Σελίδα 277 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 177227267272273274275276277278279280281282287327 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.141 έως 4.155 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4141
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    .Για ποιο λογο να με υποχρεωνεις να εμβολιαστω 35 χρονων υγιεστατος ανθρωπος..Και να κολλησω τι θα παθω δλδ?Τιποτα..Η εαν εμβολιαστω δεν θα μεταδιδω?Θα μεταδιδω και ποιο πολυ μαλιστα λογω του οτι για τους εμβολιασμενους ολα ειναι ανοιχτα.
    ο λογος που σε "υποχρεωνει" να εμβολιαστεις "35 χρονων υγιεστατος ανθρωπος" ειναι για ΟΤΑΝ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ (γιατι καποια στιγμη θα κολλησεις κι εσυ κι εγω και ολοι)
    να ΜΗΝ ασθενησεις και να ΜΗ χρειαστει να νοσηλευτεις η διασωληνωθεις (και τελικα καταληξεις σα το 39χρονο ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ φιλαρακι μου που αφησε πισω δυο μωρα παιδια)
    ωστε να μη γεμιζουν τα νοσοκομεια απερισκεπτους ασθενεις covid, και να καταφερει επιτελους ο 70χρονος πατερας μου (και του καθενος ο πατερας) να κανει εκεινο το
    γαμ*****νο το χειρουργειο στο εντερο που ολο αναβαλλεται εναμιση χρονο τωρα κι εχει γινει η κοιλια του πρησμενη σα να εχει φαει 2 καρπουζια κι εχει πιει μονοκοπανια
    2 καφασια μπυρες, και αναγκαζεται να φοραει 24/7 ειδικη ζωνη συγκρατησης...

    τωρα αμα θες να μη το κανεις απο αντιδραση επειδη στο λεει ο κουλης, μη το κανεις, δικαιωμα σου.. μεγαλο παιδι εισαι.. ευχομαι μονο μη χρειαστεις εσυ η καποιος δικος σου
    να κανει καποιο χειρουργειο και περιμενει 2 χρονια επειδη λογο covid δε προλαβαινουν τα νοσοκομεια...

    αλλα μην εχεις και την απαιτηση να σεβαστουμε την επιλογη σου οι υπολοιποι.. αλλο ειναι το "φοβαμαι να το κανω επειδη ακουω πολλα με τις παρενεργειες" (πραγμα ΜΕΡΙΚΩΣ
    σεβαστο), κι αλλο το "δε γουσταρτω να το κανω επειδη με "υποχρεωνει" ο κουλης (πραγμα ΚΑΘΟΛΟΥ σεβαστο)..

    εν το μεταξυ αυτο που δεν εχω καταλαβει, ειναι πως διαολο γινεται εμεις που ειμαστε υπερ του εμβολιου και εχουμε εμβολιαστει, να μη ξερουμε ΚΑΝΕΝΑΝ εμβολιασμενο
    στον κυκλο μας που να εχει παθει κατι, και οσοι ειναι φανατικα κατα του εμβολιου, οσους ξερουν εμβολιασμενους στον κυκλο τους, οι μισοι να εχουν αρρωστησει και οι
    αλλοι μισοι να εχουν πεθανει, και κανενας τους να μην εχει παθει απολυτως τιποτα...

  2. #4142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος

    αλλα μην εχεις και την απαιτηση να σεβαστουμε την επιλογη σου οι υπολοιποι.. αλλο ειναι το "φοβαμαι να το κανω επειδη ακουω πολλα με τις παρενεργειες" (πραγμα ΜΕΡΙΚΩΣ
    σεβαστο), κι αλλο το "δε γουσταρτω να το κανω επειδη με "υποχρεωνει" ο κουλης (πραγμα ΚΑΘΟΛΟΥ σεβαστο)..
    να τα μας....
    το καλο με το εμβόλιο ειναι οτι αν κάποιος ρωτήσει γιατι δεν το κάνεις μπορείς απλα να πεις γιατι έτσι γουσταρω. σεβαστο ξεσεβαστο.

  3. #4143
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος

    εν το μεταξυ αυτο που δεν εχω καταλαβει, ειναι πως διαολο γινεται εμεις που ειμαστε υπερ του εμβολιου και εχουμε εμβολιαστει, να μη ξερουμε ΚΑΝΕΝΑΝ εμβολιασμενο
    στον κυκλο μας που να εχει παθει κατι, και οσοι ειναι φανατικα κατα του εμβολιου, οσους ξερουν εμβολιασμενους στον κυκλο τους, οι μισοι να εχουν αρρωστησει και οι
    αλλοι μισοι να εχουν πεθανει, και κανενας τους να μην εχει παθει απολυτως τιποτα...
    Οχι μονο αυτό, αλλά όλοι τους εχουν και προσωπική περίπτωση όπου τους έλεγαν στο νοσοκομείο ότι θα τους δώσουν 2.000 ευρώ αν συναινεσουν να γραφτεί σαν αιτία θανάτου covid.

  4. #4144
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Το επόμενο πρόβλημα, πάντως, θα είναι τα τωρινά εμβόλια να μην καλύπτουν τις μελλοντικές μεταλλάξεις. Και όσο πιο πολλοί δεν εμβολιάζονται τόσο πιο γρήγορα θα έρθει αυτή η ώρα (αν δεν έχει έρθει ήδη).
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  5. #4145
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Οχι μονο αυτό, αλλά όλοι τους εχουν και προσωπική περίπτωση όπου τους έλεγαν στο νοσοκομείο ότι θα τους δώσουν 2.000 ευρώ αν συναινεσουν να γραφτεί σαν αιτία θανάτου covid.
    ααααλλη μαλακια κι αυτη... εν το μεταξυ οσο διαρκει αυτη η πανδημια εγω εχω χασει μια θεια μου, τη γιαγια μου, και αλλα 3-4 ατομα του ευρυτερου κυκλου μου,
    απο αιτιες ασχετες με τον covid.. ΚΑΝΕΝΑΣ θανατος δε καταγραφηκε ως covid και φυσικα ΚΑΝΕΝΑΣ γιατρος δε πλησιασε τους οικειους, για να τους προτεινει λεφτα
    προκειμενου να καταγραφει ο θανατος ως covid..

  6. #4146
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Οχι μονο αυτό, αλλά όλοι τους εχουν και προσωπική περίπτωση όπου τους έλεγαν στο νοσοκομείο ότι θα τους δώσουν 2.000 ευρώ αν συναινεσουν να γραφτεί σαν αιτία θανάτου covid.
    Πόσα δίνουν; Άρε μάνα, τσάμπα έφυγες. Εμένα γιατί δεν με πλησίασε κανείς;

  7. #4147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Το επόμενο πρόβλημα, πάντως, θα είναι τα τωρινά εμβόλια να μην καλύπτουν τις μελλοντικές μεταλλάξεις. Και όσο πιο πολλοί δεν εμβολιάζονται τόσο πιο γρήγορα θα έρθει αυτή η ώρα (αν δεν έχει έρθει ήδη).
    και να εμβολιαστούν όλοι εδώ , μεταλλάξεις θα συνεχίσουν να έρχονται από τριτοκοσμικές χώρες που δεν υπάρχει ούτε ένας εμβολιασμένος . Αναπόφευκτο.

  8. #4148
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Προσωπικά γνωρίζω 2 άτομα που πέθαναν λίγο μετά τον εμβολιασμό τους. Υγιέστατα, 30κάτι ετών. Επίσης γνωρίζω και έναν άνθρωπο που πέθανε από covid, ανεμβολίαστος. 70άρης, παχύσαρκος, με αρκετά θέματα υγείας.

  9. #4149
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά γνωρίζω 2 άτομα που πέθαναν λίγο μετά τον εμβολιασμό τους. Υγιέστατα, 30κάτι ετών. Επίσης γνωρίζω και έναν άνθρωπο που πέθανε από covid, ανεμβολίαστος. 70άρης, παχύσαρκος, με αρκετά θέματα υγείας.
    τρολλάρεις? δεν εχουμε ακουσει τιποτα για 30αρη νεκρο απο εμβόλιο. ειναι πολύ σοβαρο αυτο μην το λες χαβαλε.

  10. #4150
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά γνωρίζω 2 άτομα που πέθαναν λίγο μετά τον εμβολιασμό τους. Υγιέστατα, 30κάτι ετών. Επίσης γνωρίζω και έναν άνθρωπο που πέθανε από covid, ανεμβολίαστος. 70άρης, παχύσαρκος, με αρκετά θέματα υγείας.
    Ναι αλλά δεν πήγαν απο covid.
    Δεν εχει σημασία απο τι θα παει κάποιος το θέμα είναι να μην πάει απο covid.

  11. #4151
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    τρολλάρεις? δεν εχουμε ακουσει τιποτα για 30αρη νεκρο απο εμβόλιο. ειναι πολύ σοβαρο αυτο μην το λες χαβαλε.
    Καθόλου δεν τρολάρω. Ο ένας, μάλιστα, 36 ετών, πέθανε ξαφνικά την επόμενη μόλις ημέρα. Ανακοπή.

  12. #4152
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Εν τω μεταξυ... Τριτη χωρα είμαστε και μεις...
    Μην πω οι τριτες χωρες ειναι πιο οργανωμενες.
    Η χωρα μας πασχει απο το πολυ το Κυριε Ελεησον.
    Το βαρεθηκαν πλεον ολοι.

    Σαν πρωην πωλητης εχω να πω οτι ολα ειναι πωληση. Απο καμακι σε μια ωραια γκομενα μεχρι το πλασαρισμα του εμβολιου.
    Πλεον δεν πουλαει καθολου οτι πλασαρουν γιατι ειναι αθλιος ο τροπος προβολης.
    Αν μας λεγανε οτι ο κινδυνος περασε μη μασατε... Θα υπηρχε πρωτοφανες κινημα εμβολιασμου σαν αντιδραση και μονο επειδη καποιο αρθρο η βιντεο θα βρισκοταν να παρουσιασει το... "τι μας κρυβουν Ελληνες".

    Εμβολιασμενος Φαϊζεριστος φιλος μου νοσησε και εκανε 40.7 πυρετο.
    Μια χαρα κολλάει και διασπειρεται απο εμβολιασμενους.

  13. #4153
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Οριστε... Κάποιος καταλαβε τι εννοω...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20210801-081754.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	78,3 KB 
ID:	429945

  14. #4154
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οριστε... Κάποιος καταλαβε τι εννοω...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20210801-081754.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	78,3 KB 
ID:	429945
    Επιτελους...μια σοβαρη προσπαθεια.

  15. #4155
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    457
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Επιτελους...μια σοβαρη προσπαθεια.
    Τις μονές σοβαρές προσπάθειες τις είδαμε στην τελική από Κιάμο, Βερτη, μπόμπα και σειρινάκη. Η κουλτούρα και η εντεχνίλα ψω@@@βρόντι.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF