Σελίδα 195 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 95145185190191192193194195196197198199200205245295 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.911 έως 2.925 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2911
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν τον ξέρω, η κυρία μιλά έτσι και αλλιώς.

  2. #2912
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Μια διευκρήνηση από όποιον ξέρει. Οι μετακινήσεις μέσα στον νομό επιτρέπονται μόνο σουκού ή και όλη την βδομάδα ; Δεν βγάζω νόημα από την σελίδα της πολιτικής προστασίας.
    Α και δεν είμαι Αθήνα Σαλονίκη Κοζάνη Κρήτη.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  3. #2913
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Μια διευκρήνηση από όποιον ξέρει. Οι μετακινήσεις μέσα στον νομό επιτρέπονται μόνο σουκού ή και όλη την βδομάδα ; Δεν βγάζω νόημα από την σελίδα της πολιτικής προστασίας.
    Α και δεν είμαι Αθήνα Σαλονίκη Κοζάνη Κρήτη.
    για τον κωδικο 6 μονο σαββατοκυριακα κι εως 3 ατομα η μια οικογενεια

    για τα ψωνια με 13032 και ραντεβου, ολη τη βδομαδα

  4. #2914
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    έρχονται 500.000 ρωσικά εμβόλια sputnik ? για να δούμε τι θα αποφασιστεί
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  5. #2915
    Δεν μπορούν να έρθουν προς το παρόν γιατί το sputnik ΔΕΝ έχει εγκριθεί από τον Ευρωπαικό οργανισμό φαρμάκων. Εκτός και αν θέλουμε να κάνουμε εμβόλια μη εγκεκριμένα στην Ευρώπη. και ο λόγος που δεν έχει εγκριθεί είναι ότι η εταιρία δεν έχει δώσει ακόμα τα απαραίτητα επιστημονικά δεδομένα που απαιτούνται για να γίνει η μελέτη και πιθανή έγκριση. https://www.euronews.com/2021/02/20/...id-vaccine-yet
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  6. #2916
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορούν να έρθουν προς το παρόν γιατί το sputnik ΔΕΝ έχει εγκριθεί από τον Ευρωπαικό οργανισμό φαρμάκων. Εκτός και αν θέλουμε να κάνουμε εμβόλια μη εγκεκριμένα στην Ευρώπη. και ο λόγος που δεν έχει εγκριθεί είναι ότι η εταιρία δεν έχει δώσει ακόμα τα απαραίτητα επιστημονικά δεδομένα που απαιτούνται για να γίνει η μελέτη και πιθανή έγκριση. https://www.euronews.com/2021/02/20/...id-vaccine-yet
    οπότε σε αναμονή της έγκρισης
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

  7. #2917
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Ανοίγουν τα Λύκεια, λέει. Για 10 ημέρες, αφού μετά είναι οι διακοπές του πάσχα. Ίσα-ίσα για να κολλήσουν όλοι και να μεταφέρουν τον ιό στα πασχαλινά τραπέζια, γιορτές κτλ. Υπάρχει σχέδιο.

    Η ηλιθιότητα έχει ξεπεράσει τα κόκκινα και, εδώ και πολύ καιρό, δεν είναι αστείο, είναι άκρως επικίνδυνο.
    Life begins at 45°.

  8. #2918
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Ναι αλλα δεν ανοιγουν τα δημοτικα κ τα γυμνασια...
    Τι τους περασες τιποτα μ@λακες?

    Ειπε ο κουλης ακουμε τους ειδικους.
    Γι αυτο παμε τελεια.
    Ride(s) the wind of change...

  9. #2919
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Αν κατάλαβα καλά, σε αυτό δεν άκουσαν ούτε τους "ειδικούς".
    Life begins at 45°.

  10. #2920
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν κατάλαβα καλά, σε αυτό δεν άκουσαν ούτε τους "ειδικούς".
    Σε ολα ακουσανε τους''ειδικους'' (αγνωστο αν υπαρχουν σαν οντοτητες) αλλα μετα βγαινουνε στα καναλια αλλοι ''ειδικοι'' με ονοματεπωνυμο τουλαχιστον κ λενε εγω δεν συμφωνω.
    Ride(s) the wind of change...

  11. #2921
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.039
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ανοίγουν τα Λύκεια, λέει. Για 10 ημέρες, αφού μετά είναι οι διακοπές του πάσχα. Ίσα-ίσα για να κολλήσουν όλοι και να μεταφέρουν τον ιό στα πασχαλινά τραπέζια, γιορτές κτλ. Υπάρχει σχέδιο.

    Η ηλιθιότητα έχει ξεπεράσει τα κόκκινα και, εδώ και πολύ καιρό, δεν είναι αστείο, είναι άκρως επικίνδυνο.
    Ηρεμα ρωτάω:
    Αλήθεια πιστεύεις οτι υπάρχει σχέδιο; Τους συμφέρει να μαμηθεί το σύμπαν στα νοσοκομεία με εισαγωγές και θανάτους;
    Ξαναλέω ήρεμα ρωτάω, γιατί αυτό που λές, για εμένα δεν έχει λογική. Αλλά και πάλι, ουτε να ανοίξουν τα σχολεία έχει λογική. Και αυτό που λες, είναι το λιγότερο παράλογο, και τείνω να συμφωνήσω μαζί σου. Τι σχέδιο όμως να υπάρχει?

    Και μια απορία που έχω: Για ποιό λόγο έχουν φαγωθεί να ανοίξουν τα σχολεία; Εχει να κάνει με λεφτά; Εαν όχι, με τί;; Μήπως πιστεύουν οτι εαν έχουν τα παιδιά "μαντρωμένα" στα σχολεία, θα περιοριστεί η κυκλοφορία και η εξάπλωση?
    Vi døde ikke...
    vi har aldri levd..

  12. #2922
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Υποθέτω τα μαθήματα με βιντεοκλήση δεν γίνονται τόσο σωστά όσο θα έπρεπε. Επιπλέον ειδικά για τις μικρές τάξεις εξυπηρετεί και το γονιο να πηγαίνει το παιδί στο σχολείο, ειδικά όταν ο γονιός δεν (μπορεί να) κάνει home office.

  13. #2923
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    12/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Να κάνω μια ερώτηση;. Στην τηλεόραση στις διάφορες εκπομπές λένε ότι κάνουν κάθε μέρα τεστ και γι'αυτό δεν φοράνε μάσκες. Τα παιδιά και οι καθηγητές που θα κάνουν τεστ γιατί πρέπει να φοράνε μάσκα; Επίσης τα σχολεία στην επαρχία χωριά και νησιά που εκ φύσεως είναι γεωγραφικά απομονωμένα γιατί να μην είναι ανοικτά;
    Επίσης επειδή λόγω εργασίας κυκλοφορώ στην Θεσσαλονίκη εγώ διαπιστώνω ότι η κυκλοφορία στους δρόμους είναι κανονική . Υπάρχουν μποτιλιαρίσματα και η κίνηση από το ένα μέρος στο άλλο χρειάζεται τον συνηθισμένο χρόνο όπως παλιά. Επίσης στα πεζοδρόμια και στα πάρκα βλέπω κόσμο να περπατάει να κάθεται στα παγκάκια κτλπ. Κυρίως είναι μεγάλης ηλικίας κατά την διάρκεια της ημέρας ενώ το βράδυ βγαίνουν στα πάρκα οι πιο νέοι. Όλη αυτή η κίνηση δεν έχει καμία σχέση με πέρσι που ξεκίνησε η καραντίνα όπου Τούμπα κεντρο πήγαινες σε επτά λεπτά δεν συναντούσες αμάξια και πεζούς και μετά φυσικά δεν έβρισκες να παρκάρεις γιατί όλοι ήταν σπίτι τους και όλες οι θέσεις ήταν πιασμένες. Βλέποντας όλα αυτά νομίζω ότι τζάμπα είναι κλειστά τα καταστήματα αφού ο κόσμος κυκλοφορεί και αυτό φαίνεται και από το ότι ενώ όλα είναι κλειστά τα κρούσματα είναι πάρα πολλά. Αν ανοίξουν τα καταστήματα με τα μέτρα που προβλέπονται μάσκες κτλπ δεν νομίζω ότι θα επιβαρυνθεί τόσο πολύ η κυκλοφορία και η αύξηση των κρουσμάτων.

  14. #2924
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Ηρεμα ρωτάω:
    Αλήθεια πιστεύεις οτι υπάρχει σχέδιο; Τους συμφέρει να μαμηθεί το σύμπαν στα νοσοκομεία με εισαγωγές και θανάτους;
    Σαρκαστικό ήταν. Προφανώς δεν υπάρχει κανένα απολύτως σχέδιο, ούτε υπήρξε ποτέ, είναι απλά ηλίθιοι. Εδώ και ένα χρόνο το λέω, δεν παρακολουθείς.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros 650 Προβολή μηνύματος
    Βλέποντας όλα αυτά νομίζω ότι τζάμπα είναι κλειστά τα καταστήματα αφού ο κόσμος κυκλοφορεί και αυτό φαίνεται και από το ότι ενώ όλα είναι κλειστά τα κρούσματα είναι πάρα πολλά. Αν ανοίξουν τα καταστήματα με τα μέτρα που προβλέπονται μάσκες κτλπ δεν νομίζω ότι θα επιβαρυνθεί τόσο πολύ η κυκλοφορία και η αύξηση των κρουσμάτων.
    ΦΙΛΑΙ, δε θα έρθεις εσύ εδώ με λογικά επιχειρήματα να τα καταστρέψεις όλα. Εδώ έχουμε ολόκληρη επιτροπή σπουδαγμένων ειδικών που διενεργούν μελέτες ασταμάτητα εδώ και 13 μήνες.
    Life begins at 45°.

  15. #2925
    Επειδή έχω γιο που πηγαίνει τρίτη λυκείου το θέμα είναι καθαρά για τις πανελλαδικές.
    Μέσω τηλεδιάσκεψης δεν γίνεται σοβαρό μάθημα το ξέρω από πρώτο χέρι.
    Απλά προσπαθούν να σώσουν την χρονιά αλλιώς θα πρέπει να ακυρωθεί.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF