Σελίδα 274 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 174224264269270271272273274275276277278279284324 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.096 έως 4.110 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4096
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Ουτε εγω παρακολουθώ, τα νεα διαδίδονται.

    Αυτοι που τους οργανώνουν ειναι το θεμα και βρίσκονται απο ολους τους χωρους ολα τα οικονομικά στρώματα και δεν ξερουμε που θελουν να τους πανε..
    Anyway παμπαρακατ

  2. #4097
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παρακάτ... τόσο καιρό λέγανε ότι για να χτιστεί τείχος ανοσίας πρέπει να εμβολιαστεί τουλάχιστο το 80% του πληθυσμού. Αν δεν κάνω λάθος, περίπου ένα 40% έχει εμβολιαστεί. Χτες η δημιουργική λογιστική ανέλαβε δράση και το ποσοστό έγινε...80%. Πως; Αφαίρεσαν τα παιδιά κάτω από 15 χρονών από τον γενικό πληθυσμό, και στους ΠΛΗΡΩΣ εμβολιασθέντες πρόσθεσαν: όσους έχουν κάνει ήδη μια δόση, όσους έχουν ήδη νοσήσει και όσους ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ να νοσήσουν ελαφρά, και το ποσοστό έγινε δια μαγείας το επιθυμητό 80%...

  3. #4098
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παιδια ειναι δυο διαφορετικα πραγματα που δεν μιξαρονται
    Αλλο πραγμα η πανδημία και πως θα προφυλαχθούμε απο αυτη.
    Και αλλο οι ερασιτεχνισμοι των κυβερνώντων και η κακοδιαχείριση τους.

    Αν θυμώσω για το δεύτερο δε παει να πει πως θα πρεπει να καψω το πρωτο

  4. #4099
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Παιδια ειναι δυο διαφορετικα πραγματα που δεν μιξαρονται
    Αλλο πραγμα η πανδημία και πως θα προφυλαχθούμε απο αυτη.
    Και αλλο οι ερασιτεχνισμοι των κυβερνώντων και η κακοδιαχείριση τους.

    Αν θυμώσω για το δεύτερο δε παει να πει πως θα πρεπει να καψω το πρωτο

    Σαφώς άλλο το ένα και άλλο το άλλο, μόνο που η πανδημία φουντώνει από τους ερασιτεχνισμούς και την κακοδιαχείριση... όταν ο δεύτερος θέλει να το κάψει, όταν τον απειλείς και τον τιμωρείς, πιστεύεις ότι θα πειστεί και θα συνετιστεί; Το αντίθετο, θα στυλώσει τα πόδια και θα γίνει ακόμα πιο ακραίος, ιδιαίτερα αν είναι συνομοταξίας ΠετρακοΧιοΤραγκοΒελόπουλος.

    Όταν στις ιδιωτικές μας συζητήσεις λέγαμε περίμενε να δεις τι έχει να γίνει μόλις ανοίξει ο τουρισμός και τι έχει να γίνει στη Μύκονο, δεν νομίζω ότι είχαμε το κληρονομικό χάρισμα... Βράζουν, λέει σήμερα, Μύκονος, Σαντορίνη, Πάρος, Μήλος, Κρήτη, Κέρκυρα. Όλες οι τουριστικές ατραξιόν δηλαδή. Με την Μύκονο γελάνε και τα τσιμέντα, έκαναν ένα lock down του κώλου από τα Lidl και τώρα λέει θα καταργηθούν οι περιορισμοί, επειδή διαμαρτυρήθηκε ο Ρέμος και οι μοντελοβιζιτούδες...

  5. #4100
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Όλες οι τουριστικές ατραξιόν δηλαδή. Με την Μύκονο γελάνε και τα τσιμέντα, έκαναν ένα lock down του κώλου από τα Lidl και τώρα λέει θα καταργηθούν οι περιορισμοί, επειδή διαμαρτυρήθηκε ο Ρέμος και οι μοντελοβιζιτούδες...
    οχι, φάγανε "ξύλο" ακομη και απο τους δικους τους συν τα πρωτοσέλιδα ξεφτίλας σε ολο τον κοσμο. θα το καταργήσουν νωριτερα απλα πρεπει να βρεθει το αφηγημα οτι δεν ηταν λαθος κινηση απλα τωρα ειναι ολα καλα. βέβαια στη μυκονο ηδη τους ειπαν να κανουν οτι θελουν μιας που οι ελεγχοι σταματησαν σιωπηρα.




    Μητσοτάκης: Έχω πρόβλημα με την Μύκονο.
    Τεχνικός ΙΤ: Δοκιμάσατε να την κλείσετε και να την ξανανοίξετε?

  6. #4101
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αναφέρεσαι στο γεγονός ότι πολύ πιθανά εκμεταλλεύονται την κατάσταση ακροδεξιοί.
    Χωρίς να αποδέχομαι σαν προσωπικότητες αυτούς που αναφέρεις, θα ήθελα να σε ρωτήσω αν τους θεωρείς ακροδεξιούς.
    Αν ναι, θα ήθελα να με βοηθήσεις να διαχωρίσω τους όρους "ακροδεξιός" και "πατριώτης".

    Δεν ειρωνεύομαι ούτε προσπαθώ να σου στήσω κάποια παγίδα
    Προσπαθώ να καταλάβω και εγώ όπως όλοι.
    Δεν είναι δυνατόν όμως να μην παρατηρώ ότι όλες* οι κινήσεις που γίνονται είναι εναντίον μας.

    *Εκτός της εκστρατείας εμβολιασμού.
    Την δέχεστε οι περισσότεροι; να την δεχθώ και εγώ στην προσπάθεια μου να στηρίξω την δημοκρατία
    ανάμεσα στους ανθρώπους που συζητώ στο φορουμ.

    Ακόμα όμως και γι'αυτό βλέπω ότι υπάρχουν ερωτήσεις που δεν γίνονται.
    Οι άνθρωποι που φιλοξενούμε ως τι μετράνε; έχουν εμβολιαστεί;
    Τον Μάϊο μας ανακοινώθηκε ότι ξεκίνησε ο εμβολιασμός στις δομές φιλοξενίας, τι εικόνα υπάρχει δύο μήνες μετά;
    Γιατροτζωνη αν προσπαθήσουμε να αναπτύξουμε ερμηνεία των επιθέτων που αναφερεις ολο και καποιος θα παρεξηγηθεί, οπότε ας το αφησουμε σε καποια πραγματικη συζητηση με συνοδεία παγωμένης μπυρας.

    Για το δετερο σκελος
    Οι κυβερνησεις παιζουν με τις λεξεις και τις καταστάσεις ειναι γνωστο τερτίπι, και εμφανιζουν και εμφανίζονται οπως θελουν. Τα μεσα (μμε) τα εχουν. Ομως δεν θα επρεπε να χρειαζόμαστε την εκστρατεια τους για να κινηθουμε. Στο διαβα που ειμαστε διαλεγεις και παιρνεις.

    Οι ψυχες στις δομες εξυπηρετούν διαφορες πολιτικοκοινωνικες καταστάσεις δυστυχώς.
    Οι πολιτικες δε εχουν ουσιώδη ανθρωπιστικό χαρακτήρα για να μαθεις περισσοτερα σχετικα με την φιλοξενεια τους..η ιστορία επαναλαμβάνεται

  7. #4102
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Πάρα πολύ σοβαρός ο καθηγητής

    Ο καθηγητής μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό Focus 103.6, με αφορμή τα έκτακτα μέτρα στη Μύκονο μίλησε για «άσκοπες καραντίνες» που ενισχύουν τη μετάδοση του ιού μέσα στα σπίτια αλλά και για τον τρόπο που διαχειρίζεται την κατάσταση η κυβέρνηση προκαλώντας άγχος στους πολίτες.

    Γιατί αν κολλήσει κάποιος πιτσιρικάς θα την βγάλει στο παγκάκι 15 μέρες, δε θα πάει σπίτι...
    Εγώ πάντως 16 χρονών δεν έβλεπα τους γονείς μου τα καλοκαίρια.
    Δούλευα, δούλευαν και μετά γυρνούσα όλη μέρα μέχρι που έπεφτα να κοιμηθώ τα ξημερώματα.

    Απο εκεί και πέρα, οκ είναι τραβηγμένο.
    Στα υπόλοιπα τα γεγονότα τον επιβεβαιώνουν.
    Αναλογία κρούσματα/νοσηλείες/θάνατοι.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  8. #4103
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    ο αρχηγός Πετράκος κατεβαίνει στις επόμενες εκλογές με το κόμμα του Τράγκα. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ολο το θέμα του αντι-εμβολιασμού να είναι πολιτική σπέκουλα.
    Κοίτα, κάποια φορά που είπα να δω το βίντεο του φεϊμστορίτη κιθαρωδού, μου πέταξε το εξής προτεινομενο, το οποίο συνιστώ σε όλους τους οπαδούς του τραγουδιαρη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20210722_003904.jpg 
Προβολές:	367 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	429745

  9. #4104
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.593
    Το βίντεο έχει εφαρμογή μόνο σε πεπόνια;
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #4105
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Tzimidis σε ευχαριστώ για την πληροφορία, έχει φίλος σχεδόν την ίδια κουρτίνα και όπως είναι φυσικό
    ο κορωνοϊός, τα εθνικά θέματα και οι εξαγωγές μου, έχουν υποβαθμιστεί πολύ στις κουβέντες μας.

  11. #4106
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.713
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Κοίτα, κάποια φορά που είπα να δω το βίντεο του φεϊμστορίτη κιθαρωδού, μου πέταξε το εξής προτεινομενο, το οποίο συνιστώ σε όλους τους οπαδούς του τραγουδιαρη.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20210722_003904.jpg 
Προβολές:	367 
Μέγεθος:	60,1 KB 
ID:	429745
    Υπέροχο Tutorial !
    Το είχα ξαναδεί γιατί το είχαν ανεβάσει και στο Μακελειό κάτω από ένα σοβαρό άρθρο για το πως το εμβόλιο σε κάνει ανθέλληνα!
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  12. #4107
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Πάντως ο Σερπιέρι ήταν πολύ μα πολύ μπροστά από την εποχή του....................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #4108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Μια ιστορία που τελειώνει μόλις τώρα...συγχωριανός ένιωσε αδιαθεσία..πάει νοσοκομείο και το πόρισμα άμεση εχειρηση καρδιάς...όμως τα χειρουργεία κλειστά γιατί κάποιοι γιατροί και νοσοκόμοι είχαν κοβιτ δηλ ανεβολιαστοι...το στέλνουν Αθήνα και δεν έφτασε ποτέ...ετών 49....ποιος φταίει;ποιοι θα πληρώσουν επειδή κάποιοι δεν κάνανε εμβολιο; Για να προστατέψουν τους ασθενής; Δεν ξέρω πως θα πράξει η οικογένεια του πάντως εγώ θα τους κυνηγά μέχρι να τους πάρουν την άδεια και να πάνε σπίτι τους .. υποτίθεται ότι προστατεύουν και θεραπεύουν τον κόσμο..

  14. #4109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    Μια ιστορία που τελειώνει μόλις τώρα...συγχωριανός ένιωσε αδιαθεσία..πάει νοσοκομείο και το πόρισμα άμεση εχειρηση καρδιάς...όμως τα χειρουργεία κλειστά γιατί κάποιοι γιατροί και νοσοκόμοι είχαν κοβιτ δηλ ανεβολιαστοι...το στέλνουν Αθήνα και δεν έφτασε ποτέ...ετών 49....ποιος φταίει;ποιοι θα πληρώσουν επειδή κάποιοι δεν κάνανε εμβολιο; Για να προστατέψουν τους ασθενής; Δεν ξέρω πως θα πράξει η οικογένεια του πάντως εγώ θα τους κυνηγά μέχρι να τους πάρουν την άδεια και να πάνε σπίτι τους .. υποτίθεται ότι προστατεύουν και θεραπεύουν τον κόσμο..
    Και εμβολιασμενοι να ήταν πάλι δεν θα επιτρεπόταν να χειρουργησουν
    MM#93

  15. #4110
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΕΙΑ!!!!
    το σαββατο στις 17:45 εκανα τη 2η δοση astrazeneca στο εμβολιαστικο κεντρο χαϊδαριου...
    μετα απο 48 ωρες λοιπον, ΔΕΝ ενιωσα κανεναν απολυτως πονο, ΔΕΝ ανεβασα πυρετο, ΔΕΝ ενιωσα ζαλαδες η αδιαθεσια,
    ΔΕΝ μου παρουσιαστηκε καμια θρομβωση, ΔΕΝ επαθα κανενα εμφραγμα η εγκεφαλικο, ΔΕΝ αισθανθηκα καμια παρεμβολη
    στο dna μου, ΔΕΝ αλλαζε καναλια η τηλεοραση οταν περναγα απο μπροστα, ΔΕΝ βελτιωθηκε το σημα στο κινητο,
    ΔΕΝ εκανα ενεργειες παρα τη θεληση μου, και τελος το κυριοτερο απ'ολα ΔΕΝ μου μικρυνε το πουλι!!

    μετα απ'ολα αυτα τα συμπερασματα λοιπον, ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ οτι το σκευασμα που χρησιμοποιουν στο εμβολιαστικο κεντρο χαϊδαριου
    ΔΕΝ ειναι εμβολιο για τον κορονοϊο και συνεπως κοροϊδευουν τον κοσμο...


    Υ.Γ: μπορει βεβαια να παιζει και η περιπτωση, ολοι αυτοι που φοβονται η αρνουνται να κανουν το εμβολιο λογω των ανωθεν
    παρενεργειων, και διαδιδουν ως δικαιολογια οτι ολο τους το σοι και οι γνωστοι που εμβολιαστικαν εχουν αρρωστησει η πεθανει
    απο αυτες τις παρενεργειες, να ειναι απλα αφελεις που πιστευουν χωρις καν να το ψαξουν, οτι μαλακια τους σερβιρει ο καθε
    κομπογιαννιτης απατεωνας που δηλωνει ψευδη ιδιοτητα στο ιντερνετ, και δε πιστευουν τους ειδικους..
    γνωστο ελληνικο φαινομενο αυτο αλλωστε...


    Υ.Γ.2: Αυτο το πραμα παντως, που στις παρενεργειες του εμβολιου, στις γυναικες μεγαλωνουν τα βυζια,
    ενω σε εμας μας μικραινει το πουλι, μεγαλη αδικια ρε φιλε....

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF