Σελίδα 140 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 4090130135136137138139140141142143144145150190240 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 2.086 έως 2.100 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #2086
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Αναλογα το νησι, Κωστακη,..
    Μας περισσεύει ένα στα ανατολικά αν ενδιαφέρεστε. Τιμαί λογικαί

  2. #2087
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Αναλογα το νησι, Κωστακη,..
    Στην Μύκονο, στην Μύκονο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #2088

  4. #2089
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Καταλαβαίνεις ότι έπρεπε να μείνεις 1 τουλάχιστον βδομάδα σε καραντίνα. Δεν φταίει κανένας να αρρωστήσει ή στην χειρότερη να πεθάνει αν οι προφυλλάξεις που παίρνεις δεν είναι επαρκείς.


    Και κάπως έτσι καταλαβαίνουμε όλοι γιατί τα κρούσματα δεν μειώνονται και μένουμε όλοι μέσα και προσεχώς, κι όσοι δουλεύουμε ακόμα, χωρίς δουλειές.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    ναι το ειπα στην αρχη οτι ενας μαλακας ειμαι κ γω που πηγα.Οχι δεν δηλωσα σε αλλους πελατες οτι ηρθα σε επαφη με θετικο,πηρα ομως παρα πολλες προφυλαξεις
    Να σας μεταφέρω κάτι από Λουξεμβούργο μεριά;

    Στον παιδικό σταθμό της κόρης μου έμαθα ανεπίσημα από εργαζόμενη ότι συνάδελφός της βρέθηκε θετική, η αντιμετώπιση του υπουργείου υγείας και του σταθμού ήταν ότι αφού οι εργαζόμενοι εκεί φοράνε μάσκα συνέχεια εκτός του όταν τρώνε που όμως τότε κρατάνε αποστάσεις δεν υπάρχει θέμα, δεν ειδοποιούμε κανένα, δεν κλείνει τίποτα.
    Αυτό έγινε πριν ένα μήνα περίπου και δεν υπάρχει για την ώρα άλλο περιστατικό.

    Εγώ κάνω μία φορά τη εβδομάδα στο ευρωπαϊκό σχολείο ένα εξωσχολικό καλλιτεχνικό μάθημα σε τρία τμήματα από μία ώρα, φέτος ορίσανε μόνο ένα έτος ανά τμήμα αλλά παραμένουν ανακατεμένες οι εθνικότητες.
    Του νηπιαγωγείου χωρίς μάσκα τα άλλα (1η και 5η) με μάσκα, εγώ φυσικά με μάσκα σε όλα, για την ακρίβεια διαρκώς από πριν μπω στο κτίριο όχι μόνο στην τάξη και μέχρι να βγω από αυτό.

    Πριν 2-3 εβδομάδες δε θυμάμαι μου έρχεται μήνυμα από μια μαμά ότι η κόρη της βρέθηκε θετική αυτό έγινε δευτέρα ή τρίτη, το μάθημα είναι πέμπτη και στο προηγούμενο έλειπε, δηλαδή το έμαθα δέκα μέρες μετά αλλά είχε γίνει άλλο ένα μάθημα που δεν γνώριζα κάτι, από το σύλλογο γονέων που είναι οι διοργανωτές δεν μου είπε κανένας τίποτα. Εγώ (συν σύζυγος και κόρες) δεν είχαμε συμπτώματα τίποτα και ούτε με ειδοποίησαν από το υπουργείο (δείτε παρακάτω), συμπτωματικά με είχαν καλέσει στα «ευρείας κλίμακας τεστ» (για τέταρτη φορά) οπότε έκανα το τεστ πριν το επόμενό μου μάθημα κι ήταν αρνητικό.

    Σχετικά με την ειδοποίηση από το υπουργείο, η γυναίκα μου έλαβε ένα τηλέφωνο ότι βρέθηκε σε επαφή με κάποιον (ούτε ποιος είπαν για λόγους λέει προσωπικών δεδομένων ούτε άλλες λεπτομέρειες) της είπαν ότι δεν χρειάζεται να μπει σε καραντίνα γιατί δεν ήταν υψηλού κινδύνου και της έδωσαν παραπεμπτικό να κάνει εξετάσεις σε ιδιωτικό εργαστήριο (όπου βγήκε αρνητικό). Τελικά μάθαμε λεπτομέρειες γιατί την πήρε ο ίδιος τηλέφωνο, ήταν ένας γιατρός που είχε πάει επίσκεψη και ο θετικός ήταν ο γιος του, για αυτόν δεν μάθαμε τότε (και δεν ξέρω ακόμα). Αλλά ήταν επαφή με άτομο που ήταν σε επαφή με άτομο που ήταν θετικό, με μάσκες αυτός κι η σύζυγος.

    Οπότε υπάρχουν διάφορες κατηγοριοποιήσεις τελικά.

    Α έτσι για την ιστορία, και στα τέσσερα οργανωμένα από το κράτος τεστ με σύμβαση με ιδιωτικό κέντρο, η λήψη έγινε πάντα πρωί και είχα τα αποτελέσματα αυθημερόν, της συζύγου που πήγε με παραπεμπτικό με λήψη πάλι πρωί έκαναν τρεις μέρες
    Τελευταία τροποποίηση από cityfly; 05/12/2020 στις 18:02.

  5. #2090
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    Να σας μεταφέρω κάτι από Λουξεμβούργο μεριά;

    Στον παιδικό σταθμό της κόρης μου έμαθα ανεπίσημα από εργαζόμενη ότι συνάδελφός της βρέθηκε θετική, η αντιμετώπιση του υπουργείου υγείας και του σταθμού ήταν ότι αφού οι εργαζόμενοι εκεί φοράνε μάσκα συνέχεια εκτός του όταν τρώνε που όμως τότε κρατάνε αποστάσεις δεν υπάρχει θέμα, δεν ειδοποιούμε κανένα, δεν κλείνει τίποτα.
    Αυτό έγινε πριν ένα μήνα περίπου και δεν υπάρχει για την ώρα άλλο περιστατικό.

    Εγώ κάνω μία φορά τη εβδομάδα στο ευρωπαϊκό σχολείο ένα εξωσχολικό καλλιτεχνικό μάθημα σε τρία τμήματα από μία ώρα, φέτος ορίσανε μόνο ένα έτος ανά τμήμα αλλά παραμένουν ανακατεμένες οι εθνικότητες.
    Του νηπιαγωγείου χωρίς μάσκα τα άλλα (1η και 5η) με μάσκα, εγώ φυσικά με μάσκα σε όλα, για την ακρίβεια διαρκώς από πριν μπω στο κτίριο όχι μόνο στην τάξη και μέχρι να βγω από αυτό.

    Πριν 2-3 εβδομάδες δε θυμάμαι μου έρχεται μήνυμα από μια μαμά ότι η κόρη της βρέθηκε θετική αυτό έγινε δευτέρα ή τρίτη, το μάθημα είναι πέμπτη και στο προηγούμενο έλειπε, δηλαδή το έμαθα δέκα μέρες μετά αλλά είχε γίνει άλλο ένα μάθημα που δεν γνώριζα κάτι, από το σύλλογο γονέων που είναι οι διοργανωτές δεν μου είπε κανένας τίποτα. Εγώ (συν σύζυγος και κόρες) δεν είχαμε συμπτώματα τίποτα και ούτε με ειδοποίησαν από το υπουργείο (δείτε παρακάτω), συμπτωματικά με είχαν καλέσει στα «ευρείας κλίμακας τεστ» (για τέταρτη φορά) οπότε έκανα το τεστ πριν το επόμενό μου μάθημα κι ήταν αρνητικό.

    Σχετικά με την ειδοποίηση από το υπουργείο, η γυναίκα μου έλαβε ένα τηλέφωνο ότι βρέθηκε σε επαφή με κάποιον (ούτε ποιος είπαν για λόγους λέει προσωπικών δεδομένων ούτε άλλες λεπτομέρειες) της είπαν ότι δεν χρειάζεται να μπει σε καραντίνα γιατί δεν ήταν υψηλού κινδύνου και της έδωσαν παραπεμπτικό να κάνει εξετάσεις σε ιδιωτικό εργαστήριο (όπου βγήκε αρνητικό). Τελικά μάθαμε λεπτομέρειες γιατί την πήρε ο ίδιος τηλέφωνο, ήταν ένας γιατρός που είχε πάει επίσκεψη και ο θετικός ήταν ο γιος του, για αυτόν δεν μάθαμε τότε (και δεν ξέρω ακόμα). Αλλά ήταν επαφή με άτομο που ήταν σε επαφή με άτομο που ήταν θετικό, με μάσκες αυτός κι η σύζυγος.

    Οπότε υπάρχουν διάφορες κατηγοριοποιήσεις τελικά.

    Α έτσι για την ιστορία, και στα τέσσερα οργανωμένα από το κράτος τεστ με σύμβαση με ιδιωτικό κέντρο, η λήψη έγινε πάντα πρωί και είχα τα αποτελέσματα αυθημερόν, της συζύγου που πήγε με παραπεμπτικό με λήψη πάλι πρωί έκαναν τρεις μέρες
    και γω κανα τεστ την τριτη οχι μονο εγω αρκετοι απο την δουλεια αρνητικος ειμαι και ολοι αρνητικοι βασικα

  6. #2091
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Στο 3:15:00 μιλανε για αυτο το φαρμακο, συμμετεχει και ο αχιλλεας γκικας, μελος της επιτροπης επιστημονων για κορονοιο,
    https://www.youtube.com/watch?v=aNQ94CoNATs&t=34s
    τα συμπερασματα δικα σας

  7. #2092
    Μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Καλησπέρα σε όλους,
    τα κτεο παραμένουν κλειστά και αυτή τη βδομάδα;

  8. #2093

  9. #2094
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Πρεπει να χει κοψει το τσιγαρο προσφατα αυτη

  10. #2095
    Καλο παιδι Το avatar του/της sakdrama
    Εγγραφή
    18/10/2007
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Βλέπε ... ¨Ο Καποδίστριας και η πατάτα στην Ελλάδα¨

    Δεν θα αλλαξει ποτε η Ελλάδα

    Περαστικά μας

    <<<<<Ο Καποδίστριας την είχε δοκιμάσει κατά τη διάρκεια των ταξιδιών του στην Ευρώπη κι έκρινε ότι θα ήταν μία βασική και θρεπτική τροφή για τον χειμαζόμενο ελληνικό λαό των μετεπαναστικών χρόνων.

    Όταν εγκαταστάθηκε στο Ναύπλιο, προσπάθησε να δώσει πατάτες στους χωρικούς, που φιλύποπτοι και συντηρητικοί καθώς ήταν τις πέταξαν στα σκουπίδια. Ο Καποδίστριας, όμως, ήξερε πολύ καλά την ψυχολογία και τις διαθέσεις των συμπατριωτών του και μιμούμενος τον Φρειδερίκο τον Μέγα της Πρωσίας και τον Παρμαντιέ της Γαλλίας, που είχαν μεταχειριστεί παρόμοια κόλπα, περιέφραξε το μέρος όπου ήταν αποθηκευμένες οι πατάτες κι έβαλε σκοπούς να τις φυλάνε μέρα - νύχτα. Μέσα σε μια εβδομάδα δεν είχε μείνει ούτε μια...>>>>>>


    Πηγή: https://www.sansimera.gr/articles/117

    © SanSimera.gr
    Τελευταία τροποποίηση από sakdrama; 07/12/2020 στις 00:34.
    Πρωην TDM τζης

  11. #2096
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.155
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Τρίποντο το εμβόλιο....ΤΡΙΠΟΝΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  12. #2097
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Πρεπει να χει κοψει το τσιγαρο προσφατα αυτη
    Το σεξ το εκοψε παντως εδω και χρονια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #2098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kosni Προβολή μηνύματος
    Πρεπει να χει κοψει το τσιγαρο προσφατα αυτη
    Νομίζω βρήκαμε το θηλυκό Στέφανο Χίο....

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  14. #2099
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    ξαδέρφη κασιδιάρη
    you rise you fall you're down then you rise again

  15. #2100
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    ξαδέρφη κασιδιάρη

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF