να κάνει της δουλειά της.

  12. #1962
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος


    Η παραιτηση Πλωμαριτη εγινε πριν 11 χρονια και αφορουσε τον εμβολιασμο για την τοτε "νεα γριπη" (Η1Ν1).

    https://www.tanea.gr/2009/11/16/heal...-agioy-payloy/
    Αυτό κολλούσε με τα εμβόλια τι να κάνουμε δηλαδή...ωωω κάτι περίεργοι.
    Ride(s) the wind of change...

  13. #1963
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω τι λέτε, εγώ πάντως σε αναμονή για το εμβόλιο ετοιμάζω εμβόλιο κατά της μουρμούρας, το kopsilemo-20....
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	126903603_10221745596303146_2684786971940891164_o.jpg 
Προβολές:	186 
Μέγεθος:	62,0 KB 
ID:	423023
    Άσε τα μαχαίρια για τους άλλους ρε μαν, εσύ για να γλυτώσεις τη μουρμούρα χρειάζεται απλά να κλείσεις τα μάτια σου

  14. #1964
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Να προσθέσω 2 προσφατα συμπεράσματα μου.


    Με ολα αυτα που γίνονται μολις πριν καμια 20ημερες μου εγινε αντιληπτό και ξεκαθαρο στο μυαλο μου οτι ο τροπος μετάδοσης δεν ειναι μονο μεσω σταγονιδίων(υγρα σωματίδια απο τον εναν στον άλλον μεσω αναπνευστικής οδου).
    Αλλα και μεσω ιικου φορτίου που θα εισπνευσεις σε ενα κλειστο χωρο/ αιθουσα / δωμάτιο απο τον μολυσμένο αερα του χωρου αυτού
    Αερα κοπανιστό δηλαδη...εγω αυτο το πηρα χαμπαρι τωρα, εσεις αυτο το γνωριζατε?παίρνατε τα μετρα σας ?
    Θεωρω οτι δεν υπαρχει ξεκάθαρη γραμμμη και ενημέρωση αλλα αποπροσανατολισμός ενδεχομένως απο τη παραπληροφόρηση..


    Δεύτερο, εχουμε πια νομιζω οι περισσότεροι γνωστους απο τους κυκλους μας οπου εχουν νοσήσει.
    Εχω γνωστο που εχει "χαιρετίσει" λογω υποκείμενων, λιγους που χρειάστηκαν νοσοκομειακή υποστήριξη και αρκετούς που το πέρασαν.
    Μας λενε, οτι ο καθε οργανισμός μπορει να αντιδράσει διαφορετικά στο ιο.
    Η κοινότητα βγαζει συμπεράσμα οτι εξαρτατε στον οργανισμό σου.
    Ομως υπαρχει κιαλλος παράγοντας απο τους πρόσφατους θανατους κατω των 50ετων χωρις να τεκμηριώνονται υποκεινενα νοσήματα.
    "Τι ποσότητα ιικου φορτίου εσεπνευσες.."

    Δεν εχω ακουσει καν αν αυτο ειναι μετρήσιμο...αν εχουν γινει μελετες εστω σε διαφορους οργανισνους βαζοντας στο ιδιο οργανισμό διαφορετικη ποσότητα ιου.

    Ξαναλεω, αυτο βγαζει στην κοινότητα λανθασμενα συμπεράσματα τα οποια θα θεωρούν οτι ειναι θεμα οργανισμού ανοσίας η μη. Ενω στην πραγματικοτητα δε γνωρίζουν οι ειδικοί απο τι ποσοστο και πανω γίνεται φονικος ο ιος ανεξαρτητου οργανισμού

    Τροφη για σκεψη..
    οποιος εχει κατι ας το προσκομίσει γιατι νομιζω οτι παμε στα τυφλα..

  15. #1965
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.113
    Εχω τρεις παιδικούς φίλους οδηγούς σε λεωφορεία, οι δύο άκαπνοι ερασιτέχνες αθλητές, ο τρίτος το αντίθετο.
    Εργάζονται χωρίς αύριο όλο το διάστημα στα βόρεια - κέντρο - δυτικά, οι δύο εργάζονται και σαν ξυλουργοί εγκαταστάτες, ο τρίτος με ομάδα
    που κάνουν μάθημα ιστορίας, θεατρικό παιχνίδι κ.λπ. σε παιδιά.
    Και οι τρεις έχουν τις οικογένειες τους με ότι συνεπάγεται αυτό όσον αφορά επαφές κ.λπ.

    Αν αρρωστήσουν ΜΕΤΑ το εμβόλιο τι θα πούμε; αχου δεν το πρόλαβαν, η κακιά η στιγμή;

    Δείτε το λογικά: πιστεύουμε ανθρώπους χωρίς ιατρική εκπαίδευση, που επανειλημμένα μας έχουν κοροϊδέψει, πέρα από κάθε ηθική, δεν κρύβονται και συνεχίζουν
    ενώ ξεκάθαρα έχουν κέρδος.
    Αναιρούμε ανθρώπους που έχουν προσφέρει σαν γιατροί, που εκτίθενται και ρισκάρουν την ζωή τους και της οικογένειας τους, χωρίς να έχουν κέρδος.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF