Σελίδα 214 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 114164204209210211212213214215216217218219224264314 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.196 έως 3.210 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mike_4 Προβολή μηνύματος
    10 ωρες μετα το εμβολιο ανεβασα 38.5 μεχρι στιγμης. Το θετικο ειναι πως δε νιωθω αυτη την αρρωστιλα του πυρετου,ουτε εχω πονους και λοιπα προς το παρον. Καλη ανοσια μαγκες!
    σιδερένιος

    Μακάρι να μπορούσα να κάνω κι εγώ
    Η μάνα έκανε

  2. #3197
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Μιλούσα με ένα γιατρό φίλο μου, την ένεση κάντε τη στο χέρι που δεν χρησιμοποιείτε πολύ (αυτό το λένε και στο νοσοκομείο αλλωστε) και επίσης στο σημείο του τρύπηματος να κάνετε μαλάξεις για αρκετή ώρα, 10 λεπτά τουλαχιστον ώστε να μην πονάει το μπράτσο ύστερα.
    Και προληπτικά παρακεταμολη - depon ανά 4 ώρες να προληφθεί ο πυρετός.

  3. #3198
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Ένα από τα πρώτα μου ποστ εδώ, είχα ανεβάσει τις τιμές του κτεο και ρωτούσα αν είναι νορμάλ, και μου είχε απαντήσει ο αουφγκεμπραχτ - χιχι, σαν τους γέρους που τριγυρνανε και συγκρίνουν τις εξετάσεις τους.

    Πόσο μπροστά ήσουν ωρε?????


  4. #3199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teo_g7
    Εγγραφή
    21/04/2011
    Μηνύματα
    1.017
    Update 18 ώρες μετά
    - Καθόλου πυρετός (πήρα το βράδυ ένα Panadol προληπτικά)
    - Πόνος - μούδιασμα στο αριστερό χέρι
    Αυτά

    Άντε γραμμή για το εμβόλιο να φύγει αυτή η μαλακία να ξαναζήσουμε

  5. #3200
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    "Η Ελλάδα 31η μεταξύ των 37 χωρών του ΟΟΣΑ στη διαχείριση της πανδημίας τον Απρίλιο.

    [...]

    Η κατάταξη της Ελλάδας ανά υγειονομική παράμετρο μεταξύ των 37 χωρών είναι:

    - Στα κρούσματα ανά 1 εκατομμύριο κατοίκους η Ελλάδα είναι 21η.

    - Στους θανάτους ανά 1 εκατομμύριο κατοίκους η Ελλάδα είναι 33η.

    - Στη θνητότητα (αναλογία θανάτων προς κρούσματα) η Ελλάδα είναι 31η.

    - Στα ενεργά κρούσματα ανά 1 εκατομμύριο κατοίκους η Ελλάδα είναι 21η.

    - Στους διασωληνωμένους ασθενείς ανά 1 εκατομμύριο κατοίκους η Ελλάδα είναι 21η.

    - Στους νοσηλευόμενους στα νοσοκομεία ανά 1 εκατομμύριο κατοίκους η Ελλάδα είναι 32η.

    - Στο ποσοστό θετικότητας των τεστ η Ελλάδα είναι 18η.

    - Στις συνολικές δόσεις εμβολιασμού ανά 100 κατοίκους η Ελλάδα είναι 27η.

    Ως προς την αυστηρότητα του lockdown, η χώρα μας είχε το πιο σκληρό lockdown τον Απρίλιο και είναι τελευταία.

    [...]

    Οι τρεις πρώτες χώρες του ΟΟΣΑ με τις υψηλότερες βαθμολογίες στη διαχείριση της πανδημίας τον περασμένο Απρίλιο ήταν η Νέα Ζηλανδία, το Ηνωμένο Βασίλειο και το Ισραήλ, ενώ τελευταία ήταν η Κολομβία, προτελευταία η Τουρκία και τρίτο από το τέλος το Μεξικό.

    Η Ελλάδα, με συνολική βαθμολογία 43 στην κλίμακα 0-100, ήταν 31η ανάμεσα στις 37 χώρες."


    -

    Από εδώ: https://www.zougla.gr/greece/article...as-ton-aprilio
    Life begins at 45°.

  6. #3201
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    [I]"Η Ελλάδα 31η μεταξύ των 37 χωρών του ΟΟΣΑ στη διαχείριση της πανδημίας τον Απρίλιο.

    [...]

    Από εδώ: https://www.zougla.gr/greece/article...as-ton-aprilio
    Εκτός του ότι κάποια metrics δεν είναι αντιπροσωπευτικά της κατάστασης (ο αριθμός εμβολιασμών π.χ. δε λαμβάνει υπ'όψιν πόσοι έχουν ήδη εμβολιαστεί και χαντακώνει χώρες όπως το Ισραήλ που έχει ήδη μεγάλο ποσοστό εμβολιασμένων), ο υπολογισμός δεδομένων μόνο για ένα μήνα προκαλεί στρεβλώσεις. Το Βέλγιο βγαίνει 8ο επειδή μέχρι τον προηγούμενο μήνα ήταν κόλαση, δε νομίζω ότι υπάρχει άνθρωπος που θα ήθελε η χώρα του να έχει τα δικά τους στατιστικά.

    Η ουσία βέβαια είναι ότι τελευταία δεν τα πάμε καλά. Η κυβέρνηση δινεί την αίσθηση ότι κάποιες αποφάσεις τις παίρνει ρίχνοντας ζάρια. Αν κρίνω από την περιοχή μου, σχεδόν κανείς δεν τηρεί την καραντίνα εδώ και καιρό, μόνο οι επιχειρήσεις καταστρέφονται. Το σύστημα εμβολιασμών είναι καλά οργανωμένο αλλά άργησε να πιάσει τα απαραίτητα μεγέθη, ενώ φαίνεται να έχουμε και πολλούς αρνητές εμβολιασμού. Νομίζω ότι θα πάμε ακόμα χειρότερα τις επόμενες ημέρες, αν το Πάσχα κόλλησαν αρκετοί και αυτό συνδυαστεί με το άνοιγμα των σχολείων και άλλων τομέων που έρχεται. Όπως και να έχει, σωστό λογαριασμό θα κάνουμε στο τέλος, όποτε έρθει αυτό.



    Bonus Point που ο θεούλης έβαλε φωτογραφία της φάτσας του στους πίνακες δεδομένων

  7. #3202
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Έχω διαβάσει πολλά επιχειρήματα από αρνητές της πανδημίας και των εμβολίων, για ποιο λόγο έχει... συνεβήσει όλο αυτό: Παγκόσμια δικτατορία, περιορισμός ατομικών ελευθεριών, μείωση πληθυσμού, έλευση αντίχριστου, αναδιανομή πλούτου... χτες διάβασα το πλέον κορυφαίο, κι αυτός που το είχε γράψει το εννοούσε πραγματικά... Όλο αυτό γίνεται για να τελειώσει μια και καλά η Αθήνα τη Θεσσαλονίκη... η φραπεδομάνα δεν έχει κρούσματα, κι όλα είναι ένα ψέμα της κυβέρνησης για να βγει η Σαλόνικα από συμπρωτεύουσα με αφορμή τον δήθεν κορωνοϊό... ΒΩΡΥΩΑΙΛΑΔΗΤΑΙΣ ΔΥΑΔΟΣΤΑΙ!!!

  8. #3203
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	183936040_10221140062552472_452852941486977969_n.jpg 
Προβολές:	182 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	427901

  9. #3204
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    εν το μεταξυ, 14 (και κατι ψιλα) ωρες μετα τον εμποτισμο μου με δηλητηριο του σατανα (αστρα)
    καμια απολυτως παρενεργεια.. η πρωτη δουλεια που εκανα μολις πηγα σπιτι ηταν να παρω ενα
    ντεπον αναβραζον.. το καλο το μαξιμουμ (το οποιο βεβαια ουτως η αλλως παιρνω λογω των πλευρων)
    πλεον ειμαι κι εγω ενας απο του 2.500.000 μεταλλαγμενους ελληνες!!

  10. #3205
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	183936040_10221140062552472_452852941486977969_n.jpg 
Προβολές:	182 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	427901
    Συμφοιτήτριά μου, μορφωμένο άτομο ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ και με μεταπτυχιακά στο εξωτερικό και, και, και... νυχθημερόν μας αποκαλεί όλους Guinea pigs, πειραματόζωα νέας σοδειάς, πρόβατα επί σφαγή, άβουλα πιόνια ολοκληρωτικών καθεστώτων που θα πεθαίνουμε μέσα σε φρικτούς πόνους από καρκίνους κι αυτοάνοσα. Έφτασε στο σημείο να κάνει συγκρίσεις και παραλληλισμούς όσων θα κάνουν το εμβόλιο (μπόλι κατά αυτήν), με όσους δεν αντιστάθηκαν στο ναζισμό και πίστεψαν τον Χίτλερ, μιλάμε τρικυμία εν κρανίω... Οι ομοϊδεάτες της, εκτός από τα likes προειδοποιούν να προσέχει και να μη συναναστρέφεται με εμβολιασμένους γτ μπορεί να την... κολλήσουν , άλλη έγραφε ότι όσοι το έχουν κάνει έχουν αρχίσει ήδη να πεθαίνουν και ότι προχτές μπροστά στα μάτια της πέταξαν έξω εμβολιασμένο από μαγαζί που πήγε να ψωνίσει και δεν τον εξυπηρέτησαν... δεν περιγράφω άλλο...

  11. #3206
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    εν το μεταξυ, 14 (και κατι ψιλα) ωρες μετα τον εμποτισμο μου με δηλητηριο του σατανα (αστρα)
    καμια απολυτως παρενεργεια.. η πρωτη δουλεια που εκανα μολις πηγα σπιτι ηταν να παρω ενα
    ντεπον αναβραζον.. το καλο το μαξιμουμ (το οποιο βεβαια ουτως η αλλως παιρνω λογω των πλευρων)
    πλεον ειμαι κι εγω ενας απο του 2.500.000 μεταλλαγμενους ελληνες!!

    Έχεις καταλάβει τώρα γιατί όταν ήσουν πιτσιρικάς έδειχνε Χελωνονιντζάκια (αγγλιστί Teenage MUTANT ninja turtles) και Χ-ΜΕΝ... για να δεχτείς το μπόλι αδιαμαρτύρητα...

  12. #3207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    αντε να εκπνευσουν οι μεταλαγμενοι να γεμισει το car με τα μηχανακια τους να πεσουν οι τιμες

  13. #3208
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αντε να εκπνευσουν οι μεταλαγμενοι να γεμισει το car με τα μηχανακια τους να πεσουν οι τιμες
    Δεν τα ξέρεις καλά... τα μηχανάκια όσων έχουν μπολιαστεί είναι ήδη μολυσμένες, μέσα σε 6 μήνες θα αποκτήσουν άξονα, η ανάρτηση θα μεταλλαχτεί σε Telelever και δεν θα προφταίνουν οι οδικές να τις φορτώνουν από το δρόμο, ήδη κυκλοφορούν φρικιαστικές ιστορίες, προχτές έλεγε ο Τράγκας στο ραδιόφωνο ότι αγόρασε κάποιος Africa Twin έτσι, μεταχερισμένη, και μετά από λίγες μέρες παρατήρησε ότι στο ρεζερβουάρ είχε φυτρώσει ένας κύκλος κυανόλευκος σαν έλικα ένα πράγμα...

  14. #3209
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Bonus Point που ο θεούλης έβαλε φωτογραφία της φάτσας του στους πίνακες δεδομένων
    ΚΑΡΔΟΥΛΑΣ!
    Life begins at 45°.

  15. #3210
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Έχεις καταλάβει τώρα γιατί όταν ήσουν πιτσιρικάς έδειχνε Χελωνονιντζάκια (αγγλιστί Teenage MUTANT ninja turtles) και Χ-ΜΕΝ... για να δεχτείς το μπόλι αδιαμαρτύρητα...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    αντε να εκπνευσουν οι μεταλαγμενοι να γεμισει το car με τα μηχανακια τους να πεσουν οι τιμες
    Μα καλά,




    TRANSFΟRMERS ΔΕΝ ΈΒΛΕΠΕ ΚΑΝΕΙΣ??!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF