Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: suzuki gs 850

  1. #16
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    με προσοχη ομως γιατι οι γεροντοερωτες ..............
    Πονάνε και είναι ζόρικες οι γεροντοκαψούρες !!
    porca miseria.

  2. #17
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    60 κάτι
    Κι εγώ αυτό του λέω αλλά είναι σα μικρό παιδί
    Είχε μηχανάκια μικρός όμως
    Αν δεν το ξέρει πες του οτι είναι πολύ βαρια μηχανή.
    Γεμάτη βενζίνη ειναι 270 κιλά. Κατα τα άλλα ηταν πολύ καλή στο είδος της, αλλά όχι για σπορ οδήγηση.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #18
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Πάντως αν είναι τελείως μαμά, σε καλή κατάσταση και δεν της λείπει τίποτα, θα συμφωνήσω ότι είναι καλύτερα να της γίνει μια ελαφρά ανακατασκευή παρά μετατροπή. Είναι κρίμα να μη μείνει ορίτζιναλ.

  4. #19
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    κρίμα για ποιόν;
    έλα μωρέ όλο τα ίδια θα λέμε;..

    βλεπεις κόσμο να τα ψάχνει ή να είναι διατεθημένος να πληρώσει πλήρη ανακατασκευη;
    απο την άλλη, αυτός που θέλει τετρακύλινδρο αεροελαιόψυκτο με μανιβέλα τι να χρησιμοποιήσει;..

    πρέπει να υπολογίζουμε όλα τα θέλω. Υπόψιν ότι το συγκεκριμένο
    μπορεί να μετατραπεί με τέτοιο τρόπο που να επανέρχεται στην αρχική κατάσταση
    αλλά πάλι, για ποιόν; φαυλος κύκλος...

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    κρίμα για ποιόν;
    έλα μωρέ όλο τα ίδια θα λέμε;..

    βλεπεις κόσμο να τα ψάχνει ή να είναι διατεθημένος να πληρώσει πλήρη ανακατασκευη;
    απο την άλλη, αυτός που θέλει τετρακύλινδρο αεροψυκτο χωρις μανιβέλα τι να χρησιμοποιήσει;..

    πρέπει να υπολογίζουμε όλα τα θέλω. Υπόψιν ότι το συγκεκριμένο
    μπορεί να μετατραπεί με τέτοιο τρόπο που να επανέρχεται στην αρχική κατάσταση
    αλλά πάλι, για ποιόν; φαυλος κύκλος...

    φιξ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    ε, τωρα μην είσαι αρνητικός

    κάποια έχουν και τα υπόλοιπα έχουν την ίδια δομή που σημαίνει ότι αν το έχεις καημό βάζεις.

  7. #22
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    κρίμα για ποιόν;
    έλα μωρέ όλο τα ίδια θα λέμε;..

    βλεπεις κόσμο να τα ψάχνει ή να είναι διατεθημένος να πληρώσει πλήρη ανακατασκευη;
    απο την άλλη, αυτός που θέλει τετρακύλινδρο αεροελαιόψυκτο με μανιβέλα τι να χρησιμοποιήσει;..

    πρέπει να υπολογίζουμε όλα τα θέλω. Υπόψιν ότι το συγκεκριμένο
    μπορεί να μετατραπεί με τέτοιο τρόπο που να επανέρχεται στην αρχική κατάσταση
    αλλά πάλι, για ποιόν; φαυλος κύκλος...
    Ομολογώ ότι η νοοτροπία μου εκνευρίζει ενίοτε και εμένα τον ίδιο, αλλά όταν κάτι είναι σε στοιχειωδώς καλή κατάσταση λυπάμαι να του βάλω χέρι. Δεν υπάρχουν πολλές μοτοσυκλέτες τεσσαρακονταετίας σε καλή κατάσταση πια, οπότε το να αγοράσεις μία και να την πετσοκόψεις το θεωρώ κρίμα, ακόμα κι αν δε μιλάμε για κανένα αξιοσημείωτο μοντέλο. Η δε συγκεκριμένη Suzuki είναι και σχετικά νόστιμη, οπότε θα προτιμούσα να δω στο δρόμο μια φροντισμένη ορίτζιναλ, παρά άλλο ένα "καφέ".

    Edit: Οι αναστρέψιμες μετατροπές είναι μια πολύ ωραία αλλά σχετικά δυσκολότερη προσέγγιση, αφού περιορίζει τις δυνατότητες επέμβασης.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Ομολογώ ότι η νοοτροπία μου εκνευρίζει ενίοτε και εμένα τον ίδιο, αλλά όταν κάτι είναι σε στοιχειωδώς καλή κατάσταση λυπάμαι να του βάλω χέρι. Δεν υπάρχουν πολλές μοτοσυκλέτες τεσσαρακονταετίας σε καλή κατάσταση πια, οπότε το να αγοράσεις μία και να την πετσοκόψεις το θεωρώ κρίμα, ακόμα κι αν δε μιλάμε για κανένα αξιοσημείωτο μοντέλο. Η δε συγκεκριμένη Suzuki είναι και σχετικά νόστιμη, οπότε θα προτιμούσα να δω στο δρόμο μια φροντισμένη ορίτζιναλ, παρά άλλο ένα "καφέ".

    Edit: Οι αναστρέψιμες μετατροπές είναι μια πολύ ωραία αλλά σχετικά δυσκολότερη προσέγγιση, αφού περιορίζει τις δυνατότητες επέμβασης.
    https://www.youtube.com/watch?v=_RlU8gI-9Jg

  9. #24
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Συμφωνώ και εγώ λυπάμαι διάφορα αντικείμενα που βρίσκονται σε καλή κατάσταση αλλα το πάω λίγο παρακάτω.
    Με εξυπηρετεί ως έχει; με λίγα λόγια, θα αναλάβω το κόστος συντήρισης της για να την έχω σε αυτή την κατάσταση;

    Είδες τι γράφεις και εσύ; "θα προτιμούσα να δω στο δρόμο μια φροντισμένη ορίτζιναλ". Δεν γράφεις θα προτιμούσα
    να την οδηγώ - συντηρώ σε ορίτζιναλ κατάσταση..
    Μη μένουμε σε εσένα. Μου αρέσουν τα μποξερ, εχουν κάτι τα ρημάδια που με ευχαριστεί, ποιά θα κράταγα σε κυκλοφορία
    όπως βγήκαν απο το εργοστάσιο; ελάχιστα! αυτή την στιγμή μόνο το R75/5 μου έρχεται και αυτό με άλλη σέλα..

    Που θέλω να καταλήξω: έχει νόημα να διαφυλάξω κάτι όταν περνάω καλά με αυτό.
    Αν έχω την οικονομική άνεση να πω πως επενδύω χρήματα σε μοτοσυκλέτα με σκοπό να κερδίσω απο αυτήν στο μέλλον
    οι "προδιαγραφές" επιλογής γίνονται πολύ πιο σκληρές και σίγουρα δεν θα έχω σαν κριτήριο να κυκλοφορώ με αυτην.

    Δεν ξέρω, μπορεί να είμαι εγώ σαν χαρακτήρας, μπορεί να είναι οι επιρροές που έχω.
    Μέχρι στιγμής πάντως απολλαμβάνω να βλέπω στο δρόμο μοτοσυκλέτες custom που δεν θα επέλεγα ως έχουν
    από το εργοστάσιο. Ειδικά αν είναι αξιόπιστες, θεωρω ότι κέρδισαν μια δεύτερη ζωή μαζί μας που τους άξιζε.

    Το γεγονός πως στην περίοδο που διανύουμε, βγαίνει ο κάθε αθλιοκατασκευαστής να κόψει και να ράψει
    καταστρέφοντας διάφορες μοτό, με ενοχλεί. Όχι τόσο γιατί θα χαθεί ένα μοντέλο (που νομοτελειακά θα χαθέι) αλλά
    γιατί αφαίρεσε παθητική ή ενεργητική ασφάλεια, δεν διόρθωσε κάποιο πρόβλημα που είχε κ.λπ. γιατί στην ουσία
    δεν περνάει καλύτερα ο αναβάτης απο πρίν.

    Απο την άλλη, ποιος είμαι εγω να κρίνω τον καθένα. Στην τελική θα την βαρεθεί πιο γρήγορα και θα καταλήξει
    μια ώρα αρχύτερα στην διάθεση κάποιου που την έχει καημό, είτε για να την διορθώσει είτε για να υποστηρίξει
    μια ίδια που έχει..

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ και εγώ λυπάμαι διάφορα αντικείμενα που βρίσκονται σε καλή κατάσταση αλλα το πάω λίγο παρακάτω.
    Με εξυπηρετεί ως έχει; με λίγα λόγια, θα αναλάβω το κόστος συντήρισης της για να την έχω σε αυτή την κατάσταση;

    Είδες τι γράφεις και εσύ; "θα προτιμούσα να δω στο δρόμο μια φροντισμένη ορίτζιναλ". Δεν γράφεις θα προτιμούσα
    να την οδηγώ - συντηρώ σε ορίτζιναλ κατάσταση..
    Μη μένουμε σε εσένα. Μου αρέσουν τα μποξερ, εχουν κάτι τα ρημάδια που με ευχαριστεί, ποιά θα κράταγα σε κυκλοφορία
    όπως βγήκαν απο το εργοστάσιο; ελάχιστα! αυτή την στιγμή μόνο το R75/5 μου έρχεται και αυτό με άλλη σέλα..

    Που θέλω να καταλήξω: έχει νόημα να διαφυλάξω κάτι όταν περνάω καλά με αυτό.
    Αν έχω την οικονομική άνεση να πω πως επενδύω χρήματα σε μοτοσυκλέτα με σκοπό να κερδίσω απο αυτήν στο μέλλον
    οι "προδιαγραφές" επιλογής γίνονται πολύ πιο σκληρές και σίγουρα δεν θα έχω σαν κριτήριο να κυκλοφορώ με αυτην.

    Δεν ξέρω, μπορεί να είμαι εγώ σαν χαρακτήρας, μπορεί να είναι οι επιρροές που έχω.
    Μέχρι στιγμής πάντως απολλαμβάνω να βλέπω στο δρόμο μοτοσυκλέτες custom που δεν θα επέλεγα ως έχουν
    από το εργοστάσιο. Ειδικά αν είναι αξιόπιστες, θεωρω ότι κέρδισαν μια δεύτερη ζωή μαζί μας που τους άξιζε.

    Το γεγονός πως στην περίοδο που διανύουμε, βγαίνει ο κάθε αθλιοκατασκευαστής να κόψει και να ράψει
    καταστρέφοντας διάφορες μοτό, με ενοχλεί. Όχι τόσο γιατί θα χαθεί ένα μοντέλο (που νομοτελειακά θα χαθέι) αλλά
    γιατί αφαίρεσε παθητική ή ενεργητική ασφάλεια, δεν διόρθωσε κάποιο πρόβλημα που είχε κ.λπ. γιατί στην ουσία
    δεν περνάει καλύτερα ο αναβάτης απο πρίν.


    Απο την άλλη, ποιος είμαι εγω να κρίνω τον καθένα. Στην τελική θα την βαρεθεί πιο γρήγορα και θα καταλήξει
    μια ώρα αρχύτερα στην διάθεση κάποιου που την έχει καημό, είτε για να την διορθώσει είτε για να υποστηρίξει
    μια ίδια που έχει..
    95 φορές στις εκατό δεν περνάει καλύτερα από πριν παρά μόνο όταν ξεκαβαλάει και πάει λίγο πιο πίσω για να την καμαρώσει ...

  11. #26
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν συμφωνώ μαζί σου, επηρεάζεσαι από το ποσοστό αθλιοκατασκευαστών που αναφέρω.
    Ο ένας στους δύο είναι ρεαλιστικότερο. Η δική μου άποψη ένας στους τρείς αφηνοντας απέξω ηλιθιότητες στην εξάτμιση
    που ρίχνουν την απόδοση στις χαμηλομεσαίες.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Clip ons κοκοβιός και μια 4 σε 1 κοντή και ελεύθερη 4 φιλτροχοάνες και έτοιμη η customιά.

  13. #28
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    μου χαλάς τα ποσοστά ρε Στέφανε..

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    μου χαλάς τα ποσοστά ρε Στέφανε..
    Οι παραστάσεις μου και η κουλτούρα μου φταίνε.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν συμφωνώ μαζί σου, επηρεάζεσαι από το ποσοστό αθλιοκατασκευαστών που αναφέρω.
    Ο ένας στους δύο είναι ρεαλιστικότερο. Η δική μου άποψη ένας στους τρείς αφηνοντας απέξω ηλιθιότητες στην εξάτμιση
    που ρίχνουν την απόδοση στις χαμηλομεσαίες.
    Ρε χειρούργε το ένα στα δύο δηλαδή έχει καλύτερη θέση οδήγησης από το μαμά ?

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki GS 500
    από jimmmm12 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2006, 09:31
  2. Suzuki Gs 500 , για αρχάριο?
    από tsofras στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2006, 11:07
  3. γνωμη για Suzuki Gs 500 E
    από paptkd στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2006, 16:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF