Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 158

Θέμα: Το φτηνό αποδεικνύεται τελικά ακριβό;Γενική κουβέντα περί μεταχειρισμένων

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Και πάλι ισχύει ότι το καλό μεταχειρισμένο είναι πάντα η καλύτερη αγορά, φυσικά. Αλλά καλό μεταχειρισμένο δεν αγοράζεις με 800€.

    Η τιμές ορίζονται από την αγορά.
    Δεν έχουν να κάνουν απολύτως τίποτα με την καλοσύνη ή την κατάσταση της μοτοσυκλέτας.
    Απλά εκφράζουν την προσφορά και την ζήτηση.

  2. #62
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    ...
    Δεν μιλάμε για αλλαγή σε λάδια ή μια μανέτα αλλά για την δυνατότητα να το κάνεις όλο βίδες .
    Αν δεν ξέρεις ακριβώς τι κάνεις, νομοτελειακά θα κάνεις μαλακία. Υποθέτω ότι έτσι έγινε με την αλλαγή μπουζί σε μηχανάκι μου που από στραβό βίδωμα σε μπουζί, από τον προηγούμενο, μου κόστισε καινούρια κεφαλή. Και μια ταλαιπωρία άνευ προηγουμένου.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #63
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Η τιμές ορίζονται από την αγορά.
    Δεν έχουν να κάνουν απολύτως τίποτα με την καλοσύνη ή την κατάσταση της μοτοσυκλέτας.
    Απλά εκφράζουν την προσφορά και την ζήτηση.
    Η προσφορά/ζήτηση ρυθμίζεται σύμφωνα με την κατάσταση και άλλα χαρακτηριστικά. Αν 2 μηχανάκια με την ίδια τιμή έχουν σοβαρές διαφορές στην κατάστασή τους, μάντεψε ποιο θα πουληθεί.
    Life begins at 45°.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η προσφορά/ζήτηση ρυθμίζεται σύμφωνα με την κατάσταση και άλλα χαρακτηριστικά. Αν 2 μηχανάκια με την ίδια τιμή έχουν σοβαρές διαφορές στην κατάστασή τους, μάντεψε ποιο θα πουληθεί.
    Η κατάσταση και τα άλλα χαρακτηριστικά είναι υποκειμενικά και βασίζονται στις γνώσεις αυτού που ελέγχει.
    Μάντεψε ποιο θα πουληθεί.

  5. #65
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Η κατάσταση και τα άλλα χαρακτηριστικά είναι υποκειμενικά
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sZvQ5mg.jpg 
Προβολές:	154 
Μέγεθος:	23,1 KB 
ID:	417157
    Life begins at 45°.

  6. #66
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Ισχύει αυτό sniper.
    Την τελευταία φορά που το έπαιξα μάστορας (όχι από οικονομική ανάγκη αλλά για το χομπίστικο που λέμε,να ασχοληθώ λίγο παραπάνω με την μότο) κατέστρεψα την βάση της τριπλέτας βαλιτσών της μηχανής.
    Δεν είναι ζημιά ακριβώς αλλά με απέτρεψε από το να βάλω χέρι,έλεγα να αλλάξω μόνος τα συνεμπλοκ,άσε καλύτερα.
    when life gets complicated... i ride.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Υπάρχουν άνθρωποι που η επαναφορά χρεπιων είναι η ψυχοθεραπεία τους
    Αν αυτό μπορεί να σου εξοικονομησει χρήματα και να σου καλύψει μεταφορικές ανάγκες ακόμα καλυτερα

  8. #68
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Πάντως στα λάστιχα βάζω αέρα μόνος μου.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #69
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν άνθρωποι που η επαναφορά χρεπιων είναι η ψυχοθεραπεία τους
    Αν αυτό μπορεί να σου εξοικονομησει χρήματα και να σου καλύψει μεταφορικές ανάγκες ακόμα καλυτερα

    H ανάσταση νεκρών ναι. Η επισκευή/σέρβις του καθημερινού σου ή του ταξιδιωτικού σου μηχανακίου όχι. Αν δεν είσαι επαγγελματίας μηχανικός.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    To κόστος ενός ερασιτεχνικού συνόλου εργαλείων, να μπορεί κάποιος να γυμνώσει από πλαστικά, να φτάσει μέχρι φίλτρο αέρα, μέχρι μπουζί και γενικότερα μέχρι τα όρια του εσωτερικού του κινητήρα, είναι πάνω κάτω 100ευρώ. Δεν είναι κανά τρομερό κόστος. Ούτε υπάρχει λόγος για κάποιον να έχει επαγγελματικά εργαλεία που έχουν 25 ευρώ το κάθε καρυδάκι.

    Service Manual για την μηχανή μας, στις μέρες μας βρίσκει κανείς στο ιντερνετ, άλλες φορές πιο εύκολα, άλλες φορές πιο δύσκολα. Στην ανάγκη αγοράζει βιβλίο, θα δώσει και κάποιο ποσό τύπου 15 ευρώ για ένα μάνιουαλ π.χ. της Haynes και κάτι έγινε, θα του πέσει ο προυπολογισμός όξω.

    Υπάρχουν και οι οδηγίες συντήρησης, και οι οδηγίες λυσίματος, ελέγχου, επισκευής πραγμάτων σε αυτά. Όποιος διαβάζει και έχει λίγο μυαλό, όχι κάτι ιδιαίτερο, λίγο σειρά να έχει στην σκέψη του, βγάζει άκρη.

    Όπου δεν βγάζει ή δεν έχει εμπιστοσύνη, πακέτο και στον επαγγελματία να δώσει λύση.

    Κανείς δεν γεννήθηκε γνώστης, κι ούτε οι επαγγελματίες μάστορες έκαναν τίποτα βαρειές σπουδές για να γίνουν, ίσα-ίσα τα παλιότερα χρόνια μαστόρια γίνονταν όσοι που δεν πέρναν τα γράμματα.

    __________________

    Το γενικεύω. Παρατηρώ γενικότερα στην κοινωνία μας, μια στροφή στον συντηρητισμό σε κάθε τρόπο σκέψης, και μάλιστα μερικοί είναι και περήφανοι για τον συντηρητισμό τους. Άνθρωποι γερασμένοι στο μυαλό, ακόμα και νέοι που είναι στην ηλικία, έτσι τους λέω εγώ. Όλο αυτό γίνεται μια κρίσιμη μάζα, και παίρνει μπάλα κι αυτούς που δεν είναι έτσι.

    Χάλασα το τάδε που πήγα να το λύσω και ωωω πέρασα δύο καρκίνους, και μου πήρανε το σπίτι. Γενικά μιλάω, μην προσβληθεί κανείς ότι λέω για αυτόν ειδικά. Τι λέτε ρε, σοβαρά τώρα; Έτσι είναι η ζωή, σε όλα τα πράγματα, δοκιμάζεις, ίσως και να χαλάς, μαθαίνεις, εξελίσεσαι. Στα προσωπικά σας δλδ δεν έχετε ήττες; Στα επαγγελματικά σας; Στο πεδίο γνώσης στο οποίο εκπαιδευτήκατε; Τι έγινε, όπου φάγατε μια ήττα, καταργήσατε την δραστηριότητα μετά;

    Χαλάσατε μια φορά κάτι, την επόμενη φορά, δεν θα χαλάσετε, θα πάτε και ένα βήμα παραπέρα. Δεν θέλετε; Μπείτε σε μια γυάλα, ξέρω γω... Μην παίρνετε κι άλλους στο λαιμό σας, επειδή είστε συντηρητικοί εσείς. Οι άνθρωποι ζουν για να μαθαίνουν, δεν ζουν για να βλέπουν netflix.

    Παίρνει η μπάλλα του συντηρητισμού και τους άλλους.

    Θέλεις να αγοράσεις ένα σπορ αυτοκίνητο, δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, γιατί όλος ο κόσμος αγοράζει SUV και άρα δεν φτιάχνουν πια σπορ αυτοκίνητα οι εταιρίες.

    Μέλος άλλου φόρουμ έλεγε για Ariel Atom, ''αυτά δεν είναι αυτοκίνητα να τα έχεις εσύ, είναι να τα έχει άλλος''. Τι λε ρε γαμώ το σπίτι σου, νέος άνθρωπος και είσαι παραιτημένος, θα μας το πεις και για κανόνα.

    Φαίνεται κι εδώ. Μπαίνουν άνθρωποι νέα μέλη να ρωτήσουν, π.χ. για ένα Χ μοντέλο που βρήκαν, και αντί για ένα μοτοφόρουμ, να του απαντήσουν τέσσερις ενθουσιώδεις που ξέρουν από αυτό το Χ και να του πουν τι γίνεται, του την πέφτουν 5 άσχετοι που μόνο στο motocatalog το έχουν δει το Χ, και αναπαράγουν κλισέ τύπου παλιό, μην το πάρεις, βαρέλι δίχως πάτο κ.ο.κ. Παιδιά ο άνθρωπος δεν ρωτάει ΑΝ θα το πάρει, θέλει να το πάρει και ΘΑ το πάρει, και μπήκε εδώ να βρει βοήθεια. Να βοηθήσετε ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ, όχι να του πάτε εμπόδιο. Απογοητεύεται ο νέος, δεν βρίσκει απαντήσεις, λύσεις και γνώσεις στο φόρουμ, και τι είναι λογικό να κάνει; Να φύγει βέβαια.... Κι έτσι μένουν οι 15 ίδιοι και ίδιοι ''γέροι'' στο τέλος, να τα λένε μόνοι τους. Και μετά αναρωτιόμαστε τι φταίει και αργοπεθαίνει το φόρουμ. Έρχονται νέοι άνθρωποι, που ακόμα έχουν ενθουσιασμό και τους τον κόβουμε γιατί είμαστε εμείς ΠΑΡΑΙΤΗΜΕΝΟΙ.

    Και μην διαννοηθεί κανείς να γράψει την απίστευτη μπαρούφα ''για να τον προστατεύσουμε επειδή ξέρουμε του λέμε να μην πάρει το Χ''.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 03/04/2020 στις 13:51.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #71
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Εγω σχεδον οτι εχει περασει απ τη κατοχη μου το χω λυσει το χω καθαρισει το χω τσεκαρει κτλ γιατι ειναι η μ@@κια μου μια ζωη αυτη! Θελω το μεταχειρισμενο που θα παρω να το εχω λυσει να το χω δει να το χω καθαρισει να δω τι θελει αλλαγη κτλ εκ βαθεων.. ειναι κ χομπυ κ τρελα κ ψυχοθεραπεια ολα μαζι λιγο πολυ!

    Αλλα δε κρυβω πως οσο μεγαλωνω αρχιζω κ τα βαριεμαι καπως μου φευγει αυτη η τρελα θελω μονο να τις οδηγω πλεον κ τα αλλα στον μαστορα. (ισως επειδη δεν εχω κ χωρο κ τα κανω στο δρομο).

  12. #72
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παιδιά,μην τρελαίνεστε.
    Δεν σας είπε κανείς μαλακες που έχετε τον χρόνο και τον χώρο για να ασχολείστε με τα μηχανάκια σας.
    Απλά κάποιοι από εμάς ΔΕΝ έχουμε αυτή την"πολυτέλεια",κυριως για τον χρόνο αναφέρομαι.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #73
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Αλλο ενα θεμα που εγινε λαστιχο και ξεχειλωσε.
    Ας πω και εγω λοιπον το λογιδριο μου.
    Η δικη μου πειρα στις αγορες που εχω κανει,στα μηχανακια που αναφερω στην υπογραφη του προφιλ μου ειναι οτι.
    1)Η καλυτερη αγορα αν εχεις τα χρηματα ειναι καινουργιο.(σωωωωπα ρε φιλε θα μου πειτε τι ειπες τωρα)
    2)Αν δεν εχεις τα χρηματα η καλυτερη αγορα ειναι ενα μεταχειρισμενο σε πολυ καλη
    εως καλη κατασταση.
    3)Αν δεν εχεις ουτε τα χρηματα της δευτερης κατηγοριας,ενα μεταχειρισμενο σε μετρια εως κακη κατασταση μονο αν πιανουν τα χερια σου,εχεις γνωσεις,και διαθεση για μαστορεματα αλλοιως θα φας περισσοτερα χρηματα απο την δευτερη κατηγορια,να μην σου πω και απο την πρωτη πολυ σπανιο βεβαια
    Αυτα απο την δικια μου εμπειρια.
    Οσο περνανε τα χρονια και λογω του καταναλωτισμου,της ανοδου του βιοτικου επιπεδου,και της εξειδικευσης της γνωσης,τοσο λιγοτερο ασχολειται ο κοσμος να επισκευαζει ο ιδιος κατι που χαλαει,γι αυτο ή τα δινει προς επισκευη στον καταλληλο μαστορα,ή αγοραζει καινουργιο.Η εποχη του νοικοκυρη,αυταρκη,που ηταν πολυτεχνιτης εχει περασει ανεπιστρεπτί.Φυσικα σε καθε κανονα υπαρχουν κα οι εξαιρεσεις ,και αυτο ειναι που δινει το αλατι ή το ξυδι στην ζωη.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 03/04/2020 στις 14:19.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #74
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    To κόστος ενός ερασιτεχνικού συνόλου εργαλείων, να μπορεί κάποιος να γυμνώσει από πλαστικά, να φτάσει μέχρι φίλτρο αέρα, μέχρι μπουζί και γενικότερα μέχρι τα όρια του εσωτερικού του κινητήρα, είναι πάνω κάτω 100ευρώ. Δεν είναι κανά τρομερό κόστος. Ούτε υπάρχει λόγος για κάποιον να έχει επαγγελματικά εργαλεία που έχουν 25 ευρώ το κάθε καρυδάκι.

    Service Manual για την μηχανή μας, στις μέρες μας βρίσκει κανείς στο ιντερνετ, άλλες φορές πιο εύκολα, άλλες φορές πιο δύσκολα. Στην ανάγκη αγοράζει βιβλίο, θα δώσει και κάποιο ποσό τύπου 15 ευρώ για ένα μάνιουαλ π.χ. της Haynes και κάτι έγινε, θα του πέσει ο προυπολογισμός όξω.

    Υπάρχουν και οι οδηγίες συντήρησης, και οι οδηγίες λυσίματος, ελέγχου, επισκευής πραγμάτων σε αυτά. Όποιος διαβάζει και έχει λίγο μυαλό, όχι κάτι ιδιαίτερο, λίγο σειρά να έχει στην σκέψη του, βγάζει άκρη.

    Όπου δεν βγάζει ή δεν έχει εμπιστοσύνη, πακέτο και στον επαγγελματία να δώσει λύση.

    Κανείς δεν γεννήθηκε γνώστης, κι ούτε οι επαγγελματίες μάστορες έκαναν τίποτα βαρειές σπουδές για να γίνουν, ίσα-ίσα τα παλιότερα χρόνια μαστόρια γίνονταν όσοι που δεν πέρναν τα γράμματα.

    __________________

    Το γενικεύω. Παρατηρώ γενικότερα στην κοινωνία μας, μια στροφή στον συντηρητισμό σε κάθε τρόπο σκέψης, και μάλιστα μερικοί είναι και περήφανοι για τον συντηρητισμό τους. Άνθρωποι γερασμένοι στο μυαλό, ακόμα και νέοι που είναι στην ηλικία, έτσι τους λέω εγώ. Όλο αυτό γίνεται μια κρίσιμη μάζα, και παίρνει μπάλα κι αυτούς που δεν είναι έτσι.

    Χάλασα το τάδε που πήγα να το λύσω και ωωω πέρασα δύο καρκίνους, και μου πήρανε το σπίτι. Γενικά μιλάω, μην προσβληθεί κανείς ότι λέω για αυτόν ειδικά. Τι λέτε ρε, σοβαρά τώρα; Έτσι είναι η ζωή, σε όλα τα πράγματα, δοκιμάζεις, ίσως και να χαλάς, μαθαίνεις, εξελίσεσαι. Στα προσωπικά σας δλδ δεν έχετε ήττες; Στα επαγγελματικά σας; Στο πεδίο γνώσης στο οποίο εκπαιδευτήκατε; Τι έγινε, όπου φάγατε μια ήττα, καταργήσατε την δραστηριότητα μετά;

    Χαλάσατε μια φορά κάτι, την επόμενη φορά, δεν θα χαλάσετε, θα πάτε και ένα βήμα παραπέρα. Δεν θέλετε; Μπείτε σε μια γυάλα, ξέρω γω... Μην παίρνετε κι άλλους στο λαιμό σας, επειδή είστε συντηρητικοί εσείς. Οι άνθρωποι ζουν για να μαθαίνουν, δεν ζουν για να βλέπουν netflix.

    Παίρνει η μπάλλα του συντηρητισμού και τους άλλους.

    Θέλεις να αγοράσεις ένα σπορ αυτοκίνητο, δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, γιατί όλος ο κόσμος αγοράζει SUV και άρα δεν φτιάχνουν πια σπορ αυτοκίνητα οι εταιρίες.

    Μέλος άλλου φόρουμ έλεγε για Ariel Atom, ''αυτά δεν είναι αυτοκίνητα να τα έχεις εσύ, είναι να τα έχει άλλος''. Τι λε ρε γαμώ το σπίτι σου, νέος άνθρωπος και είσαι παραιτημένος, θα μας το πεις και για κανόνα.

    Φαίνεται κι εδώ. Μπαίνουν άνθρωποι νέα μέλη να ρωτήσουν, π.χ. για ένα Χ μοντέλο που βρήκαν, και αντί για ένα μοτοφόρουμ, να του απαντήσουν τέσσερις ενθουσιώδεις που ξέρουν από αυτό το Χ και να του πουν τι γίνεται, του την πέφτουν 5 άσχετοι που μόνο στο motocatalog το έχουν δει το Χ, και αναπαράγουν κλισέ τύπου παλιό, μην το πάρεις, βαρέλι δίχως πάτο κ.ο.κ. Παιδιά ο άνθρωπος δεν ρωτάει ΑΝ θα το πάρει, θέλει να το πάρει και ΘΑ το πάρει, και μπήκε εδώ να βρει βοήθεια. Να βοηθήσετε ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ, όχι να του πάτε εμπόδιο. Απογοητεύεται ο νέος, δεν βρίσκει απαντήσεις, λύσεις και γνώσεις στο φόρουμ, και τι είναι λογικό να κάνει; Να φύγει βέβαια.... Κι έτσι μένουν οι 15 ίδιοι και ίδιοι ''γέροι'' στο τέλος, να τα λένε μόνοι τους. Και μετά αναρωτιόμαστε τι φταίει και αργοπεθαίνει το φόρουμ. Έρχονται νέοι άνθρωποι, που ακόμα έχουν ενθουσιασμό και τους τον κόβουμε γιατί είμαστε εμείς ΠΑΡΑΙΤΗΜΕΝΟΙ.

    Και μην διαννοηθεί κανείς να γράψει την απίστευτη μπαρούφα ''για να τον προστατεύσουμε επειδή ξέρουμε του λέμε να μην πάρει το Χ''.
    Όταν μπαίνει ο άλλος εδώ μέσα κ λέει θα πάρω crf450 να πηγαίνω στην δουλειά κ κανά σούπερ κ του εξηγούμε πέντε άτομα ότι αυτά τα μηχανάκια είναι με ώρες κ δεν κάνει για αυτή την δουλειά,εε δεν νομίζω να είναι συντηρισμος αυτό...όταν μπαίνει ο άλλος εδώ κ ανεβάζει ένα χαρεπι που βρήκε παρατειμενο με 500€ κ ρωτάει να το πάρει για πρώτη μηχανή κ του λέμε πέντε άτομα θέλει κάνα 1000€ για να κυκλοφορήσει με ασφάλεια κ πετάγονται 2-3 κ του λένε βάζεις μεταχειρισμένα λάστιχα, αλυσιδογραναζα με 50€,δηλαδή απλός να κινηται η μηχανή χωρίς ασφάλεια σε έναν προταρη,εε δεν τον λες συντηρισμος..όταν ο άλλος έχει crf250l κ λέει θα το κάνω τραμπα με hypermotard 1100 δεν νομίζω να έχει διαφορά στην συντήρηση κ του εξηγούμε ότι η διαφορά είναι τεράστια,εε δεν το λες συντηρισμο..Εγώ τέτοιους βλέπω εδώ μέσα τόσα χρόνια.. Αντίθετα εσύ μου φαίνεσαι ο συντηρητικός που έχεις πάρει ένα χαρεπι κ προσπαθείς να το κάνεις μηχανάκι με ψυχούλα για να το κυκλοφορήσεις κακήν κακώς με ασφάλεια κοντά στο μηδέν,αν δεν ήσουν συντηρητικός δεν θα ασχολουσουν καν με τέτοια παλιοσίδερα.. Εργαλεία με 100€ δεν νομίζω να παίρνεις,κάνα 100€ μόνο στοιχίζει ένα ροποκλειδο για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί πέρα τον πλαστικών..θες 200-300€ χοντρικά για να απολύτως απαραίτητα..

  15. #75
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Γενικεύεις πάρα πολύ και κρίνεις με σκληρό τρόπο τους άλλους με βάση όμως τις δικές σου ικανότητες,τα δικά σου θέλω και την δικιά σου αντίληψη περί του τι είναι ζωή.
    Δηλαδή κάποιος που δεν ξέρει-δεν θέλει να μαστορεύει αλλά ταξιδεύει 15 ημέρες στην Ευρώπη και αν του κάτσει στραβή θα καλέσει Οδική βοήθεια έχει παραιτηθεί από την ζωή και γέρασε;
    Κάποιος που δεν ξέρει-δεν θέλει να ρυθμίσει τις βαλβίδες του R6 αλλά οδηγάει στην κόψη του ξυραφιού (καλώς ή κακώς δεν κρίνω αυτό) είναι false μηχανόβιος;
    when life gets complicated... i ride.

Σελίδα 5 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. περί μεταχειρισμένων μηχανών για πόλη
    από georgeww στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2020, 22:14
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2009, 04:42
  3. Supersport μόνο το CH.L. τελικά;
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2006, 11:27
  4. Επειδή το μέγεθος μετράει τελικά...
    από Nik0s στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 09:33
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 15:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF