Σελίδα 205 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 105155195200201202203204205206207208209210215255305 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.061 έως 3.075 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3061
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος

    Καταρχήν θα υπάρξουν σίγουρα οι μαλάκες που μπορεί να βγουν θετικοί και θα είναι καλά, οπότε θα την κάνουν τη βολτούλα τους

    Και άντε πες ότι αυτοί θα είναι λίγοι
    Εγώ δεν πιστεύω καθόλου ότι θα είναι λίγοι. Είναι το πρώτο που σκέφτηκα τώρα που πήγε η κόρη μου πάλι σχολείο. Και πιστεύω ότι περισσότερες πιθανότητες έχω εγώ να κερδίσω μαραθώνιο με Κενυάτες δρομείς παρά να βρεθούν όλοι οι εργοδότες που θα δηλώσουν τα θετικά τεστ των υπαλλήλων τους.

  2. #3062
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    "Τι έγινε ρε Στέφανε όλα καλά ;"

    "Ναι μια χαρά, κάναμε και τα τεστ μας με την κυρά και ήρθαμε να ξεκουραστούμε 4-5 μέρες"

    "Και μεις τα ίδια, θα έρθετε το βράδυ από το σπίτι να πιούμε ένα τσιπουράκι ;"

    "Ναι βέβαια"

    Τη συνέχεια την φανταζόμαστε όλοι νομίζω...
    Κι ετσι ξεκινησε η τσοντα...

  3. #3063
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Χωρίς να θέλω να μπω εμβόλιμα σε μία συζήτηση που δεν συμμετείχα από την αρχή θα ήθελα να αναφέρω ένα προβληματισμό που έχω.
    Μες στο θέμα είσαι...

  4. #3064
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν υπαρχει ερωτημα, ΚΑΤ ΕΜΕ οσον αφορα το εμβολιο.Τα πλεονεκτηματα των εμβολιων ειναι κατα την παγκοσμια επιστημονικη πλειοψηφια σαφη,και οι παρενεργειες που φοβιζουν τον κοσμο ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ εν σχεσει με τα πλεονεκτηματα.
    ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ,που εχουν σωσει δισεκατομμυρια ανθρωπους ,που αλλοτε εξωντωναν ασθενειες που τωρα εχουν εξαφανισθει.
    Αν βγάλουμε έξω κάτι ψεκασμένους που ακούνε Τράγκα, διαβάζουν Μακελειό και ψηφίζουν Βελόπουλο, αυτό που έχω καταλάβει από όσους είναι διστακτικοί απέναντι στο εμβόλιο, είναι οι άγνωστες ΜΑΚΡΟΠΡΟΘΕΣΜΕΣ συνέπειες, απόρροια του γεγονότος ότι μέσα σε μισό χρόνο πρόλαβαν κι έκαναν και δοκιμές και αποφάνθηκαν ότι είναι και ασφαλή... Η απάντηση που έχω λάβει "πέσαν πολλά χρήματα και δούλεψε πολύς κόσμος" προσωπικά δεν με καλύπτει, γιατί ο χρόνος μπορεί αν είναι χρήμα, το χρήμα δεν είναι χρόνος...

    Το άλλο θέμα είναι το ότι αυτοί τους οποίους θα έπρεπε να εμπιστευόμαστε τυφλά, δηλ οι επιστήμονες, έχουν δημιουργήσει το ακριβώς αντίθετο, δηλ καχυποψία κι ανασφάλεια στον κόσμο, με τα ήξεις-αφήξεις τους, τις παλινωδίες και τις διαφωνίες τους... Δεν θέλω να αναλύσω περαιτέρω, γτ θα βγει σεντόνι και βαριέμαι και να γράψω... Θα πω μόνο ένα φρέσκο παράδειγμα: Σήμερα πήρε το μάτι μου στο διαδίκτυο ότι έγινε έρευνα από το πανεπιστήμιο της Οξφόρδης, η οποία έρευνα διαπίστωσε ότι ο κίνδυνος θρομβώσεων από κορωνοϊό, είναι μεγαλύτερος από τον κίνδυνο θρομβώσεων από το εμβόλιο της Astra-Zeneca. Η έρευνα έγινε από το ίδιο πανεπιστήμιο που συνεργάστηκε με την φαρμακευτική εταιρεία... και για να μην δημιουργούνται "εντυπώσεις", υπήρχε αναφορά ότι η έρευνα διεξήχθη από ερευνητές που δεν συμμετείχαν στην ανάπτυξη του εμβολίου... να υποθέσω ότι και πάλι έπεσαν χοντρά χρήματα για έρευνα, εργάστηκαν πυρετωδώς χιλιάδες επιστήμονες, και μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα, αποφάνθησαν με σιγουριά ότι το εμβόλιο που ανέπτυξαν συνάδελφοί τους από το ίδιο πανεπιστήμιο δεν προκαλεί θρομβώσεις, αλλά και πάλι είναι λιγότερες από τις θρομβώσεις που προκαλεί ο κορωνοϊός...

  5. #3065
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Αυτό που σκεφτόμουν εγώ για τα εμβόλια είναι ότι πολυδιαφημίστηκαν σαν νέας τεχνολογίας, τα mRNA, όπου και η γρήγορη αναπτυξή τους δικαιολογείται λόγω αυτής της τεχνολογίας. Τελικά όμως, δεν είναι όλα τεχνολογίας mRNA, κάποια είναι "κλασσικά" που θεωρητικά θέλουν περισσότερο χρόνο και δοκιμές. Αυτά είναι που κάνουν και τον αρνητικό ντόρο.
    Αν κάνω λάθος, διορθώστε με, δεν παρακολουθώ με ακρίβεια τα συγκεκριμένα νέα. Προσωπικά, όταν έρθει η σειρά μου θα το σκεφτώ αρκετά αν θα το κάνω, γαι τους λόγους που περγράφει παραπάνω ο AUF. Εκτός και αν γίνει "υποχρεωτικό" οπότε και θα το κάνω.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #3066
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    666
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Το άλλο θέμα είναι το ότι αυτοί τους οποίους θα έπρεπε να εμπιστευόμαστε τυφλά, δηλ οι επιστήμονες, έχουν δημιουργήσει το ακριβώς αντίθετο, δηλ καχυποψία κι ανασφάλεια στον κόσμο, με τα ήξεις-αφήξεις τους, τις παλινωδίες και τις διαφωνίες τους... Δεν θέλω να αναλύσω περαιτέρω, γτ θα βγει σεντόνι και βαριέμαι και να γράψω... Θα πω μόνο ένα φρέσκο παράδειγμα: Σήμερα πήρε το μάτι μου στο διαδίκτυο ότι έγινε έρευνα από το πανεπιστήμιο της Οξφόρδης, η οποία έρευνα διαπίστωσε ότι ο κίνδυνος θρομβώσεων από κορωνοϊό, είναι μεγαλύτερος από τον κίνδυνο θρομβώσεων από το εμβόλιο της Astra-Zeneca. Η έρευνα έγινε από το ίδιο πανεπιστήμιο που συνεργάστηκε με την φαρμακευτική εταιρεία... και για να μην δημιουργούνται "εντυπώσεις", υπήρχε αναφορά ότι η έρευνα διεξήχθη από ερευνητές που δεν συμμετείχαν στην ανάπτυξη του εμβολίου... να υποθέσω ότι και πάλι έπεσαν χοντρά χρήματα για έρευνα, εργάστηκαν πυρετωδώς χιλιάδες επιστήμονες, και μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα, αποφάνθησαν με σιγουριά ότι το εμβόλιο που ανέπτυξαν συνάδελφοί τους από το ίδιο πανεπιστήμιο δεν προκαλεί θρομβώσεις, αλλά και πάλι είναι λιγότερες από τις θρομβώσεις που προκαλεί ο κορωνοϊός...
    Για να κάνεις και τη δική σου έρευνα.
    Δές πόσοι πεθαίνουν απο κορονοιό (στα εργαστηριακός επιβεβαιωμένα κρούσματα) και πόσοι απο astra (κάνε το 10χ για όσα ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ !!!!11) στην Ελλάδα.

    Το ότι αλλάζουν απόψεις οι επιστήμονες είναι 1000% φυσιολογικό. Το αντίθετο θα ήταν πρόβλημα.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  7. #3067
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Για να κάνεις και τη δική σου έρευνα.
    Δές πόσοι πεθαίνουν απο κορονοιό (στα εργαστηριακός επιβεβαιωμένα κρούσματα) και πόσοι απο astra (κάνε το 10χ για όσα ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ !!!!11) στην Ελλάδα.

    Το ότι αλλάζουν απόψεις οι επιστήμονες είναι 1000% φυσιολογικό. Το αντίθετο θα ήταν πρόβλημα.
    Πολυ μου αρεσει αυτος ο συντελεστης. Οπως τον καταλαβαινω κανει καποιου τυπου μορφοποιηση μιας εικονικης πραγματικοτητας σε μια ψυχολογικη αναγκη. Απαραιτητο εργαλειο ερευνας!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #3068
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Για να κάνεις και τη δική σου έρευνα.
    Δές πόσοι πεθαίνουν απο κορονοιό (στα εργαστηριακός επιβεβαιωμένα κρούσματα) και πόσοι απο astra (κάνε το 10χ για όσα ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ !!!!11) στην Ελλάδα.

    Το ότι αλλάζουν απόψεις οι επιστήμονες είναι 1000% φυσιολογικό. Το αντίθετο θα ήταν πρόβλημα.

    Ναι, το ότι πεθαίνουν εκατοντάδες χιλιάδες από κορωνοϊό καθημερινά, και δεκάδες ή και λιγότεροι από Astra Zeneca, σαφώς και το γνωρίζω... και δεν υπονόησα ποτέ το αντίθετο...

    Δεν είμαι αντιεμβολιαστής, το αντίθετο, μάλιστα στο χώρο εργασίας μου είμαι ο μοναδικός που κάνω το εμβόλιο της γρίπης. Προσωπικά είμαι επιφυλακτικός για το αν θα κάνω το εμβόλιο Covid. Γιατί;

    Έχω χρόνιο πρόβλημα με αλλεργίες και μια ήπια μορφή άσθματος, απόρροια της αλλεργίας αυτής. Κάποιες εποχές είναι σε έξαρση, κάποιες σε ύφεση, τώρα έχει θεριεύσει, γύρη και σκόνη γαρ, και τη μισή ημέρα βήχω σαν το γαϊδούρι με ένα εκνευριστικό ξηρό βήχα. Σε όσους πνευμολόγους πήγα με βοήθησαν παροδικά, σε σημείο που έχω συμβιβαστεί και έχω σταματήσει να το ψάχνω άλλο. Κάποιος γιατρός υπαινίχθηκε ότι μπορεί να είναι κάποιο είδος αυτοάνοσου, που έχει χτυπάει στους βρόγχους. Δεν παίρνω κάποια θεραπεία, ούτε κορτιζόνες και εισπνεόμενα, ούτε λαχανιάζω όταν περπατάω, απλά έχω ένα εκνευριστικό γκουχ-γκουχ που σε περίοδο έξαρσης γίνεται αρκετά επώδυνο... ρώτησα γιατρό για το εμβόλιο και πήρα απάντηση του στυλ "αλλεργία και ίσως αυτοάνοσο είναι περίεργος συνδυασμός και δεν ξέρω να σου απαντήσω με σιγουριά, αλλά κάντο μωρέ γτ αν κολλήσεις μπορεί να έχεις άλλα τρεχάματα"... ένα διάστημα συζητούσαν να υπάρξουν ειδικά εμβολιαστικά κέντρα για αλλεργικούς, και συγκεκριμένη ημερομηνία που θα άνοιγε η πλατφόρμα, με παρουσία ειδικευμένου αλλεργιολόγου, και παραμονή 30-45 λεπτά μετά το εμβόλιο, για την αντιμετώπιση τυχόν επιπλοκών, ενώ για εμβόλιο και αυτοάνοσα, υπάρχει ένας τεράστιος άγνωστος Χ. Όταν πάω και κάνω το εμβόλιο για γρίπη στο φαρμακείο και φεύγω αμέσως, και τώρα σου λένε θα πας σε ειδικό εμβολιαστικό κέντρο και με παρουσία γιατρού και δεν θα φύγεις αμέσως, εεεε, η κοινή λογική λέει ότι δεν είναι ένα απλό εμβόλιο, δεν υπάρχουν αρκετά δεδομένα και σίγουρα δεν υπάρχουν ακόμα ενδείξεις για τυχόν μακροπρόθεσμες συνέπειες. Εδώ βασικά ακόμα δεν ξέρουν εάν όποιος το έχει κάνει μεταδίδει τον ιό ή όχι, ακόμα οι απόψεις διίστανται, όπως και αν θα χρειαστεί και άλλη δόση και πότε... η Pfizer προχτές ανακοίνωσε ότι πιθανώς να χρειαστεί και 3η δόση μέσα σε 6 μήνες...

    Από την άλλη, διαβάζω ότι και εμβόλιο να κάνεις, πρέπει να τηρείς αποστάσεις, να φοράς μάσκα, να αποφεύγεις συγχρωτισμό με άλλους... Εεεε, αυτά τα κάνω έτσι κι αλλιώς, οπότε γιατί να κάνω το εμβόλιο με τις άγνωστες συνέπειες, από τη στιγμή που δεν θα αλλάξει κάτι στο υπάρχον modus vivendi;... Ζαριά το ένα, ζαριά και το άλλο, σε κανένα από τα 2 δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί, μπορεί να κολλήσεις και να το περάσεις έτσι, μπορεί να κολλήσεις και να έχεις άσχημες ιστορίες που δεν ξέρεις που θα φτάσουν, μπορεί να κάνεις εμβόλιο και να μη γίνει τίποτα, μπορεί να κάνεις εμβόλιο και να έχεις τρεχάματα... Ξαναλέω, αν δεν είχα το θέμα με την αλλεργία δεν θα το σκεφτόμουν καν...

  9. #3069
    Αγαπητοί σε μια τέτοια κατάσταση τέλειες λύσεις δεν υπάρχουν.

    Προφανώς και είναι λίγο ζαριά η φάση, αλλά είναι το καλύτερο δυνατόν.

    Ασφαλώς τα δεδομένα δεν είναι επαρκή, αλλά αν η επιστημονική κοινότητα ζητούσε 5-6 χρόνια για επαρκή data και εγκρίσεις by the book μάλλον μπορούμε να φανταστούμε τι θα γινόταν.

    Εγώ το μυνημα που πήρα από όλη αυτή την ιστορία είναι ότι πρέπει να προσέξουμε περισσότερο την υγεία μας συνολικά και το ανοσοποιητικο μας, ασχέτως covid, εμβολίων κλπ.

  10. #3070
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    605
    Απο αυτα που καταλαβα διαβαζοντας και ψαχνοντας εμαθα οτι ο λογος της ταχυτατης αναπτυξης των εμβολιων ηταν ο μεγαλος αριθμος ασθενων/εθελοντων.
    Ενω σε αλλα εμβολια καθως περνας απο την φαση 1 στην φαση 2 και στην φαση 3 , απαιτουνται μερικες χιλιαδες εθελοντες για δοκιμες και χρηματα μπολικα για ερευνα, εδω υπηρχαν και χιλιαδες νοσουντες και χρημα μπολικο και πολλα ερευνητικα κεντρα απο ολο τον κοσμο.
    Χαρακτηριστικα διαβασα οτι η Αμερικη ενω κανονικα χρηματοδοτει εμβολια αφου αποδειχθει η επαρκεια τους, στον covid-19 εδωσε χρηματα σε καθε προσπαθεια ακομα και στις αποτυχημενες.

    Σε καθε περιπτωση, "φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα", θα ηθελα οταν ερθει η ωρα μου σε λιγες μερες να εχω την δυνατοτητα να προγραμματισω το ραντεβου ετσι ωστε να κανω τα τεχνολογιας μRNA.

  11. #3071
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    πλέον υποχρεωτικό το self test και σε διάφορους κλάδους εργασίας. Δίνεται η δυνατότητα για rapid ή μοριακό αντί του self test. Υποχρεωτική η δήλωση του εργαζομένου μέσω του συστήματος ΕΡΓΑΝΗ.

    https://www.taxheaven.gr/news/53967/...ia-emboliasmoy

    https://self-testing.gov.gr/

    προσωπικά είμαι ενάντια στην λήψη απόφασης υποχρεωτικής ιατρικής πράξης σε οποιαδήποτε περίπτωση. Το όλο θέμα έχει να κάνει με την γνωστοποίηση των ιατρικών αποτελεσμάτων το οποίο κανονικά με βάσει τα ανθρώπινα δικαιώματα αφορά μόνο τον ασθενή και τον ιατρό του. Οποιοδήποτε νομοθέτημα ακόμα και συνταγματικός νόμος δεν μπορεί να είναι παραπάνω από το ανθρώπινο φυσικό δικαίωμα. Θα πρέπει να θεσπιστεί ένα αδιάβλητο και ισχυρό πλαίσιο προστασίας των πολιτών με θετικό αποτέλεσμα. Έχουν δει τα μάτια μας κατά καιρούς τις πλέον απάνθρωπες διαπομπεύσεις ασθενών από τις κυβερνήσεις. Προσωπικά κάνω το μοριακό και το rapid. Τα οποία και θα επαναλαμβάνω, ενώ δεν είμαι σε κλάδο εργασίας με υποχρέωση για self test. Σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεται να μου επιβάλει κανείς το αυτονόητο, να προστατεύσω δηλαδή τους συνανθρώπους μου από ενδεχόμενη μετάδοση του ιού. Είτε πρόκειται για covid 19 ή για οτιδήποτε άλλο. Κάνω τα απαραίτητα τεστ σε διαγνωστικά κέντρα και εφόσον προκύψει ότι είμαι θετικός δεν προσέρχομαι στην εργασία μου. Το ίδιο έκανα και προ covid, αν ήμουν άρρωστος καθόμουν σπίτι μου. Είναι προσβολή για έναν ελεύθερο πολίτη ενός συνταγματικού, δημοκρατικού κράτους, στον οποίο δίνεται το δικαίωμα της ψήφου και κατά συνέπεια η επιλογή του πολιτικού σχήματος το οποίο θα νομοθετήσει, να του λες από την άλλη ότι δεν κάνω δεκτή την ίδια υπευθυνότητα σου σε σχέση με την προστασία της δημόσιας υγείας και πρέπει να σου το επιβάλω με υποχρέωση, θεωρώντας σε ανίκανο να προστατεύσεις τους συνανθρώπους σου.
    Τελευταία τροποποίηση από KAWAMANRIDER; 16/04/2021 στις 15:50.
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  12. #3072
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    πλέον υποχρεωτικό το self test και σε διάφορους κλάδους εργασίας. Δίνεται η δυνατότητα για rapid ή μοριακό αντί του self test. Υποχρεωτική η δήλωση του εργαζομένου μέσω του συστήματος ΕΡΓΑΝΗ.

    https://www.taxheaven.gr/news/53967/...ia-emboliasmoy

    https://self-testing.gov.gr/

    προσωπικά είμαι ενάντια στην λήψη απόφασης υποχρεωτικής ιατρικής πράξης σε οποιαδήποτε περίπτωση. Το όλο θέμα έχει να κάνει με την γνωστοποίηση των ιατρικών αποτελεσμάτων το οποίο κανονικά με βάσει τα ανθρώπινα δικαιώματα αφορά μόνο τον ασθενή και τον ιατρό του. Οποιοδήποτε νομοθέτημα ακόμα και συνταγματικός νόμος δεν μπορεί να είναι παραπάνω από το ανθρώπινο φυσικό δικαίωμα. Θα πρέπει να θεσπιστεί ένα αδιάβλητο και ισχυρό πλαίσιο προστασίας των πολιτών με θετικό αποτέλεσμα. Έχουν δει τα μάτια μας κατά καιρούς τις πλέον απάνθρωπες διαπομπεύσεις ασθενών από τις κυβερνήσεις. Προσωπικά κάνω το μοριακό και το rapid. Τα οποία και θα επαναλαμβάνω, ενώ δεν είμαι σε κλάδο εργασίας με υποχρέωση για self test. Σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεται να μου επιβάλει κανείς το αυτονόητο, να προστατεύσω δηλαδή τους συνανθρώπους μου από ενδεχόμενη μετάδοση του ιού. Είτε πρόκειται για covid 19 ή για οτιδήποτε άλλο. Κάνω τα απαραίτητα τεστ σε διαγνωστικά κέντρα και εφόσον προκύψει ότι είμαι θετικός δεν προσέρχομαι στην εργασία μου. Το ίδιο έκανα και προ covid, αν ήμουν άρρωστος καθόμουν σπίτι μου. Είναι προσβολή για έναν ελεύθερο πολίτη ενός συνταγματικού, δημοκρατικού κράτους, στον οποίο δίνεται το δικαίωμα της ψήφου και κατά συνέπεια η επιλογή του πολιτικού σχήματος το οποίο θα νομοθετήσει, να του λες από την άλλη ότι δεν κάνω δεκτή την ίδια υπευθυνότητα σου σε σχέση με την προστασία της δημόσιας υγείας και πρέπει να σου το επιβάλω με υποχρέωση, θεωρώντας σε ανίκανο να προστατεύσεις τους συνανθρώπους σου.
    Μην ανοίξω το στόμα μου γιατί ποιος ξέρει ποιος μας διαβάζει...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #3073
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μην ανοίξω το στόμα μου γιατί ποιος ξέρει ποιος μας διαβάζει...
    Αυτο θα πει αυτοπεποιθηση!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #3074
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Με απολύτως νόμιμες, πλήρως συνταγματικές διαδικασίες, αποφασίστηκε ότι η κυβέρνηση και η επιτροπή "ειδικών" δε φέρουν καμία ευθύνη για την εξαιρετική, άκρως μελετημένη και αποτελεσματική διαχείριση της πανδημίας.




    Τι άλλα; Τι θα κάνετε το ΣΚ; Oh wait.
    Life begins at 45°.

  15. #3075
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με απολύτως νόμιμες, πλήρως συνταγματικές διαδικασίες, αποφασίστηκε ότι η κυβέρνηση και η επιτροπή "ειδικών" δε φέρουν καμία ευθύνη για την εξαιρετική, άκρως μελετημένη και αποτελεσματική διαχείριση της πανδημίας.




    Τι άλλα; Τι θα κάνετε το ΣΚ; Oh wait.
    η παράταξη που ιστορικά έχει ανάγει σε επιστήμη την εκμετάλλευση ψήφου "ψεκάσμένων" (μακεδονομάχοι, ταυτότητες, θρησκευτικά κτλ) αποκαλέι ψεκασμένους απο την θέση της κυβέρνησης τους πολίτες που αντιδρούν σε λογικά μέτρα αλλα και όλους τους άλλους πολίτες που αντιδρούν και καλα κάνουν στα παράλογα μέτρα. το ζήσαμε και αυτο...

    λνβ4 "να μου κοπεί το χέρι" και άλλα τέτοια χαριτωμένα.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF